Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 3 тема

  • 135 016
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 610
Пудинговите мъфини на labrex.   bouquet
направих ги с пудинг шоколад , добавих и малко какао ...чудни станаха.   Simple Smile



Dani Di- много са ти хубави въниловите мъфини.  Heart Eyes

# 331
  • Мнения: 215
Благодаря на Dani_Di за рецептата   bouquet
За първи път правих мъфини и наистина станаха страхотни - точно както си ги представях по наш вкус! Само малко препълних формичките и малко ми преляха, но за другия път ще си знам.

# 332
  • Мнения: 81
Благодаря на Dani_Di за рецептата   bouquet
За първи път правих мъфини и наистина станаха страхотни - точно както си ги представях по наш вкус! Само малко препълних формичките и малко ми преляха, но за другия път ще си знам.
Радвам се, че са ти харесали  bouquet
Другия път, чакаме снимка  bouquet

# 333
  • Мнения: 22 867

Чудесни мъфинки с коледно настроение! Dani_Di, bliznacite2004   chef  bouquet

# 334
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
 Миналата седмица - 4 дози от мъфините с вишни на labrex за благотворителната коледна разпродажба на голямата щерка и както винаги станаха невероятни !
По-миналата седмица 4 дози от портокаловите на Umbra - пак за същото, но на малката щерка. Обрах суперлативите с тях!
 Благодаря на всички за прекрасните рецепти!   bouquet

# 335
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И аз участвах на благотворителния коледен базар на шерката в училище с ябълковите мъфини с хрупкав топинг на Танита. Бях направила 18 мъфина и се разграбиха за отрицателно време, даже после се връщаха хора да питат за още. Ако знаех, че ще са такъв фурор, щях да направя повечко  Laughing Малко се изложих с топинга, не ми стана на трохи като друг път, май маслото не беше много читаво. Направо като тесто си стана и го слагах на парченца върху мъфините. Ама то така става обикновено, като не са за вкъщи, а ще нося някъде. Е, важното е, че се харесаха. Ето ги

# 336
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
♥♥рина , и от тях правих за домашна употреба - страхотни са! На вкус ми напомнят на пълнените ябълки в сутляш, които прави баща ми.

# 337
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Дани, правих ги. Станаха страхотни, аз пуснах по две орехови ядки във всеки мъфин. Като изненада. Станаха ми точно 12 броя, за 12 човека. За съжаление на всички ни, никой нямаше възможността "да се повтори"  Simple Smile.

 Hug

# 338
  • Мнения: 81
Много се радвам.че са ти харесали !  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Аз сега ще пробвам, ако вътре ги напълня с крем ванилия /нишесте или пудинг без варене/

# 339
  • Мнения: 767

Извинявам се за скапаните снимки, но за това пък ако можехте да усетите вкуса на мъфинките - ммммммммммм, вкусотия!Солени са - със сирене, маслини, салам Мелник, магданоз, копър и самардала. И естествено с останалите съставки като яйца, кисело мляко, олио и брашно. ако някой иска, веднага давам точната рецепта.

# 340
  • София
  • Мнения: 771
petu6ka63 , давай я насам, много вкусно ми звучат.

# 341
  • Мнения: 767
Радвам се, че проявяваш интерес и бъди сигурна, че няма да съжаляваш!
Основата е една рецепта за мъфини с лук и сирене, останалото е въпрос на останали продукти в хладилника.
2 яйца
100мл. олио - бият се заедно
200гр к.мляко
натрошено сирене
нарязано ароматно саламче
маслини на парчета
може и кашкавалче, но аз не сложих, че уж да не е толкова калорично Mr. Green
самардала или риган
магданоз пресен
копър пресен, но си мисля, че може и сух
щ. сол
в другата купа омесвам 2 ч.ч брашно и 1пак. бакпулвер (аз сложих 1 препълнена ч.л)
после изсипвам наведнъж брашното към течните съставки и бъркам около 10-тина пъти(дори да останат буци, те се оправят при печенето, защото ако продължиш да бъркаш, става все по-жилаво) стори ми се твърде гъсто и бухнах още 1 л к.мляко и леко завъртях
запълних формите до горе, защото обичам бухнали мъфини, пък и инъче трябваше да пека отделно още една чашка
в основната рецепта има пресен лук
Невероятни пухчета. Мъжът ми ме обяви за майстор  Blush (защото не знае колко изхвърлени имам Embarassed)

# 342
  • Мнения: 78

ето и мойте френски кексчета  с праскови ,само че не изчаках добре да се изцедят прасковите и мисля че за това потънаха,и не шоколадени парченца а шоколадови пръчици сложих и пак се получи добре,на вкус ми харесаха много,
Близнаците-страхотна украса Peace Peace
петушка -изглеждат мнооого апетитни Peace Peace
извинете за лошите снимки-апарата не ми беше под ръка и ето резултата Embarassed

# 343
  • Мнения: 42
Момичета,моля ви-спешно е!  Hug  Искам да си поръчам тези силиконови формички:
http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php?main_page=product_info&a … ;products_id=2257

Притеснява ме обаче,че диаметъра им е 72 мм или 7,2 см. Няма ли да станат прекалено големи. Искам да пека в тях понички.

# 344

Общи условия

Активация на акаунт