Ефикасно средство против хлебарки

  • 333 972
  • 730
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 658
За кубчетата на Клинес ли говориш?

Наш'те гадове ги подминаваха с пренебрежение..

Не. Хлебомор или нещо подобно.

# 526
  • Мнения: 356
Аз пръсках с Фендона Май месец. Все едно със светена водица ги ръсих! Сега имаме още повече.
Видяла съм се в чудо и ще викам фирма!
Аз мислех че моите "домашни любимци"са хиени.Но май ще се окажат твоите щом това не ги мори.В нас имаше от тези гадини големи колкото единия ми пръст,и дебели колкото два.А за бройката да не говоря-в шкафове,по стените,по масата...Накрая си излизаха и по светло-май доста се бяха размножили.Пръсках ги с какви ли не препарати...Накрая това ми помогна.Умрели имаше по над 20-ина във всяка стая,всеки ден в продължение може би на месец.Жалко че на теб не помага Sad Дано се пребориш с тях  Peace

# 527
  • Мнения: 953
Аз мислех съо за фирма, обаче както казах сме новодомци, и предплагам че трябва да си изрина тапетите, да махна балатума барабар със старите шкафове, защото подозирам, че и зад тях има и тогава да ги изтребя. Моите са малко и само в кухнята, но не ги дишам и искам да изчезнат и май вече дори съм готова на ремонт в кухнята, макар и малък, а след това ако пак има и на викане на фирма  Tired

# 528
  • Мнения: 3
Боракс. Трудно се намира, но наистина върши работа, Смесва се с картофено пюре и яйца и се оформят малки топчета, които се поставят по ъглите на стаята. Ще се учудите колко бързо изчезват малките гадинки.

П.С. ВАЖНО: Пазете от малки деца и домашни любимци!!!

# 529
  • София
  • Мнения: 38 589
Напръсках временно с някакакъв спрей за 2 лв.
Три дни метох трупове.
Обаче ми стигна само за бокса и някои се спасиха на други места.
Следващия месец викам фирма.

# 530
  • Мнения: 953
Ако сте доволни от някоя фирма конкретно, моля да споделите!

# 531
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
При нас единственото нещо което помага е Райд за мокри помещения.Но аз пръскам с него навсякъде.Осигурява ни защита за около 3 месеца ,но при нас обикновено  се появяват пролетта когато се затопля и лятото.Ползвам го и за банята превантивно и не му пречи ,че се мие.пръскам навсякъде покрай стените праговете на вратите. Обаче ако някой има идея с какво да уморя тези скрепи (подобно на стоножки) съм отворена към идеи.

# 532
  • Мнения: 2
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
 През известно време в нас се появяват от онези черните, преди известно време даже се появиха и в спалнята, опитах някои неща, но не помага , може ли да ми препоръчате добреа фирма, която да ги изтреби, защото откачам само при мисълта за тях, а и още повече, че племенникът ми, който е бебе ни идва на гости. Искам да ви попитам, дали ако фирма напръска само нашият апартамент ще има ефект, или трябва да се напръска целият вход .... Благодаря ви предварително Simple Smile

# 533
  • Мнения: 3
Аз искам да попитам тези , които са използвали Фендона, измивате ли след това пода?Напръсках сутринта но сега е засъхнало и са останали бели петна по пода.Ако изчистя дали ще се измие веществото или има трайност , дори и след почистване.Още не съм видяла ни жива ,ни умряла хлебарка,но на сутринта предполагам че ще разбера дали е подействало..Та въпросът ми е -кога да почистя ??

# 534
  • Мнения: 284
 Миналата година беше лудница при нас и ми казаха за АЙКЪН не помня цената мисля, че беше около 5 лв. 20 мл. от ветеринарните аптеки.Пише ,че е за бълхи,кърлежи,комари и.т.н. на него има упътване на колко л.вода колко се слага ,ама аз винаги слагах по -повече от препарата. За сега още ги няма, дано вече съм ги изтребила,че не знаеха кога е ден и нощ все им беше равно. Praynig Praynig Praynig

# 535
  • Мнения: 284
 Миналата година беше лудница при нас и ми казаха за АЙКЪН не помня цената мисля, че беше около 5 лв. 20 мл. от ветеринарните аптеки.Пише ,че е за бълхи,кърлежи,комари и.т.н. на него има упътване на колко л.вода колко се слага ,ама аз винаги слагах по -повече от препарата. За сега още ги няма, дано вече съм ги изтребила,че не знаеха кога е ден и нощ все им беше равно. Не се мие няколко дни пода, за да може да има по добър ефект.Praynig Praynig Praynig

# 536
  • София
  • Мнения: 197
Да споделя и моя дългогодишен опит в борбата с тези ненавистни твари - хлебарките. Преди години, като студентка живеех в блок от 40-те години на миналия век, в който хлебарките бяха като домашни животни. За съжаление тогава нямаше много препарати за борба, а си спомням че бяхме ръсили с единственото налично на пазара - препарат като розова захар, мисля че е т.нар. Боракс. За съжаление хлебарките се разхождаха навсякъде и вървяха дори и в пакета с Боракса без да умират. Както разбрах в последствие - станали са резистентни. Това за съжаление ми се случи и по-късно, когато си пръсках "самосиндикално" с други препарати (подобни на Райд), налични на пазара.
Когато наскоро се преместихме в един стар панелен блок и започнахме ремонт, хлебарките плъзнаха навсякъде. Явно сме им отворили достатъчни пътища от долу на горе. И тъй като вече бях развила фобия към тези твари, изчетох всичко в нета за тях - борба, хилядите болести, които пренасят и изобщо всичко. Проучих и фирмите, които се занимават с тази работа. Оказа се, че борбата трябва да е комплексна и никак не е лесна (с едно напръскване с Райд не става)- професионално пръскане плюс запушване на всички отвори около канали, по които минават. Това са най-често дори и малките процепи и отвори около каналите и тръбите в кухнята и банята. След като направихме ремонт и естествено запушихме тези отвори, повикахме професионална фирма - те напръскаха, доколкото си спомням с Фендона, и оттогава проблемът се реши. До момента не сме имали нашествия. Мисля, че се напръска и целия блок - общи помещения, стълби и мазета.
Извинявам се, че поста ми стана доста дълъг, но май мога да направя дисертация на тема хлебарки. Дано съм била полезна.

# 537
  • София
  • Мнения: 197
Ако сте доволни от някоя фирма конкретно, моля да споделите!

Доколкото си спомням, нашата беше stopvrediteli.com.
Иначе проучвах и други фирми. Общо взето цените са им близки.
Май по-важно е резултатът след това. При нас за сега няма проблеми вече трети месец.

# 538
  • Мнения: 775
pepati,
няма нужда да миеш след Фендона, мисля, че има продължително действие.
Аз напръсках преди 4-5 дни и не съм го измила още, виждам на места бели петънца, където е засъхнало, а има доста мъртви хлебарки. Имай предвид, че ако има много хлебарки, трябва да напръскаш повече от 1 път. Успех!

# 539
  • София
  • Мнения: 197
pepati,
няма нужда да миеш след Фендона, мисля, че има продължително действие.
Аз напръсках преди 4-5 дни и не съм го измила още, виждам на места бели петънца, където е засъхнало, а има доста мъртви хлебарки. Имай предвид, че ако има много хлебарки, трябва да напръскаш повече от 1 път. Успех!
Ако е напръскано навсякъде и е било умокрено обилно, не трябва да се мие 24 часа. Така пише поне на етикета, доколкото си спомням. По ъглите не трябва да се мие и се оставя така. Имайте предвид, че тези препарати са силно отровни, както казах в поста си по-горе и трябва да се пръска с предпазни средства. Фирмата, която пръска при нас бяха с маски, ръкавици и специални очила.

Общи условия

Активация на акаунт