подсъзнанието може всичко 18

  • 107 465
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 836
Да ви кажа,имам проблем с даването на Прошката.Като легна и искам да Визуализирам/само тогава съм сама/ и не мога.Разсейвам се.Не мога да изчистя съзнанието си,да се отпусна.


jorjito , малко идеи от книгата на Л.Хей "Излекувай живота си"

Прошка
Следващата крачка е прошката. Когато прощаваме на себе си и на другите, ние се освобождаваме от миналото. В „курс по чудеса" многократно се повтаря, че това е решение на почти всички проблеми. Зная, че когато сме се запънали на едно място, това обикновено означава, че трябва за нещо да простим. Когато не вървим свободно в крак с живота в настоящия момент, това обикновено е признак, че сме се задържали в някакъв предишен момент. Може да е поради усещане за съжаление, тъга, обида, страх или вина, отговорност, гняв, възмущение, а понякога дори и желание за отмъщение. Всяко от тези състояния възниква в едно пространство, в което властва неспособността ни да простим, отказът да се освободим и да навлезем в настоящия момент. Любовта винаги предлага възможност за всякакъв вид лечение. А пътят към любовта е прошката. Прошката обезсилва възмущението. Аз използвам няколко подхода за тази цел.

Упражнение: обезсилване на възмущението
Има едно старо упражнение на Емет Фокс за обезвредяване на възмущението, което винаги е ефикасно. Той препоръчва да седнете спокойно, да затворите очите си и да позволите на тялото и ума да се отпуснат. След това си представете, че седите в затъмнен театър и пред бас има малка сцена. Върху нея поставете човека, от когото най-много се възмущавате. Може да е в миналото или в настоящето, може да е жив или мъртъв. Когато го видите ясно, представете си ,че с него се случват хубави неща. Такива, които са от значение за него. Вижте го усмихнат и щастлив.
Задръжте този образ няколко минути, а след това го оставете да избледнее. Бих искала да прибавя и още нещо. Когато той слезе от сцената, вижте себе си там. Вижте как с вас стават хубави неща. Вижте се усмихнат и щастлив. Осъзнайте богатството на Вселената, което е достъпно за всички.
Горното упражнение разгонва тъмните облаци на възмущението, които витаят в повечето от нас. За някой това ще е много трудно. Всеки път можете да го правите с различен човек. Правете го по веднъж на ден в продължение на един месец и забележете колко по-леко се чувствате.

Упражнение: отмъщение
Хората на духа знаят значението на прошката. За някои от нас е необходимо да направят и нещо друго, преди да могат да простят напълно. Понякога малкото дете у нас има нужда да отмъсти, преди да се почувства свободно, за да прощава. Това упражнение е много полезно за тази цел.
Затворете си очите и седнете спокойно. Помислете си за човека, на когото ви е най-трудно да простите. Какво всъщност бихте искали да му направите? Какво трябва да избърши той, за да му простите? Представете си, че това става в момента. Забележете всички подробности. Колко време искате той да се мъчи или да изкупва греха си?
Когато се почувствате задоволен, сгъстете времето и нека това приключи завинаги. Обикновено в този момент ви е по-леко и по-лесно можете да се замислите как па простите. Да се занимавате с това всеки ден не ви било хубаво за вас. Но ако го направите веднъж, като заключително упражнение, то може да има освобождаващо въздействие.

Упражнение: прошка
Вече сме готови да простим. Ако можете, правете това упражнение с партньор, а ако сте сам, правете го на глас.
Отново седнете спокойно със затворени очи и кажете: „Човекът, на когото трябва да простя, е.... И аз ти прощавам за..."
Повторете това многократно. На някои хора ще трябва да прощавате за много неща, а на други само едно-две. Ако работите с партньор, нека той каже: „Благодаря, вече си свободен" а ако сте сам, представете си как човекът, на когото прощавате, ви казва това. Правете това в продължение на пет или десет минути. Потърсете в сърцето си цялата несправедливост, която все още носите в себе си. След това я оставете да отлети.
Когато сте открили всичко възможно за момента, обърнете внимание на себе си. Кажете гласно: „прощавам си за.. " отделете и за това около пет минути. Това са упражнения със силно въздействие и е хубаво да се правят поне веднъж седмично, за да изчистите съществуващите отпадъци. Лесно е да се освободим от някои преживявания, а други се налага да дялкаме, докато изведнъж някой ден те изчезнат.

Упражнение: визуализация
Ето още едно хубаво упражнение. Нека някой ви го прочете, ако е възможно, или го запишете на магнетофонна лента и го слушайте.
Представете си себе си като малко пет-шестгодишно дете. Погледнете дълбоко в очите на това малко дете. Вижте копнежа в тях и осъзнайте, че това дете иска само едно от бас - любов. Затова протегнете ръце и го прегърнете. Задръжте го в обятията си с любов и нежност. Кажете му колко го обичате и колко се интересувате от него. Изразете възхищението си от всичко, свързано с него, и му кажете, че е в реда на нещата човек да бърка, докато се учи. Обещайте му, че винаги ще сте до него, каквото и да се случи. Нека сега това дете стане толкова малко, че да може да се побере в сърцето ви. Поставете го там така, че всеки път, когато погледнете надолу, да можете да видите малкото личице, загледано към нас, и да имате възможност да му давате много любов.
Сега си представете майка си като малко четири-пет годишно момиченце, уплашена и търсеща любов, без да знае къде може да я намери. Протегнете ръце, поемете я в обятията си и й кажете колко я обичате и колко се интересувате от нея. Дайте й да разбере, че може да разчита на бас. Вие ще бъдете до нея при всички обстоятелства. Когато тя се успокои и се почувства в безопасност, позволете й да стане достатъчно малка, зад а може да се вмести в сърцето ви. Сложете я там, при другото дете. Оставете ги да се дарят един друг с много любов.
А сега си представете своя баща като малко момченце на три-четири години, изплашен, разплакан и търсещ любов. Вижте сълзите, стичащи се по малкото личице, докато той се върти объркано. Вече сте опитен в утешаването на малки деца, затова протегнете ръце и прегърнете треперещото му телце. Успокойте го. Пейте му тихичко. Нека усети колко много го обичате. Нека почувства, че винаги ще сте до него.
Когато сълзите спрат и можете да усетите любовта и спокойствието в него, оставете го да се смали така, че да може да се побере в сърцето ви. Поставете и него там, така че тези три малки деца да могат да се обичат, а вие да можете да обичате и трите.
В сърцето ви има толкова много любов, че с нея можете да излекувате цялата планета. Но нека сега я използваме, за да излекуваме вас. Почувствайте топлината, която започва да се излъчва във вашия сърдечен център, мекотата, нежността. Нека това чувство започне да променя начина, по който мислите и говорите за себе си.
____________________________________________________________________________________

mijjjka, благодаря!   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 674
x-x-x, стискам палци за срещата  с момчето утре !  Praynig Hug

Десс, много са красиви Мандалите, благодаря ти за тях!  bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Здравейте,момичета!Не съм писала от страшно много време,но чета почти всеки ден.Искам да благодаря на всички за страхотната тема и за труда,който полагате за нея!Аз лично ползвам много от практиките,за които съм прочела тук и знам,че не съм единствената.Живота ми се променя,усещам се вътрешно по-различна,променена и за това много ми помага прочетеното в темата.Спирам до тук с излиянията,поздрави на всички Hug!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Чета и уча  Hug

# 19
  • У дома
  • Мнения: 1 741
mijjjka, чудесно оформление!!!   bouquet

Успех на всички с желанията!!!!

Момичета, аз мисля да послушам интуицията си и да сложа катанец на форума за известно време. Много съм благодарна за всичко, което научавам от вас, но рядко намирам време за прилагане на техники, а имам нужда да си обърна внимание. Снощи доктора ме стресна с предположение за най-лошото.
Живот и здраве, ще се включа само, когато имам с какво да се похваля.

Ето и нещо интересно от моят най-добър учител, моята половинка - снощи ме забавиха в клиниката, малката на училище, че и температура вдигнала и мъжът ми тръгва да я прибира в час пик от единия край на Чикаго до другия. Мисия невъзможна. Стигнал 5 мин преди да затворят уч-щето. По неговите думи сякаш някой му разчиствал пътя през цялото време  Simple Smile

С пожелание за много, много здраве  Hug  Hug  Hug

# 20
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 сетих се, че точно сега ми изтичат и трите месеца след искането на "импланта" и може би не случайно си проведох разговора с Високото ниво. Но наистина продължава да ми е леко и приповдигнато.

Другите Крионки, как е при вас?

между другото се дистанцирах от някои досегашни приятелства, но наистина не издържам вече на многочасови обсъждания кой, къде, с кого и как изглежда...Докато с домашните нямам никакво напрежение

Дес, честито и от мен.  Благодаря  ти за мандалите  Hug

Atalanta, мила, пращам ти много позитивна енергия, дано по-скоро се включиш с добри новини   bouquet  Hug

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 18:38 от Арбанашка кокона

# 21
  • GYM
  • Мнения: 814
....между другото се дистанцирах от някои досегашни приятелства, но наистина не издържам вече на многочасови обсъждания кой, къде, с кого и как изглежда...Докато с домашните нямам никакво напрежение

И при мен е така Peace
Мижжжка Heart Eyes БЛагодаря за темата  bouquet
Аз снощи проведох разговор с висшия си Аз, още преди да съм прочела във форума Blush Е цяла нощ едва ли не, вих от болки в гърба....Какво беше това ooooh!
Днес съм леко по-добре.... Чувствам че ми е трудно да си простя сама на себе си, не че се отказвам, де Mr. Green довечера продължавам Peace
Десс мандалите са просто красота Heart Eyes
Аталанта - много енергия и светлина от мен Hug

# 22
  • Мнения: 326
Момичета имам нужда от съвет от доста по навътре в материята като вас.  Hug
Вчера четох за свети Гавраил и вечерта се молих за здравето на свеки и майка ми (който в момента имат здравословни проблеми) след като се помолих за тях, се чувствах първо много странно. Сякаш нящо имаше около мен и най-вече в областта на слабините. НАкрая се помолих и за здравена на сина ми (най- вече за спокойствието му). Той е малко по неспокоен и на моменти чак агресивен. Какво чета като на повечето от вас дечицата  Rolling Eyes Това което ме смути е че в 3 през нощта се събуди сина ми и целия гореше. Имаше около 39 Т. Мислите че има нещо с молитвата, т,като вечерта не даваше никакви признаци за болест.  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 111
Здравейте,

Мише, благодаря за прекрасната атмосфера на новата тема.  bouquet

За да не е празен запис, ще споделя, че довечера мисля да пробвам техниката за разговора с Висшия Аз на един човек, чийто образ за жалост ме изпълва с много негативни емоции. Даже в момента, представяйки си разговора, стомахът ми се присвива, но мисля, че трябва да се изправя срещу страховете си. Не ми е близък, така че не знам дали ще се получат нещата, но ако има ефект, ще ви информирам своевременно.

Топла и уютна вечер желая на всички ви!  Hug

# 24
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Толкова сте позитивни и топли,че чак не ми се вярва,че има такива хора  Hug
Аз повече уча от вас ,т.е. вземам,отколкото да давам-благодаря ви   bouquet
Аталанта,дано притесненията ти са напразни и скоро да се похвалиш с добри новини!Изпращам положителна енергия към теб.

# 25
  • Мнения: 440
Нямаше ме два дена  и не мога да смогна да ви изчета - писали сте толкова много.
Благодаря за новата тема ,чудесна е Peace

# 26
  • Universe
  • Мнения: 1 556
  newsm51 Ехоооооооооо, да не ме забравите ppp

За вечерен понеделнишки релакс - Ludovico Einaudi - Monday

Тук съм и Ви чета, но /покрай ремонта/ нямам време за писане.
Да се похваля - сутрин пиша 21/21 и благодарности /от 20 до 50/ всяка вечер. Имате ли идея какво да направя с тетрадката /естествено специална Peace/ като я свърша  newsm78 - не ми се хвърля на боклука, да я горя ли, в течаща вода ли да я хвърля /ще замърся природата/ уффф, не мога да измисля Thinking
Още снощи пробвах  разговор с чужд  Аз - и при мен действаааааааа - eldivine Hug
Хайде малко практикум  Peace Оня ден си харесах антре, но съпругът ми искаше друго /вметвам само, че е с доста особен характер/. Ставайки, написах в сегашно време, благодарност към Вселената за хубавото антре, което вече краси коридора, колко съм щастлива, че вече съм го подредила и т.н. Към 16 часа съпругът ми се обади и ми каза "Иди да вземеш "твойто" антре, че може да свърши Simple Smile...",а го беше видял само снимано с мобилния ми телефон. Та, наистина сега му се любувам, доколкото мога в неразборията  hahaha
В тази връзка да вметна, че в продължението на филма "Тайната" - препоръчваха да напишем разказ на живота си /такъв, какъвто го искаме/ в сегашно време  Peace.
За зареждането на портмонето - идват неочаквано малки суми, но редовно, благо-даря на Вселената, за което  bowuu
Desss , точно вчера четох за мандалите, обаче явно бях попаднала на недоброто им представяни и ги подминах - благодаря ти   bouquet
Atalanta  Praynig Flowers Four Leaf Clover
mijjjka, - благодаря за положения труд Heart Eyes

....между другото се дистанцирах от някои досегашни приятелства, но наистина не издържам вече на многочасови обсъждания кой, къде, с кого и как изглежда.
И при мен е така Peace

И при мен, но е нормално, вече сме на различни левъли Wink

И една позната ни вече притча в малко по-различен вариант:

Един император извикал мъдреците си и им казал да му изработят пръстен, на който да гравират надпис, който да му помага в трудните моменти и да му напомня в добрите за тяхната преходност.
Дълго умували мъдреците и когато накрая красивият пръстен бил готов, на него пишело:

"И това ще мине".


И още една   Joy Joy Joy  - от блога на Gloxy-Floxy

ДЕЛНИЧНИ МИСЛИ
Мъж пътува в автобуса. Стои намръщен и си мисли:"Животът-гаден, жената-курва, хората-алчни копелета!" Зад гърба му стои ангел с бележник и записва:"Животът-гаден, жената-курва, хората-алчни копелета ... Колко странно - пак същото, но щом е поръчано, трябва да се изпълни!"


На всички Ви желая много здраве и късмет   bouquet

      
   П.П. Богомилска астрология

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 21:56 от lenny_pld

# 27
  • Мнения: 10 687
atalanta, прегръщам те много!!! И очакваме добрите новини!!!   bouquet

Деси, голяма красота са тези мандали  Heart Eyes

Лени, тетрадката си я пази - как така ще я хвърляш?  Grinning
Аз вече имам една цяла изписана, сега пиша във втора т.е. ще бъде многотомен труд, така да се каже  hahaha

Другите Крионки, как е при вас?

При мен е спокойно. Във всеки един смисъл. Вече бях споделила, че в момента нямам никакви дразнители.
От известно време забелязвам и следната тенденция - Вселената всячески ми подсказва да се обръщам към себе си и ми предоставя както съответните условия, така и времето за това. С каква цел обаче, не ми е още ясно  newsm78

# 28
  • Мнения: 2 111
Лени, тетрадката си я пази - как така ще я хвърляш?  Grinning
Аз вече имам една цяла изписана, сега пиша във втора т.е. ще бъде многотомен труд, така да се каже  hahaha

Подкрепям напълно. Аз си имам една дебела тетрадка, в която си записвам желания, 21/21, благодарности и т.н. и изобщо не мисля да я хвърлям. Даже миналата седмица си купих цветни моливи и от няколко вечери си рисувам с тях във въпросната тетрадка - себе си каквато искам да бъда, неща, които бих желала да имам и всякакви други работи, които ме впечатляват, например гледки от природата. Вече заприличва на истинска книжка и много й се радвам, когато я отварям. Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 506
търсачката лъже, ама то и заглавието е подвеждащо!

Последна редакция: ср, 28 окт 2009, 22:41 от "Малкия пожар"

Общи условия

Активация на акаунт