Трудно проговарящи деца - тема 2

  • 106 953
  • 760
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 682
Позволих си да отворя нова тема. За тези, които тепърва се сблъскват с този проблем има и първа тема по въпроса:
Трудно проговарящи деца

ЕТАПИ НА ГОВОРА

     Логопедични карти и много полезни неща за принтиране от сайта на Деси:
http://picasaweb.google.bg/DesislavaPeeva79
http://picasaweb.google.bg/desislavapeeva799
http://picasaweb.google.bg/milynaivanova/FTEkJI?authkey=kFQSIsNJYEA#
http://picasaweb.google.bg/kateingrid/DesenhosPontilhados#
     Оцветяване, писане по точки, рязане, лепене и развиващи игри от "Крокотак":
http://krokotak.com/
/Ако искате да добавя някоя информация в първия пост ми пишете ЛС/

Последна редакция: чт, 11 мар 2010, 12:35 от pepi_r

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Кога минали 50 страници . Благодаря за поканата в новата тема.


Нас все повече ни хвалят, днес пак, че добре се справя. Вече много рядко се случва, да не ни разбере като му обясняваме нещо.

# 2
  • Мнения: 503
Запис.
Отлагаме консултациите вече втора седмица. Първо беше ларингитът, после студът. Дано се срещнем с логопеда тази седмица.

# 3
  • Мнения: 3 595
 wavey Моето човече започна да бърбори все повече макар и неразбираемо, а вчера каза татко  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 798
Запис.
Отлагаме консултациите вече втора седмица. Първо беше ларингитът, после студът. Дано се срещнем с логопеда тази седмица.
Босоногата, прочетох в предната тема, че сте правили консултация и са ви казали , че няма нужда от работа с детето на този етап. С друг логопед ли ще се консултирате? Преди години, когато тръгнахме по логопеди около 3 годишна възраст на детето, чак четвъртия логопед с, който се консултирах каза, че трябва да се работи с детето сега и веднага. И беше абсолютна права. Имай в предвид, че малко логопеди се съгласяват и имат желание да работят с малки деца. С най-добри чувства го казвам. Може и да нямате нужда, просто да го имаш предвид. Доколкото добих някакво впечатление определено не сте като нас. Синът ми проговори след 4 г. възраст. Но все пак... По-добре една-две излишни  консултации.

# 5
  • Мнения: 1 434
Успех  на всички   деца ! Hug  bouquet

# 6
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успех  на всички   деца ! Hug  bouquet

Част от успехите на моето дете се дължат на твоите съвети. Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 434
Успех  на всички   деца ! Hug  bouquet

Част от успехите на моето дете се дължат на твоите съвети. Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря!:) Hug

# 8
  • Мнения: X
Не съм писала май в предишната тема, затова съвсем накратко - дъщеря ми е на 2 години и половина и започна да проговаря след като навърши две (дотогава използваше 10тина думи), сега напредва сравнително добре, но все още трудно й се разбира какво казва.

Споделям, че от няколко дни започна да се заслушва в приказки  Heart Eyes  Досега ме прекъсваше нервно и затваряше книжките, а вчера няколко пъти й прочетох (с известни адаптации и обяснения) книжка от поредицата за Флопси. Сама ми я носеше пак и пак, гушкахме се и четохме, коментирахме, беше страхотно. Според мен това е знак, че речникът й вече се е обогатил достатъчно, за да започне да разбира по-добре това, което чува.

Искам съвет - дайте идеи за книжки, които са подходящи за четене в тази възраст (и в този период на развитие), с разбираеми истории и красиви картинки?

# 9
  • Мнения: 13 809
Здравейте и честита нова тема, успехи на всички дечица.

ние също отлагаме консултацията, татко ни е командировка и освен това  във Варна е нечовешки студ и поледици, дано другата седмица успеем. Все пак забелязвам някакъв минимален напредък откакто навършихме три миналата седмица, да кажем някакво раздвижване на желанието да комуникира пък било то и с отделни думи. Освен това започна да се заглежда в книжки но сме далеч от желанието някой да ни чете.

Лек ден на всички.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
Запис и от нас, с все още не-говорещия господин... Sad

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Днес ми върви на нови темички. Да ни е честита. И много неща с които да се хвалим в нея  bouquet

# 12
  • Мнения: 503
Босоногата, прочетох в предната тема, че сте правили консултация и са ви казали , че няма нужда от работа с детето на този етап.
Не, не. Не си разбрала. Логопедът каза, че няма нужда от допълнителна консултация с психолог и специален педагог. Иначе, логопедичната работа ще продължи поне 2-3 години.
А нашата логопедка е от тези, които работят и с деца под 3 години. Т.е. можела съм да си заведа детето и по- рано.

# 13
  • Мнения: 798
Босоногата, прочетох в предната тема, че сте правили консултация и са ви казали , че няма нужда от работа с детето на този етап.
Не, не. Не си разбрала. Логопедът каза, че няма нужда от допълнителна консултация с психолог и специален педагог. Иначе, логопедичната работа ще продължи поне 2-3 години.
А нашата логопедка е от тези, които работят и с деца под 3 години. Т.е. можела съм да си заведа детето и по- рано.
Разбирам. Извинявам се , объркала съм се. Щом сте попаднали на такъв логопед се радвам. Успех!

# 14
  • Мнения: 503
Благодаря! Успех и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт