Препоръчайте ми слинг, моля

  • 26 083
  • 114
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 677
Моля модераторите да ме извинят, зная, че темата е по-скоро за "На пазар", но пък кърмещите майки по-често използват слинг, затова, ако не е проблем, нека питането ми остане тук. Simple Smile

Търся слинг за подарък на моя приятелка /роди вчера/, но аз лично не съм ползвала навремето, затова не съм сигурна какъв да избера. Искам оптимален вариант, да става и за новородено и за по-голямо бебе впоследствие, и да е удобен и лесен за ползване. Колебая се между шал и този с халки. Ето оттук гледам:
http://slingbg.wordpress.com/
http://www.babysling-lana.hit.bg/,
 ако имате други предложения, ще се радвам да споделите, както и да кажете вие какво ползвате.
Цената не е определяща, няма проблем и да е по-скъп.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 273
На мен ми предстои раждане и определено съм се ориентирала към ползването на слинг.  Живея във Франция и тук невероятно много маѝки носят детцата си в слингове, дори и новородени. Прави ми впечетление, че масово използват слинг шал. Струва ми се , че е много сигурен, макар и по сложен за връзване.

# 2
  • Мнения: 561
Olive, бях си купила слинг-шал на Лана и не можах да се оправя с него, въпреки че ходих на консултация. То вярно, че и аз не съм от сръчните, де, но наистина го намирам за много неудобен и не го препоръчвам.
Тези с халки били по-лесни за употреба, така съм чувала.

# 3
  • Мнения: 108
Моят е ето от тук и съм много доволна. Има богат избор за всеки вкус  Peace.

# 4
  • Мнения: 397
здравей,
Първо честито ви бебе- живо и здравичко да расте! Ще споделя моя опит със слинговете- аз реших да си ушия. Направих  си този с халките, но не ми беше удобен и затова си уших шала. Лично за мен този с халките е по неудобен(все имам чувството, че бебето ще падне). Докато със слинг-шала нещата са по безопасни и при не толкова правилно поставяне. Затова според мен по-добрият вариант е да вземеш шала- пък и предстои зима и със него ще им е по-топло на мама и бебче.
Но според мен е хубаво и да говориш с майката - тя дали има представа какво е слинг и дали би си носила бебето по този начин. И дали има предпочитания. Защото много майчета не биха си носили бебетата в слинг.

# 5
  • Мнения: 731
Olive, аз използвам слинг шал и съм много доволна. Започнах да нося дъщеря си в него от доста ранна възраст и до сега го ползвам. Тук има предложения за носене за всяка възраст  Peace

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Виж и Слинджито - аз такова подарих на братовчедка ми, заедно със слинг с халки и тя го намира за доста по-удобен от халките. Аз съм го пробвала и също ми е много удобен (нали се сещаш кой вид е - този, който една мама ни демонстрира на обучението, Асето ходи с такъв).

Само че пиши на Асинка за координати, защото аз съм ги затрила някъде, естествено Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 6 677
Teara, линка нещо не работи.

Bobito2, майката има огромно желание да кърми и всъщност тя си поиска подарък - слинг, гледала е в нет-а слингове, но това й е първо дете и не може да прецени кой вид ще й е по-удобен. Аз, въпреки че съм пробвала наживо веднъж, също не мога да преценя, защото "бебето" ми беше на 2 г. вече - не е същото като новородено.

Хедра, точно за този слинг също си мислех, ще пиша на Асето за координати.

Благодаря на всички за мненията и линковете!  bouquet

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност намерих координатите - ето го тук:
http://slingi.multiply.com/

# 9
  • Мнения: 108
http://www.bebe.to/sling/sling.html/
Надявам се сега да се отвори-ако не пробвай да копираш адреса.

# 10
  • Мнения: 174
Категорично съм за слинг шал. Моят е от тук. Имам и слинджито, но според мен шалът е много по-удобен. Плюсът на слинджито е, че се слага много лесно и бързо, но пък бебето като понатежи, и увисва малко. Поне моят де  Peace

# 11
  • Мнения: 6 365
Слинг-шал е идеален за новородено- по-безопасен, по-закътан.

В последствие обаче бебето натежава и носенето може да ти прецака кръста.

От 7 килограма нагоре ползвах слинг с халки на DeeDee.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 677
Значи, май й трябва и шал, а после и този с халки.
Хайде сега ще подарим шала, пък все ще има повод за този с халките. Grinning

Хедра, в това Слинджи нали може да се носи и новородено, на снимките в сайта е по-голямо дете?

# 13
  • Мнения: 798
www.sling.bg
ползвам тези. много са ми удобни, а и са шик  Peace

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може да се носи малко бебе в слинджито - пробвала съм с бебе на 40 дни, но и с по-малко може със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт