подсъзнанието може всичко 15

  • 48 050
  • 469
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 028
Desss, интересно инфо за сектора на парите по фън шуй  Peace а как точно се разчертава домът на фън шуй сектори и кой сектор за какво отговаря? дайте моля някакъв линк, ама да е обяснено като за първолаци, ясно и лесно  Embarassed мерси  Hug

# 91
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ray , довечера ще обясня ако някой преди мен не го направи  Hug , че сега съм на работа  Blush Sunglasses

# 92
  • Universe
  • Мнения: 1 556


Фън шуй – хармония и щастие в дома
Следните приниципи от станалата популярна напоследък източна философия ще преобразят дома и живота ви. Първата стъпка към преобразяването на дома ви според Фън шуй е изготвянето на вашия жилищен план или карта, наречена багуа. Картата багуа представлява осемте градивни блока на живота: здраве, любов, богатство, кариера, мъдрост, репутация, деца и полезни хора. В центъра на багуа е жизнената енергия „чи” . Първо трябва да приложите багуа към вашия дом и към всяка стая, в която искате да планирате според Фън шуй.

Деветте сектора на багуа са:
Кариера – тази част очевидно се отнася към вашата работа, но може също да означава и прехода през живота.
Мъдрост и знание – тази област представлява учението, знанието и научаването.
Здраве и семейство – отнася се за физическото и емоционално здраве. Също така е свързана с предците, сегашното семейство, приятелите и колегите.
Пари – тази област се отнася към парите и всичко, което ви кара да се чувствате богати или благословени.
Слава и обществено положение – тази област е затова как ви вижда светът.
Брак – този област е свързана с личните връзки, като тези между съпруг и съпруга, бизнес партньори и добри приятели.
Полезни хора – тази област представлява връзките ви с хора, различни от семеъното обкръжение и приятелите, също така е свързана и с вашия духовен водач.
Деца – тази област е свързана с децата, настоящите проекти и изобщо креативността.
Центъра или чи – тази област хармонизира всички останали.

Ето как да направите своята карта багуа на вашия апартамент, къща офис и пр.

Направете план на вашата къща или стая.
Разделете плана на девет еднакви квадрата. Вратата или входа трябва да е основната черта на картата.
Застанете на входната врата – попълнете квадратите със съответната област от картата.
Сега знаете кои части от дома ви се свързват с отделните ообласти от Фън шуй.

Трикове за подпомагане на любовта и брака

Отстранете или покрийте големите огледала в спалнята, ако не спите добре там или спорите.
Поставете двойка обекти като два гълъба или два лебеда – животни, които представляват двойка, в далечния десен ъгъл на спалнята. Тези обекти представят успешната връзка.
Поставете леглото там, откъдето ще имате най-голяма видимост на стаята. Легло, което е разположено срещу вратата не влияе добре на вашата връзка.
Отстранете всички вещи, които ви напомнят за работата ви.
Тапетите или латекса трябва да са в нежни цветове като бежово, розово или прасковено за да насърчите топли и любящи чувства.
Махнете всички боклуци или вещи под леглото – те могат да предизвикат спорове и разногласия с партньора ви.

Трикове за подпомагане на здравето.

Поправете всички течащи кранчета.
Поставяте капака на тоалетната винаги, когато не е в употреба.
Поставете цветя, колкото е възможно повече, тъй като те стимулират жизнената енергия.
Поставете кръгъл кристал на прозореца да привлича светлината. Кристалът ще създаде живи цветни дъги в стаята и ще ви зареди със здравословна доза цветотерапия.
В областта на здравето според багуа поставете предмет символизиращ дълголетие – това може да бъде фигурка на слон, костенурка или каквото и да е животно или растение, което има дълъг живот.

Начини за подпомагане на богатството

Поставете растения в групи по три по протежение на входната врата. Ако са червени, още по-добре.
Направете така, че адреса ви да е ясно видим от улицата както през деня, така и през нощта.
Уверете се, че печката и котлоните са в добро състояние – чисти и работещи.
Използвайте земни цветове в помещенията, в които по принцип има много вода – банята, кухнята, пералното. Така те ще убият символично водата и вие ще можете да задържите парите си по-дълго време.
Уверете се, че всички врати се отварят напълно. Ако те не могат да се отварят, това може да ограничи вашите възможности и да ви попречи да си създадете хубав и удобен начин на живот.
Окачете огледало над вашата печка. По този начин ще виждате два пъти повече котлони отколкото преди. Това удвояване на котлоните ще увеличи възможностите за успех.

Начини за подпомагане на кариерата

Напишете на един лист какво бихте правили, ако не ви се налагаше да работите за прехраната си. Поставете го на няколко места така че често да го виждате. Представяйте си какво бихте правили, ако не трябваше работите. Но винаги помнете да сте благодарни за това, което вече имате.
Направете пролетно почистване на дома си дори, ако е по средата на зимата. Ненужните вещи блокират възможностите за изява.
Опитайте се голите стени да са сведени до минимум. Празните стени ви карат да се чувствате сякаш нямате никакви възможности за избор.
Уверете се, че всички часовници в дома ви работят. Ако не работят поправете ги или ги хвърлете. В противен случай, ще чувствате, че никога нямате достатъчно време или че времето е спряло.

# 93
  • Мнения: 10 687
Привет и от мен   bouquet
Толкова много сте изписали  ooooh! Вече започнах да селектирам линковете за следващата тема Grinning
fastuche , за съжаление вече не може да се редактира 1-ва страница. В другата тема ще добавим и линковете за Луната  Peace

Запалихте ме и мен с тази книга "Астрология на новата луна"  Grinning

di_, страхотен разказ за Китай!  Laughing И от къде си ги измисли тези комплекси, че не можеш да се изразяваш??  Crossing Arms
Как е възможно изобщо да си внушаваш подобни неверни неща?? Уверявам те, че няма такова нещо!  Hug

Винце, от къде намери това коте? Голям сладур е  Laughing

Аз на това Новолуние още не съм решила какво ще правя, но има и още време да помисля и да реша   Grinning


Amitola, Лени, Деси, ray, Mojito
и на всички много  Hug Hug Hug

Невероятни сте, наистина!


# 94
  • Мнения: 364
още нещо важно, за което пише Спилър.

и оше малко зарибявка   Mr. Green

Новата Луна в Дева е най-мощна в следните области:
Физ. здраве, включващо между другото и КОНТРОЛ на ТЕГЛОТО
 Дева управлява:
 - работата
 - творческата организация
 - разграничаването
 - служенето
 - синтеза
 - прекаления перфекционизъм

Мише, в книгата ще намериш идеи    Twisted Evil , щом още не си решила   

# 95
  • Universe
  • Мнения: 1 556
още нещо важно, за което пише Спилър.

и оше малко зарибявка   Mr. Green

Новата Луна в Дева е най-мощна в следните области:
Физ. здраве, включващо между другото и КОНТРОЛ на ТЕГЛОТО
 Дева управлява:
 - работата
 - творческата организация
 - разграничаването
 - служенето
 - синтеза
 - прекаления перфекционизъм

 

Amitola ,      bouquet
Новата луна влиза в Дева на 17.09 от 02:56 за тези, при които    261uu badscale newsm61

Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 16:53 от lenny_pld

# 96
  • Мнения: 3 674
Добър ден !  Hug Сетих сега  за една колежка,която  вместо" Добър ден!" , казваше "Долар ден"... Joy И  винаги много се смеехме ...  Grinning

А за подписа, благодаря ви!  Hug Изпрати ми го една приятелка... Party и исках да си го сложа за аватар. Надъхах се от вас,като видях, колко  много нови аватари  има в темата...ама не стана  Rolling Eyes Оказва се,  че размера му е по-голям, от това, което се допуска във форума, а и нали съм на "ТИ" с компа...  Sick не мога и  да го намаля,   и си  го сложих в подписа  Whistling

Вела, има още един Ето един  хубав лунен календар. Може да  немериш интересни нещица в него  Hug

Момичета, много обичам темата Фън Шуй...  Heart Eyes Едно време  доста се бях запалила ,ама съм позабравила доста! Ама сега,  в  новата къща, ще трябва да си припомня пак нещата. Така  че, тъкмо  навреме поствате всичко това!  Hug

Ето и още един прекрасен  сайт, от който може много да се научи! На една наша съфорумка е, която е специалист в областта на Фън Шуй!  Heart Eyes

di_много  интересно разказваш...все едно бях там!  Hug Благодаря ти!   bouquet И много ще се радваме, ако споделиш някоя снимчица... Sunglasses

lenny_pld, твоя разказ  за Малкяи Жест, ме разплака... Heart Eyes


EASpirit...не започвай с желанията преди Новолунието, не е желателно... няма да има ефект! Започни на самото Новолуние / 18 септември в 21.45 часа/ или след това, когато луната расте и е в първа фаза.  Hug




Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 17:05 от ЧервеноВинце

# 97
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Amitola а луна в кои знак е за парички  newsm53 че сега те са ми зора  Whistling Wink

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Лени ,сега е момента за диета на намаляваща Луна ,на 18,09 е Новолунието ,но тогава почва да расте и с Луната и апетита .Аз вече гледам диетите да ги правяпри намаляваща Луна ,даже сега правя в момента тъкмо до новолунието ще съм приключила .

Ето тук гледам аз ,не съм поглеждала дали го имате този сайт на 1ва страница .
http://www.astrohoroscope.info/moon.htm

При Луна без курс не е хубаво да се започват нови начинания и да се вземат решения

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
Amitola а луна в кои знак е за парички  newsm53 че сега те са ми зора  Whistling Wink

Дес ,не зависи от знака за съжаление ,но пък нали идва Новолуние и растяща Луна за "магиите за пари "  Wink Аз не съм изпробвала до сега техниките за които се писа тук ,но не е късно имам време до 18  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 5 647


При Луна без курс не е хубаво да се започват нови начинания и да се вземат решения

Е нищо не можах да разбера за тази луна без курс. Кога точно се пада и има ли календар?  Blush

# 101
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да , има таблица/календар за луна без курс  Peace

Ето тук : http://www.astrohoroscope.info/moon.htm  Wink

# 102
  • Мнения: 5 647
Дес, благодаря ти. Няма кой да види.  Crazy

# 103
  • Мнения: 594
Оххх  Червеновинце чак сега забелязах подписа ти... Много сладко  newsm53

# 104
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Нещо важно и интересно  Wink
Луна без курс
или "празен ход на Луната
"

Общи условия

Активация на акаунт