Отговори
# 1 230
  • Мнения: 656
Дунайка, страхотно преживяване е било!!!  Grinning  Hug Браво на лекарката ти, наистина е рядкост!   bouquet
Да вземем да си направим списъче с лекарите, които са правили VBAC ли?  newsm78

# 1 231
  • Мнения: 18
СУПЕР!!!  Hug Дай Боже повече такива раждания и лекари!

# 1 232
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да вземем да си направим списъче с лекарите, които са правили VBAC ли?  newsm78

И на мен ми мина тая мисъл през главата.

# 1 233
  • Мнения: 1 262
dunaika, дай Боже всеки такова раждане след секцио Hug
А епидуралната , умишлено ли ти сложиха половин доза за да можеш да усещаш напъните ли?Аз също не мисля да се лиша от нея, знам ,че има някой странични ефекти, но ми се иска да направя раждането си едно много приятно изживяване Hug
Ето една тема , която бях пуснала.Може да добавите и именната на двете лекарки, които са посочили момичетата Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508712.0

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 17:15 от mari:)

# 1 234
  • Мнения: 2 011
dunaika, дай Боже всеки такова раждане след секцио Hug
А епидуралната , умишлено ли ти сложиха половин доза за да можеш да усещаш напъните ли?Аз също не мисля да се лиша от нея, знам ,че има някой странични ефекти, но ми се иска да направя раждането си едно много приятно изживяване Hug
Ето една тема , която бях пуснала.Може да добавите и именната на двете лекарки, които са посочили момичетата Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508712.0

Добавих името и в другата тема.
Умишлено ми сложиха малка доза, да. Защото има вероятност упойката да спре/забави родовата дейност и да се наложи секцио. Но си е облекчение. Пак бяха болезнени контракциите, но не от онези, спиращи дъха, а по-поносими. И напъните се усещат много добре. И още нещо - сложиха ми я на по-голямо разкритие. Не както е практиката на 4 см(тогава я комбинират с окситоцин), а някъде към 6-7см чак.

# 1 235
  • Мнения: 1 262
Благодаря ти за отговора!И аз имах в предвид точно този страничен ефект, че родовата дейност се забавя, също така и бебетата са по сънливи първите дни, но това не е свързано с раждането.
Надявам се и при мен да се получи така, да ми я поставят поне на 5см и да избегна системата с окситоцин.

# 1 236
  • Мнения: 705
Мари, имай предвид, че епидуралната анестезия може да забави пулса на бебето, а това е И признак за руптура, така че може да се стигне до секцио без нужда.
Другият минус на епидуралната е, че нямаш приток на естествен окситоцин (важен за привързването, кърменето, оргазма, влюбването, за маточните контракции, помага при отделянето на плацентата и пречи на постпарталния кръвоизлив) и адреналин (заради адреналина след раждане жените се чувстват така, сякаш могат да преместят планина) при излизането на бебето, както става физиологично при раждането, т.е. болката не ти пречи да изживееш хубаво раждането, а даже напротив, тя задвижва хормоналната секреция и подпомага привързването в първите мигове след раждането. Освен това бебето става сънливо от епидуралната и обикновено тези бебета не се закачат на гърдата в първия час след раждането, изглеждат малко неадекватни и отпуснати. Не е изследван дългосрочния ефект от епидуралната при бебетата.
Още за епидуралната: http://epidural.kimjames.net/Labor%20Side%20Effects.htm Има добри съвети за родилки.
Вижда се, че след 5 см разкритие наистина делът на цезарови сечения намалява, но изследванията са за жени без предишно секцио.
Тази статия пък е преведена на български: http://www.rodilnitza.com/blog/birth/epiduralnata-epidemia/

Не си мисли, че осъждам избора ти, просто ти давам допълнително информация. Simple Smile

# 1 237
  • Мнения: 1 262
zozima, благодаря ти за полезното инфо, ей сега захващам статиите.
 Във френско, сигурно няма жена , която да ражда без епидурална, така е прието, просто си влиза към раждането.Дори се сещам за случай за момиче - българка , оказала епидурала, после всички доктори ходили да видят коя е тази героиня Grinning
Наистина ще помисля по въпроса, ще се консултирам дори с моят доктор във Франция, знам , че там винаги порбват нормално след секцио ако причините за първото са благоприятни за следващо нормално.
Имам една далечна позната раждала във френско без проблем нормално след секцио, много искам да я поразпитам как процедират в такъв случай.

# 1 238
  • Мнения: 656
А защо да не си направим нещо като отчетна тема тук, и да си ковнем списъчето с лекари, правещи VBAC, на първата страничка? Можем и да добавим някои от линковете, които Криси поства тук. Така ще си ги имаме събрани и няма да има нужда да се ровим - и ние, и другите момичета, които ще дойдат в темата..
Мога да се заема с това, само че няма да стане веднага, че си имам разни неща на главата Wink

# 1 239
  • София
  • Мнения: 39 770
А защо да не си направим нещо като отчетна тема тук
В "Общ отчетен" може.

# 1 240
  • Мнения: 705
Сиси, аз съм си го мислила същото. Можем да си разпределим работата. Аз ще поема първите 30 стр., а ти вземи следващите 30, ако искаш.
Ан Мари, това ще е супер! Simple Smile

Мари, наистина много жени ползват епидурална, в индустриалните страни дори се е превърнала в нещо като норма за добра родилна помощ. Но е и вярно, че рядко се говори за рисковете от нея, а те не са имагинерни. В чуждите форуми (където и хората са доста по-толерантни отколкото тук) много жени споделят, че са завършили в операционната заради упойката. Дори една от борда на директорите ICAN, която има един успешен VBAC, ражда третото си дете пак със секцио заради епидуралната (поне по нейни думи).
Иначе чакаме да споделиш малко френски опит. Simple Smile

# 1 241
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз ще поема останалите ако искате и после ще съберем всичко заедно.
И без това темата е твърде обемна.
Ако нямате нищо против, може до имената на докторите да напишем и тези, които са раждали при тях (стига да нямат против момичетата), така някой ако се интересува може да получи информация от първа ръка. Ако нямат против, също тия които са имали успешен VBAC да напишем за тях, евнтуално с линкове към разказите им.

Имаше още една-две теми по въпроса, може после и тях да изтръскаме за полезно инфо.

# 1 242
  • София
  • Мнения: 39 770
Доста работа ще си отворите, но дерзайте Simple Smile
Предполагам, че и по другите подфоруми има теми на същата тематика, може да сложите линкове в новата тема.

# 1 243
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Верно бая работа ще си е, ама мисля, че си струва!  Peace Simple Smile

# 1 244
  • Мнения: 656
Ан Мари, ок, в общия щом може - там. Мисля, че няма кой знае какво значение за нас къде ще е темата. Важно е да има информацията събрана на едно място.  Grinning

Криси, Нощни очи - ок, взимам тогава от 31 до 60-та страница и ще отделям на Криси линковете (и не само на Криси де, ами и на който е пуснал нещо интересно Wink), както и линкове към други теми, ако срещна.

За имената и разказите на момичетата с успешен VBAC, съм съгласна, стига и те да са съгласни, разбира се.

И аз мисля, че си струва!  Simple Smile

Само да решим и с анкетата какво да правим.. Ан Мари, принципно можеш да я преместиш в новата тема така, че да се запази и досегашният резултат от гласуването, нали?

Общи условия

Активация на акаунт