Кукър рецепти и програми.

  • 613 057
  • 1 344
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 214
Макарони с риба тон.
Много лесна и вкусна рецепта.
2 ч.ч макарони
1 ч.ч риба тон
1.3 ч.ч краве масло
3 с.л подквасена сметана
Всичко това заливате с вряла вода да покрие продуктите на 1 пръст.
Прогарама Quick, това ми е бързата програма.
Ето резултата.
Жалко че не се вижда колко е вкусно, моите момчета в събота го ядоха на закуска.

# 106
  • Мнения: 198
Ние днес сме на кюфтета с доматен сос.Всичко е приготвено на програма FRY.Ето ги и тях:

-кюфтета

-доматен сос

-кюфтета с доматен сос Simple Smile



# 107
  • Мнения: 2 214
Сирене

Предварително трябва да си купите този набор.
http://www.biokom-trend.com/object.php?id=704
Аз го купих в Кауфланд.
Ще ви трябва и капкомер, на последната снимка се вижда какво използвах вместо капкомер Simple Smile

Добре да вземете 4 литра прясно мляко, аз имах само два, затова рецептата ще е за два литра.
Счита се че млякото повече запазва своите полезности ако не се превварява, така и направих, сложих млякото на програма KEEP WAR (затопляне), след 2.30 мин пипнах с пръст (трябва да сложите пръста и да може да изброите до 10) ако имате термометер, млякото не трябва да е повече от 42-45 градуса. Пиша го всичко това защото от руските форуми знам че на програма KEEP WAR всеки уред даже с един и същ модел затопля малко разлино, затова ако правите за пръв път засечете времето през което програмата ще може да затопли млякото до нужната температура.
Отук нататък останалото е много лесно.
Като ви се стопли млякото до нужната температура, към 1 литър мляко добавяте 1 супена лъжица мая за сирене=6 капки калциевдвухлорид. Съответно за 2 литра мляко аз разредих в половин чаша топло мляко 2 супени лъжици мая за сирене и 12 капки калциев двухлорид. Излях сместа във кукъра, разбърках всичко, затворих капака и изключих кукъра.
След 2 часа отворих капака разрязах сиренето на кръст със силиконова лопатка.
Ето така

Извадих тънджерката от кукъра покрих я с кърпа и оставих още за един час да поседи.
След което намокрих добре един двоен тензух (марля) сложих го на дъска и внимателно (да не се разбърка) изсипах сиренето.


Внимавайте със цвика че се разтича, даже там където не очакваш Embarassed Laughing

Завийте краищата на тензуха.



Сложете още една дъска отгоре и притеснето всичката конструкция с камък или нещо тежко.


След час и половина два развийте тензуха нарежете сиренето на филийки и поръсвайки със сол го наредете в кутийка.
Сиренето е малко така че ще се изяде бързо и няма нужда от саламура.
Ако сте направили повече сирене, направете му саламура.
Цвика който се е образувал в тънжерата, преди да изсипете сиренето на тензух, внимателно излейте цвика.
Сложете го да заври и до като ври добавяйте сол, аз слагам на око по точно на език Laughing като го опитам да е гадно солено.
След като изтине саламурата може да заливате сиренето.
Ето резултата.



Понеже млякото беше само два литра и сиренето стана само за една закуска Joy
По точно от 2 литра мляко стана 400 грама сирене.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 11:42 от г-жа Стихийно бедствие

# 108
  • Мнения: 2 214
Рецепта за кашлица

Понеже застудя.
Та да ви дам рецепта за кашлица.
10-15 сушени смокини заливате с 1 литър мляко и на  SLOW COOK за 2 часа.
Когато се сътите през деня, пиете млякото и ядете смокините.
На децата особено помага за изкашляне.

# 109
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Супер си, г-жо Стихийно бедствие. Hug Много благодаря за рецептата за сиренето, веднага си я копвам.  bouquet  bouquet  bouquet

Един въпрос- за какво е калциев двухлорид? В нашия супер има мая за сирене, но тук виждам,че е комплект- не мога да видя подробната информация, защото сега се регистрирах ич акам одобрение от администратов ана сайта. А Кауфланд в нашия град няма, като ходя въув Варна ще си взема (вчера бях там, ако знаех, ама нищо скоро пак ще ида).

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 16:37 от Джемма

# 110
  • Мнения: 2 214
Супер си, г-жо Стихийно бедствие. Hug Много благодаря за рецептата за сиренето, веднага си я копвам.  bouquet  bouquet  bouquet

Един въпрос- за какво е калциев двухлорид? В нашия супер има мая за сирене, но тук виждам,че е комплект- не мога да видя подробната информация, защото сега се регистрирах ич акам одобрение от администратов ана сайта. А Кауфланд в нашия град няма, като ходя въув Варна ще си взема (вчера бях там, ако знаех, ама нищо скоро пак ще ида).
Джемма за какво е тоя калциев двухлорид не знам, знам само че се слага за да стане сиренето, опитвах без него не стана.
Още нещо с помоща на калциев двухлорид аз правя извара, някой път ще дам рецепта и за нея, не че е нещо сложно.

# 111
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А, сега ще чакам и рецептата за изварата, да знаеш. Laughing Гокляма тръпка ми е да си приготвям в домашни условия разни млечни продукти. Laughing

# 112
  • Мнения: 2 214
"Вишнева градина"
Не обръщайте особено внимание на украсата, не ми стигна крема а в 12 през ноща няма къде да търся сметана, затова сложих суха сметана с какао на док.Йоткер Sick
Иначе тортата трябва да изглежда бяла отгоре Laughing
Ето рецептата:
За блатовете
2 к.ч брашно
-2 к.ч захар
-2 яйца
-1 ч.л. сода
-2 ч.л. бакпулвер
-6 с.л.какао
-1 к.ч мляко
-1/2  к.ч олио
-1 к.ч вряла вода
к.ч- мерителна чаша от кукъра
Брашното, захарта, какото, содата, бакпулвера, всичко слагате във миксера и включвате на най низките обороти, когато всичко се разбърка хубаво добавяте млякото(стайна температура) и яйцата, бъркате една минутка пак на най низките обороти.
Когато всичко стане еднородна консистенция добавяте вряща вода.
Ще се получи доста рядко тесто, не се притеснявайте излейте го в тенджерката на кукъра (преди това сложете хартия за печене, аз не сложих и малко ми залепна)

На програма Quick(времетраене 1 час) след като свърши програмата оставете още за 20 мин в кукъра, ако кекса не е готов повторете програмата(всичко зависи от кукъра).
Извадете кекса, след като изстине нарежете но на три равни блата.
Единия го намажете със
Половин буркан вишни без костилка да заври, ако не са сладки добавете си захар.
В половин чайна чаша разредете 3-4 супени лъжици царевично или пшеничено нишесте и до като черешите врат добавяйте от сместа с нишестето, като постоянно разбърквате, до като стане гъсто. Оставете го да изстине, щом изстине може да го мажете на първия блат.


Покривате с друг блат който мажете със крем
3 жълтъка ги разбивате на пяна със 3-4 супени лъжици  пудра захар. Оставяте ги в една купа да чакат останалия крем.
В миксера 350 гр сладкарска сметана включвате  на висока степен до като не стане на крем, след което намалете на най низката степен , само да разбърква или път на ръка добавяте крема сирене125-150 грама+ сместа от яйцата.
Крема става доста гъст, мажете го дебело3-4 см върху блата, покривате с друг и намазвате останалия крем отгоре и отстрани на тортата.

P.S Понеже се мисля за голяма работа  #Cussing outкрема го правих на око и не ми стигна, затова резултата е такъв.



P.P.S. Тортата я правих за NELCHO така че няма как да я разрежа да ви я снимам, затова очаквам снимки от нея:)

# 113
  • Мнения: 2 214
Пангасиус на зеленчукува възглавница
В оригиналната рецепта цялото ястие е на един пласт, аз го направих два.
Режете 1 глава кромид
1 по голям морков
4 средни картофа.
Ще ви трябва 4 с.л подквасена сметана или майонеза или майонезен сос за риба.
2 филета пангасиус (настоявам да е точно тази риба, защото това почти единствената риба която имаме в българия без миризма, даже е по скоро с вкус на пилешко)
Всички зеленчуци ги режете на по едричко, картофите може на пръчици, ако имате преса за картофи.
Започвате да редите, кромид-моркови-картофи-риба (замразена), ръсите с подправки и разпределяте половината сметана или каквото решите, след това още един пласт.



# 114
  • Мнения: 198
Oт мен от снощи:СПАНАЧЕНА СУПА





 Simple Smile

Къде стееее?Изгубихте се Simple Smile

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 01:31 от Мия

# 115
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ааа, не е вярно- тук сме. Аз ви следя зорко всеки ден, ама не съм готвила в кукъра и няма какво да показвам.

# 116
  • Мнения: 2 214
Да бе, изгубихме се, аз почти през ден пиша рецепти Peace
Ако знаете какви скариди готвих, само че не успях да ги снимам, следващия път като готвя ще ви ги снимам и ще пиша рецептата.

# 117
  • Мнения: 198
Днес беше бекон с кашкавал и за гарнитура направих ориз със зеленчуци в кукъра



и един кекс за закуска(пак в кукъра)



- и парченце  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 2 214
 smile3501 на Мия!

# 119
  • Мнения: 2 214
Мусака със бешамелов сос

По принцип български манджи готвя рядко, свекърва ми е професионален готвач и моите български манджи винаги не са "като на мама"
Преди няколко месеца изрових в нета тази рецепта, та сега моята мусака пак не е като на мама ама понеже има собсвен уникален вкус може да влиза в конкуренция Naughty

Продукти:

500 г кайма
75 мл олио
1 глава кромид лук
600 г картофи
2 с л доматено пюре
1 ч л червен пипер
1/4 ч л смлян черен пипер
магданоз

Бешамелов сос
25 г масло
50 г брашно
200 мл прясно мляко
2 яйца
50 г кашкавал
сол

В Саньката мусаката я готвя по този начин.(без клапа)
В малко олио задушавам дребно нарязан кромид.
До като се задушава кромида каймата я разреждам с половин чаша вода и 2-3 супени лъжици пюре от домати и я размачквам хубаво.
Малко червен и черен пипер и в кукъра до като не изври течноста.
След като течноста изври малко изравнявам каймата и редя върху нея осолините и поръсени с магданос дребно нарязани картофи, затварям капака и до като се задушава цялата работа си приготвям на котлона бешамелов сос.

В дълбочка тънджерка разтопявате маслото добавяте брашното да се запърже добре.
Яйцата ги разбивате добре със студено мляко и ги добавяте с тънка струйка във брашното и постояно разбърквате да не се образуват топчета, все пак понякога стават, в този случай ще ви помогне пасатора, още горещ сос го минавате с пасатора и всичко ще е наред.
Изливате соса върху картофите и след 15-20 мин добавяте настърган кашкавал  и изключате кукъра, след 10-15 мин готово за консумация.

Общи условия

Активация на акаунт