Коледа идва! - 2

  • 82 878
  • 745
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 2 658
аз пък днес правя джинджифилови сладки. Crazy След малко ще кача снимки. Реших като за начало да сложа половината джинджифил, защото не обичам много силни миризми, а и до Коледа ще станат още по-ароматни. Не сме почитатели и на канелата и сложих ванилия. Притесни ме, че съм до никъде с кутиите. Confused Имам една кръгла, продълговата и една много голяма. Но с моите планувани 7 вида в двойни дози, няма да имам къде да ги слагам. Само за тези ми заминаха дветев по-малки кутии. Thinking


Ето ги:


Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 16:54 от petia_tag

# 331
  • Мнения: 42
Здравейте! Искам да правя рохличките на Наталина, но нямам кантар  Sad Ако можете да ми напишете рецептата в чаши/cups/  Praynig Praynig Praynig, че от тия грамажи незнам по колко чашки да слагам....... Tired

# 332
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

И да попитам- тази белтъчна глазура колко седмици може да издържи...мисълта ми е да не се изпонатровим, ако сега слепя къщичката ?

Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

# 333
  • Мнения: 454
Такааа! И аз да дам отчет. Половин доза от меденките на Джули  са вече факт. Искам да кажа, че при все че джинджифила и канелата не са ми от любимите подправки, вкуса на меденките е божествен. Ако наистина стават по-хубави с времето, не мога да си представя за каква вкусотия ще става въпрос. Иначе, откъм външен вид станаха малко кофти. Първо се усетих, че все още чакам големите формички от Хоум шопинга, но както и да е, направих ги с малки. После се усетих, че нямам четка с която да нанеса какаовата глазура и най-накрая се усетих, че и пекарска хартия за фуния на белтъчната глазура нямам. Поради тази причина, реших да заимствам метода на БУ и да намажа целите меденки с белтъчна глазура, но понеже фигурките са малки, след тази операция не се разбира изобщо, какво изобразяват някои от тях. Колкото до белтъчната глазура, май прекалих малко със захарта, защото не ми се разливаше добре и се получиха някои неравности, но пък за сметка на това, беше изсъхнала още на 5-тата минута.
Все пак смятам, утре, когато изпека и ванилените кравайчета, да направя едно кадро и да ви ги покажа. Ще съхранявам сладките в метални кутии в хладилника, но наистина до колко време може да се яде тази белтъчна глазура? Малко дълго стана, но сега като прочетох за кутиите се сетих, че и моите сигурно няма да ми стигнат. Гледах в Джъмбо, едни картонени кутии за подаръци, та се чудя, дали ще стават за съхранение. На мен ми се виждат подходящи, а и са доста по-големи от металните, които продаваха в Кауфланд.

# 334
  • София
  • Мнения: 6 286

И да попитам- тази белтъчна глазура колко седмици може да издържи...мисълта ми е да не се изпонатровим, ако сега слепя къщичката ?

Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

Тя се използва и за сладките, не само за къщичката. Иначе, именно поради тези съображения, за сладките ползвам другата глазура без белтъци (ледена глазура май се казваше). Спомням си,ч е миналата година Наталина обесняваше,ч е захарта в глазурата действа като консервант и поради това не е опасна. Но всеки си преценява. Другият вариант е да се украсят сладките малко преди Коледа, така няма да престоят с нея повече от седмица, например.

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Тя се използва и за сладките, не само за къщичката. Иначе, именно поради тези съображения, за сладките ползвам другата глазура без белтъци (ледена глазура май се казваше). Спомням си,ч е миналата година Наталина обесняваше,ч е захарта в глазурата действа като консервант и поради това не е опасна. Но всеки си преценява. Другият вариант е да се украсят сладките малко преди Коледа, така няма да престоят с нея повече от седмица, например.

За глазурата много добре знам, че се ползва и за меденките, мо Бръм питаше конкретно з акъщичката и аз се учудих, че
мислят да си я хапнат.

# 336
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да питам тези, които са правили Коледните звезди на Мишел - мога ли да заменя захаросаните лимонови корички с обикновени или изобщо д ане ги слагам, а да сложа портокалови само (че само такива имам готови)? И също - ако направя рецептата само с ядките, без сушените плодове, ще стане ли - да увелича ли количеството ядки (моите мъже не ядат много много сушените плодове)?
Аз направих звездите,и нямах захаросани корички...та сложих сурови,като обелих лимона и портокала с картофобелачката,и после на тънки лентички  и после на ситни парченца,може и да ги настържеш...
ще стане според мен само с ядки,то имоите не хапват сушени плодове,но тва не пречеше на мъжа ми да нападне зверски готовите звездички...ако искаш пробвай -половината тесто с плодове и ядки,а др.половина само с ядки Wink

# 337
  • Варна
  • Мнения: 3 903
Здравейте! Малко изтървах темата в последните дни. Имам конкретно питане: сдобих се с доста сурови бадеми, иска ми се да ги ползвам в коледното меню, но не ми идват идеи. В списъка с рецептите видях само 2 неща с бадеми, поне в имената не пише другаде. Не виждам как ще изчета всички рецепти, затова моля ако можете да предложите някоя да ми помогнете.

# 338
  • Мнения: 22 867
Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

Пепи, а не може ли да се опакова с фолио, за да не се праши?

# 339
  • София
  • Мнения: 2 658
Ама вие мислите да я ядете ли  newsm78 Аз си я правя само за красота. Нещо, което ще се праши 24 дни не бих го хапнала  Peace

Пепи, а не може ли да се опакова с фолио, за да не се праши?
или да се опакова в целуфан с панделка, пък седмицата преди Коледа да се извади.

# 340
  • Мнения: 22 867

или да се опакова в целуфан с панделка, пък седмицата преди Коледа да се извади.

Всъщност точно това имах предвид, ама как съм го написала............човек трябва да се сеща.  Embarassed petia_tag , добре, че си го написала както трябва!  bouquet

# 341
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 850
Исках да ви питам, как ви дава сърце да правите сладки и курабии, които ще ядете чак след 24 дена? Crazy
Аз си правя и ядем веднага, то иначе си е живо мъчение.

# 342
  • Мнения: 9 776
Бу, аз затова и не почвам отрано Laughing. Миналата година правих, всичко се изяде далеч преди празниците. Струва ми се излишна тази гимнастика Laughing. И яденето на двойно повече сладки ме спира. Сърбят ме ръцете да си пробвам новите формички, ноооо....Ще изчакам още малко Laughing.

# 343
  • София
  • Мнения: 2 658
Исках да ви питам, как ви дава сърце да правите сладки и курабии, които ще ядете чак след 24 дена? Crazy
Аз си правя и ядем веднага, то иначе си е живо мъчение.
аз правя в двойни дози и заделям по малко за непосредствена консумация. Отделно поне веднъж седмично правя нещо сладко и не посягам към запасите. Wink

# 344
  • Мнения: 305
Искам да ви питам Коледните звезди на Мишел наподобяват ли по вкус много на меденки? Много ме изкушават, но не искам да ми се дублират вкусове за да имаме повече разнообразие.

Общи условия

Активация на акаунт