Кукър рецепти и програми.

  • 610 292
  • 1 344
  •   1
Отговори
# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Пиле по селски

Намазах тенджерката с масло:



Сложих на дъното нарязан лук и 2-3 с.л подправка от бурканче (приготвям си я лятото от смлени домати, настъргани моркови, смлян пипер, магданоз и целина) :



Наредих пилето (домашно е):



Отгоре картофи на кубчета:



Посолих, сложих подправка за месо, суха (какво точно съдържа, не занм купена е, от пакетче), покрих с домати от консерва и нарязах 3 скилидки чесън (надявам се тенджерката да не поеме миризмата, че някой беше писал за този проблем):



Залях с половин чашка червено домашно вино и малко вода, сложих 3 бучици масло :



Избрах програма Slow Cook  и нагласих таймера на 10 часа:



Сутринта пресипах яденето в тава:



П.П 10 часа е много за пиле с картофи, разварени са.

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 09:28 от Джемма

# 31
  • Мнения: 198
ОРИЗ СЪС ПИЛЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИ

Нарязах на хапки пилешко филе,1,2 моркова на кубчета,имах в хладилника  грах(замразен) ,зелен боб и малко гъби.На дъното на тенджерката сложих  олио и включих на програма Fry за зеленчуци на 15 минути.Запържих  всичко.Добавих и ориза да се запържи,сложих сол,черен пипер,1/2 чаша бяло вино и гореща вода (в съотношение 1 към 2).След като свърши пърженето,включих на програма Rice/Pasta Express ,затворих капака и отидох да гледам tv Simple Smile Като изключи, отворих капака и поръсих с магданоз.Стана супер Simple Smile

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Макарони със сирене

 В тенджерката изсипах макароните, покрих с вода:



Избрах програма Rice / Pasta Express:



След края на програмата сложих масло, разбърках не натроших сиренето дуректно в тенджерката, защото малкият ги яде със захар само. В чиниите слагахме който каквото обича. Ето ги сварените макаронки, много съм доволна нищо не бъркаш, не вардиш да не изкипи Simple Smile:




# 33
  • Мнения: 2 214
Джема предположих че за картофите 10 часа ще са много Thinking, виж мисля че ако е телешко с нещо, или аз правих див заяк със топено сирене (късно през ноща и не снимах, следващия път ще снимам) мисля че по твърдото месо ще стане.
Аз имам две програми SLOW COOK едната е HIGH а другата е LOW, та ако слагам за цяла нощ нещо слагам на LOW.

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
И аз знаех за картофите, но понеже пилето беше домашно, нали е по-жилаво и исках да пробвам максимума как ще е.
Иначе и про мен са 2 степени, но са автоматични. Ако избереш от 1до 4 часа е в режим HIGH, а ако избереш от 5 до 10  е в режим LOW

# 35
  • Мнения: 2 214
Кисело мляко
Аз харесвам киселото мляко да не се преварява много, защото по мое не професионално мнение при варенето губи много от полезните си вещества.
Затова ако правите кисело мляко по моя рецепта трябва да сте сигурни в качеството и чистотата на прясното мляко.
Ако нямате от къде да си купите сигурно мляко, може да се прави от пастерезирано, пълномаслено мляко.
Някъде към 10 вечерата слагам 2 литра мляко  в кукъра и включвам на програма KEEP WAR 1час и 30 мин.
Като изтиче времето изключвам кукъра, добавям 3 супени лъжици кисело мляко или подквасена сметана, затварям капака и го оставям за през ноща, сутрин го слагам в бурканчета и в хладилника.

P.S За да стигна до извода че трябва да оставя на KEEP WAR точно 1.30 мин, специално съм мерила с термометър температурата на млякото, точно след 1.30 мин температурата става 45 градуса (нужната за да подквасиш млякото). Мисля че всеки кукър в зависимост от мощноста таззи температура я достига за различно време, затова ако решите да правите кисело мляко по моя рецепта, първия път следете за колко време кукъра ще достигне нужната температура.

Ето го и млякото, по точно това което остана от него.

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Пиле с ориз

В тенджерката сложих масло и лук:



Включих на програма Fry за 10 минути. Като минаха 5 минути добавих и 1 ч.ч ориз да се пържи:



След края на програмата добавих 3 чаши вода, сол, черен пипер на зърна, дафинов лист и наредих пилето отгоре:



Включих програма Rice / Rasta:



След края на програмата пресипах в тенджерка:

# 37
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Пилешка супа



Остатъкът от пилето оползотворих за супа.
Всички дреболии, кожи и парценца месо сложих в тенджерката, залях с вода и включих на програма Boil за 15 минути.
След края на програмата пресипах в тенджерка, иамих и подсуших кукъра, сложих масло, лук и подправка за супа от бурканче (морков, магданоз, целина, пипер). Включих програма Fry за 10 минути.
През това време нарязах на ситно сварените дреболии, върнах ги в тенджерката на кукъра, сложих фиде, сол, черен пипер, дафинов лист, сух магданоз и целина, залях с бульона и включих програма Boil за 15 минути. Като поизстина застроих с яйце и кисело мляко.
Целият процес е тук:
http://djemma.snimka.bg/cooking/multivarka.451871.16348134

# 38
  • Мнения: 2 214
Джема кажи за ориза, доволна ли си от резултата?

# 39
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Джема кажи за ориза, доволна ли си от резултата?

Много вкусен стана, но малко е разварен и не е такъв, какъвто очаквах. Т.е очаквах да бъде всяко зърно отделно, а той е като каша. Но е вкусен. Може би зависи от сорта ориз или аз съм се начела много за прекрасния ориз от рисоварката. Laughing

# 40
  • Мнения: 198
МУСАКА

В тенджерката запържих каймата,лука и 2 скилидки чесън на програма Fry за 15 мин.Добавих картофите,червен пипер,сол и чубрица,домати и долях вода да покрие картофите.Като свърши програмата,включих на Bake.15 мин преди края  сложих магданоз и залях с яйце и мляко. Станааа,аз малко се съмнявах Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2 214
Джема кажи за ориза, доволна ли си от резултата?

Много вкусен стана, но малко е разварен и не е такъв, какъвто очаквах. Т.е очаквах да бъде всяко зърно отделно, а той е като каша. Но е вкусен. Може би зависи от сорта ориз или аз съм се начела много за прекрасния ориз от рисоварката. Laughing
Питах те защото по снимката предположих че малко е разварен, и ми стана страно Confused това единствената ли програма за ориз в Морфий?
Ако нещо другия път да опиташ  да го изключиш по рано newsm78, или пък може ли да се намали температурата, не познавам този модел newsm78

# 42
  • Мнения: 2 214
Омлет със хляб
Имах останал ръжен хляб, доста сух за да му се прияде на някой.
Обаче нали е криза:)
Реших че ако можах от невкусен козунак да направя торта, мого и от изсъхнал хляб да сторя нещо:)
Ето рецептата:
5 яйца
4 супени лъжици подквасена сметана и половин кафейна чаша вода, и  1/4 ч.л сода би карбонат.



Бъркате всичко на миксер.
След това ръсете сирене, колко ви душа желае.
Остатъците от хляба ги разкъсвате на малки парченца и ги слагате в предварително намазана с краве масло тънджера.



поливате ги със сместа от яйца и сиреене.
После пак редете хляба и пак поливате



Включих на програма Regular, и ето какво стана.



Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 00:44 от г-жа Стихийно бедствие

# 43
  • Мнения: 198
ПИЛЕ С КАРТОФИ,ГЪБИ И МОРКОВИ

Днес реших да пробвам програмата за готвене.Запържих на прог.Fry пиле,гъби,моркови(нарязани на едри колелца),лук и 4-5 скилидки чесън за 15 мин.Добавих картофите,подправки,сол, долях гореща вода да покрие картофите и включих програма Stew / Slow cook за 1 час.Резултата е зашеметяващ Simple Smile
(утре ще си купя вече батерии на фотото)

# 44
  • Мнения: 198
ВИНЕН КЕБАП

Наредих на дъното на тенджерката свинско месо нарязано на хапки,2 гл. лук.няколко скилидки чесън,сол,черен пипер,червен пипер,дафинов лист и 1-2 картофа.Сложих втори ред месо,чубрица и олио.Сипах 1 чаша червено вино и вода.Програма Stew / Slow cook за 1 час.Резултата е това:





-ориза на Rice / Pasta за 30 мин


 Това е,дано ви хареса Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 00:36 от Мия

Общи условия

Активация на акаунт