10 евъргрийна, free edition, от свекъра (свекървата) - 3

  • 710 823
  • 3 345
  •   1
Отговори
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Колоритно заглавие за още по-колоритни случки с нашите скъпи роднини.
Набляга се на свекървата, защото обикновено тя е неизчерпаем източник на евъргрийни.


Приятно четене и споделяне.



ПП: Ето и вече разказаните ни истории:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267029.1020
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289960.0

АТАКАААААААААА!

Последна редакция: нд, 22 юни 2014, 10:14 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 388
Хоп да се запиша Simple Smile
Моята свекърва е много точна, та нямам какво да споделя, ама ще следя с интерес Simple Smile (пък току виж някой ден се докопам и аз до някой бисер)

# 2
  • Мнения: 141
Последния бисер на свекървата Mr. Green
-купи ми Обрезан хляб hahaha

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз вместо запис:

Понеже не съм фен на постинги от типа запис, ще споделя какво според свекърва ми се нарича "лек обяд". Това е:
- салата - за всеки индивидуално по една купа, от по-големите за супа;
- предястие - тиквички и патладжан на грил, полети обилно с някакъв мазен сос
- основно - 2 парчета руло Стефани с големина на дланта ми (от китката до върха на пръстите), полети със сос от задушени гъби
- десерт - карамелена торта и сладолед
След подобен обяд се очаква съпружието да се качи на кола и да вземе пътя Варна-София, без да му се доспи Wink.

# 4
  • Мнения: 127
И аз вместо запис:

Понеже не съм фен на постинги от типа запис, ще споделя какво според свекърва ми се нарича "лек обяд". Това е:
- салата - за всеки индивидуално по една купа, от по-големите за супа;
- предястие - тиквички и патладжан на грил, полети обилно с някакъв мазен сос
- основно - 2 парчета руло Стефани с големина на дланта ми (от китката до върха на пръстите), полети със сос от задушени гъби
- десерт - карамелена торта и сладолед
След подобен обяд се очаква съпружието да се качи на кола и да вземе пътя Варна-София, без да му се доспи Wink.

Уфф,искам на гости на твоята свекърва Blush

# 5
  • Мнения: 141
понеже сме на кулинарна вълна,да споделя менюто на св Mr. Green за всички значими празници-Коледа,Великден и т.н:
1-кюфтета от домашнакайма отлежала най-малко 1г във фризера
2-ПЪрЖОлИ-СВИНСКИ И ТЕлЕШКИ-в зависимост от годината може да се случи месото да е само от 4-5месеца
3-картофена салата
4-баклава
И това не се е променило вече почти 8г Mr. Green

# 6
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Тези менюта са супер, вие пък какво се оплаквате Mr. Green

Моето съкровищенце кара гости (тоест нас) на свинско със зеле от януари до декември, като не пропуска на изпроводяк да набута 1-2 тенджерки от същото "да има"  Tired

# 7
  • Мнения: 93
И моята свекърва е готина, за сега, но веднъж с едно изказване ме уби. Отивам аз за първи път в тяхното село. Те го посещават веднъж-два пъти годишно и там никой не живее. Та те заминават един ден преди мен, за да изчистят. Отивам аз, брахме ябълки, хапване, пиййване и си тръгнахме на другия ден. Вече в тях тя ме успокоява: Вече няма да те водим на село, то там вече няма работа.

# 8
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Вече няма да те водим на село, то там вече няма работа.
newsm20

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Случката е евъргрийн на свеки, на мен и на половинката общо Simple Smile  Бременна съм с първото си дете. Живеем в общ вход със свекитата, в отделни апартаменти, ние сме на първия, те на третия етаж. Една събота спешно извикаха мъжа ми на работа. Аз си станах и влизам да се къпя към 10-11. Къпя си се и нали няма никой пея с пълно гърло, пуснала съм музика и банята кънти. Вечерта свеки привиква половинката на спявка. След половин час той се прибира и казва - "На теб ти забранявам да пееш в банята, защото остава да ми кажат и че те бия!" Shocked Както съм пяла, минала зълвата, чула невероятните звуци, и казала на майка си, че се караме. Свеки чула "скандала", звъняла "ама така сме се карали, че не сме я чули, че звъни" Joy И вечерта привиква сина и почва - "Не те ли е срам, жена ти бременна, не може така, ще я умориш, ще и стане нещо, ами на бебето ако стане нещо......" Пък той я гледа и недоумява - пита я какво е станало и тя му казала - голям скандал сме имали сутринта, а той и вика - "Абе мен ме нямаше сутринта, цял ден съм бил на работа, от 7 сутринта съм излязал."

# 10
  • Варна
  • Мнения: 777
Вместо запис:
Миналата седмица бяхме на гости при свеки (живее в друг град) и как се завъртя разговорът,съкровището казва:"Не съм чистила от предния път,когато идвахте" (бел. авт. месец май)  smile3544 Това май беше намек към мен,да яхвам прахосмукачката,ама аз нали бавно схващам...Обаче ме хвана малко яд,орева орталъка да отидем,че и домъчняло,а малко дете ще посреща в мръсотията...

# 11
  • Мнения: 1 701
понеже сме на кулинарна вълна,да споделя менюто на св Mr. Green за всички значими празници-Коледа,Великден и т.н:
1-кюфтета от домашнакайма отлежала най-малко 1г във фризера
2-ПЪрЖОлИ-СВИНСКИ И ТЕлЕШКИ-в зависимост от годината може да се случи месото да е само от 4-5месеца
3-картофена салата
4-баклава
И това не се е променило вече почти 8г Mr. Green
Ние с теб да нямаме обща свекърва?  Thinking
Да добавя /малко  излизаме от темата/ - салатата се сервира в метална тава с дръжки /от 60-те години/, картофите - също се плясват на масата заедно със загорелия съд от печката, като се напомня старателно по колко точно се полага на калпак...  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 141
понеже сме на кулинарна вълна,да споделя менюто на св Mr. Green за всички значими празници-Коледа,Великден и т.н:
1-кюфтета от домашнакайма отлежала най-малко 1г във фризера
2-ПЪрЖОлИ-СВИНСКИ И ТЕлЕШКИ-в зависимост от годината може да се случи месото да е само от 4-5месеца
3-картофена салата
4-баклава
И това не се е променило вече почти 8г Mr. Green
Ние с теб да нямаме обща свекърва?  Thinking
Да добавя /малко  излизаме от темата/ - салатата се сервира в метална тава с дръжки /от 60-те години/, картофите - също се плясват на масата заедно със загорелия съд от печката, като се напомня старателно по колко точно се полага на калпак...  Rolling Eyes
може да са роднини Wink newsm78
последния съвет на мойта от днес-малкия е с разтройство и тя нарежда
-кусни му 1л сухо кафе Sick Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 311
последния съвет на мойта от днес-малкия е с разтройство и тя нарежда
-кусни му 1л сухо кафе Sick Mr. Green

Между другото, това е невероятно "лекарство" за случая. Друг е въпроса дали става за малко дете. Crazy Аз лично на децата съм давала друго бабешко лекарство - една лъжица нишесте разтворено в съвсем малко вода, колкото да стане на каша.

# 14
  • Мнения: 18
Ето и от моята свекърва нещо - по повод храненето на детето -
-Не го храниш това дете, дай ми го за една седмица да го науча да яде  chef

Общи условия

Активация на акаунт