Секцио за трети път

  • 41 755
  • 116
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 709
Усмивка, много ти се зарадвах. И аз съм родена в Търговище, макар от много отдавна да не живея там. На 33г. съм. Първото си дете родих секцио след преносване на 11 ден, защото започнаха да му падат тоновете. Второто ми дете Иван е родено в началото на 2009г. През лятото на 2010 отново бях бременна, но в третия месец бебето умря и го махнаха с абразио. Изключително много ме е страх за следваща бременност. Освен това имам отрицателен резус фактор и Ванко стоя една седмица в кувьоз, с голяма жълтеница заради кръвно групова несъвместимост. Когато разбра, че съм бременна трети път моята лекарка, спомена, че ще ми вържат тръбите, след третото раждане, което не се състоя. Когато отидох на абразиото уведомих лекарите, че искам трето дете, да са внимателни. Тогава ми казаха, че мога да започна опити след 6 м. Никой не ми каза нищо лошо за матката ми, но с минаването на времето... все повече ме е страх.

# 91
  • Мнения: 27
И аз пожелавам успех! И ако мога да си позволя да те посъветвам, според мен ако имаш възможност защо не дойдеш до София за преглед. Велико Търново /любимият ми град/ не е много далече. Аз бих ти препоръчала Д-р Дяволов. Не защото в другите населени места извън София няма специалисти, а просто защото си мисля, че тук в София имат повече работа и съответно повече опит...... Лично мое мнение.....
 Hug
Благодаря Ви от сърце момичета! Hug
Дани 77,Д-р Дяволов го познавам той трябваше да ми прави третото секцио.Аз родих в Майчин дом - София всичко беше планувано от мен и Д-р Марков,който работи в екип с Д-р Дяволов.Отидох две седмици по- рано за да чакам да ми се назначи дата за секцио,но стана така че един ден след като уговорихме датата и часа се наложи спешно да се направи операцията и вместо да ме опериарат двамата ме оперира Д-р Марков!
Д-р Дяволов е наистина човекът, на който може да се разчита той е един от най-добрите хирурзи в София!

# 92
  • Мнения: 229
Д-р Дяволов работи в "Майчин дом".

# 93
  • В.Търново
  • Мнения: 6 719
Д-р Дяволов работи в "Майчин дом".
Благодаря!   bouquet
На мен ми трябва един обстоен преглед на матката и да се изкаже доктора дали е готова да износи още една бременност,защото предните две бяха трудни,втората с две процапвания,постоянна болка в областта на цикатриса,постоянни болезнени контракции-имам чувствителна матка и при най-малкото тръсване или напрягане се втвърдяваше корема.Аз дори не можех да се возя и в кола.Беше ужасно.И за това ми трябва едно компетентно мнение.

# 94
# 95
  • Мнения: 309
Здравейте момичета,
аз също съм с две секциота първото беше по спешност,след като започна раждането и имах силен родилен процес(контракции на минута) а бях без никакво разкритие и синът ми Михаил взе да губи тонове ми направиха секцио.Това беше преди почити три години,забременях втори път и през април тази година родих пак по спешност в 30 г.с.,заради отлепена плацента синът ми  Иван живя 45 дни,но не успя да се пребори.След прегледи от двама лекари ми позволиха да започна с опитите най рано след 6 месеца,е минаха почити 8месеца и аз вече съм бременна.Много ми е притеснено,не знам дали като нямам оплаквания нещата са добре.Разбира се че ще се наложи да ме следят по начесто и да раждам пак секцио,което не ме притеснява,но след ужаса който изживяхме не знам дали някога щях да бъда готова за нова бременност,а е много желана в същото време.Моля ви ако някоя от вас знае за какви симптоми трябва да се наблюдавам,кое може да ми подскаже че нещо не е наред с цикатриса,моля да ми пише!Аз засега отложих прегледа поне докато не вляза в 7 г.с.Благодаря предварително!
P.S.Само да вметна че проблеми с възстановяването и след двете операции нямах.Раздвижих се много бързо,а при вливането на окситоцина почити нямаше болки,матката се прибра бързо и никога не съм имала придърпвания или болки в областта на белега след като свалиха конците.

# 96
  • Мнения: 27
Здравейте мили мами :hug!!
Четвърто ми секцио мина успешно и сега се гушкаме с една малка принцеска.
Пожелавам успех и късмет на всички смели майчета,които се решават да раждат повечко деца и то със секцио!  bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 1 262
Честито, mon4i-bonbon4i, живи и здрави бъдете цялото семейство  Peace Hug  bouquet

# 98
  • Мнения: 27
Много благодаря kremito Hug
Бъдете здрави и вие и се обичайте!

# 99
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
момичета на мен ми предстои второ секцио, но заради коремна операция ,анестезиолозите казаха ,че все едно е 3-та .....предполагат много сраствания.... за жалост не може да ползват спинална упойка че имам проблеми с гръбнак,а и е рисково много ,та ще е отново с пълна .....
та въпроса ми е - вие с каква упойка бяхте има ли мами с 3-то секцио и 3-та пълна упойка ?

# 100
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
има, аз съм с три и трите с пълна! успех ,тикви4ке!

# 101
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
пфуууу  благодаря ти вече си мислех ,че само аз съм ку-ку  Crazy Crazy Crazy

# 102
  • Варна
  • Мнения: 709
На мен ми предстои третото секцио другия месец, но имам и други три пълни упойки. Това какъв проблем е?

# 103
  • Мнения: 806
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?

# 104
  • Мнения: 3 284
Бих искала да попитам мамите с 2-3 секцио - Как се възстановява тялото след 2ро или 3то секцио?
Ние плануваме 2ро дете и вероятно ще е с секцио (дай Боже да стане), но имам притеснена за възстановяването на тялото.

Няма стрии от първата бременност, маааалко коремчето не е толкова опънато като преди.  Възстанових се бързо от първото, но не съм сигурна как ще стане с второто.
Бихте ли споделили?
Аз от второто секцио се възстанових много по бързо от първото.Относно коремчето и стриите според мен си е до ген.И след двете не личи се съм раждала. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт