Напълняване и отслабване - че то хич не било просто!

  • 64 540
  • 210
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 172
А може ли ,понеже не намерих Метформин 500,да си деля една таблетка на две от Метформмин 850?

# 121
  • Мнения: 3 410
Kameloth , благодаря ти  Hug

# 122
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
А може ли ,понеже не намерих Метформин 500,да си деля една таблетка на две от Метформмин 850?
Препарат аналог от 500 мг е Метфогама  Peace

# 123
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Интересна тема, ще я следя.

Против съм пиенето на каквито и да било хормони в излишък, но определено информацията ми е полезна.

Аз пия Л-тироксин по150мкгр, но по лекарско предписание поради хипотеородизъм. Само малко да ми мръдне дозата и получавам сърцебиене, напълняване/отслабване и пр. "хубавини", та не мога да си представя, че някой би пил нещо подобно доброволно заради отслабване. Rolling Eyes

Но, темата е полезна за мен и ще ми е интересно да се развие до край!

# 124
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ефедра е опасен и ненужен начин да се отслабне. За една година на ЕСА стак, упражнения и диета контролна група е отслабнала с 16 кг, друга група на пласебо, упражнения и диета - 14 кг.
Освен това не вярвам ма хуанг да се намира по китайските магазини  Rolling Eyes. Забранено в Канада.
DHEA е от групата на секс хормоните, може да доведе до увеличаване на тестостерона при жените, което си има силно неприятни последици. Не се използва под 40 години! Трябва да се измери нивото на хормона и лекар да предпише доза. Предимно за чичковци на 60 които искат да си запазят фигурата и възможностите. Забранено в Канада.
Играта с хормоните е много опасна, произволното увеличаване на един или повече може да доведе до изтощаване на черния дроб и запасите му от глутатион - основен играч в детокса и разграждането на хормоните. След това трябва да се пият много повече хапчета и ядовете стават по-големи.
Има си термин за хора които четат в интернет и им се струва че всичко е като за тях -  и лекарствата и болежките - сайбърхондриакс. Хайде да не ставаме от тях  Peace!

# 125
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
eli_c,  newsm10 Много добро включване!

# 126
  • Мнения: 800
Благодаря на всички за вкльчванията. Специални благодарности за ценните пояснения на  kameloth. Аз нямах намерене да се задълбочавам в приложението на един или друг препарат, но винаги така става - като спомена нещо и веднага някой се изрепчи "не е вярно!" и аз обяснявам на 3-4 страници, че не съм камила...

На никого не съм казал "Пий това!". Изрично обърнах внимание,че първо трябва да се потърси причината за напълняването и след това да търсим път за противодействие, а не да се пият лекарства или билки гьотюре.

Благодаря на димана27 за линка към другата тема. Винаги се е намесвала съвсем на място.

desi_sunshine - на твоята възраст едва ли имаш инсулинова резистентност.

irka - ти по перфектен начин си си намерила дозата на Л-тироксин. Поздравления! Постепенно за няколко седмици я увеличавате и като стигнете до сърцебиене се връщате едно стъпало назад. Това е дозата. Но това е само за хора с доказани тироидни проблеми!

Апелирам към  eli_c да подкрепя с линкове тезите, които застъпва. Най-вече за твърдението, че DHEA "Не се използва под 40 години!" Вече се обяви против вит.Д, сега е против хормоните. Оставам с впечатление, че е против всички лекарства и добавки.

Аз нямам намерение да участвам нови 3-4 страници в спорове. По-долу ще ви дам линкове към статии, от където черпя информация през последните 4-5 години.

До сега не се е случвало да ви препоръчам нещо непроверено.  

Така никога няма да стигнем до края на която и да е тема.

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 14:38 от PinkPanther

# 127
  • Мнения: 657
Пия липовит - лекарство за понижаване на лошия холестерол. Мога ли да взимам и метформин? Нямам проблеми с щитовидните хормони, нито пък диабет. Но пък съм в климакс. Все пак хормоните са разбъркани, не съм наясно дали е редно да "вкарвам" и това лекарство. Кажете за хрома, може би той е по-подходящ? Определено имам глад за сладко и искам да го притъпя.

# 128
  • Мнения: 800
dami - липовит е препарат от вида статини - инхбират синтеза на холестерол в черния дроб. Няма преки взаимодействия с инсулиновата резистентност. Царският път в твоя случай е да си изследваш основните хормони и да започнеш прилагането на биоидентична хормонозаместителна терапия. (естрогени, подпряни с прогестерон) и някои други, съобразно изследването. Но тъй като това едва ли ще го направиш, можеш да опиташ с 500 мг два пъти дневно. Прочети другата тема, предложена от димана27, че тук екологистите ще ме изядат с парцалите.
Хрома намалява инсулиновата резистентност, но няма  anti-aging качествата на метформина.

# 129
  • Мнения: 800
Мили дами, прегледах рецептите на няколко фабрични фат-бърнари за жени и ми стана смешно. Обикновенно комбинират хром пиколинат с Л-карнитин + много витамин В, две-три билки в микроскопични количества, калий(колкото в 1/8 банан, Бетаин  (има го в стомашния сок) и това е. 60 лв.!
Когато ви описвам действието на компонентите поотделно, някои мислят че ще ви тровя.

Фат бърнарите са основно два вида - стимулативни и нестимулативни. Стимулативните през ЦНС ускоряват метаболизма, вдигат температурата и изгарят повече калории. Те ви правят по-активни и дейни, но могат да предизвикат треперене и тахикардия.

Нестимулативните най-често намаляват апетита, блокират усвояването на храната и (частично) корегират инсулиновата резистентност. Преди малко гледах един такъв - блокира ензима амилаза, необходим за усвояване на  въглехидратите. Аз считам това за вредно.

Поради противоречивите настроения около ефедрата, напоследък я заместват с йохимбе и синефрин, а също така бетаагонисти като кленбутерол и др. Тях още не са ги забранили, но те  с нищо не са по-малко опасни.(Сакън, не ви ги препоръчвам!!)

За да не си давате парите на вятъра, вижте какво има ве дин такъв препарат и активните съставки си ги вземете по отделно.

И пак напомням - тлъстината трябва да се изгори! Бавно!

А как при това да на намалите обемите си  - ще видим утре.

(ако не ме карате пак да доазвам, че не съм камила)

# 130
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Точно това се опитах да обясня преди, най-добронамерено. Мога да намеря 20 линка за и против каквото и да е, линковете водят до безплатна, рекламна, украсена информация. Малко изключение може да се направи за образователни университетски сайтове и стандартизационни, правителствени. Колкото повече  четеш, трябва да ти става ясно че все по-малко знаеш. Убедеността, с която подхвърляш медикаменти и небезобидни добавки е неразбираема за мен. Виждам че повечето ги споменаваш само за да се види че си чел, но все пак ми се струва че не осъзнаваш и не си подготвени за факта че носиш обществена отговорност, получаваш я в пакет с предписването на лекарства. За твоя сметка си остава факта че не си виждал никой от "пациентите" очи в очи, не знаеш нищо за него, не знаеш какво друго взима. Израза "Опичайте си акъла" е нонсенс.
DHEA в идеалния случай, когато със сигурност е приет хормон, а не нещо което евентуално се предполага че ще се превърне в хормон, влиза в организма и никой не знае какво ще стане с него. Може да се превърне в тестостерон, може и в естроген. Ти ми кажи колко на жена под 40 и трябва излишен естроген. Успехи в борбата със затлъстяването с този хормон никой никога не е доказал. Доказани са с животни, приемали много по-голени количества хормон, които биха довели до ужасни странични ефекти при човека.
Под 40 не се прилага. Освен при анорексия. Линкове всеки да си намери ако не вярва  Peace.

# 131
  • Мнения: 1 725
Деси, не ми се сърди, но...
Няма преки тестове за измерване на инсулиновата резистентност, но за да се докаже най-често се измерва нивото на инсулина след обременяване с глюкоза - ако то е завишено над 20 , значи имаме инсулинова резистентност.
А за С - пептидп - отваряш си страницата на Google, пишеш С - пептид, натискаш бутона и разцъкваш резултатите, докато някой от отговорите те удовлетвори.

Просто не виждам смисъл да се дава отговор на въпрос на човек, който просто си пита, но сам не си е направил труда да достигне до този отговор.
Имах предвид - как се нарича лабораторното изследване. Предполагам се изгледва кръв (вена или пръст)? Нямам свестен ЛЛ и затова трябва да зная точното наименование и като кажа, че имам еди какви си симптоми, че така са ме посъветвали - да си направя това и това изследване. Имам надежда да ме запише ЛЛ на детето, понеже е рядко срещан добър специалист (поне за Бургас), но още не съм водила детето да я питам дали записва все още пациенти възрастни.
Иначе си права - предполагам, че и в Гугъл бих открила отговор на тия въпроси (по-бързо или по-бавно), както и на почти всички въпроси по принцип. Сори за спама.
Пинки, на 33 години съм, нищо, че младея.  Wink

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 20:08 от desi_sunshine

# 132
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Я малко спам, че темата е в кома, едно яко клипче

Пинко, в листовките на всички метформини пише да се пие по време на хранене или непосредствено след. Ти си писал да е преди, какъв е смисълът?
Чакам и обещаното продължение за намаляване на обиколките.
Аз намалявам % мазнини, увеличавам мускулната маса, а килцата си стоят  ooooh!

# 133
  • Мнения: 800
Преди 7-8 години излезе една отлична книга за наркотиците от доц. Йордан Караджов - безспорен експерт по темата. Според мен тя беше предназначена за родители, силно излагащи се с невежеството си пред добре осведомените си деца. Книгата ни запознава с формули, състав, производство, ефекти и последци от употребата на различни дроги. В книгата са описани 5 пъти повече психоактивни вещества, отколкото аз някога бях чувал.
И, естествено доц.Караджов е химик, а не лекар...

Защо ви пиша това? Защото когато се опитах да ви информирам за влиянето на някои препарати върху метаболизма и масната обмяна, се надигна такъв вой, искания да бъда баннат и даден под съд. Какво ли би станало, ако доц.Караджов беше писал в този форум как да се надрусате с индийско орехче или къде проф.Александър Шулгин (Alexander Shulgin - 84) е публикувал своята "Готварска книга" на амфетамините.
Сигурно щяхте да му набиете главата на кол и да я разнасяте из БАН, та да се знае какво очаква всеки, дръзнал да оповести информация, която искаме ДРУГИТЕ да не знаят...

И какво стана след излизане на книгата? Първо спряха безумните спекулации, че из училищата се раздават дъвки с хероин, които ужасяваха майките. Как? Ми много просто - хероинът силно горчи... Това журналистите удобно бяха пропуснали да споменат.
Второ - много родители и деца намериха общ език.
Трето - за любознателнте - появи се книга, в която не се лъже "възпитателно"  и може да и се вярва.

А иначе децата вярваха на родителите с толкова, колкото вие ще повярвате като ви кажат, че от онанизма се ослепява...

Примери, колкото щеш.

Извинете за офтопика.

А, какво, линка ли? Потърсете  A Chemical Love Story  pdf  в Гугъл.

След малко продължаваме...

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 14:42 от PinkPanther

# 134
  • Мнения: 800
Така, спирам да отговарям на задявки, целящи обструккции и загуба на време. Вървим напред по същество.

desi_sunshine - радвам се, че младееш, ама какво те кара да се подлагаш на такива изследвания?

veihaivei - по време на хранене - за поносимост -- не дразни стомашно-чревния тракт.
-- след ядене - също.

-- преди ядене - за максимална ефективност пред следващото хранене.

Ergo: в началото - с храната, като привикнем - преди ядене.

Щом сланинките се топят, а килограмите не падат значи такава ти е структурата. И ставаш хубаво здраво маце. Опасност да прекалиш, няма. Извращения се получават с използване на анаболни стероиди. И Бритни Спиирс не може да отслабне повече.

Та за хормоните..Преди дни, малко преди да се надигне големия вой, ви казах: който изповяда тезата "Баба ми все хормони е пила.", може да не чете нататък.

И настана вой. Че това са опасни субстанции, че не се знаело как действат...

Е, аз мисля, че знам.
 
Не съм чул същите да протестират, когато се обсъждат имуносупресанти, кортикостероиди, цитостатици, НСПВС, антибиотици, барбитурати  и др. "безвредни" препарати.

А почти всички вие сте пили хормонални препарати - за предпазване от забременяване, после за забременяване, за задържане, за стимулране ва раждането, за предизвикване на лактация.

После почват проблеми с щитовидната жлеза, перименопаузални проблеми, метаболитни проблем и т. н.

...

Утчнихме си че основните хормони в организма с годините спадат. И преди около 50 години измислили Хормоно-заместителната терапия - да компенсироме недостигащия естроген със синтетичен такъв.
Така ще помогнем на много жени да запазят младежкия си вид и самочувствие.
След години се оказва, че рязко нарастват онкологичните заболявания и към 1990 г грешката е призната - допълнителният естроген води до рак. Точка.

През 90 години, с цел избягване на подобни заболявания се появиха двуфазни препарати - синтетичен естроген + прогестини (прословутия Дуфастон) Много от вас го знаят отблизо.

Но и този препарат се оказа с кусури - синтетичнят прогестин не защитава добре от неоплазми.

На много от вас препоръчах да се мажат с крем с естествен прогестерон - Прогестогел. За сега недоволни няма.

Какво е състоянието към днешна дата: Оптималното решение е да се апликира на кожата естествен естроген - Естрогел, комбиниран с естествен прогестерон - Прогестогел. При това през фоликуларнаата фаза на цикъла (първите 12-13 дни) повече естроген и по-малко прогестерон, а през лутеалната фаза - повече прогестерон и по-малко естроген.

А колко точно?  (Сега като се сетя какви въпроси и сметки ме чакат, ми иде да излезна в отпуска...)

И хората са го измислили: Докато сте в репродуктивна възраст си изследвате нивото на хормоните, като отчитате и фазата на месечния цикъл. След това пиете/ мажете толкова хормони, че да поддържате това ниво. Към тях добавяте до 25мг DHEA (за жени!) и вече можем да говорим за "Биоидентична хормонозаместителна терапия".

Резултатът - запазвате си фигурата - отношение талия/ханш = 0,7 и подчертана лордоза, които подлудяват мъжете (е, ако си пият хормоните, техните). В същото време тъй като хормона пролактин расте, и вие растете бавно на гръдна обиколка...

Странични ефекти - месечният цикъл продължава след очакваното. Но ще го преглътнете.

А тия, дето са пропуснали да се изследват във фертилна възраст? Вземате едно описание от Дуфастон. Четете какви са количествата в двата вида хапчета. Преизчислявате го за крема и се мажете.

Ако ви е сложно - питате ближния да ви помогне. Все пак спите с него.


Не с мене...

Последна редакция: вт, 17 ное 2009, 17:14 от PinkPanther

Общи условия

Активация на акаунт