подсъзнанието може всичко 16

  • 96 592
  • 461
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 647
Мижка, за колко време оставяш цитрина на слънце? Аз сега ще го държа първо 3 дни във вода с морска сол за пречистване и след това ще го оставя на слънце. Мисля да си взема и розов кварц. Много ми допада нежния му цвят.

# 46
  • Мнения: 10 687
Mojito, много ми се струват 3 дни  Thinking
Аз ги държа за една нощ в морска сол и вода, а после 4-5 часа на слънце  Hug

wild flower , като бях малка майка ми ми слагаше в джобовете кестенче "за късмет"  Grinning

# 47
  • Мнения: 19
Нещо не мога да си изчисля силния период.Попълвам таблицата от сайта ,но после се изчиства ,повтарям отново ,но пак същата работа. EmbarassedТърсех някъде ,ако трябва да се регистрирам ,ама не видях.
Amitola, извинявай може ли да помогнеш и на мен .
11.07.1975 гр.Каварна 11.30 ч

Предполагам, че натискаш десният бутон, а трябва да се натиска левия  Peace

 Hug

# 48
  • Мнения: 5 647
mijjjka, ами в един сайт за фън шуи прочетох, че трябва да се държи три дни и след това да се измие на течаща вода. Ето това е сайта

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Здравейте момичета! Цяла седмица бях невероятно ангажирана и сега имам много да чета, за да наваксам пропуснатото. Изтървах това новолуние за посявка, защото в петък вечер тръгнахме за София, а се прибрахме в сряда вечерта. А парите нали не обичали да ги забравяш и реших, че е по-добре да пропусна този път ритуала.

...
wild flower , като бях малка майка ми ми слагаше в джобовете кестенче "за късмет"  Grinning

Чела съм, че кестените са заредени с много положителна енергия и изсмукват отрицателната. За това и аз си слагам по някой кестен в джоба. Алеята в двора на службата ми е отрупана с нападали кестени под дърветата, които се намират от двете и страни.

# 50
  • Мнения: 364
mijjjka, ами в един сайт за фън шуи прочетох, че трябва да се държи три дни и след това да се измие на течаща вода. Ето това е сайта

Mojito, mijjjka,

цитринът е от малкото камъни, които не се нуждаят от пречистване, не задържа отрицателната енергия. А това в линка, който е дала Mojito, ме втрещи   Shocked   за оцета и содата!

Зарежда се на Слънце за няколко часа;  mijjjka    Peace

# 51
  • Мнения: 917
Леле колко сте писали  ooooh!

 Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug

Каква е нормалната цена за розов кварц? Харесах си една фигурка, с форма на ангел.

# 52
  • Мнения: 10 687
Каква е нормалната цена за розов кварц? Харесах си една фигурка, с форма на ангел.

Всяка цена, която си склонна да дадеш за нещо - каквото и да било - е "нормалната" цена за него Peace

# 53
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Майкъл Лозиър – „Законът на привличането” / „Как да получим повече от това, което желаем и по-малко от онова, което не искаме”/ - София, 2007г.


І. ДЕФИНИЦИЯ НА ЗАКОНА НА ПРИВЛИЧАНЕТО„Аз привличам в моя живот онова , което привлича моето внимание, енергия и интерес - независимо дали е позитивно или негативно.”

Законът на привличането реагира на всяка вибрация, която изпращате – положителна или отрицателна – и по този начин я умножава. Запомнете - той просто  РЕАГИРА.
Каквото посееш в съзнанието си, това ще покълне в житейския ти опит.

 

ВСЕКИ СЕ Е СБЛЪСКВАЛ СЪС ЗАКОНА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО, НО НЕ ВСЕКИ МОЖЕ ДА ГО НАКАРА ДА РАБОТИ ЗА НЕГО!
 

"Никога не очаквай нежеланото и никога не пожелавай неочакваното. Когато очакваш „нежелателни последствия” , ти сам ги привличаш, а когато желаеш да ти се случи „нещо неочаквано”, само прахосваш ценна психична енергия.Когато винаги очакваш онова, което настойчиво желаеш, твоята собствена "привлекателност" нараства неимоверно. Съзнанието е като магнит и привлича онова, което съответства на неговата доминираща нагласа." -   Реймънд Халиуел - "Да действаш според закона"

ІІ. СЪЗНАТЕЛНО ПРИВЛИЧАНЕ = да подходите по-отговорно към собствените си емоции.
Вашите мисли са изградени от думи
ДУМИ ---------------------- МИСЛИ ----------------------ЧУВСТВА
                                  (изградени                           (положителни
                                     от думи)                             или отриц. вибрации)

1.Думи, които ви карат да постигнете нежелани ефекти НЕ, НЕДЕЙ, НЕ ИСКАМ.                                            
Да започнем с малка демонстрация – „НЕ МИСЛЕТЕ ЗА СТАТУЯТА НА СВОБОДАТА!” – знам че току-що направихте точно това – двете съставки на вашето същество(съзнателна и несъзнателна) моментално са зачеркнали  не - то в горното изречение.
Законът на привличането реагира по същия начин като съзнанието ви и чува тъкмо обратното.    

2.Когато произнасяте фраза, съдържаща думите НЕ, НЕДЕЙ, НЕ ИСКАМ си задайте въпрос – „А КАКВО ИСКАМ АЗ?”  - с отговора ще преформулирате мисълта в положителен дух /съответно ще се променят вибрациите/  .        
                                                                                    
3.Законът на привличането „не помни” каква вибрация си му изпратил преди 5 мин., 5 дни или 5 месеца – той реагира единствено на вибрацията, която му изпращаш сега – в този момент – и така ще се сдобиеш с още от същото.

ІІ. ТРИТЕ СТЪПКИ НА СЪЗНАТЕЛНОТО ПРИВЛИЧАНЕ:

А. ИДЕНТИФИЦИРАЙ ЖЕЛАНИЕТО СИ
Б. ОТДЕЛИ ВНИМАНИЕ НА СОБСТВЕНО СИ ЖЕЛАНИЕ
В. ПОЗВОЛИ МУ ДА СЕ ОСЪЩЕСТВИ


А. ИДЕНТИФИЦИРАЙ ЖЕЛАНИЕТО СИ

1.Ако искате Законът да работи за вас – трябва да си изясните какво искате /идентификация на желанието/. Повечето хора се затрудняват с формулировката му – по-лесно им е да определят онова, което не искат /Лозиър го нарича КОНТРАСТ = всичко онова, което ни вдъхва негативни емоции/.     /                                                                      
КОНТРАСТЪТ е полезен – щом го забележите и идентифицирате като нещо, което НЕ ИСКАТЕ, вие вече  започвате да си изяснявате това, което ИСКАТЕ  /Просто се запитайте „А КАКВО ИСКАМ АЗ?” /

2.Постигане ЯСНОТА ЧРЕЗ КОНТРАСТ /или КОНТРАСТЕН СПИСЪК/                                      
Ето 10 житейски сфери, в които яснотата е винаги благотворна:
-   Кариерата;
-   Финансите;
-   Отношенията с партньора;
-   Отношенията на работното място;
-   Деловите отношения с клиентите;
-   Бизнес партньорите;
-   (Само)образованието;
-   Здравето;
-   Други


Как да попълните своя КОНТРАСТЕН СПИСЪК:


В графа А  напишете всички неща, които в момента ви притесняват – постарайте се да включите повече точки /повече контрасти = повече яснота./                                
Отделете няколко дни за списъка, изчетете го отново и след това попълнете графа Б   /задавайки си въпроса  „А КАКВО ИСКАМ АЗ?”   -  попълвайте онова, което би ви харесало/  


Например:
                 А                                                       Б
1. Парите никога не ми стигат       1. Парите да  са в изобилие

2. Не мога да се видя с пари           2. Не аз да търся парите, а те  да ме намират

3. Едва свързвам двата края           3. Винаги да имам излишни пари


Запомнетена този етап само засичате желанията си, нищо повече, но съставянето на списъка ще ви помогне да се почувствате по-добре.                

Б. ОТДЕЛИ ВНИМАНИЕ НА СОБСТВЕНО СИ ЖЕЛАНИЕ

Ако искате конкретен резултат трябва да сте сигурни във вибрациите, които излъчвате. Около всеки човек се образува вибрационен балон, в който се събират всички излъчени от него вибрации. Законът реагира само на това, което е ВЪТРЕ В НАШИЯ ВИБРАЦИОНЕН БАЛОН /ВИБРАЦИОННА МЕМРАНА/ Ако искате да задействате Закона, вие трябва да задържите желанието във вашия вибрационен балон.

ДВА ИЗПИТАНИ НАЧИНА ДА ПРЕДИЗВИКАТЕ ВИБРАЦИЯ, която ще захрани с допълнителна енергия вашето желание:

1.Изразявай се така, че КАЗАНОТО ОТ ТЕБ ДА ВДЪХВА ПОЗИТИВНИ УСЕЩАНИЯ.Потвърждението на желанието – винаги в сегашно време.
Ако изречението „Аз имам хубаво и стройно тяло” ви звучи нереалистично /когато заявяваш нещо, в което не си убеден, вече създаваш предпоставки за отрицателна  вибрация , защото неискрените думи активират вътрешните ти съмнения/, преформулирайте го така: „АЗ СЪМ В ПРОЦЕС  НА сдобиване на  хубаво и стройно тяло” / „АЗ СЪМ НА ПЪТ ДА се сдобия с хубаво и стройно тяло „/
- това означава, че вие сте се включили активно в този процес;
- вашето изявление звучи вече по-правдиво, което означава, че;
- ще излъчите позитивна вибрация

2.ДЕКЛАРИРАНЕ НА ЖЕЛАНИЕТО                                                        
 Ако се си изяснили какво точно желаете, време е да попълните съответната ДЕКЛАРАЦИЯ – същата има  3 компонента:

2.1.Уводни слова - „АЗ СЪМ В ПРОЦЕС  НА привличане на необходимите условия за реализиране на моето желание /” НА ПЪТ СЪМ ДА изградя условията, при които може да се реализира моето желание т.е. да направя, узная или да се сдобия с всичко, необходимо за целта”

2.2.Изложение,базирано върху списъка с изяснените желания Използвайте изявленията от вашия списък като ги комбинирате със следните фрази   /така включвате позитивна вибрация и желанието се озовава във вашия вибрационен балон/:

ПРИЯТНО МИ Е ДА ЗНАМ, ЧЕ ....моят идеален партньор живее в моя град
ЧУВСТВАМ СЕ ВЕЛИКОЛЕПНО, КОГАТО...откривам банков  депозит за моя бизнес
РЕШИЛА СЪМ ДА...играя гимнастика 30 мин/дневно
И ОЩЕ, И ОЩЕ...
УСЕЩАМ ПРИЯТНО ВЪЛНЕНИЕ, КОГАТО...виждам перфектната си визия
ХАРЕСВА МИ ИДЕЯТА ДА...имам солидна клиентела
ИЗТРЪПВАМ ОТ РАДОСТ ПРИ САМАТА МИСЪЛ...за околосветско пътешествие
ПРИЯТНО МИ Е ДА СЕ ВИЖДАМ КАТО...здравословно хранещ се човек

2.3. ЗаключениеЗАКОНЪТ ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО ЩЕ РАЗКРИЕ И ПОДРЕДИ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО ЗА СБЪДВАНЕ НА МОЕТО ЖЕЛАНИЕ.

ДЕКЛАРИРАНЕ НА ЖЕЛАНИЕТО

АЗ СЪМ В ПРОЦЕС  НА привличане на необходимите условия за реализиране на моето желание /” НА ПЪТ СЪМ ДА изградя условията, при които може да се реализира моето желание/ т.е. да направя, узная или да се сдобия с всичко, необходимо за целта.
ПРИЯТНО МИ Е ДА ЗНАМ, ЧЕ ..................................................
ЧУВСТВАМ СЕ ВЕЛИКОЛЕПНО КОГАТО...............................................
РЕШИЛА СЪМ ДА..........................................................
УСЕЩАМ ПРИЯТНО ВЪЛНЕНИЕ, КОГАТО.........................................
ИЗТРЪПВАМ ОТ РАДОСТ ПРИ САМАТА МИСЪЛ.....................................
ПРИЯТНО МИ Е ДА СЕ ВИЖДАМ КАТО...............................................

ЗАКОНЪТ ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО ЩЕ РАЗКРИЕ И ПОДРЕДИ ВСИЧКО  НЕОБХОДИМО ЗА СБЪДВАНЕ НА МОЕТО ЖЕЛАНИЕ.

 
В. ПОЗВОЛИ МУ ДА СЕ ОСЪЩЕСТВИ

1.Позволението предполага отсъствие на съмнения /”Точно аз ли ще спечеля”, „Точно на мен ли ще се случи!”/.  Позволението предполага отсъствие на негативни вибрации /”Аз съм такъв Марко Тотев!”/.                                
Най – често източник на съмнението /съответната  негативна вибрация/  са собствените ни  ЗАКОСТЕНЕЛИ ПРЕДСТАВИ. Те се появяват след думичката ЗАЩОТО, в комбинация с  „НЕ МОГА” , „НЯМА ДА СТАНЕ”                                                                    
Ще ми се да напиша книга, но НЕ МОГА, ЗАЩОТО нямам висше образование.                                                                                                    
Искам да имам стройно тяло, ама това НЯМА ДА СТАНЕ, ЗАЩОТО в нашия род всички са дебели.

2.КАК ДА ФОРМУЛИРАТЕ ВАШЕТО ПОЗВОЛЕНИЕ                
Винаги когато изразявате свое закостеняло убеждение /съмнение/ ви предлагам да попълните специален формуляр /позволително/ който ще ви позволи да се отърсите от него.                                                          
2.1. Най-напред си задайте въпроса: „Има ли някой, който в момента прави това, което и аз искам да правя / да има това, което и аз искам да имам/?”
2.2. Ако отговорът е положителен си задайте въпроса: „А колко хора го правят днес? Ами вчера? Ами миналия месец? Миналата година?”                                                                                                              
2.3. Съставете самия текст в канцеларски стил   - в трето лице, все едно попълвате официален документ /ако говорите в първо лице, това може да породи у вас съмнения/                                                
2.4. Уверете се, че написаното от вас звучи правдиво
.  

Закостеняла представа - Искам да имам стройно тяло, ама това НЯМА ДА СТАНЕ, ЗАЩОТО в нашия род всички са дебели.
Въпрос: Има ли на тази планета  хора, чиито тела са с по-различни размери и форма от тези на останалите членове на семейството?
Отговор: Естествено, че има.
Въпрос: : А колко хора имат такива тела  днес? Ами вчера? Ами миналия месец? Миналата година?
Ето как изглежда позволителното: Телата на сума ти хора, дори и в този квартал, са с доста  по-различни размери и форма от тези на останалите членове на семейството им. На планетата със сигурност живеят милиони хора, чиито тела са по-стройни от тези на техните родители, братя и сестри. /Нали не сте забравили – без първо лице/        

                                                                                                  
ЗАЯВЛЕНИЕ

АЗ ..................................................................................... ...............
ДАВАМ СВОЕТО ПОЗВОЛЕНИЕ за осъществяването на моето желание И ЗАЯВЯВАМ, че от моя страна няма да има никакви спънки...
                                                                               ПОДПИС:......................
   
        
3. Има два начина да разбереш, че си дал своето Позволение:
3.1 Когато изпитваш облекчение и си казваш : „О, сега се чувствам много по-добре!
3.2.Когато вече разполагаш и с доказателства, че желанието ти се сбъдва

4. ОЩЕ НЯКОИ СРЕДСТВА, УЛЕСНЯВАЩИ ПОЗВОЛЕНИЕТО:

4.1. ДА СЕ РАДВАШ НА ВСЯКО НОВО ДОКАЗАТЕЛСТВО – така признавате, че сте се доближили още повече до това, което желаете. newsm44
Например сдобили  се сте с информация, която сте търсили /привлекли сте я/, срещнали сте някой, който се доближава до вашия идеален партньор /клиент/.

4.2. Да ЗАПИСВАШ ВСЯКО ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА СИЛАТА НА ЗАКОНА.                                    
Водете си дневник /Книга на доказателствата/ и когато усетите сянка на съмнение го разтворете. Намирането на такива доказателства спомага за разсейване на съмненията.
Например –ДАТА..... -  „Днес ме поканиха на обяд”, „Получих 30% отстъпка”, „На вечерята получих безплатен съвет”, „Попаднах на интересна промоция”
Важни са не думите, а емоциите, свързани с тях.


4.3. Да ОЦЕНЯВАШ жестовете на Закона  И ДА БЛАГОДАРИШ.
Водете си бележник на благодарностите – така вие целенасочено ще изпращате силни позитивни вибрации, които ще изпълват вътрешността на вашия вибрационен балон.
Например –ДАТА..... -  „Благо - Дарна съм на моите приятелки, че ми отделят толкова време!”, „„Благо - Дарна съм, че получих нови знания по...”

4.4. ДА ИЗПОЛЗВАШ ФОРМУЛАТА „АЗ СЪМ В ПРОЦЕС  НА...” или „НА ПЪТ СЪМ ДА... „
Още в мига в който си намислил ново желание, заговорил си за него, или си го записал, ти вече започваш процеса на привличането му.

4.5. ДА ИЗПОЛЗВАШ ФОРМУЛАТА „АЗ СЪМ РЕШИЛ(А) ДА...”
Това е изпитано средство да преместиш фокуса от онова, което нямаш върху това, което желаеш и така се получава прилив от позитивни емоции.                                                      
 Сравнете: „Ще ми се да имам това...” и „Решил съм да имам    това!

4.6. ДА ИЗПОЛЗВАШ ФОРМУЛАТА „МОЖЕ ДА МИ ИЗЛЕЗЕ КЪСМЕТЪТ!”   - води до смяна на вътрешната нагласа..

4.7. ДА ПОТЪРСИШ ИНФОРМАЦИЯ smile3529                                                
Когато в ума ви се прокрадне съмнението, вместо да саботирате собствено си начинание, потърсете малко информация. Самото желание за информация, ще ви помогне да осъществите вашата цел.

4.8. ДА СИ НАПРАВИШ ПРИТЕГАТЕЛНА КУТИЯ, в която да държиш разни неща, представляващи вашето желание – снимки, рекламни дипляни, визитни картички... – по този начин вие символично ще си позволявате да го имате

4.9. ДА СЪЗДАДЕШ ПРАЗНО ПРОСТРАНСТВО /или ВАКУУМ/:
   
а/ целенасоченонаправете си нова папка на харда или оградете дата на календара /в мобилния,в бележника/ - „Нов клиент”, „Нова среща”, „Продажба”. Винаги като ги погледнете ще се сещате, че искате да ги привлечете в този период от време.
б/ непреднамеренонапример клиент е отменил поръчката, любовна среща е пропаднала – можете да промените негативната вибрация като си кажете „Току-що създадох празно пространство, за да привлека нов клиент, ново гадже”

4.10. ПОЗВОЛИ НА ЗАКОНА ДА УРЕДИ НЕЩАТА.                                
Ако изпаднете в съмнения /”Не знам дали ще стане?!”, „Какво да правя?!?”/ – СПРЕТЕ! и  кажете – „Това не е моя работа! За това е Законът, той да уреди нещата!”


ТОВА БЕ ТЕОРИЯТА, А СЕГА ТРЯБВА ДА ПРИСТЪПИТЕ КЪМ ПРАКТИКАТА – ДА ПРИЛОЖИТЕ УСВОЕНОТО В ТАЗИ КНИГА. ПОЗВОЛЕТЕ НА ЗАКОНА ДА ПРЕОБРАЗИ ЖИВОТА ВИ !!!
  


                                          
Квинтесенцията, специално за Вас, направи Лени Антонова

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 17:41 от lenny_pld

# 54
  • Мнения: 10 687
Лени, просто онемях  Crazy
Благодаря за труда   bouquet

# 55
  • Мнения: 3 674
Мише, да се запиша и аз  в новата  ни темичка и да ти  благодаря за  прекрасното и  оформление!  Heart Eyes   bouquet

Ние сме в период на местене...взехем ключовете по-рано... и нямам много време да  пиша напоследък! По нататък се надявам да имам повечко време за любимата ми темичка... Sunglasses

Приятна и уютна вечер на всички! Hug

# 56
  • Мнения: 21
lenny pld благодаря ти от сърце за този пост.Току-що ми върна надеждата,че нещата се случват,когато трябва. Днес бях изпаднала в депресия,защото повечето ми планове и желания изглеждат недостижими. Но ти с този пост ме "върна в играта".
Информацията,която ни е необходима идва точно когато трябва. Благодаря.
Приятна вечер на всички.

# 57
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Каква е нормалната цена за розов кварц? Харесах си една фигурка, с форма на ангел.

Г-жа Шуши , зависи от къде го купуваш - давам конкретен пример за цената на  яйце от розов кварц - произход Китай - с едни и същи размери и визия - за гр. Пловдив:
- Магазин за (полу)скъпоценни камъни в "Халите" - 30 лв
- търговецът на сергия на  "Джумая" -та - 10 лв.
- Фирмен магазин на вносител /зад "Халите"/ - 5 лв

В радиус 80 метра - цената порасна 6 пъти и да не си помислите, че е някоя филигранна изработка тип Фаберже  hahaha hahaha hahaha

В крайна сметка се сдобих с пръстен, обици и висулка, не е нужно да ви пояснявам от къде  Wink


        П.П. Молба към вещите в занаята   Praynig, Напишете,моля, какво включва  наборът от минерали за чакрите newsm78 newsm78 newsm78 Попрегледах тук - там, но или са снимани минералите без име, или са дадени по няколко варианта за всяка чакра, или ги намирам в съмнителни магазини Thinking

Последна редакция: сб, 26 сеп 2009, 00:41 от lenny_pld

# 58
  • Мнения: 917
Лени, благодаря ти миличка  Heart Eyes Hug

# 59
  • Мнения: 2 028
добро утро, момичета  Hug

еййй, Лени   bouquet сега си я поръчах тази книга

дечко е събрал цяла торба с кестени и от вчера си прехвърлям няколко из джобовете  Crazy

момичета, забелязала съм, че когато се афектирам от нещо, стане ми обидно от нечия постъпка, след това ме боли глава, това ми е слабото място... тези дни се вкарах в такъв филм, минаха вече три дни и се поуспокоих, но не мога да се преборя със себе си, когато ми влезе нещо отровно в мислите, не мога да го изгоня, и се навивам, навивам...  вече ви питах как се справяте с негативните мисли, знам... обаче аз не мога... и не мога да си кажа, че мога... стана объркано...  трябва да си формулирам някак си желание в тази връзка... това ми е дневният ред... а на вас пожелавам хубава събота, макар и работна  Hug

забравих да попитам, на колко време зареждате камъните на слънце/луна?

Общи условия

Активация на акаунт