Сапунени ядки

  • 26 784
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
Натъкнах се на нещо супер евтино и полезно. Някой ползвал ли ги е?

http://www.matatama.com/section?key=agptYXRhdGFtYWJncg4LEgdTZWN0aW9uGKgQDA

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Влез в еко-тамата, там са обсъдени на дълго и на широко Simple Smile

# 2
  • Мнения: 232
paola2 , има вече поръчали си , както е казала Янтра в еко темата обсъждаха- по принцип сапунените ядки са отлична екологична алтернатива на обикновенните препарати.

# 3
  • Мнения: 4 187
Ехааа, трябва да я потърся тази еко тема !

# 4
  • Русе
  • Мнения: 11 919
Ехааа, трябва да я потърся тази еко тема !
  Заповядай
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426830.135;topicseen

# 5
  • Мнения: 5 207
...по принцип сапунените ядки са отлична екологична алтернатива на обикновените препарати.

И това го казва кой? Нещо не ми се вярва, че тези ядки ще изперат петна от кафе, чай, вино, плодове, яйца, трева. Ами в дългосрочен план мислиш ли как ще се отразят на автоматичната ти пералня? Дали няма да има натрупване на котлен камък, мръсотия, мухъл и ръжда и да трябва да я сменяш? За ръчно пране, перални тип Рига и американския тип може и да стават, но на нашите перални - само препарати за автоматични машини. Ако иска човек да е еко, може да взима концентрирани продукти и без фосфати - има ги. От праховете се слагат 30 мл, а от течностите - 35 мл за пълна пералня.
И за да изпреваря реакция, която предвиждам - съвременните продукти за пране са биоразградими на поне 95%.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аха, чудесно, биоразградими, а до какво се разграждат? Дали крайния продукт е безвреден? И аз пера с прах, ама поне не се залъгвам.

# 7
  • Мнения: 5 207
Аха, чудесно, биоразградими, а до какво се разграждат? Дали крайния продукт е безвреден? И аз пера с прах, ама поне не се залъгвам.

Факт е, че съставките са биоразградими, тоест бактерийките в пречиствателните станции могат да ги разградят до 95%. Ти ли ще береш грижа до какво се разграждат и дали крайният продукт е безвреден. Има институции, които се занимават с тази работа, и одобряват или не одобряват дадена съставка, използвана в перилните препарати. Ето, например ЕС изхвърли фосфатите от праховете за пране по екологични причини. Сериозно се регулира кой какво използва в продуктите си и производителите са задължени да публикуват в интернет пълния състав на всеки свой продукт.
Не се залъгвам. И не вярвам сляпо на разни статии в интернет, писани от пълни лаици, напълно некомпетентни не само по въпросите за производството перилни препарати, но и по химия и по каквото и да е друго. Знам идеално за какво става въпрос и какво развитие претърпя тази индустрия, защото с това се занимавам от 1975 г.

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
С тези сапунени ядки трябва да се пере на ръце.А мерси не ги искам. Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 4 187


Благодаря   bouquet ! Сега чета първа тема, доста материал има  ooooh!!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аха, чудесно, биоразградими, а до какво се разграждат? Дали крайния продукт е безвреден? И аз пера с прах, ама поне не се залъгвам.

Факт е, че съставките са биоразградими, тоест бактерийките в пречиствателните станции могат да ги разградят до 95%. Ти ли ще береш грижа до какво се разграждат и дали крайният продукт е безвреден. Има институции, които се занимават с тази работа, и одобряват или не одобряват дадена съставка, използвана в перилните препарати. Ето, например ЕС изхвърли фосфатите от праховете за пране по екологични причини. Сериозно се регулира кой какво използва в продуктите си и производителите са задължени да публикуват в интернет пълния състав на всеки свой продукт.
Не се залъгвам. И не вярвам сляпо на разни статии в интернет, писани от пълни лаици, напълно некомпетентни не само по въпросите за производството перилни препарати, но и по химия и по каквото и да е друго. Знам идеално за какво става въпрос и какво развитие претърпя тази индустрия, защото с това се занимавам от 1975 г.
Да, аз ще му бера грижата. Поне за това, което ползвам АЗ. Нали разбираш - ЛИЧНО определям с какво ще пера. Или бъркам? newsm78 Всеки сам решава какво ще ползва и какво ще вярва. И имам поглед конкретно върху пречиствателните станции.

# 11
  • Мнения: 5 207
Да, аз ще му бера грижата. Поне за това, което ползвам АЗ. Нали разбираш - ЛИЧНО определям с какво ще пера. Или бъркам? newsm78 Всеки сам решава какво ще ползва и какво ще вярва. И имам поглед конкретно върху пречиствателните станции.

Разбира се, че ти си определяш какво ще ползваш. Някой да ти налага с какво да переш и да пречи на личния ти избор? Казвам си мнението.
Щом ползваш сапуни ядки, кажи справят ли се с петната, с които дори и злите прахове не могат да се справят? Не ми се чете екологичната тема, за да разбера.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ами аз съм леко неекологична и петната предварително ги мажа с препарат за петна (К2R от метро), и после с общото пране с ядките. Недостатъкът на ядките е , че не миришат, няма го лекия мирис на прах. След изсъхване дрехите миришат на .... нищо, не знам как да го обясня. За моя привикнал на миризмата на прах и омекотител нос е доста странно. Но се свиква, не е лошо.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 11 919

 И аз така правя с петната, ама тези петна и праха ми не ги пере, та не виждам защо да е по добре да го ползвам.
Миризмата ми е малко странна и на мене.

# 14
  • Мнения: 1 305
Информацията на този сайт е доста бедна.
Например, как точно се ползват ядките?
Вие с течния препарат ли перете или с ядките?
И те цели ли се продават или смлени?

Общи условия

Активация на акаунт