подсъзнанието може всичко 19

  • 79 841
  • 712
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 730
Изпрати й мислено любов и светлина Qnitza - Всичко е Тук и Сега  Simple Smile

# 691
  • България
  • Мнения: 3 621
И моята дъщеря няяколко вечери подред е неспокойна, превъзбудена , не иска да заспива и спи неспокойно, бълнува толкова се чудех какво става ..... Не го бях свързала с новолунието, докато вчера споделих с една съфорумка , а сега виждам, че и при вас се случва....

Последна редакция: чт, 17 дек 2009, 23:11 от Reny27

# 692
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Благодаря за споделянето! Мислех, че само с моята дъщеря се случва, защото започнах да го свързвам с луната откакто чета тук кога има новолуние. Днес се заприказвах с две племеннички на мъжа ми, които имат синове на 1 годинка и 1 месец и на 2 годинки и 6 месеца - и двете момченца са ревали тази нощ в 3  Shocked Аз се оплаках, че моята "кака" ме е събудила и е трябвало да я пренеса в леглото си, а се оказа, че и с по-малките се е случило същото. Едва ли е от зодията - всичките хлапета са в различни зодии. За себе си трудно мога да кажа нещо, защото никога не се наблюдавам и не обръщам внимание на неразположенията си.

lenny_pld , как да й дам да направи сама руната? Дай ми идея. Една от причините да се откажа беше, че като си зададох въпроса как да й помогна да се справя по-добре с училището и да си намери приятели в сайта, който бяхте пуснали, ми излезе някаква руна с обяснение за приятелството. Хареса ми и го копирах с PrnScr  в един текстов документ. На другия ден всичко беше изчезнало - документа беше изтрил сам всичко, свързано с въпросите ми към сайта-оракул (бях задала 3 или 4) и вече не можех да открия същата руна. (не съм го затваряла и не съм изключвала компютъра през нощта Shocked, нито с undo поиска да ги върне, въпреки че ясно се виждаха стъпките на копиране и текстовете, които бях копирала - не излезе нищо, колкото и да натисках Undo / Redo). Опитах пак да задам въпроса, но ми върна друга руна, чието описание нямаше нищо общо и понеже бях наистина много разстроена, се отказах. Пък и като ви писах, ме посъветвахте така.

Та: не знам коя беше руната и не знам как да й предложа да го направи - да й ги покажа всичките да си избере или да й избера аз? Или пак да питам оракула? Чела съм им описанията, но в различните сайтове се различават доста и не можах да се ориентирам кой беше нейния отговор. Не разбрах и какво мислите да рисува върху камъчето с лак за нокти (една съфорумка беше попитала) или има по-подходящ пишещ инструмент? Ритуала с освещаване и активиране пак ли тя да го направи? Малко неуместно ми се вижда да й обяснявам това със свещта, водата и т.н. Аз бих го направила, но ако я накарам нея, после ще го разкаже на всички, които срещне... Малко си е рисковано как ще реагират...

# 693
  • Мнения: 2 111
в началото получих няколко полезни /и до болка познати/ статии и после ми определиха "ментор" - един сладур от филма "Тайната".
И като се почна - за да проработи това специално за Вас изработихме..../то не бяха филмчета, талисмани, утвърждения.../, естествено на специална за Вас цена. Всеки ден ме бомбардират с няколко съобщения и, ако не отговоря, почват да стават още по настоятелни - ама наистина ли не искате да промените живота си... и разни в тоя сорт

lenny_pld, аз преди месец се запалих да свалям в аудио формат записите от практически семинари на някои от участниците в "Тайната" и установих, че всички казват едно и също нещо дословно . Единствените разлики са в анекдотите, които дават като примери, за да илюстрират твърденията си, а понякога дори и те се повтарят. В същото време постоянно призовават да си купиш тази и тази работна тетрадка, едиси коя книга, едиси кои CD-та и DVD-та и само така ще можеш да си решиш проблемите. Останах с чувството, че ми предлагат на ангро универсален "фикс Малки тайни" за живота, което не ми се нрави. Установих, че отделям много време и внимание, без да получавам нови знания, даже обратното - тъпча на едно място. Затова в момента съм се дистанцирала от т. нар. "Западна школа".  Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 291
днес получих интересна покана за подкрепа на петиция, реших да я споделя
знаем, че американците са дебели именно заради тия генно-модифицирани храни, както и че тези храни вияят не само на плевелите, но и на хората

ето я:

Моля, подкрепете петицията за предотвратяване на използване на генно-модифицирани организми (ГМО) в България ето тук http://forthenature.org/petitions/12#signed

Ето и подробности:
1. Сега действащият закон забранява отглеждането на ГМО култури в България, които са традиционни за страната, вкл. всички зеленчуци и овошки. Също забранява отглеждане на ГМО в защитени територии и на 30 км около тях, за да се предпазят сродните диви видове, както и животните. Поправките в закона премахват всички забрани. Поправките вече минаха през комисиите по околна среда и земеделие в парламента и се очаква много скоро да минат и през зала. Та време няма никакво и трябват действията на всички.
Миналата седмица имаше протест срещу премахването на забраните за отглеждане на ГМО, на който бяха 20 човека. На въпроса ми защо, организаторите не са потърсили големите медии за да популяризират проблема и да привлекат хора, ми се отговори, че са опитали, но медиите са отказали. Тоест нуждата от активност е належаща.
2. Европа не ни задължава да въведем ГМО! Европа беше принудена под натиска на СТО да либерализира режима за производство и продажба на ГМО в ЕС, но в приетата като резултат директива остави предпазна клауза, която дава право на всяка държава по отделно да прецени дали и как да разреши ГМО, стига да има съмнение за вреда. Презумпцията е - трябва да е доказано, че не вреди, иначе имаш право да откажеш достъп на даден ГМО вид и храна, която го съдържа, на своя територия. Комисията начело с Барозу се опита вече да принуди Унгария да приеме ГМО царевица, но Унгария се защити и европейските институции присъдиха правото на нейна страна. Срещу България няма заведена наказателна процедура заради рестриктивния режим спрямо ГМО, има изпратено писмо с препоръка за хармонизиране на законодателството в тази област, което касае и системата за съгласуване, и общественото обсъждане и др., не само рестриктивния режим. ЕК не може да ни задължи да отменим забраните за ГМО. И ние както други европейски страни можем да се възползваме от предпазната клауза – от ЕС 6 държави имат пълна забрана за ГМО, други 6 са забранили царевицата MON810. Натиска от ЕК спрямо страните членки не се дължи само на пререканията със СТО дали се ограничава свободният пазар, но и самият Барозо е голям привърженик на ГМО, подозирам, че е сериозно „лобиран”. Монсанто и др. дават сериозни пари и в Европа за лобиране, но все още нямат позициите, които имат в САЩ, Латинска америка и Азия, за наша радост.
3. В противоречие на европейските принципи за ГМО и други обществено значими въпроси е начинът, по който правителството без обществен дебат, набързо иска да прокара промените.
4. Под натиск на СТО, ЕС разреши ГМО храните, но въведе задължително етикиране, че съдържат ГМО за всички със съдържание над 1%.
Официално в България няма храни етикирани за ГМО, защото не са постъпвали такива заявки. Официално обаче има засечени продукти съдържащи ГМО соя над 1% без съответния етикет – кренвирши и вафли. Вярно е, че в България вероятно нелегално се внасят ГМО суровини, ГМО храни, вероятно се гледат и ограничени площи замърсени с ГМО култури. Но това се дължи на лош контрол и може да бъде коригирано чрез подобряване на контрола и санкции. Тоест поправимо е и се дължи на нелегален внос на ГМО суровини.
5. Ако обаче в България се разреши отглеждането на ГМО, единственият източник на не-ГМО храна от разрешените култури, ще остане внос от „чисти” държави, защото след няколко години всички площи ще бъдат замърсени с модифицирания генотип. За разрешените култури няма да имаме избор какво да гледаме, всичко ще е ГМО. Или ще трябва да ползваме ГМО култура родно производство или да внасяме, което обаче ще повиши цената на „чистата” храна.
6. Защо е рисковано използването на ГМО храна?
Защото няма задълбочено независимо научно изследване, което да доказва, че е безвредна. Не може да се вярва на изследванията проведени от компаниите производителки, защото явно имат интерес, а и имат лоша история за разпространение на лъжи относно безвредността на други техни продукти. Изследванията на независими научни екипи показват по-скоро увеличаване на риска от алергии, астма, тумори, и репродуктивни проблеми при приемането на ГМО храна.
Пример, царевицата МON810 има вграден ген от бактерия, благодарение, на който произвежда токсин убиващ паразитите по царевицата. Проблемът: този токсин убива не само целевия вредител, но и другите насекоми, като също преминава в почвата и водата, където остава непроменен повече от месец. Крави хранени предимно с фураж от тази царевица увеличават процента на случаите на стерилитет и тумори при новородените. Въздействието на този токсин върху човека не е изследвано задълбочено.

Аз обаче като родител съм ужасен и не искам учените да добият информацията на гърба на децата ни.

Опитът тихомълком да се приемат промени в закона за ГМО, с които да се разреши отглеждането на такива култури в България е ужасяващ. Редно е хората чието здраве и природни ресурси се застрашават, да бъдат пълно информирани за рисковете и тяхното мнение да бъде взето предвид при либерализирането на режима. Последните изследвания доказват, че ГМО съдържаща храна води до увеличаване на заболяванията от астма, алергии, репродуктивни проблеми и образуване на тумори, като особено засегнати са бременните и децата. Друг сериозен проблем е, че полените на ГМО културите опрашват и не ГМО растения от същото семейство, както култивирани така и диви видове, което води до неконтролируемо разпространение на новите гени в природата и тоталното замърсяване с ГМО на територията, с непредвидими последствия. По-долу публикувам няколко линка по темата и един френски филм.
http://greentech-bg.net/?p=1777
http://www.kompira.co.cc/
http://forthenature.org/news/1214
http://forthenature.org/petitions/12/

http://kolibka.com/2.html - Светът според Монсанто (2008)

А ето и забраните от стария закон, които се отменят:
Раздел IV.
Забрани
Чл. 79. (*) (1) Забранява се освобождаването в околната среда и пускането на пазара на следните ГМО: тютюн, лоза, памук, маслодайна роза, пшеница и всички зеленчукови и овощни култури.
(2) Министърът на земеделието и горите съгласувано с министъра на околната среда и водите допълва списъка по ал. 1 със заповед, която се обнародва в "Държавен вестник".
Чл. 80. Забранява се освобождаването на ГМО в териториите, включени в Националната екологична мрежа по смисъла на Закона за биологичното разнообразие, както и в прилежащите им територии, обхващащи 30-километров пояс около тях.
Чл. 81. Забранява се освобождаването в околната среда и пускането на пазара на ГМО, съдържащи маркерни гени за антибиотична резистентност.
Чл. 82. Забранява се освобождаването на ГМО в околната среда и пускането на пазара на ГМО като продукти или съставка на продукти, за които е издаден отказ в държавите - членки на Европейския съюз.

# 695
  • Мнения: 730
Откъс от филма на Дийпак Чопра" Да опознаеш Бог":

Къде да намерим Бога?
Бог се намира в светлината, красотата на светлината. Импулса на любовта е нежна и мека светлина. Комуникациите между невроните в мозъкаса мигновени светкавици от невидима светлина. Колкото различни да изглеждат в същността си, всички неща произлизат от една и съща материя прима. Нашият поглед не може да се организира без светлината.Функцията на мозъка, която прави възможнода видим едно дърво като дърво, вместо спектрален рояк от атоми, може да ни помогне да видим и Бог. За щастие по-солидните и надеждни неща от животаучастват в мистерията на Бог. Ако вярвате в един камък означава, че вярвате в Бога. Материалният свят е пълен с добре познати вещи и предмети, които можем да видим, усетим, докоснем, вкусим и помиришем. Когато тези обекти се приравнят до размера на атомите им нашите сетива ни изневеряват. Появява се ново ниво на реалността. Непривично е да вдигнеш ръката си и да мислиш, че на едно по-дълбоко ниво е само един сбор от невидими вибрации, намиращи се в празно пространство. На ниво атоми, всички обекти са 99,99% празно пространство. Електроните са вибрации, които се създават и разпростират милиони пъти за секунда. За това цялата вселена е един квантов мираж, илюзия, която се поражда и разпространява милиони пъти в секундата. Квантовите светкавици са бързи, и не бихме могли да ги видим. За това мозъка използва една уловка и вижда солидни обекти, които са постоянни във времето и пространството. Спектакъла от квантова светлина обхваща нашето тяло, мисли, желания и събитията,в които участваме.
С други думи, пресъздавани сме постоянно и непрекъснато. Генезисът не е бил само в началото генезисът продължава и сега. Атомът не е като една солидна материя, прилича повече на слънчевата система.  Можем да получим повече доказателства за енигмата на съзиданиетопосредством един телевизор. Когато стана от стола и мина през стаята изглежда, че моето тяло се движи. Но на квантово ниво не се случва нищо такова.Една серия от виртуални частици създават илюзията на движението. Нищо не се движи от дясно на ляво на този екран единственото, което се намира там са проблясъци от частиците, червени, зелени и сини върху повърхността на тръба с катодни лъчи. По същият начин тази топка за голф, не се движи, но се появява и изчезва с голяма скорост на различни места. Частицата А отива в празното пространство, частицата Б едно ново творение,се намира малко по-близо до целта. Но тук има още мистерии, когато топката изчезне за част от секундата, за да се появи малко, по-наляво или надясно, защо не се е разпаднала? В края на краищата е отсъствала за един промеждутък от време и няма никакво обяснение за това, как си е запазила формата, размера и цвета.
Квантовата физика може да изчисли дори възможностите топката да не падне в дупката. Кой е в състояние да премести вселената и да я върне на мястото й за част от секундата?
Всичко, което усещаме като материална действителност се ражда в една невидима област отвъд пространството и времето. Много е трудно да приемем, че нашият произход нашето начало не е от този свят. Намирам се тук с всичките си характеристики, хората ме виждат и ме чуват вярват в моето съществуване, но моето съществуване е почти несъществуващо. На квантово ниво не съществуват звуци, картини тъкани, цветове и нищо познато.
Душата е точката, която свързва моето виртуално Аз и моето физическо Аз.  Това е организиращият разум, който ме поддържа цял. Това е нещо необикновено, защото атомите на тялото ми са чисто и празно пространство прекъсвано от внезапни енергийни пориви, за милионни части от секундата. "

# 696
  • Мнения: 258
Привет!!! Hug
Подкрепих петицията, тръпки ме побиха... Ние сме една педя страна, нека опазим земеделието си колкото се може по-естествено. Дано има резултат, форум bg-mamma.com е голяма обществена сила, повечето медии го признават Wink Забелязахте ли, че едната от петициите, които подкрепихме даде резултат - онази безумна реклама, в която се утвърждаваше колко хора ще загинат по пътищата слезе от екраните Peace
Нека се включим по-активно, популяризирайте петицията в другите теми, в които пишете - става дума за храната на децата ни ..... и на техните деца.
 newsm64

# 697
  • Мнения: 7 738

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=452630.0

има тема за ГМО, интересна е доста
и филмите са хубави

# 698
  • Мнения: 836
... та искам да ви питам може ли само от книга да схвана началните стъпки или задължително ми трябват и разни курсове?

Qnitza , има теми за РейКи във форума тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402197.0
а курсове изобщо не са задължителни, просто всеки сам си преценява какво му е необходимо.
книжката може да ти е напълно достатъчна за начало, а и книги има бол  Party
в нета има страшно много инфо по темата и каквото ти е необходимо, ще те намери  Mr. Green

# 699
  • Мнения: 30
Момичета, ето нещо от мен; http://www.vbox7.com/play:9e6d90cc
 и това, но е потресаващо; http://mystics.eu/snimki/category/11-hiroshima-1945.html
и нещо полезно;

ДА ПОКАНИМ РАДОСТТА У ДОМА
Има такива домове – добре обзаведени, пълни с най-модерни уреди, уютни, красиви, а някак не ти се иска да се връщаш там. Дори, ако знаеш, че те очакват. Скучно, досадно, тъжно. Никаква радост, желание за живот. А тъй като радостта е наша ежедневна, жизнена необходимост, трябва да я повикаме в дома си. Начинът е съвсем прост. Необходим ви е само един морков и три бели свещи... И още нещо, което за някои може да се окаже по-трудно.

И така първо действие: Спомнете си ситуация, когато сте били истински радостни и щастливи. Като правило при повечето хора това е доста мъчителен процес. Настина кога за последно ви се случи нещо хубаво? И истинско? Кога бяхте изпълнени с щастие? На някои им се налага да си спомнят пързалянето с шейни в детските години, радостта от някакви подаръци, неочакваната поява на стари приятели...

Спомнихте ли си? Браво! Сега можем да пристъпим към ритуала. Поддържайте в себе си радостните емоции, докато направите всичко необходимо. Сега сложете трите бели свещи в най-обикновени свещници, а морковът (предварително измийте този “магически” продукт) настържете на най-обикновено ренде в най-обикновена чинийка.

Поставете две от свещите от двете страни на входната врата (от вътрешната страна), а третата - на около две крачки пред тях. И не забравяйте още веднъж да проверите дали радостното събитие е още в главата ви. Запалете свещите, вземете в ръце чинийката с настъргания морков, застанете в центъра на триъгълника от свещи с лице към входа. Сега започнете да хвърляте по една щипка от настъргания морков между двете свещи до вратата, като кажете седем пъти: “Тъга, вън от къщи, радост, ела у дома!” Целият морков трябва да бъде на пода, ако нещо от него е останало, хвърлете го при произнасянето на заклинанието за седми път.

Сега изгасете свещите (без да ги духате), с пръсти, казвайки на всеки от трите пламъка: “Благодаря за помощта”!. Остава само да съберете внимателно с метла “вълшебния” продукт, да го сложите в найлонов плик и да го изнесете навън. Направете малка дупка в земята вляво от входа на жилището и изсипете там своя настърган помощник. Кажете и на него: “Благодаря за помощта!” и го заринете с пръст така, че напълно да се скрие от погледа ви.

След като свършите тази “земеделска” работа отново проверете своя радостен спомен и му кажете (може и на ум) “Здравей, радост!”, спокойно се върнете у дома.

Ако сте усетили, че не сте успели през цялото време на ритуала да задържите радостното усещане, повторете действията, но не по-рано от седмица.

Трябва да знаете, че такива ритуали не се правят в понеделник, събота и по пълнолуние. Идеалният ден е неделя. Най-добре е ритуалът да се направи на растяща луна, но ако не ви се иска да чакате, няма нищо страшно. Просто повторете всички тези действия още веднъж, когато спътницата на земята започне да “расте”.

Последна редакция: сб, 19 дек 2009, 00:37 от val_di16

# 700
  • София
  • Мнения: 291
Това с моркова звучи мнооооооооого интересно  Joy

Връзвам го с цветочисловия анализ (една методика, свързана с имената и цветовете). Там оранжевото отговоря за радостта от живота. Ако човек, например, няма буквите, които съответстват на оранжево в трите си имена, много много не изпитва радост от живота ....... Та към оранжево е моркова (както и другите оранжеви плодове и зеленчуци). А денят, свързан с оранжевото е неделя, т.е. най-добрият ден за работа с оранжево е именно неделя. Добре е в неделя да се зареждаме с портокаловите лъчи по Дънов, КАКТО И ДА НЕ РАБОТИМ, а да вършим приятни неща, доставящи ни удоволствие.

Доста неща съвпадат с горната методика на моркова.  Laughing Предлагам в края на ритуала, да изядем по един морков - за пълно щастие и радост от живота.  Laughing

# 701
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Предлагам в края на ритуала, да изядем по един морков - за пълно щастие и радост от живота.  Laughing

 Peace
Аз започвам направо по същество - с яденето.   Grinning

# 702
  • Мнения: 10 687
Усмихнахте ми работната събота с тези нарендени моркови  hahaha  Joy

# 703
  • Мнения: 20
Много ми хареса това с моркова, но в тази снежна обстановка е почти невъзможно техниката да се изпълни до край. Може ли да се направи нещо друго с моркова, освен да се зарови? newsm78 Ако не може ще трябва да почакам до пролетта.

# 704
  • Мнения: 258
Хапни си го с радост  Mr. Green
без да го рендосваш...

Общи условия

Активация на акаунт