Напълняване и отслабване - че то хич не било просто!

  • 64 674
  • 210
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 521
 Joy
Пинки, ама много ме кефиш!

Яааааа 0.7 съм!  Laughing

# 136
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Добър ден и от  мен, страшно добра тема. Даже и аз почнах да я разбирам  Mr. Green

Пинко, да не ми е само "запис" задавам и въпрос - за Sinetrol можеш ли да дадеш мнение? По-добро ли е от L-Carnitin или Cla?

# 137
  • Мнения: 3 410
При мен явно има какво да се желае още - 0,76 ми е съотношението ooooh!

# 138
  • Мнения: X
Пинко, само едно ще ти кажа
Метморфин не лекува инсулинова резистентност
така пише на опаковката, да
но целта е да стигнеш до диабет и да станеш до живот пациент и клиент на фармацефтите
лекарите, които го предписват, предписват и диета, богата на въглехидрати и бедна на мазнини
именно въглехидратите са огромният проблем на един диабетик
и това веднага го поставя в един поро4ен кръг

единственият на4ин засега да се отървеш от метаболния синдром (т.е. наднормено тегло, което води до инсулинова резистентност и диабет) е високомазнинната нисковъглехидратна диета ДО ЖИВОТ

и не, не говоря наизуст

тук, Швеция, има поне 1000 бивши диабетици, минали по този път
тези, които са изхвърлили метморфина и са минали към ВМ НВХ, са се отървали от наднорменото тегло, много от тях спират и инсулиновите инжекции
официалната медицина с идеите си за метморфин не е помогнала на нито един диабетик, за разлика от горепосо4ения хранителен режим

за да не съм голословна:
http://www.kostdoktorn.se/kategori/diabetes
http://blogg.passagen.se/dahlqvistannika/?anchor=my_lowcarb_dietary_programe_in
http://blogg.passagen.se/dahlqvistannika/
http://blogg.passagen.se/dahlqvistannika/entry/diabetes_inte

и на англ:
http://www.diabetes-solution.net/

теорията за калориите, която развиваш знаеш ли на какво се основава?
на това каква енергия се отделя, ако запалим храната в пещ
да, ама ние сме хора и нямаме пещ в корема си
4ов. метаболизъм не може да се сравни с пещ

пишеш за ИТМ
25 може да е много, може и да е ОК
зависи от коли4еството мускули и сланини в тялото
спортните мацки, дето харесваш, имат индекс близо или над 25 именно защото спортуват и имат мускули
20 имат онези дето се имат за спортни, ама мускулите им са 0%

един хокеист напр има ИТМ 30
но в никакъв слу4ай не е дебел

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 13:17 от Анонимен

# 139
  • SA
  • Мнения: 3 196
Mma Ramotswe, виждам, че се обрьщаш кьм Пинки и извинявай, че ти отговарям. Но причината за това е, че всьщност Пинки никьде не е споменавал за лечение на диабет, дори и в заглавието на темата това не фигурира. За диабет от 2 тип сьм споменала аз в обясненията си за метформина и ако случайно не си ги прочела ще си позволя да се самоцитирам:
Изкушавам се да дам линк кьм една доста интересна за мен статия, от която преди време научих доста неща, в 4 части е и е доста дьлга, но си струва да се прочете:
http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2001/07/14/insulin2.aspx
Иска ми се сьщо да спомена, че при хора с инсулинова резистентност много важно е да преминат на нисковьглехидратна диета, само приема на метформин няма да помогне много. Аз по-скоро сьм привьрженик на ВМ-НВД...
Колкото до това, че метформина няма никакви полезни ефекти при хора с инсулинова резистентност, категорично не сьм сьгласна. С интерес бих прочела публикации на тази тема, ако ми дадеш линк.
По отношение на BMI - мнението ми се приближава повече до твоето и сьм сьгласна, че този показател не отчита костно-скелетната система, която е различна при различните хора с еднакьв рьст, нито пьк дали теглото се дьлжи на мускулна маса, или мастна тькан. Поради тези особености аз имам BMI- 18,8 - т.е. под нормалните стойности, но вьпреки това смятам, че имам малко излишни мазнини за сваляне. Независимо от това обаче BMI все още е широко приет в медицината показател за измерване на телесното тегло и не виждам нищо лошо в това Пинки да го цитира.
Ами в основни линии - това. Не виждам в постинга си по темата да казваш нищо ново, което да не е споменато, освен разсьждения, които звучат нравоучително / "Пинко, само едно ще ти кажа..."/
Поздрави!

# 140
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
kameloth, едва ли Пинко има нужда от адвокат, че да се втурваш да го защитаваш.
Аз лично прочетох доста странности в тази тема, други неща не видях, а трябваше да присъстват. Всеки има правото да си каже мнението "на езика, който владее". Дали ще е "едно ще ти кажа" или някоя лапидарно изказване, по същество представляващо псувня (защото дори самият автор си е позволявал да заплашва, че ще ни тегли майната - в прав текст! И също и груба ирония "теб си те представям платинено руса) все едно.
Изобщо не ми дреме, защото дотук за нищо не ми е отворил очите и мога да пиша по същия начин, по който пише и той - както ми харесва. Ако нарушавам правилата, да се намеси модератор.
И бъди по-обективна и реагирай винаги, когато е нарушен добрият тон, а не само когато е засегнат господина с наполеонов комплекс.

Относно индекс на телесната маса - това е очевидна недомислица и не ме интересува колко широко е приета в традиционната медицина, не, никой не ме е питал, но аз ще кажа, че ползвам калкулатор за изчиславяне на процент телесна мазнина, който дава приблизителна представа за състоянието на конкретния организъм. Не абсолютно точна, но много по-коректна.

Благодаря за включването на Mma Ramotswe, макар че аз съм привърженик на Зоната с нейното разпределение на калориите, идващи от храните - по около 33% от всеки макронутриент. Ще бъда благодарна, ако направи паралел между двата режима, защото не вярвам да има съществени разминавания с ВМ НВД

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 16:58 от veihaivei

# 141
  • Мнения: 800
Мили дами, я си направете една анкета дали искате да продължаваме...
Аз хванах тендовагинит от писане, а недоволството и ругатните растат.
Просто не виждам смисъл да продължавам с тоя мазохзъм.

Мисля, че ще ме разберете.

# 142
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Ами писането "на килограм" води до тендовагинит. Все пак не е без значение и написаното и в съдържателно отношение.
Не вярвам да очакваш само ръкопляскания и аплодисменти.
А ругатни само ти използваш. Не се прави на мъченик.

# 143
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако ти се пише - пиши. Не разбирам защо се дусиш  Simple Smile.
Аз лично не наминавам да ти опонирам, а защото искам да науча нещо.
Каквото мисля че не е вярно се обаждам, не може ли? Не си го измислил ти, прочел си го в линк, защо се засягаш толкова, търсим истината ....
Да не качваме кила без да се упражняваме много-много Party.

Каквото си изпробвал или видял изпробвано и да работи, сподели.
Но не при култирусти или жени след менопаузата  Peace.
Ти на колко си години всъщност ?
Защото тук сме около 30, +/- няколко  Grinning.

А ти какво вемаше всеки ден, видях го май в друга тема, някаква абревиатура с L  newsm78, за какво е и откъде го взимаш  Mr. Green ?

# 144
  • Мнения: 113
А ние по-големичките мами нямаме ли право да научим нещо(и да се ползваме )?

# 145
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 646
Може да не съм съгласна с висчко, но ще ми е интересно да продължиш!

# 146
  • В сънния Люлин, прибулен...
  • Мнения: 383
Пинко като автор на темата да пусне анкета.

Така всеки ще може да изрази позиция с избиране на една опция, вместо да си повтаряме тука колко (не) сме прави и колко ценим автора на темата!

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 19:14 от veihaivei

# 147
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Пинко, много лошо място си избрал да пишеш...
Как сметна, че във "женски" форум, всички ще са доволни?  hahaha

Виждам, че към темата има интерес, на мен също ми е много интересно. И имам проблеми с килограмите. Знам, че от четене в интернет няма да ги реша, но е грешно да се мисли, че всички с наднормено тегло са го получили от ядене на мазни баници и торти. А доктор до сега не съм чула да седне и да обяснява така подробно.

eli_c, дори и да ти каже какво е изпробвал гаранцията за успех е нищожна, разликата в пола и годините определено има значение.

На всички, които смятат, че няма какво да прочетат било за обща култура, било за поглед от друга гледна точка, предлагам да не влизат или поне да не размиват темата с нетолкова нужни коментари. Едва ли от 47 320 теми сте останали на тази да трупате мнения. Аз от младежа, който списва темата не съм видяла да изписва рецепти, нито да продава препаратите за които говори. Идеята е да представи на разбираем език и сбита информацията, ако не се лъжа. Мисля, че сме достатъчно големи, за да вземем сами за себе си решение дали, как и кога да приемаме медикаменти/препарати. На мен ще ми е по-приятно да отида на диетолог и да знам какви са възможните проблеми с теглото ми /било щитовидна жлеза, било хормонален дисбаланс/ и ще мога да задавам адекватни въпроси, а не да стоя два месеца гладна като вълк и да сваля половин килограм.
Айде да не се разпростирам и аз с ненужни словоизлияния  Stop

# 148
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Подкрепям поста на NikolForAll.
За мен и трите теми на Пинк Пантер са интересни и ще се радвам да бъдат продължени.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 521
Интересува ме ТЕМАТА НА ПИНКО и МНЕНИЯТА НА ПИНКО!
Защо разните многознайковци не си пуснат техни теми?

Общи условия

Активация на акаунт