Необходими покупки за зимно бебе?

  • 43 216
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Мамита, разпечатах си списъка с необходимите неща, които трябва да купя за бебка от м-н Беборани.
Но тъй като ще раждам живот и здраве в края на Ноември, се чудя какви точно дрехи, одеалца и други неща да взема  Thinking по-топли... по-колко броя...  връхните по-големи ли да бъдат...  ooooh!
Ако някъде има списък за "зимни бебета" ще ви бъда благодарна за насоката. Също така и за съвети от майчета родили през студения сезон.  Hug

# 1
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Моят син е роден в началото на ноември месец. Бях си накупувала много неща, но и някои дрешки си имах. Най-важното, което не бяхме купили, беше космонавт (сега има нещо като торба за спане с ръкавки). Обличаш си отдолу памучните и удобни дрешки, а космонавта отгоре. Връхни дрехи не ти трябват като за начало, чак като започне да стои седнало, но тогава ще е лято. Като цяло всичко зависи от температурата у дома ви, но не може да облечеш някакви дебели дрехи на съвсем малко бебче.
Аз имах много дрехи, но част от тях си бяха наследство от племеницата. Като за начало имахме бодита с дълъг ръкав около 10-15 бр и ританки/ дълги долни гащи около 10 бр. В началото бебетата постоянно пишкат и акат и доста често Памперсите пропускат. Като имаш предвид, че трябва да переш и сушиш, трябва да прецениш колко дрехи ще ти трябват. Но пък винаги може да купиш още, нали. Отгоре аз обличах цели гащеризони с чорапчета и терлички. Така малкия си беше облечен и нямаше голичко по него.
Бяха ми подарили 2 дебели одеала като пухени завивки, които използвах за разходките. За в къщи 2 комплекта чаршафи и 2 одеала мисля, че са достатъчни. Олекотена завивка не ти трябва поне до 2 годишна възраст.
Няколко елеченца - 2-3 ще ти стигнат. Ако имаш кой да ти ги оплете е най-добре.
За леглото си вземи протектор за матрак - 1-2, за да не ти се мокри матрака като се напишква. Моят още си го ползвам и съм супер доволна.
Шапки, аз ползвах памучни тънки шапки и слагах качулката на космонавта. Шал и ръкавици не ти трябват тази година.
Ами това е най-важното за облеклото. Другите неща си прецени, но не си взимай всичко, което пише. Все пак ги дават в магазините тези списъци и голяма част от тях са ненужни.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 44 115
моят е роден на 16 ноември.
взимах бодита с дълъг ръкав, цели гащеризончета - затворети на крачетата с дълъг ръкав - имах всякъкви  - тънки памучни, дебели, плюшени....
1-2 жилетки, които почти не ползвах(памучни).
2-3 чифта чорапи....
за навън - космонафт с  ръкавички и затворен на крачетата...или с  такива като ръкавичките но за крачета....
шапка - една памучна и една по-дебела поларена(и двете за навън, в къщи със шапка не съм го държала).
всичко взимах  за новородено или 0-3 месеца...всички му бяха големи в началото...но бързо ги израстна защото адски бързо растеше на см....но големи дрехи не бих взела целенасочено....

Одеала - памучно, поларено, 2 олекотени завивки....имахме едно  плетено от памук....
можеш вместо одеала да вземеш зимни спални чували....
бройките за дрехите - може да вземеш по 4-5 бодита и гащеризончета...после  да видиш какви подаръци ще имаш и от какво още се нуждаеш и да докупуваш....
зависи дали пропускат пампитата, дали връща храна, дали повръща много бебето и т.н....

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 13:04 от Angel_Dust

# 3
  • Мнения: 268
Аз очаквам бебка през октомври и се вълнувам от същите неща. Това , което ще ти трябва задължително са по-дебело шалтенце за през нощта,  някакво одеялце, което е по-лекичко (поларено например) ако ще си разхождаш бебето в различни стаи, все пак да си го завиеш в нещо. Аз лично съм се снабдила и с доста топли дрешки, като съм избягвала камизолките, по-скоро наблегнах на плюшените и ватирани дрешки. Много ще са ти полезни и дрешките тип цяло гащеризонче, за да не се оголва кръстчето на бебето, когато го вдигаш. Запасила съм се и с доста комплектчета, които са доста дебели и мекички, за разходка навън ако времето позволява. За навън също си купих и 2 подобни на чувалчета , но с ръчички и крачета (ама как го обясних само) , целите с цип и качулка, а ръчичките и крачетата ще са затворени. За размерите и аз не съм много сигурна какво ще ти върши работа, защото както знаеш всяко бебе се ражда с различно тегло и после наддават различно. Аз лично съм избягвала да купувам най-малките дрешки!  Peace
Пожелавам ти приятно пазаруване и леко раждане!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 763
Моят син е роден през декември. В началото имаше седем бодита с дълъг ръкав, седем горни комплекта, които представляваха плюшени гащеризончета  и ватирани ританки и блузки. Чорапи и памучни ританки под горните не съм слагала. За навън най-много ми допаднаха космонавтите. Ние имахме два- един с ръкави и качулка, но отдолу не с крачоли, а като торба и един обикновен, с крачоли. Първият ползвах за разходка с количката, втория за в колата, защото иначе нямаше как коланите на кошницата да му минат между крачетата. През ранната пролет купих и два по-тънки космонавта, които му обличах вместо яке. Одеяла имаше точно пет, всичките подарък, затова спалните му комплекти бяха без олекотена завивка. Нощем спеше с две, имаше нагласено и трето до креватчето, с което го увивах, когато го вземах за хранене. Шапка имаше само една дебела, за навън. Всъщност повечето зимни комплекти се продават с шапки, но моят син се роди с много голяма глава и не му ставаха.

# 5
  • Мнения: 508
Моята дъшеричка, се роди на 28 ноември. Най-удобно за обличане беше боди с дълъг ръкав, ританки и жилетка от трико, не вълнена. Така си стоеше при температура около 20-21 градуса у дома. Така нито й беше студено, нито пък е било прекалено топло.Общо ми трябваха около 6-7 комплектчета. Имахме одеалце и една олекотена завивка. В най-студените дни одеалото го слагахме в чаршаф и това й беше достатъчно. Смятам, че това е най-необходимото на първо време. Недей да купуваш всичко от списъците на магазините. Има много излишни неща. Вземи си биберони, памперси и дрешки и после ще си докупуваш каквото ти е необходимо. Желая ти лека бременност и живо и здраво бебче Simple Smile

# 6
  • Мнения: 508
Пропуснах, че трябват и шапчици. Вечер след къпане й слагахме шапчица защото нощем ставаше по-студено.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Списъците са пълни с излишни и ненужни неща. Не съм и не бих пазарувала по списък.

# 8
  • Мнения: 467
Някога бях януарска мама  Grinning Та ето какво използвах няй-много (количествата са по ваше усмотрение). Само, ако бебето е момче, имайте предвид, че като му се махне пампата за да се сменя, много бързо пишка и се мокри от глава до пети, та си трябват достатъчно бодита и пижамки.
Та ето ги нещата (примерни )
Боди с дълъг ръкав и предно закопчаване :
http://www.vertbaudet.fr/Fr/body-bebe-manches-longues-naissance- … 70004_3188_76_VB#
Пижамки, но дебели, плюшени :
http://www.vertbaudet.fr/Fr/pyjama-bebe-velours-1-a-36-mois-lot- … _70013_3101_76_VB
Вълнена жилетка, терлички и шапка (тя е памучна)
Космонавт :
http://www.vertbaudet.fr/Fr/combinaison-pilote-bebe-plein-hiver- … _70012_3010_76_VB
Одеяло поларено

Космонавта съм го вземала в началото в размер 3 месеца, за да е по-свободно.

Успех в избора  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Списъците са пълни с излишни и ненужни неща. Не съм и не бих пазарувала по списък.

Абсолютно съм съгласна.
Моят син например никога не е ползвал биберон. Така че тези покупки ми бяха излишни. Отделно установих, че ританки и блузка е супер неудобно и предпочитам цял гащеризон.

# 10
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми е зимно бебе.
Още преди раждането купихме всичко необходимо.Най-полезни ми бяха бодитата с дълъг ръкав,ританките,целите бодита,елечета,терлички,буйки,2 космонафтчета с плюш отвътре и едно тип човалче.Шапки и ръкавички.
Плюшени и олекотени одеалца.Козметика за студено време.
В момента за друго не се сещам.  Peace

# 11
  • Мнения: 11 091
Ще ти кажа само излишните (а често описвани като задължителни), неща за мен:

- завивки. С каквото и да завиваш бебето, ще му е студено, защото отделя твърде малко телесна топлина. Чувалчето е най-добрият избор.

- космонавт. След втория-третия месец (когато и стана достатъчно студено, за да се ползва ежедневно) дъщеря ми го приемаше с рев. Цяла зима е била навън по жилетка с качулка и панталонки, увита в порт-бебе плюс покривалото на количката.

Изобщо, позицията на Тарталета е вярната.

П.П. Памперс почти никога не ми е пропускал. И изобщо, дрехите на дъщеря ми бяха нон-стоп чисти, докато не започне да яде храни, различни от кърма, и да пълзи. Ела да видиш сега колко дрехи ми трябват  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 251
Цитат
Това , което ще ти трябва задължително са по-дебело шалтенце за през нощта,  някакво одеялце, което е по-лекичко (поларено например) ако ще си разхождаш бебето в различни стаи, все пак да си го завиеш в нещо. Аз лично съм се снабдила и с доста топли дрешки
Момичета не се заблуждавайте,  че трябват топли дрехи...Или може би само като излизате...но и тогава  детенцето е в космонавт Rolling EyesНикой не си гледа детето на студено та да го облича с дебели дрехи да му е топло LaughingПри нормална стайна Т 22-23  детето трябва да е с долна дрешка и блузка с ританки,какви са тия одеалца за разнасяне от стая в стая LaughingНе си навличайте децата, казвам от опит,защото и аз не вярвах ама дребната се късаше от рев...
Първо и най-важно което ще ти трябва още при изписването е кошница за кола Peace

# 13
  • Мнения: 150
Цитат
Това , което ще ти трябва задължително са по-дебело шалтенце за през нощта,  някакво одеялце, което е по-лекичко (поларено например) ако ще си разхождаш бебето в различни стаи, все пак да си го завиеш в нещо. Аз лично съм се снабдила и с доста топли дрешки
Момичета не се заблуждавайте,  че трябват топли дрехи...Или може би само като излизате...но и тогава  детенцето е в космонавт Rolling EyesНикой не си гледа детето на студено та да го облича с дебели дрехи да му е топло LaughingПри нормална стайна Т 22-23  детето трябва да е с долна дрешка и блузка с ританки,какви са тия одеалца за разнасяне от стая в стая LaughingНе си навличайте децата, казвам от опит,защото и аз не вярвах ама дребната се късаше от рев...
Първо и най-важно което ще ти трябва още при изписването е кошница за кола Peace

О, имам вече  Peace Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 236
Цитат
Това , което ще ти трябва задължително са по-дебело шалтенце за през нощта,  някакво одеялце, което е по-лекичко (поларено например) ако ще си разхождаш бебето в различни стаи, все пак да си го завиеш в нещо. Аз лично съм се снабдила и с доста топли дрешки
Момичета не се заблуждавайте,  че трябват топли дрехи...Или може би само като излизате...но и тогава  детенцето е в космонавт Rolling EyesНикой не си гледа детето на студено та да го облича с дебели дрехи да му е топло LaughingПри нормална стайна Т 22-23  детето трябва да е с долна дрешка и блузка с ританки,какви са тия одеалца за разнасяне от стая в стая LaughingНе си навличайте децата, казвам от опит,защото и аз не вярвах ама дребната се късаше от рев...
Първо и най-важно което ще ти трябва още при изписването е кошница за кола Peace

О, имам вече  Peace Mr. Green

Аз горе-долу се ориентирах ве4е какво ми трябва,ама дрешките си остават проблем,изобщо незнам как да го обли4ам това бебе! WhistlingЗна4и,ако в нас температурата е 22 градуса,слагаме боди с дълъг ръкав,ританки и отгоре това дето му казват"пижамка"(дето е като гащеризон4е,ама цяло с ръкавки и кра4ол4ета).Има ли нужда от нещо друго ?А като излизаме пак същите неща,оба4е плюс космонавта,така ли? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт