инетересува ме какво е мнението на тема ''Брак с арабин''

  • 19 508
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
здравейте на всички. Накратко от три години живея с приятеля ми той е сириец , много хора ме упрекват, а някой окуражават. Обичам го но понякога изпитвам колебание дали да продължа напред. Преди него имах много дълга връзка, но тогавашния ми приятел макар и ''българин'' се държеше ужасно едва след като срещнах ''арабчето'' разбрах какво е да те обичат и да се чувстваш обичан и все пак съм много неуверена  и може би страхлива. Не ми се иска сега да гледам през розови очила и един ден да се събудя и да осъзная, че съм сгрешила. Искам да съм наясно с всички + и -....все пак съм дете на разведени родители нормално е да съм по предпазлива от необходимото.   

# 1
  • Мнения: 106
Не те съветвам да продължиш тази връзка.Просто как да ти кажа прочети например "Не без дъщеря ми" (Бети Махмуди), "Лунни сълзи"(Уарда Сайо).
Накратко за първата книга по действителен случай.
Бети се жени за Муди Махмуди.Иранец.Живеят в Америка и тя родом е от там.Тоя се държи прекрасно с нея и семейството и.Имат си и дъщеричка - Махтоб.Муди я моли да отиде с нея и дъщеря им за 2 седмици до Иран за да посетят роднините му.И така той на сила я кара да заживее там.Денонощно бой и унижения...Тя трябва да е плътно пребрадена и пр.Накрая избягва с Махтоб.
Просто прочети книгите и ще видиш за какво става въпрос.Приятелят ти може изобщо да няма такива намерения и да е далеч от тези работи,но аз лично бих стояла далеч от всеки проповядващ исляма...Не им имам доворие.Забравих да кажа и,че когато Бети се омъжва за Муди тя става иранска гражданка,а не американска.Запознай се добре с условията при брак.Е то вие изобщо може да сте далеч от тази мисъл,но все пак да кажа Laughing Wink

# 2
  • Мнения: 38
Хубаво е,че нещата между вас са добре,но той все пак е арабин и религията му е насадила някои работи.той може да те обича и уважава,но в неговия свят ти никога няма да си равна с мъжете.Има и много ограничения в общуването ти с други хора,особено мъже,ако мислиш за кариера или някаква независиомст от мъжа ти,също могат да бъдат излъгани очакванията ти.Говорила ли си с него по такива въпроси?Ако не си по-добре го направи.Но трябва да знаеш,че ако отидете в неговата държава,ще живееш по неговите правила.Също и се поинтересувай от техните закони и какви права имаш ти ,ако си му законна съпруга(както Ванилия те посъветва)Проучи въпроса добре,преди да вземеш такова сериозно решение.

# 3
  • Мнения: 581
 Не виждам как някой тук може да ти помогне. Никой не знае как биха продължили нещата помежду ви.
 Аз лично за себе си съм убедена, че араби и турци не са за мен. Изпитвам непоносимост и гадни чувства само като си представя такъв до мен.
 

# 4
  • Мнения: 5 710
В Родители в чужбина има много момичета, които живеят щастливи и доволни с мъжете си араби в арабски страни. Прави ми впечатление колко са усмихнати, дружелюбни и разбрани. Струва ми се че всички са приели забрадките и религията с лекота.
Аз лично мисля, че такава връзка би ме притиснала много да се  адаптирам към твърде различна култура среда, нрави  и да правя големи компромиси със себе си, в името на разбирателството, гъвкавост, която не притежавам. За теб не мога да кажа, ти се познаваш най-добре.

# 5
  • Мнения: 4 616
той най -вероятно е студент тук нали?
незнам аз познавам 2 жени  имат по 1 дете , а арабите са си в техните си страни
едната от жената се опита да живее там но нещо не и хареса
смятай че ако той не остане да живее постоянно в бг , което е едно на  милион щото са големи фанатици и промити още от деца , и ти отидеш там никак няма да ти е лесно щото с една гола любов трудно се живее , ще ти се наложи да водиш съвсем различен начин на живот , друга култура и порядки и ще си съвсем сама без роднини без близки приятели т.е и ножа и сиренето ще са в неговите ръце

# 6
  • Мнения: 187
малко спам...но направо в тъ4а ме хвърлихте,все съм си мислила 4е това което описвате е било преди,но и до ден днешен... #Crazy

# 7
  • Мнения: 15
Чувала съм, че арабите били много либерални,готини и т.н ,когато са извън страната си.
Но ,ако отидат в родината си с жена си стават коренно различни и типични ориенталци.Цялата им рода може да те командва и да прави с теб каквото си поиска.
Истинското им лице се появявало ,когато сключат брак и са на тяхна територия.

# 8
  • Мнения: 426
Чувала съм, че арабите били много либерални,готини и т.н ,когато са извън страната си.
Но ,ако отидат в родината си с жена си стават коренно различни и типични ориенталци.Цялата им рода може да те командва и да прави с теб каквото си поиска.
Истинското им лице се появявало ,когато сключат брак и са на тяхна територия.
Подкрепям.Имам приятелка в Йордания. Мъжа й системно я бие,не се вижда с никой освен с жените от родата му-баби,лели, братовчедки и т.н. Имат 4 деца защото той искал момче на всяка цена.Казвала ми е че той се прибира когото иска и дори да е заспала я вдига да му прави ядене,кара я да си боядисва косата черна защото тя е естествено руса (за да не бие на очи и да дразни роднините му).Много пъти тя е искала да се разделят но той й казва - ти можеш да си тръгнеш но децата са мои и остават тук.
Та това е което знам за брака с арабин.Помисли си,хубави българчета има колкото искаш,не рискувай според мен  Hug
А,и да допълня че на всичкото отгоре я нарича гяурка  Whistling. Тук го е научил сигурно това, но докато бяха гаджета в БГ не й го беше казвал мръсника.

# 9
  • Мнения: 77
не бих се вързала на предразсъдъците, които прочетох в тази тема на твое място - бих преценила ситуацията по обективни критерии и факти. аз съм българка, но роднините ми по майчина линия са мюсюлмани. смея да твърдя, че имам поглед. сирийци не познавам. познавам ливанец (ама е с двойно гражданство - има и френско), който се възхищава на напредничави жени с интелект и потенциал. казва, че в ливан жените са много мързрливи, не подхващат работа, излежават се по цял ден и дори не се грижат за външния си вид и са обратното на това, което той цени в една жена...

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 077
Моя приятелка имаше гадже от сирия и докато той учеше в България живяха заедно 5 години. След това той отиде в Сирия уж за да си приравнява дипломата, но не искаше да живее там, за да не ходи в казарма и и обещаваше, че ще живеят в друга държава, но не бил решил точно къде, такива неща. В България не искаше да живее, защото трябвало да има фирма и да наеме поне 8 човека на работа-това помня, не съм 100% сигурна. Незная какво точно се случи и дали той остана в Сирия или в друга държава, но я заряза, въпреки, че тя беше готова да живее навсякъде с него, дори и в Сирия.

# 11
  • Мнения: 1 909
Едва ли някой тук може да ти даде адекватен съвет. Ти си знаеш чувствата, отношенията и живота.

Аз...не бих могла да имам такава връзка. Откровено си признавам.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 217
Абсолютно съм против подобни връзки - арабите са гадна нация, не искам да обидя никого, но свестни има един на милион. познавам лично, имам познати жени с по 3 деца и сами, щот прекрасните им арабски жребци са си дома. Иначе бяха любови, чудеса, ама той е прекрасен човек, възхищава се от мен, никога няма да поиска от мен нещо тъпо....
Чух и приказки и оправдания, но видях и последствията.

Съветвам те да не се жениш за арабин.  bouquet

# 13
  • Мнения: 453
Като е сириец, има вероятност да е християнин и това би променило нещата.
Иначе повечето изписани мнения се припокриват с моето, но живота си е твой и решението би трябвало да вземеш сама.
Успех!

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Имам приятелка, която беше омъжена за ливанец. На вид симпатичен и възпитан човек, занимаваше се с бизнес. Обаче ... не я пускаше да излиза никъде, беше проблем да отиде дори до кафето срещу тяхната къща, само през пътя отсреща. Стоеше му мирно постоянно. Иначе си имаше от всичко и по много - пари, вещи, парцалки, козметика и т.н. Естествено, имаше забрана да работи. Стои си в къщи и откача от скука и безделие. Но не може да излиза никъде. Е, ако той реши да я изведе, да. Господина излиза и се прибира когато пожелае, не се обажда нито къде отива, нито кога ще се върне. Но проверки и правеше постоянно - звъни на стационарния телефон в къщи и да му мисли ако не вдигне до третото позвъняване. На гости негови роднини и бизнес партньори идват когато си искат - няма да се обадят предварително да предупредят, няма нищо. Който не е виждал арабско гости, нищо не е видял. Изсипва се цялата рода за неопредело време и ела да видиш слугинаж и цигании. Тя е длъжна да шета и да готви, да сервира, абе да е слугиня на всекиго, който е дошъл. Уточнение - тя няма право да кани нейни гости, освен ако той не е предварително одобрил и разрешил кои точно да покани. Става дума само за жени, никакви мъже, разбира се. Дори да си е легнала вечер, ако той се е прибрал късно с негов гост, тя става за да им сервира и не ляга, докато и те не решат да спят, стои на разположение в кухнята. Върхът беше, когато ги завел с детето им на море, но наел и съседната вила, в която настанил пък любовницата си. И прескача ту на едното място, ту на другото. Мъж за много жени, няма що  Mr. Green   Приятелката ми беше изпаднала в нервна криза и след тази история се разведе с него. Дълго време след развода, той и пращаше СМС-и, че е боклук, защото не му е родила син. Имат дъщеря, за която след развода не е дал и 1ст., нито пък нещо е купил на детето, просто изчезна и не се появи повече, сякаш не го е имало никога.
Аз лично не бих поддържала сериозна връзка с такива хора. И то не за друго, не че са лоши всичките, ама твърде различни са от нас, по нищо не си приличаме, за да се спогодим някак си. Друга им е породата.

Общи условия

Активация на акаунт