Коледа идва! - 2

  • 82 836
  • 745
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

Пепи, а не може ли да се опакова с фолио, за да не се праши?

Мдааа, може. Ама малкият няма да и се нарадва както трябва. Аз правя къшичката седмица преди Коледа и пак не я ядем.

# 346
  • Мнения: 9 776
За съхранението на сладките:
Миналата година предвидливо си запазвах кутии от бонбони, макар и картонени, от бисквити също. И си слагах сладките в тях, освен в ламаринени. Тази година съм си нагласила кутии от кафе, които ще поберат известно количество. Дори преди малко се присетих за едно метално яйце от бонбони Рафаело, което мога да напълня също. Тъй че огледайте се из къщи. Сигурно имате прибрани подобни кутии.

# 347
  • Мнения: 3 379
Аз не съм имала проблем с яденето на украсени преди 20 дни сладки с белтъчна глазура - тя е доста консервирана от захарта.

Velesa, пудрата захар е добре д ас епресее поне два пъти през ситна цедка, за да не стават неравности. Голяма хамалогия и мърльотия е, но си струва.

danidji, благодаря. Май точно така ще направя. Само се чудя дали да не увелича дозата на ядките в половината, която ще е само с ядки  newsm78


# 348
  • Мнения: 454
SZA, захарта я пресях 2 пъти, но мисля, че неравностите станаха, защото глазурата беше прекалено гъста. Утре, когато пусна снимки на меденките, сигурно ще си проличи, какво имам предвид.
polin_a, аз също си помислих, че у нас все ще има нещо подходящо за съхранение на сладки. Намерих една метална кутия от ракия, но отвътре мирише безобразно на парфюм. Не знам на какво се дължи, но сега я проветрявам.

# 349
  • Мнения: 3 861
запис за да ви следя

# 350
  • Мнения: 497
Обичам Коледа. Днес открих сезона на греяното вино с първата доза и ви споделям рецептата да се насладите и вие. Взета е от немска готварска книга, а те са баш майсторите. Наздраве от мен с:
Греяно вино
¼ пръчка канела (аз слагам 2-3 малки пръчки от по 3 см-просто такива само намирам по магазините)
60 гр. Захар (аз лично слагам 100-така е по-сладичко и вкусно за мен)
3 карамфилчета
1/8 (това е 125 мл) вода или чай (с чай-черен е по-хубаво)
Кората на половин лимон
1 бутилка (от 750 мл) червено вино
Сока от половин лимон

Захарта, канелата, карамфилчетата, кората от лимона (настъргана) и чая се слагат на котлона да заврат. Щом заври се отстранява от котлона, потрива се с капак и се остава да престои 20-на минути. Червеното вино се загрява –без да кипне и към него се прибавят първо прецедената смес с подправките и накрая сока от лимона.
Сипвате в коледни чаши и ...обичам Коледа.

# 351
  • София
  • Мнения: 276
 Ако успея да слепя къщичката без да се разпадне newsm78 , ами, че то е повече от ясно че ще се яде...даже не знам, дали ще устиска до Коледа  Mr. Green   Ама, здраве да е...нали за децата ги паравим.    
Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

Пепи, а не може ли да се опакова с фолио, за да не се праши?
или да се опакова в целуфан с панделка, пък седмицата преди Коледа да се извади.

Да, това е вариянт...с фолио да се опакова. Но въпроса, дали  няма да се развали белтъчната глазура остава висящ  newsm78

Аз преди години правих меденките с глазура, но ги украсих 2-3 дни преди Коледа Peace
Ето Ги:


Гледам и друг вариянт- слепване с Карамел...но оотвън с какво да украсим? Не знам , дали с течен шоколад ще стане?

# 352
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте и от мен,

До сега направих АКК и лимоновите бисквитки на Танита( в събота ги спетнах, но в неделя нямаше и помен от тях, та се наложи в неделя да метна още една доза Simple Smile). Тази събота ще спретна и Джинджифиловте сладки, че мин. година много ни харесаха, но ще направя 2 доза, за да не се налага да бъркам наново пак.

Мисля да направя и рохличките , та искам да Ви питам от 1 доза колко бройки излизат горе-долу?

# 353
  • Мнения: 311
Искам да ви питам Коледните звезди на Мишел наподобяват ли по вкус много на меденки? Много ме изкушават, но не искам да ми се дублират вкусове за да имаме повече разнообразие.

Наподобяват. Аз лично много ги харесвам. Слагам вътре всичко, което е по рецептата - ядките /3 вида/, сушенки, стафиди, порт. и лимонови корички.
Страхотен вкус.

# 354
  • Мнения: 454
Мисля да направя и рохличките , та искам да Ви питам от 1 доза колко бройки излизат горе-долу?

Аз сега тъкмо ги пека рохлите. Моите са  17 броя, но гледам, че са се понадули и седят малко грубо така. Спокойно съм можела да ги направя по-малки и да се получат 20-22 бройки.

# 355
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Наталина, чиято е рецептата, каза, че излизали към 25-27, аз мисля довечера след работа да забъркам тестото, а утре вечер да ги пека
мисля да направя 3 дози наведнъж - да ядем, да останат за празниците и да има и да подаряваме

# 356
  • Мнения: 308
Мисля да направя и рохличките , та искам да Ви питам от 1 доза колко бройки излизат горе-долу?

Аз сега тъкмо ги пека рохлите. Моите са  17 броя, но гледам, че са се понадули и седят малко грубо така. Спокойно съм можела да ги направя по-малки и да се получат 20-22 бройки.

   Аз вчера опекох рохлички. На мен ми се получиха 54бр.    newsm78   Правих ги както е описано, с дължина около 6-7см. и дебели около 1см. и ми се получиха доста.   Ето и малко снимки:

линцеровите сладки, готови за слепване:     http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.16215202.big

джинджифиловите сладки   http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.16215205.big

рохличките   http://mart2008.snimka.bg/family/k-shtata-ni.267773.16215208.big

   Като изваждах рохличките, там където съм ги хващала пудрата захар падна. Аз ги сложих в нея веднага след като ги изкарах от фурната. Трябва ли да поизстинат малко, за да не се получава така?

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 09:31 от Tincheto 78

# 357
  • Мнения: 2 142
Искам да ви питам Коледните звезди на Мишел наподобяват ли по вкус много на меденки? Много ме изкушават, но не искам да ми се дублират вкусове за да имаме повече разнообразие.

bonni, отговарям ти веднага. Моите "коледни звезди от баба" са си чисти меденки, само че са с ядки и плодове, така, че ако си си направила вече меденки, направи някоя друга рецепта.

# 358
  • София
  • Мнения: 3 271
Tincheto 78 , браво, супер са ти слаките Peace Peace Peace

Мерси за отговорите  bouquet

# 359
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
    Момичета ,хартиени формички за бонбони има в големия китайски магазин при Женския пазар.Формичките са три цвята-жълти,бели и кафяви.Купих ги преди няколко дена оттам,но днес видях,че питате за формички.

Общи условия

Активация на акаунт