Удря се по главата умишлено....

  • 1 947
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Някой нещо да е чувал за такъв проблем?Нашето палавниче на 11м се бие по главата с ръка (доста силно) или си я блъска в стена, в кошарата или където му се види удобно....???Какво иска да ми сигнализира всъщност?
Прави го когато го наблюдавам, а и без да го гледам го сварвам да се удря...идеи? #Crazy newsm12 smile3506 smile3515

# 1
  • София
  • Мнения: 5 423
Трябва да седи по - малко време в кошара , креватче или каквото и да е . Пускай детето на земята , да лази , да играе , да се учи да ходи . Занимавай го с игри , песнички , книжки , играчки . Ходете навън , на разходка , по паркове и градинки .

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
На 8 месеца, седящата ми на пода дъщеря, си удари главата в земята, когато нещо не стана на нейното... Никога няма да забравя изумлението си.
После минахме и през това да си удря главата с ръце, в рамката на вратата и в стената... всеки път, когато не е доволна от нещо или иска да привлече внимание. По съвет се правехме, че не ни пука и се отучи до към 1,5 г. възраст.

# 3
  • Мнения: 299
Ще ти отговоря с дежурното "това е период,ще отмине" Mr. Green.
И при нас  го имаше,отмина.Бих те посъветвала просто да ти е пред очите постоянно,не се знае къде ще се нацели,ако реши да го прави отново Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 596
Синът ми не го е правил, но знам за дечица - вкл. моя съученичка - които са го правели. Ако допуснеш да си помисли, че по този начин може да постигне нещо...  Crazy ще те побърка.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Ако допуснеш да си помисли, че по този начин може да постигне нещо...  Crazy ще те побърка.

Абсолютно  Peace
Дъщеря ми най-продължително си удряше главата с ръце, защото баща й се ужасяваше и реагираше... "Представлението свършва, когато публиката си отиде" Mr. Green

# 6
  • Мнения: 56
 LaughingБлагодаря ви момичета!Да, дежурното ''това е период'' е обяснение:) Наистина, реагира с усмивка и го прави все по усърдно когато кажа 'НЕ!'.Опитвам се понякога и да не реагирам, за да не се повтари, но пак го прави...Разбрах де, не е единствен, и колкото и да е неприятно, ще правим нещо да го 'отнасяме' от този навик.
Що се отнася до разходки, мога със сигурност да кажа, че е от най-разхожданите бебета.Виж ако много му е доскучало само с мама е друг въпрос, но и това ще мине от другата седмица...започвам работа..ще се занимава с баба...

# 7
  • Мнения: 1 898
Синът ми го правеше на тази възраст, обикновено когато се заинати за нещо.
После това с удрянето на главата в стената и таблите на кошарата отмина и дойде ред на тръшкането.
После на тропането с краче. Сега сме на фаза: "Няма, пък!"  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 56
 smile3521, ясно, купона продължава...Това с тръшкането вече го прави, когато при тренировките за ходене внезапно му променя посоката, за да не достигнем до 'забранен обект'.
Да се пошегувам...абе да не са всичките дечица с тоз характер зодия дева? Wink(Да ме прощават мамите от същата.. Praynig)

# 9
  • Мнения: 1 898
Не е от зодиата, до темперамент е.
Моето "теле" се оказа по-упорито и инатливо от мен, нищо, че съм дева.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 09:27 от Ulia

# 10
  • Мнения: 384
Синът ми го правеше на същата възраст, когато чуе "Не!" или "Няма!". Наскоро се присети отново - тича до масичката в хола или до вратата, когато не му давам да прави нещо и се чуква. Като се направя, че не го забелязвам, му минава желанието да се удря така. Другият номер за постигане на някаква цел е да застане прав с приведена напред глава и да започне да се преструва, че плаче. На това му хванах цаката - като се престори, че реве, аз се захлупвам и започвам да рева два пъти по-силно и той търчи да ме целува и гали Mr. Green.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



      Laughing LaughingНа тази възръст Александър правеше същото.Започваше да си блъска главата в стената и забравяше да спре.Явно не го е боляло защото не даваше подобгни признаци.В един момент спря и започна "нов период" с друга магария.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
.... Сега сме на фаза: "Няма, пък!"  Mr. Green

Мда... след това е фазата: "До кога ти ще ми казваш какво да правя?" и "Защо ти казваш?" - ние сме до нея.  Mr. Green Whistling

Общи условия

Активация на акаунт