FARM VILLE - част втора за върлите копачи, сеячи и берачи!

  • 51 884
  • 759
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Ето и новата тема
-може да си каните съседи Hug
-може да обсъждате новите функции, като торене например  Wink
-може да клюкарите кой има най-красивата ферма Peace

А може просто да обсъждате проблемите на съвременните интернет фермери  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 4 899
Хайде сега да обобщя нещо, да видим дали съм разбрала за тая ТОР:

1. Получава се на случаен принцип. Няма специални изисквания към фермера, за да получава тор
2. Получава се при посещението при съсед, който се нуждае от помощ
3. Торта се намира долу, в левия ъгъл на екрана
4. Получават се по 5 торби тор от съсед
5. Тези 5 торби могат да се използват само при този съсед, откъдето сте ги получили.
    Ако неговата ферма е изоставена, (т.е. съседът не играе играта), няма да можете да наторите увяхналите му лехи
6. Когато се натори лехичка, тя започва да "свети" със звездички ето така.
    Ако имате наторена лехичка, растението никне за същото време, както и ненаторените, но дава XP!

И логичния въпрос към т.5 - какво ги правите тия 5 торби от неговата ферма, след като не можете да ги използвате при друг съсед?

Всичко е точно така, както си го написала. Ако не можеш да наториш нищо не става с торта. Отива на вятъра дет се вика. Така на един съсед можах само 3 лехички да наторя. Двете торби останаха.
Ако на растението е наближило да зрее пак не може да се тори. Така на едни памуци не можах.

Когато посещаваш ферма на съсед, който има нужда от помощ, по принцип се появява съобщение да изгониш гаргите, лисиците, поровете и т.н. Когато се появява тор там, появява ли се въпросното съобщение или помощта се изразява именно с торенето???

Когато се появи съобщението за помощ, после след като изчезне (второто натискане на accept) торта веднага се появява като иконка върху полето където са снимките на съседите. Долу в ляво. Не можеш да не я забележиш или сбъркаш.

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 08:50 от Kally May

# 2
  • London
  • Мнения: 292
  tiptoe


запис

# 3
  • Мнения: 459
Чакам с нетърпение торта, цветята и разшотрнирто на фермата.

# 4
  • Мнения: 2 229
И аз нямам тор Sad

# 5
  • Варна
  • Мнения: 117
спокойно фермери и ние някои ден ще имаме тор, да се благодарим че ни торят  Heart Eyes Grinning
и на нашата нива слънце ще изгрее

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Хихих голяма зарибявка, и аз чакам с нетърпение цветенцата  Hug

# 7
# 8
# 9
  • London
  • Мнения: 292
Цял ден съм се залостила да чакам тая тор и не, и не , и не,
 обиколих всички съседи 146 на брой и за мен няма тор. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
А някои даже рибън взеха  hit.

# 10
  • Мнения: 522
и аз съм така, не се коси утре е нашия ден.

# 11
Относно наторяването вече успях да пусна нитрати и фосфати на 20 съседа по 5 торби и  взех жълтия риборн, за втория се иска 100 neighbor

Има някои неточности обаче! Например получавам 5 торби тор при напълно узряло грозде и няма как да торя. Освен това торби получавам и при напълно увяхнала нива и пак няма смисъл да се пробвам. Това се случва с едната ферма на Lele Male имал съм късмет да ми пуснат торовете (щото ги разбирам де Wink

Другата ферма не ми дава да торя, но взех ниво mastery на боровинките и сега ми дава + 160XP при косене на реколта 20х20. Разбирам има и бонус при хващане на всички Mastery нива. Споделете ак знаете какво се случва като бонус.

Някой има ли представа какво става ако хванеш всички сини риборни?
И кога ли ще е това Coming Soon за ферма 22 х 22 ?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 899
Преди да пуснат панделките (Ribbon) за тор, някой беше казал, че не дава никакъв бонус при събирането на всички сини панделки. Така, че не очаквам и да има след събирането на тези за тор.

Овчарче, не се ядосвай! И аз не съм получила тор - нито вчера, нито днес! Накрая ще ми писне да чакам и на инат, дори да получа тор, няма да го ползвам  Crossing Arms !

# 13
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Хайде сега да обобщя нещо, да видим дали съм разбрала за тая ТОР:

1. Получава се на случаен принцип. Няма специални изисквания към фермера, за да получава тор
2. Получава се при посещението при съсед, който се нуждае от помощ
3. Торта се намира долу, в левия ъгъл на екрана
4. Получават се по 5 торби тор от съсед
5. Тези 5 торби могат да се използват само при този съсед, откъдето сте ги получили.
    Ако неговата ферма е изоставена, (т.е. съседът не играе играта), няма да можете да наторите увяхналите му лехи
6. Когато се натори лехичка, тя започва да "свети" със звездички ето така.
    Ако имате наторена лехичка, трябва да знаете, че растението ще поникне по-бързо от предвиденото и трябва да го следите, за да не увехне преди да сте го ожънали

И логичния въпрос към т.5 - какво ги правите тия 5 торби от неговата ферма, след като не можете да ги използвате при друг съсед?
Всичко е точно така, както си го написала. Ако не можеш да наториш нищо не става с торта. Отива на вятъра дет се вика. Така на един съсед можах само 3 лехички да наторя. Двете торби останаха.
Ако на растението е наближило да зрее пак не може да се тори. Така на едни памуци не можах.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 117
да няма никакъв бонус като имаш всички сини медали, преди да пуснат тоя за торенето !!!!

Общи условия

Активация на акаунт