Деца с увреден слух-8

  • 58 075
  • 721
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 543
Люси, филмът го няма в нета. Едва го открих в един сайт, който е само с покани и е много секретен. Laughing Но аз нямам право да разпращам покани, защото съм още нов член там. Crazy Плюс това там нямаше никакви субтитри - нито английски, нито български. Аз ги направих, слушайки текста. Обаче във Варна май също се очертава да се организира прожекция. Ще ви държа в течение.Simple Smile

# 556
  • Мнения: 950
Обаче във Варна май също се очертава да се организира прожекция. Ще ви държа в течение.Simple Smile
Ще се радвам да го видим  Peace

# 557
  • Мнения: 64
Здравейте , не знам как ще реагирате на това което ще викажа. Аз нямам дете с слухови проблеми . Но просто искам да си кажа мнението . Не мисля че тези деца са по различни .Стига да има желание от страна нахората около тях и на самите деца не е страшно .Имам колега който е стакъв проблем .Вярно че по телефонане може да говорим и ако има нещо майка му звъни в офиса дани го каже но никой не приема това че не чува добре като кой знаекакъв проблем . Свикнахме и да го разбираме . Да не говорим че по фирмените събирания танцува подобре от нас ,нямам идея как става . Живее с приятелката си която също има такъв "проблем" . Невероятно лъчезарни хора и когато си говоря с него въобще не се замислям .Знам че той чете по устните без никакъв проблем а вече всички са свикнали да го разбират  и не го делим от нас . Да не говорим че ако му кажа нещо и съм в другия край на цеха ще ме разбере без проблем , а аз не бих могла даже и да говореше перфектно .... така че бих спорила дали той или аз имам  недостатък Simple Smile започнал е във фирмата като обикновен работник .Когато  трябваше да се обучи човек запо висока длъжност в смяната никой не каза нека не е той защото еди сикакво .Добър е ,съвестен ,умен ..другото са подробности . Беше със всички наравно в курса по английски ......Какво повече да кажа . просто трябва да сме позитивни .Дано съм била такава

# 558
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ревах, защо ли...май в момента бях на такава вълна. Преди това Иления имаше Тържество на Буквите, и бях малко тъжна...то детето си се представи много добре, и трите стихотворения си ги каза чудесно. Ама аз май бях повече напрегната. И точно когато се прибрах, отворих линкчето ти... SunglassesИ ми направи силно впечатление думите на една от съученичките на момичето, като каза нещо от сорта...че не всички я разбират, че затова странят от нея. А от това най много ме е страх занапред. Защото от сега го наблюдавам при нас, в класа. Тя просто не винаги може да се включи в разговор, все пак не всички думи разбира,а това от своя страна затруднява комуникацията между нея  и  децата от класа..и почти винаги е самичка CryМоже и да не е....все пак не съм там постоянно с нея.
leva7el  bouquet, дано повече хора разсъждават като теб.

Последна редакция: пт, 02 апр 2010, 19:43 от BuBiCa

# 559
  • Мнения: 950
Стига да има желание от страна нахората около тях и на самите деца не е страшно .просто трябва да сме позитивни
eva7el,това е вярно на сто процента ,радвам се че има хора като теб  Hug

# 560
  • Мнения: 239
ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ. easter

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 16:07 от KokoMarti04

# 561
  • Мнения: 950
Христос Воскресе!
Живи и здрави !

# 562
# 563
  • Мнения: 554
Jeppe, статията много ми хареса, четох я миналата седмица. Браво!

# 564
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Ами сто пъти я четох статията. "Детето с кохлеарен имплант все още е и винаги ще бъде глухо дете, независимо от това колко успешно се ползва от импланта." Не го разбирам това, нали тая имплантация сме я направили именно, за да може да чува? Глух равно ли е на нечуващ? Когато сме избрали операцията, ние сме искали той да чува, а не да го излекуваме. Обяснете ми, моля!

# 565
  • Мнения: 2 543
Галя, децата с имплант са глухи деца - когато им свалиш процесора, те не чуват. Кохлеарният имплант е просто слухова протеза, каквито са и слуховите апарати. Те не правят от децата ни напълно чуващи хора, а им помагат да използват колкото слух имат. Същото е като с човек с отрязан крак и протеза - той може да ходи (по-добре или по-зле), но завинаги си е без крак и няма да му порасне нов, уви. Извинявам се, ако звучи грубо такова сравнение, но мисля, че достатъчно ясно описва какво се има предвид. Да се обясни на родителите, че децата им си остават деца с увреден слух, въпреки начина на слухопротезиране и начина им на общуване, е една от първите задачи на специалистите. А за родителите остава много важната задача да научат децата си да живеят с позитивна нагласа за проблема си, а не да се правят, че не съществува. Защото все ще дойде момент в живота на децата ни, в който ще осъзнаят, че са глухи и ще разберат, че дори ние, техните родители, смятаме това за нещо срамно и нередно, и ще го преживеят наистина тежко.  Sad

# 566
  • Мнения: 950
    Ами сто пъти я четох статията. "Детето с кохлеарен имплант все още е и винаги ще бъде глухо дете, независимо от това колко успешно се ползва от импланта." Не го разбирам това, нали тая имплантация сме я направили именно, за да може да чува? Глух равно ли е на нечуващ? Когато сме избрали операцията, ние сме искали той да чува, а не да го излекуваме. Обяснете ми, моля!
Наистина това може да се каже  и по друг начин ,иначе въпроса за операцията ще си го задават много родители особено тези които са се сблъскали скоро с проблема !
По същата логика трябва да казваме че всички хора които носят очила са слепи ,ако не виждат без тях !

# 567
  • Мнения: 2 543
ФЕН, разбира се, че не е същата логиката. Хората с очила се степенуват, точно както и хората с увреден слух. Нашите деца са от тези хора с увреден слух, които имат най-тежка степен на увреждане. Те са глухи. Другите са тежкочуващи, с леко увреден слух и т.н. Т.е. слепи са хората, които имат сериозно увредено зрение, както глухи са хората със сериозно увреден слух. Затова и хората използват правилните термини в статията - не може да се казва на черното "бяло" само защото звучи по-добре. Confused

# 568
  • Мнения: 554
Много е важно да помните, че кохлеарната имплантация няма да излекува глухотата на детето ви. Детето с кохлеарен имплант все още е и винаги ще бъде глухо дете, независимо от това колко успешно се ползва от импланта. По-важно от всичко е децата ви да растат с ясното съзнание за това, че са глухи и с позитивна нагласа за глухотата си без значение дали използват слухови апарати, кохлеарен имплант и/или жестов език, за да общуват

Мисля, че е необходимо да се цитира целия абзац, а не само едно изречение. Само по себе си наистина за мен означава, че едва ли не  имплантацията не е от полза. Но в контекста се цели да се разбере, че КИ нне е панацея. Поне аз така го разбирам

# 569
  • Мнения: 2 543
Детето с кохлеарен имплант все още е и винаги ще бъде глухо дете, независимо от това колко успешно се ползва от импланта.

... Само по себе си наистина за мен означава, че едва ли не  имплантацията не е от полза...

Ами дори и само по себе си не означава това, защото пише че е независимо от това колко успешно използва импланта си детето - т.е. и да чува чудесно с него, и да говори чудесно, то пак си е глухо дете. Глухо дете, което разчита на слуха, който получава от импланта и използва реч за общуване, за да сме по-точни.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт