Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 4 част

  • 110 024
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 756
Здравейте,
на 12-ти сме на преглед в Транспортна болница и ще пътувам еот Варна до София. Обаче! Сина ми сега е с бронхит и в събота ще свърши антибиотика. При това положение и че уж от понеделник ще обявят национална грипна епидемия според вас да ходим ли или не! Ще ни преглежда проф. Едрев с апарат който ще покаже колко е голяма третата сливица! Чудя се и не мога да намеря отговор за себе си! Моля ви помогнете ми!
Здравей,
на нас за 16 там ни е насочена операция за третата, всеки ден им звъня, но до момента не отменят нищо.
Имаш ли телефон на УНГ кабинета, там жената е много мила и обяснява подробно.
Аз в понеделник или вторник най късно ще им звънна, за да видим какво става, защото трябва да правим изследванията в сряда и не ми се иска да се мотаем по болници и лаборатории напразно.
 Hug
Имам една молба,
ако лекаря не назначи тестване за упойки как мога и къде аз сама да го заведа?
Благодаря Ви за отговорите Hug

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 12:23 от mama Bobo

# 91
  • София
  • Мнения: 1 546
mama Bobo вземаш си направление от личната за алерголог и отиваш. Казваш, че ти предстои операция и искаш тестване за упойки и готово. Ние ходихме в Александрова, при Рачева опашката е по-малка но за мен нямаше значение. Тестовете ги прави една и съща сестра и за двамата доктори.  Peace
При нас излезе, че няма алергия но предписа противоалергичен сироп и Урбазон заради други алергии и астмата.
Успех!  Peace

# 92
  • Мнения: 11 916
Записвам се, после ще чета всичко и ще си задам въпросите.За съжаление и на моето дете му предстои и то май съвсем скоро такава операция, много съм притеснена.

# 93
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....При нас излезе, че няма алергия но предписа противоалергичен сироп и Урбазон заради други алергии и астмата.
....

И при нас така - без положителни реакции на тестовете към упойките, но три дни преди махането на третата сливица ни предписаха антихистамини, заради други алергии, които дъщеря ми има. По време на операцията са сложили и урбазон.
И ние правихме тестовете в алергологията на Александровска б-ца, само че бяхме без направление и ги платихме.

# 94
  • Мнения: 591
Денит, може би има смисъл да поотложите прегледа, че да не пипнете нещо по пътищата и в болницата! След като поне една седмица ще има национална грипна епидемия, това означава, че се отлагат всички планови операции, свиждания, детски и женски консултации, събирания на обществени места... Толкова скоро след бронхит не рискувайте да добавите и вирус! А и се чудя как ще биете толкова път, за да ви прегледат тия кожодери в Транспортна! Аз пак казвам на всички, които са решили да идват в София, търсят добър специалист и не желаят да им бъркат в джоба, при положение, че тази операция се поема от Здравната каса - д-р Липева, Правителствена болница! 20 лв. преглед, операция без стотинка, ако е с направление. Заплащат се само необходимите изследвания преди операцията. Peace

# 95
  • Мнения: 1 756
Нашата операция в транспортна се отмени.
С;ед седмица пак ще звънна да видим какво е положението.
Пазете се да сте здравички Hug

# 96
  • Мнения: 22
Здравейте !И аз се записвам при вас -от три месеца и ние имаме увеличена и възпалена трета сливица.  Постоянно е с вътрешна хрема, вечер я чувам да хърка. Лекарите виждат жълто -зелен секрет, който се стича към гърлото. Последният антибиотик, който пи до неделя не промени нещата - даже от вчера хремата съвсем се увеличи. Личният лекар и лекарката от уши нос гърло ни съветват да махнем третата сливица . Много съм объркана и притеснена , защото до преди три месеца нямахме такива проблеми и изведнъж - хоп .Тя ще стане скоро на 4 годинки. Много се радвам ,че ви има защото ми вдъхвате надежда със споделеното от вас (и аз като всяка майка се притеснявам много).Много ви моля ,ако има майки и от Варна с тези проблеми,  и са махнали вече третата сливица да споделят при кой доктор и къде са направили това.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!!

# 97
  • Мнения: 11 916
Аз съм майка от Варна с дете на 4г., но още не сме преприели нищо, в момента доизлекуваме бронхит.
Според педиатърката е спешно премахването на третата сливица, но аз се страхувам.
Моето дете прави чести бронхити.Не  хърка и не спи с отворена уста/ каквито симптоми имат  повечето деца с трета с ливица/,затова останах малко изненадана от необходимостта спешно да я премахваме.
Ще  следя  темата  и ще споделям

# 98
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....
Моето дете прави чести бронхити.Не  хърка и не спи с отворена уста/ каквито симптоми имат  повечето деца с трета с ливица/,затова останах малко изненадана от необходимостта спешно да я премахваме.
....

Честите бронхити са един от проблемите при увеличена трета сливица.
Дъщеря ми правеше бронхити буквално през две седмици, преди да махнем сливицата.

# 99
  • Мнения: 1 666
.....
Моето дете прави чести бронхити.Не  хърка и не спи с отворена уста/ каквито симптоми имат  повечето деца с трета с ливица/,затова останах малко изненадана от необходимостта спешно да я премахваме.
....

Честите бронхити са един от проблемите при увеличена трета сливица.
Дъщеря ми правеше бронхити буквално през две седмици, преди да махнем сливицата.

Потвърждавам! И при сина ми беше така! Плюс и останалите екстри.

# 100
  • Мнения: 11 916
Разбирам, че няма да ни се размине.
А тези, чиито деца са оперирани вече,  пробвали ли сте друг тип лечение- напр. хомеопатия.Аз съм малко скептична,  но днес ме съветваха колежки, имало добър резултат и можело да се избегне.

# 101
  • Мнения: 2 908
Бъди скептична и извади сливицата-това е най-лесно.  Rolling Eyes
Аз както можеш да прочетеш по-нагоре лекувам детето с хомеопатия от 10 месеца вече,сега приема на Аква Сорс продукти и съм изключително доволна-след интензивно няколко месечно хъркане ,давене и не можене да спи нощем,задни хреми и постоянни гъгнения и не можене да диша-да чукам-сега и няма нищо вече.
Съветвам майки да започнат да мислят малко по-разчупено,защото ако ми беше казала преди да пробвам-нямаше,защото бях по-скептична и от теб-ама като опре човек до това-прави всичко за детето си-но имам възгледи,че колкото и да съветвам,майките не схващат и си продължават старата песен. Чудно ми е защо.... Thinking
Хомеопатията не хапе,просто трябва по-здрави нерви и постоянство-не става за миг. Сега не давам дори и Нурофен/Панадол вече при температура-ама това е друг въпрос...

# 102
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....  пробвали ли сте друг тип лечение- напр. хомеопатия.....

Ние опитахме.
При дъщеря ми не помогна  Confused

# 103
  • Мнения: 102
Здравейте! И аз съм от Варна и дъщеря ми е на 3, 9 месеца и преди 3 седмици ни казаха, че има трета сливица с препоръката да се махне. За сега нямаме проблеми нито с бронхити, нито с чести разболявания, само леко похърква когато спи и когато беше болна кашлицата й продължи около 2- 3 седмици, но след това премина. Как да оперирам детето си като виждам, че е добре и че няма някакъв проблем в момента. Rolling Eyes Сега приемаме капки Лимфомиозот.

# 104
  • Мнения: 5
Синът ми има трета сливица която трябва да се махне,за което ми каза д-ра с местна упойка.Молбата ми е за местна или за пълна упойка.Много съм притеснена,нека някой да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт