zeleni aki na bebe na 2 meseca

  • 24 991
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
zdraveite maiki, moeto bebe e na 2 meseca, ot 1 mesec akite stanaxa zeleni i vse oshte sa takiva. smenixme sab simplex s infa cool i espumisan, a sled pregled s neonatolog s kapki  collief. kazaxa 4e se 4isteli 4ervata. ima li niakoi  tozi problem i pritesnitelno li e tova sastoianie na bebo. Blagodaria predvaritelno za otgovorite.

# 1
  • Мнения: 2 837
zdraveite maiki, moeto bebe e na 2 meseca, ot 1 mesec akite stanaxa zeleni i vse oshte sa takiva. smenixme sab simplex s infa cool i espumisan, a sled pregled s neonatolog s kapki  collief. kazaxa 4e se 4isteli 4ervata. ima li niakoi  tozi problem i pritesnitelno li e tova sastoianie na bebo. Blagodaria predvaritelno za otgovorite.
Здравей. При положение, че сте се обърнали към лекар, най-вероятно няма нищо притеснително в изхожданията на детето.
И все пак ще попитам - светлозелени или тъмнозелени са акитата? Защото жълто-кафеникави-до светлозелени обикновено са нормални. А колко често твоето детенце се изхожда дневно и има ли някаква друга отличителна черта на акитата освен цветът - например воднисти ли са, пенести ли са, твърди ли са и т.н.?
Би ли могла да дадеш повече подробности - само на кърма ли сте? Колко наддаде бебчо първия месец?Според теб много или малко кърма имаш - ако гърдите ти са препълнени , възможно е акитата да са се оцветили в зелено по тази причина:
Цитат
Предното мляко е богато на лактоза, нормална и необходима млечна захар, която обаче в големи количества предизвиква газове и дискомфорт, често придружени със зелени, воднисти или пенести изпражнения. С течение на времето непреработената лактоза може да раздразни чревната лигавица, като причини временна вторична лактозна непоносимост и понякога малки количества кръв в изпражненията, което може погрешно да се сметне за хранителна алергия. Промяна в организацията на кърменето, така че да се увеличи количеството мазнини, което бебето получава (да се оставя бебето да „довърши“ първата гърда, преди да се предложи другата) обикновено коригира проблема.
- цитат от тук.
Надявам се информацията да ти е полезна. Пиши. Simple Smile

# 2
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравей!
Моето бебе имаше такъв проблем или подобен поне, защото причините може да са различни.
При нас бяха зелени акита със слуз, дори са се появявали и малки кървави нишки.
Нали кърмиш? Ако да - ще те посъветвам да си кърмиш бебето и това е най-доброто за него. Моето пи смекти, биогая, колийф и т.н. , но все без ефект
Не става ясно дали е разстройство или само зелено ако? Ако е рядко, гледай да не се обезводнява и даваш кърма още по-често. Следи общото състояние на бебето, температура и т.н. Ако всичко това е наред и само акото е зелено не смятам,че трябва много да се тревожиш.

# 3
  • Мнения: 19
Здравей Майче,моята майка пък ми е казвала,че когато на бебо му е студено акото му става зелено.И наистина веднъж бяхме навън и аз го бях облякла по-леко,а не беше много топло и вечерта акото му беше зелено.А когато го изкъпахме д по-топла водичка и го затоплихме хубаво на другия ден нещата бяха вече добре,акото си му беше жълтичко.Но ти пък казваш,че това е от един месец newsm78А даваш ли му чайче от копър?Защото знам,че и копъра оцветява в зелено.

# 4
PISHA OT TOVA IME ZASHTOT NE ZNAIA KAK DA VI OTGOVORIA NA VSI4KI, MISLEX 4E E NA PRINZIPA NA 4ATA.
Blagodaria na vsi4ki koito mi otgovorixa za problema sas zelenite aki.  Moi red e da otgovoria na vashite zapitvania po temata mi.
- akite sa leko vodnisti, ne sa kato pasta, no taka sa ot rajdaneto. V pampersa popiva te4noto i otgore ostava neshto kato jadki i ponikoga ima i sluz.
- Konsultiraxme se s lekar i tia ni izpisa coolief, kaza 4e pri sastoianie sled viroza koiato biaxme prekarali /makar 4e li4nata lekarka ne smiatashe 4e ima takava, a bebi  povrashtashe okolo 2-3 dni po 10-15 pati , a tia kazva - preiajda moje bi, no ne zashtoto brat4eto mu i az ne ostanaxme po nazad/. Ta za akite - drugata lekarka kaza - 4istene na 4ervata sled viroza. Dobre, no tova 4istene e ve4e 1 mesez i polovina.
-Na karma sme vse oshte. Ne mislia 4e imam mnogo karma , tai kato gardite mi ne sa prepalneni i tvardi. Pri xranene su4e i ot dvete za da se naxrani i mnogo riadko puska sam zarnoto, koeto mi govori 4e mai ne mu stiga savsem, no sled vreme se uspokoi i  ili guka ili zaspi.
No ot 2 sedmizi si smu4e i paleza. Dali e gladen?
- Otnosno obli4aneto, po skoro go pregriavam otkolkoto da mu e studeno, za da nastine. V tova otnoshenie sam unikalna, jako obli4ane , makar 4e znaia 4e ne e dobre i e greshno, no vse me e strax "da ne izstine deteto".
- 4ai ot kopar ne pie, otkazva dori voda. Gadi mu se ot biberon.
- Nadiavam se vsi4ko tova da ne podskazva, 4e sled vreme kato minem na adaptirano mliako , da razviem alergia. Niakade 4etox, 4e 4rez akite pokazva ako neshto ot meniuto na maikata ne mu ponasia, a az gledam da jam i pia mliako, nali e polezno.
4AO I BLAGODARIA NA VSI4KI VI OTNOVO. SPOKOINA NOSHT.

# 5
  • Мнения: 2 837
PISHA OT TOVA IME ZASHTOT NE ZNAIA KAK DA VI OTGOVORIA NA VSI4KI, MISLEX 4E E NA PRINZIPA NA 4ATA.
Blagodaria na vsi4ki koito mi otgovorixa za problema sas zelenite aki.  Moi red e da otgovoria na vashite zapitvania po temata mi.
- akite sa leko vodnisti, ne sa kato pasta, no taka sa ot rajdaneto. V pampersa popiva te4noto i otgore ostava neshto kato jadki i ponikoga ima i sluz.
- Konsultiraxme se s lekar i tia ni izpisa coolief, kaza 4e pri sastoianie sled viroza koiato biaxme prekarali /makar 4e li4nata lekarka ne smiatashe 4e ima takava, a bebi  povrashtashe okolo 2-3 dni po 10-15 pati , a tia kazva - preiajda moje bi, no ne zashtoto brat4eto mu i az ne ostanaxme po nazad/. Ta za akite - drugata lekarka kaza - 4istene na 4ervata sled viroza. Dobre, no tova 4istene e ve4e 1 mesez i polovina.
-Na karma sme vse oshte. Ne mislia 4e imam mnogo karma , tai kato gardite mi ne sa prepalneni i tvardi. Pri xranene su4e i ot dvete za da se naxrani i mnogo riadko puska sam zarnoto, koeto mi govori 4e mai ne mu stiga savsem, no sled vreme se uspokoi i  ili guka ili zaspi.
No ot 2 sedmizi si smu4e i paleza. Dali e gladen?
- Otnosno obli4aneto, po skoro go pregriavam otkolkoto da mu e studeno, za da nastine. V tova otnoshenie sam unikalna, jako obli4ane , makar 4e znaia 4e ne e dobre i e greshno, no vse me e strax "da ne izstine deteto".
- 4ai ot kopar ne pie, otkazva dori voda. Gadi mu se ot biberon.
- Nadiavam se vsi4ko tova da ne podskazva, 4e sled vreme kato minem na adaptirano mliako , da razviem alergia. Niakade 4etox, 4e 4rez akite pokazva ako neshto ot meniuto na maikata ne mu ponasia, a az gledam da jam i pia mliako, nali e polezno.
4AO I BLAGODARIA NA VSI4KI VI OTNOVO. SPOKOINA NOSHT.
Здравей пак! Радвам се,че се включи отново.
Казваш, че гърдите ти не са препълнени и твърди. Това може да е добра новина, ако бебчо наддава достатъчно добре. Вече е време кърмата да се урегулира според търсенето на бебето и ако то е спокойно, пишка, ака, наддава, няма защо да се безпокоиш. По колко пъти в денонощие се храните? По колко пълни памперса имате за денонощие?
Смученето на пръстчето е нормално за тази възраст - бебето пораства и започва да опознава тялото си, пък и удоволетворява сукателния си рефлекс. Би могла в такъв случай да ползваш залъгалка или пак да дадеш да цокне малко. Бих искала и да попитам защо искаш да минете на АМ? Ако имаш съмнения за количеството на кърмата си, би могла да се опиташ да включиш повече кърмения за денонощие.
Правилно си се ориентирала, че менюто на майката може да влияе върху малкия. В случая обаче ми се струва, че би могла да коригираш хранителния си режим - напоследък специалистите специално препоръчват избягването на големи количества краве мляко от кърмачките - добре е да хапваш не повече от една кофичка КМ или една чаша ПМ дневно, а дори и по-малко. Виж това По-добре да се храниш пълноценно с плодове, зеленчуци, зърнени и т.н.
Бих те посъветвала все пак да се опиташ и да не навличаш прекалено малкият, понеже при толкова малко бебе охлаждането и претоплянето са еднакво опасни. Нещо повече, с претоплянето и изнежването в крайна сметка детето става по-податливо на вируси.
Друго нещо, което бих могла да предложа, е да направите консултация с гастроентеролог или поне  да направите бактериално изследване на акитата, за да може да се приложи адекватно лечение, ако е необходимо.

# 6
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравей!
Важното е да няма тепература и да наддава добре. Минала съм през този проблем - моето бебе до захранването акаше рядко със слуз, воднисто, понякога зелено(4 месеца разстойство!), обиколили сме много доктори, толкова и мнения сме чули, но след захранването се нормализираха нещата. Колийф съм давала, но без ефект. Което не значи да бързаш да захранваш. Моето бебе само на кърма (без вода)  и с рядкото акане си наддаваше повече от добре. Ако имаш повече въпроси ми пиши на лични.

# 7
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
"Друго нещо, което бих могла да предложа, е да направите консултация с гастроентеролог или поне  да направите бактериално изследване на акитата, за да може да се приложи адекватно лечение, ако е необходимо."

Бързам да пиша, че ако детето е добре, повтарям се - наддава добре, няма тепмература, не е неспокойно - може да се направи микробиология, но изобщо не трябва да се прибягва прибързано до антибиотици. В нейния случай мисля, че никак не е наложително.
Нека се обоснова - на моето бебе на 2-месечна възраст му изолираха клебсиела в акото. Резистентна на почти вс антибиотици. Тук във форума казаха - клебсиела се лекува с антибиотик. Педиатърката каза също антибиотик и изписа много силен и скъп антибиотик. Не я послушах, консултирах се начастно с друг педиатър и с доста известна гастроентероложка  - и двете бяха категорични, че освен акането детето е добре и антибиотик не е нужен. И наистина се оказа, че е така(да не се впускам в повече подробности) и проблема отшумя, вече писах как.
На една моя приятелка бебето имаше същия проблем, само че с друга бактерия, пак почнало разстойството от втори месец, слуз, зелено, водносто, тя обаче се съгласила да бият на бебето й гентамицин венозно(който иска да прочете какви са рисковете от това) и какво - при следващите изследвания бактерията я нямало, а разстойството продължило...
Отделно много се бях шашнала и изчетох какво ли не по форумите. Но впечатлението ми е,че подобни разстойства се причиняват или след прекарана болест или след прием на антибиотици, което предизвиква дисбаланс на стомашната флора. Акото става рядко, слузесто, пенесто, воднисто, мирише лошо, понякога доста на кисело. През всички тези варианти минах.
И да, в някои случаи има храни, които действат алергенно на бебето и оттам разстройството, но мисля, че е по-рядко.
Споделям моят опит - при доста хапване на банани и когато съм давала съвсем малко на бебето - нещата са се влошавали.
Разбира се, подчертавам че не съм доктор и всеки прави каквото сметне за нужно и правилно. Ако майката иска да пусне микробиология, за да се види.


Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 10:37 от tefterche

# 8
  • Мнения: 8 534
Спри от менюто си млечните продукти, цитруси, фъстъци и колбаси!И продължи да кърмиш. Според докторите зеленото ако се дължи на коликите. Моята дъщеря също имаше зелени акита до четвъртия месец поне, давах какви ли не лекарства, но нямаше ефект и нещата се нормализираха от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт