Деца с увреден слух-8

  • 58 079
  • 721
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 34
baracuda, има ли нещо ново при вас?

   Благодаря,че си загрижена, Ieppe .Много си мила.Не,за сега няма нищо ново при нас.Със съпруга ми решихме първо да отидем при д-р Папуров и после в София.Обаче малкия реши тези дни да не спи следобяд,а се наспива хубаво до 12,00 часа и после е много игрив.А ,за изследването ще ни трябва да спинка след 14,30 часа,ама нещо не ни се получава...голямо е дяволче.Ще ви държа в течение.Успешна седмица на всички!

# 181
  • София
  • Мнения: 27
Да, от София сме. Ако познаваш добър УНГ специалист, особено ако има договор с Касата, дай ми координатите, моля те.  Hug иначе и аз намерих обобщаваща статия за отитите:  http://www.biberonbg.com/info/otit.htm  и много неща ми се изясниха. особено полезна е към края: Медицинска профилактика за чести и хронични възпаления на ушите, вкл. тук препоръчват профилактична ежедневна доза антибиотик (!) .

Сега и малкия ще го заведа профилактично на УНГ специалист, че преди 2 месеца, заедно с каката и той имаше болки в ухото и ги излекувахме без АБ, мислим, както и лекарката, че всичко е наред, но парен каша духа: вече знам, че отсъствието на болка не означава отсъствие на проблем, а и тя и за каката твърдеше, че вече ушите и са абсолютно здрави... (за протокола, става въпрос за д-р Гражина Рангелова от Детска Конс. поликлиника, ако имате избор не ходете там!!!). искам да проверим дали не е останала вода в ухото и смятах да го водя в Токуда. обаче не съм много доволна от опита им с деца: изобщо нямаше да направят аудиограма на дъщеря ми.
Та, да, търсим добър лекар с договор с НЗОК, който да разбира от повт. се отити и намален слух, така че, давай връзка, моля те...  Praynig

# 182
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Писах, писах, и всичко изчезна...
      Най-важното: вчера ходихме на едно изложение, и докато ние оставяхме всичко метално в панер, Венци се шмугна през скенера, без въобще да успея да реагирам. После беше в обичайната си върхова ( Mr. Green) форма, но, мислите ли, че може да има проблем, да му е станало нещо? Мерси!

# 183
  • Мнения: 554
Здравейте!
Позор, жалко, че никой не ти е отговорил, Елина е преминавала през скенера на летището и нямаше проблем.

А бих си позволила да отправя едно предложение. Предлагам на първата страница да публикуваме поне телефоните на лекарите и адресите на болниците и на фирмите. Може и някаква първоначална информация за родителите, които тепърва се сблъскват с проблема, защото е трудно да се ровиш в теми, да четеш стотици мнения и да не намираш това, което наистина ти трябва.
Примерно вече няколко пъти се обяснява какво е БЕРА. А може просто да напишем на първа страница най-важната информация. Така  ще  е по-лесно според мен.
Като гледам в другите теми майките на първа страница публикуват толкова много неща, аз влизам и си тегля от там материали примерно, а в нашата тема няма нищо. Аз ще кача материалите , които съм събрала в Пикаса и ще говоря с Иринка на следващата тема да ги сложи.
Може да сложим сайта на Джон Трейси.
Нека направим темата ни полезна за нас родителите.
Знам, че всеки е зает и няма време, но нека помислим за хората, които тепърва са сблъскват с проблема.
Миналото ми предложение остана глас в пустиня, само Сирта откликна... Мисля, че това е по-лесно изпълнимо

# 184
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте, Иления е минавала доста пъти през скенери, без да знам, че не е правилно. Аз бях останала с убеждението, че ако писне, тогава само показвам картончето от фирмата, но не било така.  Sad така ,че не се притеснявай...

# 185
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета!
Галя, не зная как, но съм пропуснала твоя въпрос, извинявай. Преди време обсъждахме тук тази тема и се оказа, че единственият проблем със скенерите е, че може да се задействат от магнита на импланта, но дори и това не е задължително да стане. Ти вече си се убедила, че нищо му няма, ама да кажа, за да не си мислят останалите, че може нещо по-сериозно да се случи.
terina, това със събирането на линкове и обща информация, е добра идея, разбира се, но в другите теми е общо дело, а не на един човек. Всеки би могъл да ги сложи на първа страница, но никой няма време да ги събере сам. В темата "Глухота" от първа страница на тази тема има няколко линка, които биха могли да бъдат полезни. Това е линкът с обясненията за изследванията:http://www.jtc.org/services/chatterbox/downloads/HTYB.pdf. Това пък е още един сайт с много информация за слуха и глухотата: http://www.babyhearing.org/. Изобщо - линкове да искате. Simple Smile Но дори и само линкът към http://listen-up.org/ (който се намира в темата Глухота) е предостатъчен - толкова е наситен с информация, че няма изчитане! Но нека все пак Ирина да каже дали има време и възможност да се занимава с това. Ако не, и аз бих могла да ги събирам, а после наготово да й ги дам в някакъв момент, за да ги сложи на първа страница, но не бих се ангажирала със срок по понятни причини. Grinning

# 186
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
   Благодаря ви, момичета! Наистина, нищо му нямаше на младежа, но аз просто се стреснах - докато го видя, и вече беше от другата страна.
   Кате, предложението е много хубаво, но може би Иринка първо трябва да си каже мнението. Тя в последно време рядко влиза, може да е много заета...

   Честит празник на Elisana, с пожелание за весела година, и все по-малко притеснения около Мони, дано скоро всичко си дойде на мястото!

# 187
  • Мнения: 179
.

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 14:55 от Elisana

# 188
  • Мнения: 34
                    Привет, момичета!
     В четвъртък бяхме при д-р Папуров.Огледа ни ушите с отоскоп,почисти едното от ушна кал(оказа се,че вместо да ги чистя съм натъпквала повече ушната кал с бебешките клечки),забележки нямаше.Направи ни тимпанометрия от която се индикира проблем в лявото ухо,най-вероятно серозен отит,дясното е добре."БЕРА" ще правим след шестия месец.Много беше внимателен с детето,а на мен ми обясни всичко каквото го попитах подробно.Да ви кажа,че от близо двадесетина дни нашето момченце започна да реагира осезаемо на звуци(пляскане,лаенето на кученцето ни,силна музика,музикални и тракащи играчки,нашите гласове)обръща се към източника.Та,съвсем не мисля вече че това са случайности,чува си детето.Сега сме си направили план за в бъдеще и дано е решим проблема на лявото ушенце.Благодаря ви искрено за помощта и най-вече за подкрепата в трудните ми дни.Бъдете здрави,както и дечицата ви!
             Весели празници!
  santa2

# 189
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
     
      baracuda, пак прочитам внимателно това, което си написала...Как е станало така, че от скоро реагира? Какви по-различни дразнители сте му предложили? Какво е обяснението на д-р Папуров за това?

      Сега му разглеждах албумчето, много е сладък, да ти е жив и здрав!

# 190
  • Мнения: 2 543
baracuda, аз съвсем чистосърдечно ще си призная, че не разбирам причината да се отлага БЕРА за след 6-ия месец. Няма нито смислена причина, която да го обясни, нито мога да си представя за себе си да живея в незнание толкова дълго време. Дано не ме разбереш неправилно - просто не разбирам дали това е вашето желание или е съобразяване с мнението на този лекар (който колкото и да е добър, в случая, според мен, не работи в полза на детето). Аз искрено се надявам, че отоакустичните емисии са показали фалшиво положителен резултат в началото и всичките ви притеснения ще се окажат напразни. Но ако бебенцето действително има увреден слух, това е ненужно отлагане на слухопротезирането, което е толкова важно в тези първи месеци след раждането! Аз бих дала мило и драго да знаехме толкова рано за нашия проблем и да бяхме сложили слухови апарати на Йоанчо още в първите месеци от живота му. Sad Така, де, не те  виня и бих приела, ако вие просто искате да изчакате още малко с наблюдението на бебето и реакциите му. Но ако изчаквате само заради мнението на лекаря, бих ви посъветвала да го обсъдите още веднъж в семейството си. Сигурна съм, че вашият родителски инстинкт ще ви подскаже как е добре да постъпите.Simple Smile

# 191
  • Мнения: 950
baracuda ,a какво предложи Папуров за серозния отит ,който е установил в ушенцето ?
Дано и мен не ме разбереш погрешно ,не се примирявай само с едно мнение, понякога и една седмица чакане е фатална !
Вашата история ме връща с години назад,когато и на мен ми казваха "варненските светила":-Е майче внушаваш си че детето не чува ,на страха очите са големи ,детето ви чува ,но просто много хитрува  #Crazy

# 192
  • Мнения: 34
 ...Как е станало така, че от скоро реагира? Какви по-различни дразнители сте му предложили? Какво е обяснението на д-р Папуров за това?...

  pozor , обяснявам си го със това,че вече е много-активен,държи си главата постоянно изправена,което му позволява да отчита  адекватни реакции(той и преди си е реагирал,но не всеки път и мислехме че са случайности)Но,наистина най-странното е,че се събужда вече от лаенето на кученцето ни,а преди не.После...още преди ,когато правихме отоакустичните емисии,доктора каза,че при някои деца по-късно се изразяват реакции и да сме отишли след време пак.Аз тогава не му повярвах,мислех че ми го казва за да ме успокои,но определено има доза истина в това му изказване.Д-р Папуров не е давал обяснение,то и няма какво да се обяснява,каза,че дори да се наложи имплант,до една годинка нищо не можем да направим(все пак си чува детето,не са нужни апарати)но ще го послушам за "БЕРА",а и д-р Златанов каза да изчакам.Иначе се свързах с д-р Върбанова,тя бе категорична да не чакаме.

  Ieppe ,права си.Но ще изчакаме,решили сме го вече.И вярвам,че е за доброто на малкия,да не пресилваме нещата.

  FEN ,д-р Папуров не е установил серозен отит,а предположи такъв.Това ще се види с някои допълнителни изследвания,може да е какво ли не.Това за хитруването ми се струва несериозно.


  Grinning Момичета,благодаря ви за подкрепата,жалко че аз със нищо не съм полезна.Хубав ден!

# 193
  • Мнения: 2 543
baracuda, извън вашия конкретен случай, може ли да ни разкажеш какви все пак бяха доводите на лекаря срещу ранното изследване на бебе с БЕРА? Трябва да има все пак някакво смислено обяснение, а не просто "така се прави", защото всъщност не се прави така. Ето още един линк за БЕРА-та: http://www.babyhearing.org/HearingAmplification/NewbornScreening … whatShouldIDo.asp А ето и едно конкретно изречение: "If follow-up testing is done before a baby is 2 months old, all testing can be done while the baby sleeps naturally." - "Ако допълнителните изследвания на бебето се направят преди 2-месечна възраст, всички тестове могат да се извършат, докато бебето спи естествен сън."  От него става ясно, че изследват и бебета под 2 месеца. За пореден път се изумявам от странните практики на нашите лекари - едните не щат да оперират под 2 години, другите не щат да изследват под 6 месеца... Изобщо не схващам. Та нали първите месеци от живота на бебето са безкрайно важни за развитието на речта! Ето още един цитат от този сайт, но той е универсален и ще го срещнете буквално навсякъде Language learning begins within the first months of a baby's life. It is important for babies with hearing loss to start using hearing aids as soon as possible so that they can hear speech. " - "Развитието на реч започва още в първите месеци от живота на бебето. За бебетата с увреден слух е важно да започнат да използват слухови апарати възможно най-скоро, за да могат да чуват реч." Как може да отказваш да слухопротезираш бебе под половин година? Умът ми не го побира, честно!

Д-р Папуров не е давал обяснение,то и няма какво да се обяснява,каза,че дори да се наложи имплант,до една годинка нищо не можем да направим(все пак си чува детето,не са нужни апарати)но ще го послушам за "БЕРА",а и д-р Златанов каза да изчакам.Иначе се свързах с д-р Върбанова,тя бе категорична да не чакаме.[/color]

А това изречение не го разбрах. Мислиш, че ако се налага имплантация, дотогава няма смисъл да се носят слухови апарати или просто си написала, че във вашия случай детето си чува и затова не са необходими? Извинявай, просто малко неясно е написано. А иначе изобщо не е вярно, че няма какво да се направи преди годинката, но това вече го казах и по-горе. Peace

# 194
  • Мнения: 34
... да ни разкажеш какви все пак бяха доводите на лекаря срещу ранното изследване на бебе с БЕРА? ... Мислиш, че ако се налага имплантация, дотогава няма смисъл да се носят слухови апарати или просто си написала, че във вашия случай детето си чува и затова не са необходими? ...

  Доводите бяха,че няма да покаже реални показатели преди шест месеца.Имах това предвид: " че във вашия случай детето си чува и затова не са необходими". Ieppe, изключително ценя твоето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт