Секцио за трети път

  • 41 739
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дани, 4естито за куража! и аз съм с три секцио, третото беше  животоспасяващо за бебето 23 дни преди термин! нещо е било навлязло в таза, а там имам проблем ,заради  някакви детски падания!забавиха операцията ,заради 4акането на доктора, аз с кава синдром, кръвното падна на  0/20! но пък следоперативният период мина пове4е от леко, на 46 -я 4ас след операцията даже на бегом ка4их стълбите  и си бях в къщи! във франция правят до 7 ,поне толкова бяха стигнали по форумите там, като се двуумях за 4 дете и 4 секцио!
дано се орпави успешно детенцето ти! пове4е кураж за вси4ки останали с надежди за трето, пък било то и секцио! Hug Peace  bouquet

# 31
  • Мнения: 107
Айде привет и от мен!

Избрах тази тема от любопитство - аз съм мама на двама - синът ми е на седем и половина, а девойчицата - на почти два месеца. И двамата са родени оперативно, планово и преди термините си, защото бяха седалищно и нямаха място да се обърнат (имам двурога матка, два аборта - спонтанен и по медицински причини и хистероскопия в допълнение  Crazy).

Голям страх брах първия път, но за второто секцио изобщо не се притесних. Проблемът е, че точно второто секцио неочаквано и за самия операционен екип, много ги озори (много сраствания, нерезорбирани конци от преди 7 години, отстраняване на мъртва тъкан и прочее).  В края на операцията, докторът който водеше екипа, чистосърдено ми каза да обещая, че трето секцио няма да има (вероятно под влиянието на още пресните впечатления  Grinning). Сега, аз не че съм се засилила в момента за трето, но тази мисъл никога не ми е била чужда...

Та въпросът ми е към мамите с проблемно второ секцио - имаше ли то значение за третата операция или не и дали след второто секцио срастванията са били в повече?

# 32
  • Мнения: 229
Здравей,
поздравления за мислите ти за трето HugТо се гледа най-лесно, спокойно и приятно! Не ти пука от много неща, не се вманиачаваш в нищо, щото немаш нерви, хубаво е с три деца Heart Eyes
А за секциото, задължително се консултирай с лекар и то хирург. Горещото ти препоръчвам Д-р Дяволов. Страхотен специалист!!! И моето второ секцио беше тежко, консултирах се с доктора за третото, той каза че може и всичко беше наред. Третото секцио беше най-лекото от всички. Но мисля, че трябва да минат поне 2-3 г. между двете newsm78 По принцип Д-р Дяволов ми каза, че е правил осмо секцио Rolling Eyes Shocked Така че страшно няма Peace Но аз лично категорично спирам със секциите до тук Naughty Три ми стигат Simple Smile
Успех на всички!

# 33
  • Мнения: 107
Уф! Много мерси!

И за куража и за препоръката за доктора също. Ще изчакаме колкото е нужно .... пък тогава, както се казва - Това, което не ни убива, ни прави по-силни, нали!!!  Sunglasses  Peace

# 34
  • Мнения: 87
Много се развълнувах, поздравления за авторката и нейния съпруг. Такива жени са нужни на България! Съжалявам само, че не ти се сбъдна мечтата за момиченце, но не се притеснявай - млада си, имаш всеме Peace

# 35
  • Мнения: 7 162
Изобщо не се тревожи!
Имам едно нормално раждане и два пъти секцио.
Отделно и гинекологична операция заради киста.
Четвърти път, пак бих родила чрез секцио.
Успех! Hug

# 36
  • Мнения: 11 607
Лелееее......колко многодетни мами в тази тема видях.......Заповядайте  в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459408.0 - въпреки, че тук откривам мами, които са писали в нея, но по една или друга причина са спрели......

Дани, извинявай,че използвам така темата ти...... Hug

# 37
  • Мнения: 87
Айде привет и от мен!

Избрах тази тема от любопитство - аз съм мама на двама - синът ми е на седем и половина, а девойчицата - на почти два месеца. И двамата са родени оперативно, планово и преди термините си, защото бяха седалищно и нямаха място да се обърнат (имам двурога матка, два аборта - спонтанен и по медицински причини и хистероскопия в допълнение  Crazy).

Голям страх брах първия път, но за второто секцио изобщо не се притесних. Проблемът е, че точно второто секцио неочаквано и за самия операционен екип, много ги озори (много сраствания, нерезорбирани конци от преди 7 години, отстраняване на мъртва тъкан и прочее).  В края на операцията, докторът който водеше екипа, чистосърдено ми каза да обещая, че трето секцио няма да има (вероятно под влиянието на още пресните впечатления  Grinning). Сега, аз не че съм се засилила в момента за трето, но тази мисъл никога не ми е била чужда...

Та въпросът ми е към мамите с проблемно второ секцио - имаше ли то значение за третата операция или не и дали след второто секцио срастванията са били в повече?

Здравей!
С моя опит от три секцио, кое от кое с повече усложнения, мога да ти кажа - да не те е страх от срастванията! Те, докторите, си ги очакват и се справят с тях. Може да отнеме повече време, но се справят

Първия път 40 дни бях на легло с чужда помощ. От това едни сраствания... Докторите бяха на мнение, че не мога да забременея, най-много извънматочна да стане, защото едната ми тръба била запушена напълно, пък другата - с проводимост, но оплодена яйцеклетка не може да мине. Като отидох и казах "Бременна съм" голям смях падна. Нали не може!?! Пък аз - 42дни бременност.
Като ме отрязаха - доктора  направо полудял. Държа го три дни след това. Каза, че е чудо, че съм можела до тоалет да ходя. Чистил, чистил - 3 часа. Бързо се възстанових. Макар, че единия ми яйчник си бе сменил трайно местоположението, както и много други "карантии". Предвид това, което гледах по Дискавъри за процедурата по време на секцио - направо си е нормално.
Третия път от 8.20 до 12.30 са чистили и шили.Сраствания, убеделявания... Ама поне от "бод зад игла"- 15 външни шева пак съм с един шев.

Така че -те си го знаят и го очакват. Но е важно да не качваш много, че тогава и на тях по-лесно, и на теб.
Късмет!
ПС Проблемите ми бяха свързени с упойките, та се оказа, че срастванията ми са най-малкия проблем.

# 38
  • Мнения: 31 366
Не се притеснявай, всичко ще мине успешно.

# 39
  • Мнения: 173
От какво се получават тези сраствания,при всички ли ги има след първото секцио? Gonzolina,а при теб какви проблеми имаше с упойките...?

# 40
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
гонзо ,като каза упойки и се сетих, 4е при мене още на второто раждане секцио, стана панаир, от 20 упойки само последната не даде реакция! голям съм карък! така и за антибиотиците! та за третото, тъй като беше в страна с доста ограни4ена система за тестване  и лиспват доста от упойките, с бг анестезиоложка се разбрахме да  пия антихистамин 10 дни преди раждането  и да ме остави само на райския газ! 4е голям страх ни беше да не направя беля!
не знам от какво се  полу4ават, досега не успях да разбера то4но какво предизвиква такива усложнения! но май не при всеки има! имам близка ,на която правеха някакви инжекции за да ограни4ат срастванията, но ми е бегъл споменът за какво иде ре4! тя е  4 операции!

# 41
  • Мнения: 173
Някой ще каже ли какви са тези проблеми с упойките,при второ секцио ли се получават,за какви анаири говорите  Shocked Моля ви някой да каже - предстои ми 2-ро секцио след няколко дни и направо се треса,а като ви чета и....
А за срастванията...

Благодаря предварително!

# 42
  • Мнения: 87
За това от какво са срастванията, би следвало лекар да отговори.
Аз мисля, че при всеки, който е с операция /независимо от вида й/ са налице сраствания. Според тежестта на операцията са и срастванията.
При секциото /поне от това, което гледах по ТВ/, като срежат коремната стена, вадят част от вътрешностите. После режат матката и вадят плода. Следва шев, връщане на вътрешностите и външен шев. ТА видяното на мен ми обясни две неща: 1. Поради това, че вадят част от вътрешностите, няма как да ги върнат ТОЧНО на предишното им място. Което означава, че така или иначе е налице разместване под външна намеса на позицията на карантията /на която тя си е от раждането и по време на бременността само се е вдигнала нагоре/. После, след ставането на родилката, тази цялата вътрешност се "изсипва" надолу, т.е. размества се пак, като червата се нагъват по нов начин. Именно това кара анестезиологът още на 2-3ден да задава въпроси за работата на червата. и 2. Преди 18 години в интензивно идваше рехабилитатор, който почваше да тормози с упражнения за раздвижване секциото. Те си бяха специални, не от тези общите поради факта, че се правеха в легнало положение и с катетър. И тормозеше до изписването, което ставаше най-рано на 14ден от раждането. Още 1993 тази екстра е прекратена - нямало е кой да го прави. Поради което рискът от сраствания се увеличава многократно. От факта, че не се раздвижваме. А вече веднъж сраствания - те ги изрязват /доколкото могат/, ама проклетиите пак стават! само че, ако си правиш упражненията още от идването на себе си, ако не си качила доста кг през бременността и  ако се движиш много-  много по-малко са. И не ти пречат да живееш.
За упойките- да си кажа право и аз точно не знам, защото написаното в листта ми не се разчиташе /докторски почерк   Sad/, а ми отказаха да си копирам досието. Анестезиологът от последното ми секцио ми се накара и каза, че съм му скъсила живота с 10години и за това 10години не ще да ме види. И вярно, че още като ме види из АГ-то или някъде на улицата - бяга на другия тротоар. От водещия секциото разбрах, че съм направила всичко като усложнения, което им го пишело в учебниците и според които никога не би могло да се случи едновременно. А е почнало от слагането на упойката, за която бях минала само кожни тестове и бях на антихистамин. И трите пъти все проблеми, които започват от упойката /първия път ме дебнаха 3 дни дали ще оживея и не ми даваха да заспя, че ще ме изтърват поради спешно секцио и превишена доза упойка/, пък после-не ти трябва да знаеш, че да живееш спокойно.

# 43
  • Мнения: 87
Не се притеснявай, всичко ще мине успешно.

Тя вече роди жената, и всичко е наред слава Богу!

# 44
  • Мнения: 173
Mомичета,аз да се похваля и моето 2-ро секцио мина успешно!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Имам прекрасна дъщеричка,която се роди на 02.04. и тежи 3 кг. здрава е и много красива PartyБлагодаря на господ и целия екип присъствали на операцията че всичко с нас е наред!

Успех на всички,които чакат все още големото събитие и целувки!

Общи условия

Активация на акаунт