подсъзнанието може всичко 18

  • 107 469
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 291
Нямах предвид медитация върху символа. Имах предвид визулизация на колоната от светлина.
Ще трябва да препиша доста от "Махатма" или от "Ръководство по извисяване"  newsm78

Разбира се, това става най-лесно на медитации с водещ:
http://www.shamballa-bg.net/begin.html

Само напомням - свастиката се върти по посока на часовниковата стрелка, хитлеровия символ  се върти обратно на часовниковата стрелка и ограден в кръг (което допълнително ограничава). Т.е. торсионните полета, които тези символи правят са обратни. Хитлер е бил подведен, като са му препоръчали да комбинира две руни и т.н. .......
Свастиката и до ден днешен се използва в Индия, например, слага се върху сватбени картички и е символ на добри пожелания - радос, късмет ...

Почвам да преписвам някои неща  Wink

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 15:57 от svetlina_8

# 496
  • София
  • Мнения: 291
Глава 2 (от Ръководство по извисяване”)
Монада, душа и личност
Съществуват шестдесет хиляди милиона монади, работещи в нашата планетарна система. Джуал Кхул чрез Алис А. Бейли


В началото Бог сътворил синовете и дъщерите си в духовно състояние. Той създал това, което в езотериката се нарича монади или индивидуализиране духовни искри на Създателя. Именно монадата е била наричана Аз Съм – присъствие. Това е нашата първа ядка на интелект и нашата индивидуализирана идентичност.
Божествената искра, наричана също така дух, е нашата истинска идентичност. Монадата или индивидуалната искра решила със своя свободен избор, че желая да преживее по-плътна форма на материалната вселена, отколкото тази, в която живеела.
Всяка от нашите монади със силата на своя разум създала 12 души. Монадатата проявила дванадесет “пръста от огън” и в края на всяка от тях имало дванадесет индивидуализирани души. Всяка душа е по-малък и частичен представител на своя създател, монадата. Душата се споменава и като Висшия Аз, Свръхсъзнателния разум и Висшия разум.
Бог създал безкраен броя монади или индивидуални искри, а след това всяка от тях породила по дванадесет души, които да преживеят още по-плътна форма на материалната вселена. Монадата създала дванадесет личности или проекции на душата, които се инкарнирали в най-плътната материална вселена. Ние, които сме на Земята, сме личности или проекции на души спрямо нашата душа, точно както нашата душа е проекция на още по-голямо съзнание, което е Бог, бащата и Майката на цялото творение.
Затова всеки от нас на Земята има и духовно семейство от още единадесет проекции на душата. Останалите и проекции могат да бъдат инкарнирани на Земята или на някоя друга планета в безкрайната вселена на Бог. Другите наши проекции на душата могат да не бъдат инкарнирани във физическо тяло по това време, а да се намират в някои други физически нива на съществуване.
Нашите други единадесет проекции на душата или личности може д се приемат за нашето духовно семейство. Ако продължим по-нататък тази метафора, имаме и разширено монадично семейство. Всеки от нас има 12 души – проекции в своята духовна група и 144 в монадичната група. Извисеният учител Джуал Кхул казва, че съществуват 60 000 милиона монади. Ако умножим 60 000 милиона по 100, ще получим броя на проекциите на душите или личности, включени в процеса на реинкарнация на нашата планета.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 16:35 от svetlina_8

# 497
  • София
  • Мнения: 291
Това беше като подкрепа за mijjjka, че не е луда тая работа, ами си е точно така Simple Smile

и оная картинка с "медузите" на lenny_pld обяснява именно това - според мен.

# 498
  • София
  • Мнения: 291
Нататък след като долу-горе уточнихме какво е Монада, душа и т.н., може да пристъпим към интеграция с тях.

Инвокация на Душата

от Джуал Кхул

Първото нещо, което трябва да направите е да призовете Душата. Това може да се направи по много различни начини, но това, което ги свързва, е намерението. Тази инвокация, може да ви се стори много полезна:

Инвокация на Душата

Аз Съм Душата
Аз Съм Божествената Светлина
Аз Съм Любов
Аз Съм Воля
Аз Съм Перфектно Творение


Правете тази инвокация от гледна точка на Душата - говорете чрез Нея - идентифицирайте се със своята Душа, призовете енергията Й. Повторете три пъти, всеки път с повече емоция и чувство вътре във вас. За работа с Монадата използвайте същата инвокация, ако нямате вътрешния фокус за нещо друго, разбира се.

Инвокация на Монадата

Аз Съм Монадата
Аз Съм Божествената Светлина
Аз Съм Любов
Аз Съм Воля
Аз Съм Перфектно Творение


Инвокация на Махатма

Аз Съм, Който Аз Съм - Махатма в любов
Аз Съм Едно с Източника
Аз Съм Едно с Майката/Баща-Бог
Аз Съм Едно с Всичко, Което Е
Аз Съм, Който Аз Съм - Махатма в любов


Всички препоръчани упражнения би трябвало да се изпълняват регулярно за постигане на максимален ефект!

Източник: http://www.shamballa-bg.net/soulinvocation.html

# 499
  • София
  • Мнения: 291
Когато започнах да правя тези инвокации + да визуализирам колоната от светлина (това ще го дам утре, че днес вече няма време), това ми помогна да стана много по-балансирана и стабилна ..... е, след това отидох на семинарите Шамбала и там вече ......... Simple Smile се почнаха едни чудеса ........

Между другото, имаме съмнения, че няколко човека от тази тема във форума сме именно от едно духовно семейство - ние се "познаваме", а сме се виждали 2 пъти с едната девойка, по едно и също време мислим едно и също, когато едната се обади - другата говори това, което първата е искала да и каже ........ ако имах сестра, не знам дали щяхме да сме "си плюли толкова в мозъците" Simple Smile)))) - това си наш "лаф".

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 16:38 от svetlina_8

# 500
  • Мнения: 90
svetlina_8,
а завърташ ли я антакарана - та? Wink
освен визуализация на колоната от светлина Simple Smile

# 501
  • София
  • Мнения: 291
в какъв смисъл да я "завърша", то е добре постоянно да осъзнаваме Антакарана
или имаш предвид ще пиша ли още за нея? - ще пиша-преписвам още Simple Smile

# 502
  • Мнения: 10 687
Дали я ЗАВЪРТАШ пита, каквото и да значи това  Simple Smile
Много интересно ми стана за тази Антакарана  Thinking
Благодаря, Светлина   ! Ще очакваме и продължение bouquet

# 503
  • София
  • Мнения: 291
ААААА, благодаря, Мишле!
не, не я въртя, Антакараната се насища със светлина, но не се върти нищо Simple Smile

има друга медитация с торнадо, но тя е друга

# 504
  • Португалия
  • Мнения: 3 963
Здравейте  Hug
Няколко поста по- нагоре се казва,че тая тема отговаря точно на нуждите ни.И за мен е така- винаги се завърта дискусията така,че да ми е полезна в точния момент Hug
Конкретно в днешния ден ,много ме занимават мисли ,относно добронамереността в отношенията,недоразбраните  или частично разбраните думи,тълкуванието на чуждите мисли,съпоставени с крещящото Его,което заглушава дори собствените опити за изразяване.
Дали сме извисени или не,дали сме търсещи или не,дали става въпрос за Ученик или Учител, ние Сме Божествени.И като такива , нашето възприятие е миродавно.Но възприятието на човека отсреща -също!
Тогава какво се получава- сблъсък,или творчество?Разговор,или спор с безсмислени аргументи,пречупени пак през собствената ни призма/то ,няма и как другояче/,които не водят до градивен диалог,нито до раждане на супернова...а напротив-включва се Егото,започва да крещи,и затъваме,затъваме в собствената си черна дупка....
Търсенето на пътеводна светлина е присъщо на всяка душа, макар и извисена,до степен непонятна нам-защото според мен всяка наша телесна проява,тук на земята,не е частична,отделена от цялото на пътя ,а именно -съществува точно,защото пътя вече е начертан,а ние сме го извървяли....но погрешно/колкото и да се опитваме да се освободим от понятието правилно-грешно!/,и ни се дава възможност да се опитаме отново.Друг е въпроса ,дали оползотворяваме тази възможност.
Всички ние имаме Учители по пътя, но сме и Учители за други!Ков тогава ни дава право да се съпоставяме с другите?По какъв критерий?И не опира ли всичко до простичката толерантност?Колко сме готови да се отдадем на своите Ученици?И колко даваме на Учителите си? И не е ли пак егото,което ни кара да сме засегнати и в двете състояния,ако не получим съответната ,очаквана от нас реакция,поведение,смисъл....?
...................
 Hug

# 505
  • Мнения: 90
точно си се върти антакарана, инак ...
а медитацията торнадо - наистина е друга тема

# 506
  • Мнения: 13 512
Клуб СИЛВА ВАРНА

Здравейте!

“Клуб Силва Варна” има удоволстието да ви покани на среща беседа “МЕТОДЪТ СИЛВА” и практика на начални упражнения.

Заповядайте на срещата!

12 ноември 2009г четвъртък от 18.00 часа
Адрес: гр.Варна ул.”Лоза” №3, читалище ”ВАСИЛ ЛЕВСКИ”
(срещу Базар Левски - зад сградата на бившия ”Битов комбинат”)

Вход свободен.

За справки и информация:
Недялко Илиев GSM:0878 16 91 08
Светла Димитрова GSM:0895 61 52 79

# 507
  • Мнения: 482
Здравейте!
Искам да ви споделя моите преживявания по техниките. Първо миналата седмица почнах да пиша с другата ръка - за мен това е дясната. Получиха се изненадващи  за мен неща. Почнах да изреждам думи с еднаква първа буква: Сигурност. Спокойствие....., после с друга начална буква и така. Имаше и много ясни послания. От вчера почнах книгата на Д Върчу за ангелите. Преди един-два часа пътувахме с мъжа ми с колата. Помолих ангелите - за доказателство, че ги има - да накарат мъжа ми да си свирка. Две минути по-късно той засвири! Засмях се с глас и ми стана много приятно и весело.

# 508
  • Мнения: 129
Кристофър, не спирай да пишеш, само защото някой е подметнал нещо. Случват се такива неща, не само в темата и форума ами и в живота. Приеми ги не като критика, а като нормално явление.  Peace
 svetlina_8,благодарности за ценната информация! Никога не бях чувала за тези неща. Не знам защо, но  ми се вижда малко сложничко, а може и да се бъркам. Thinking

# 509
  • Мнения: 55
Момичета, аз малко късно да се запиша.  Embarassed

mijjjka, блогът ти е страхотен и много полезен!

Общи условия

Активация на акаунт