Много съм ядосана!!!

  • 39 247
  • 525
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Ситуацията е следната. В съседната кооперация имат куче, което пускат да се разхожда във вътрешния двор по всяко време, дотук добре, но проклетото куче не спира да лае с часове #Cussing out. Обикновено това става към 14.30 и след 21ч., дори и при затворени прозорци се чува много. Детето ми страда цяло лято, не може да заспи, ако е заспал се буди и се страхува, говори непрекъснато за това че кучето лае и ще дойде при него, почва яко да се стресира. Написах им бележка в която помолих да не го извеждат точно в тези часове, никакъв резултат! Не мога да говоря с тях понеже вратата на кооперацията се заключва, а съседи които са говорили, казват - не се занимавай това не са хора. Е кажете ми какво да направя!? newsm78. Защо детето ми да страда, и да се насява страх у него, в чудо съм се видяла.
Не знам дали мястото на темата е тук, ако не е, моля модератора да е премести.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
саламче с отрова ще ти свърши чудна работа

нямам нищо против кучетата,но не е редно да си пречим по този начин.и без това ежедневието ни е достатъчно изнервено

# 2
  • Мнения: 647
Подхвърли на кучето през прозореца някакво месо, солидно обработено с препарат, който ще го преспи завинаги и ще си решиш проблема, не се занимавай с простаци. Не бих допуснала някакво псе да психира детето ми.  Peace

Хах...Elfita, писали сме почти по едно и също време... явно не съм единствената с такова крайно мнение.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 447
За жалост,незнам към кой можеш да се обърнеш и да има резултат...След като съседите не влизат в положение....
Знам ли,опитай да обясниш на детето,че няма нищо страшно,че кучето просто си лае и не може да дойде при вас...Че е вън за да ви пази или нещо такова... Thinking

П.П. Да убием кучето,защото стопаните му са простаци?? Ами,ако шума го вдигаше съседа,а не кучето му и него ли да отровим???

# 4
  • София
  • Мнения: 1 344
Е,това с убиването е малко крайно...
Има полиция,научете се да я безпокоите и да си търсите правата,знаеш ли кога на твое място ще търпя това положение цяло лято-точно никога,ако трябва всеки ден ще звъня в полицията и дори до саморазправа със стопаните бих стигнала...

# 5
  • Мнения: 2 521
И аз мисля,че трябва подадеш жалба в полицията.Те си знаят какво да направят.
Това с убиването е много крайно.Може просто стопаните да да го пратят на село или на вила.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Говорих с приятелка юристка, за жалба в полицията, понеже съм готова да пусна, но според нея, няма да има сериозни последици. Практиката е да ги предупредят че нарушават обшественият ред, при второ оплакване от моя страна, най - много глоба, но това не било сигурно.
А на детето му говоря говоря, обеснявам, но той се страхува Sad, случвало се е да се буди нощем и да плаче, понеже го е страх от гадния пес!

# 7
  • Мнения: 472
Звънни на 112 и от там ще ти пратят районния или ти ще отидеш,ще си подадеш жалба и така.Това е законовия ред,ако не свърши работа бъди по-крайна.Важното е детето да не  се стресира по тоя начин заради някакво псе.

# 8
  • Мнения: 718
Аз щях да настоявам с жалбите до полицията. Може пък да има ефект, пробвай.

# 9
  • Мнения: 647
Чудя ти се какво има да си хабиш нервите и да обикаляш като гламава по инстанции, дето я си мръднат пръста, я не... а детето ти през това време продължава да страда, я тичай за саламчето с отрова.  Wink Като никой не защитава децата ни тая държава, крайните мерки в подобни случаи са неизбежни според мен.  Peace
Изобщо гледането на кучета по градовете в това презаселване е пълна дивотия, който иска куче, да ходи на село, където няма да тормози околните. Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mamaden,от опит ти казвам,че полицията няма да направи нищо.Но за да ти е чиста съвеста пусни жалба.Хубаво е да поговориш и лично със собственика,но смятам че и това няма да помогне,защото никой не приема,че кучето му пречи.И тогава вече преминаваш на крайния и най-действащ вариант.

лошото е,че от цялата работа страдат кучетата-не е никак честно,но при такова безхаберие от страна на стопаните.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Наистина съм на път да изчерпя търпението си. Обичам животните и аз съм гледала куче и то 13г., но това ми идва в повече. Ще си пусна жалба, ако не помогне, прибягвам до крайни мерки, не мога да търпя повече това положение

# 12
  • Мнения: 2 746
Наистина това с убиването на кучето е крайно, но когато няма друг начин....

Според мен би трябвало да подадеш жалба в полицията. Може собствениците на кучето да са кретени, но викането на полицията има ефект, казвам го от опит. Когато дойде няколко пъти полицията да ги притеснява, ще се замислят тия хора, ще видиш. Викай ченгетата и хич не му мисли.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 262
А нямаш ли някой по-здрав приятел да си поговори с тия съседи?  Mr. Green
Нека разберат за алтернативата със саламчето и току виж взели мерки  Mr. Green

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
А нямаш ли някой по-здрав приятел да си поговори с тия съседи?  Mr. Green - опасявам се, че ако изпратя мъжа ми, който отговаря много добре на това описание Grinning, ще има набити.

Общи условия

Активация на акаунт