инетересува ме какво е мнението на тема ''Брак с арабин''

  • 19 551
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 139
От арабин до арабин има голяма, ама много голяма разлика. Аз имам връзка със Сириец от 3 години - различна култура, различна религия, различен цвят на кожата, различно образошание, в началото нямахме и един общ език, на който да говорим, за да изгладим тези всичките различия...., но много близка емоционалност. И малко по-малко се приближаваме един към друг и след 3 години повече сме спечелили, отколкото загубили по пътя на неизчерпаемия низ от компромиси, които се налага да прашим и двамата всеки ден. Подчертавам - и двамата.
Много е важно как той се усеща в твоята страна, вижда ли себе си тук след 10,20 години? Много е важно как и защо е попаднал у нас и колко е самостоятелен - може ли емоционално и икономически да взима самостоятелни решения за бъдещето си, т.е - роднините му биха ли повлияли на избора му, ако не - биха ли уважили неговия избор, респективно теб? Колко силно и истински държи на свободата си да се самоопределя - етнически и религиозно, колко силно и искрено ти го подкрепяш в тази му свобода и колко силно и убедено той прави това за теб без капчица опити единият да промени другия? Колко е свободен да отвърне с пренебрежение на подмятания и подигравки, че не е успял да си намери арабка, ами с теб се е захванал...и колко силна си ти да направиш същото (а такива приказки ще чуете, че...)? Какви са жените от неговото семейство - затворени и забрадени, или работещи и самостоятелни там, в неговата страна. (В Сирия работещи и самостоятелни жени има.) Приемате ли се, обичате ли се и възхищавате ли се един на друг въпреки разликите? Склонна ли си в дадена ситуация (не по принцип) да забравиш, че си християнка и да вземеш неговата гледна точка в спор, или битова ситуация, когато си сред "свои"? А той склонен ли е? Правил ли го е?
Ако отговорът на горните и още ред други въпроси - твои си - е достатъчно задоволителен за теб - не зачерквай човека от живота си, само защото се е родил в друга държава. Ако чувствата и намеренията му са наистина силни и хубави - различията понякога повече помагат.

# 61
  • Мнения: 857
Аз не бих се обвързала с човек с различна религия.
Няма значение арабин или не.
Познавам араби, имам приятелка омъжена за палестинец. Те са с различен манталитет и възприятия от нашите.
Когато човек предприема нещо важно в живота си, трябва да прецени плюсовете и минусите.

# 62
  • Мнения: 1 912
... в началото нямахме и един общ език, на който да говорим, за да изгладим тези всичките различия....

Извинявам се предварително за оффтопика, но ми стана много интересно как се разбирахте тогава и как изобщо започнахте връзка. За пръв път чувам за двойка, която не говори нито един общ вербален език.

# 63
  • Мнения: 743
Не съм прочела цялата тема.Аз веднага се сетих за книгата " Не без дъщеря ми",но само първоначално.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 212
Абе не знам. Не обичам да генерализирам.
"Не без дъщеря ми" ми се стори някак пресилен.

До момента, в който веднъж със съпруга ми срещнахме негова колежка от университета, навремето омъжена за арабин. В някакъв момент той заминава с детето в родната си страна уж за 2 седмици; звъни ѝ по телефона и казва, че детето остава с него и тя просто да го забрави.
Човекът избягал с детето в Бразилия. И точка.
Не знам как живее тази жена.

# 65
  • Мнения: 139
... в началото нямахме и един общ език, на който да говорим, за да изгладим тези всичките различия....

Извинявам се предварително за оффтопика, но ми стана много интересно как се разбирахте тогава и как изобщо започнахте връзка. За пръв път чувам за двойка, която не говори нито един общ вербален език.
Ами в самото начало той знаеше 200-300 думи на български, малко английски, първо бяхме приятели, после започнахме да излизаме с моите приятели, аз по принцип не млъквам, имаше много силно привличане между нас, и така с малко помощ той започна първо да разбира, а после и да говори. Сега казва, че скоро ще става българин, за да се кандидатира за кмет Laughing и вече и той не млъква. Учи се да чете и пише на български и така - полага усилия човекът. Аз се опитвам да разбирам арабски, за съжаление постиженията са ми твърде скромни, но все пак имам прогрес.

# 66
  • Мнения: 1 912

Ясно, не сте започнали от нулата, все пак. Благодаря за разяснението. Желая ви да чувате и произнасяте един на друг само мили думи, без значение на какъв език  Hug

# 67
  • Мнения: 60
.......... В някакъв момент той заминава с детето в родната си страна уж за 2 седмици; звъни ѝ по телефона и казва, че детето остава с него и тя просто да го забрави.
Човекът избягал с детето . И точка.
Не знам как живее тази жена.
аз познавам няколко такива случаи , вкл. и на арабка - при раздяла/развод децата остават при мъжа и той ги отглежда , такива са традициите .

# 68
  • Мнения: 139
Елиас,
Благодаря ти, дай Боже всекиму любов и разбирателство, а с кого ще ги намери наистина няма значение.  bouquet

# 69
  • София
  • Мнения: 7 212
.......... В някакъв момент той заминава с детето в родната си страна уж за 2 седмици; звъни ѝ по телефона и казва, че детето остава с него и тя просто да го забрави.
Човекът избягал с детето . И точка.
Не знам как живее тази жена.
аз познавам няколко такива случаи , вкл. и на арабка - при раздяла/развод децата остават при мъжа и той ги отглежда , такива са традициите .
Не знаех. Но в случая те уж са били в много добри отношения. Той просто е заминал с детето "на кратка екскурзия", за да го запознае с роднините.

Общи условия

Активация на акаунт