Коледа идва! - 3

  • 66 652
  • 753
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 24
Моля Ви дами да помогнете с рецептата на чудните Шоколадови бисквиди Трюфелпотърсих,но неуспешно.Много са ефектни...

# 646
  • Мнения: 165
Снощи направих тестото за ванилените кравайчета. Много лесно стана този път, та се притеснявам да не съм объркала нещо, както каза и една друга мама тук Wink
А с меденките тотален провал. Не знам какво стана, но не успях да омеся тестото. Така и не се спои. Нямам идеа в какво се оказа проблема. Накрая го изхвърлих. Днес ще пробвам по другата рецепта.

# 647
  • Мнения: 1 122
Моля Ви дами да помогнете с рецептата на чудните Шоколадови бисквиди Трюфелпотърсих,но неуспешно.Много са ефектни...


Eto receptata http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alphabet=Ш&id=121

# 648
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
Добро утро,   bouquet
страхотни красоти ....... просто нямам думи!

Ето и моето скромно творение за празника в уЧилище на дъщеря ми:
       

Снежни човечета : http://karine100705.canalblog.com/
300 гр. Кокосови стърготини
250 гр. захар
   5  (6) Белтъка   

продуктите се поставят в дълбока купа и се замесва "тестото" на ръка . Включвате фурната на 140°С.
След като сте омесели добре "тестото" , оформяте топчици за телата на човечетата.
Нареждат се в тава покрита с готварска хартия http://prikachi.com/users/bel1070/37G.jpg украсяват се - за очи използвах нарязан шоколад , за носле и копчета - бонбони . Отгоре ги покрих с фолио , за да не пожълтеят http://prikachi.com/users/bel1070/38N.jpg
Пекат се 30 минути , след което се оставят да изстинат добре , нареждат се в чиния и им слагате шалчета и шапки.

# 649
  • София
  • Мнения: 1 353
Здравейте!
Ванилените ми кравайчета взеха да изчезват ooooh!
Наталина-страхотни украсени меденки.
Момичета след разглеждането на сайта от Нат за меденки и прочие и на другите мами от Гугъл-направо се отчаях-кога ще ги стигнем тези майстори с тези красоти и произведения на изкуството.Та то има цели села украсени,витлееми,риби,снежанки....
Днес ще правя и аз трюфелните бисквити.

# 650
  • Мнения: 2 724
Много красота и празничност  Party!
Аз в момента забърквам шоколадовите трюфели.
Получи се тесто с гъстотата на кексовото .
Такова ли трябва да бъде или нещо съм объркала?
Мерих продуктите с електронна кухненска везна.
Душко ,твоите изглеждат по -хубави от оригиналните !
Трайни ли са, дали ще са хубави и във вторник?

# 651
  • София
  • Мнения: 1 353
Момичета искам да попитам за една рецепта кой я пусна,защото имама въпроси по нея?

Шоколадови трюфели ( easy )
(не ги бъркайте с онея гъби, дето ония прасета ги рият и струват майка си и баща си)

2 шоколада (към 200г) - марципан или натурален
100 г горчив шоколад
пакетче масло (обезсоленото)
кутийка кондензирано мляко ( на Dutch Lady)
аромат по избор - портокалова есенция + настърганата кора на 1 портокал (и няколко капки Коантро), Амарето, ликьор с аромат на кафе като Калуа, например, малинов аромат (Шамбо') - един от тези по избор - но ако някой друг ви харесва с'я, него си сложете smile.gif (макар че на шоколад най си отиват малина и портокал wink.gif) (аз сложих есенция коняк на д-р Йоткер)

На водна баня стопете шоколадите, маслото и млекцето до пълното им разтопяване, изключете котлона и бъркайте до абсолютно хомогенна маса. Добавете ароматната есенция. Охладете.
С лъжичка взимайте от сместа и оформете топчета, които сложете после на паус или намаслена хартия.

# 652
  • Мнения: 57
По тази рецепта и аз имам много въпроси. Добре че се осмели да попиташ  Peace

# 653
  • Мнения: 165
За звездите с капучино какво капучино използвате. Аз намирам само със захар. А шоколада какъв е?

# 654
  • Мнения: 168
За звездите с капучино какво капучино използвате. Аз намирам само със захар. А шоколада какъв е?

ами аз май си бях взела на своге - фин натурален

а за капучиното - имах едно дау егбъртс но беше със захар и понеже беше 30 гр. - сложих само едно пакетче
не се станали по-сладки от захарта в капучиното  Joy

# 655
  • Мнения: 165
И аз си помислих, че няма да им се отрази захарта от капучиното, ама реших да питам  Hug Много благодаря

# 656
  • Мнения: 2 724
Току що извадих шоколадовите трюфели от фурната .
На вкус са страхотни, но на вид има какво да се желае.
Може би трябваше да сгъстя тестото с още малко брашно, но като го издвадих от хладилника ,беше стегнато и лесно се оформяше. После какво стана, не зная но се разляха трюфелите, сега приличат на малки шоколадови питки Laughing.
Ето ги:   http://media.snimka.bg/5104/016463300.jpg

# 657
  • Мнения: 175
Много красота и празничност  Party!
Аз в момента забърквам шоколадовите трюфели.
Получи се тесто с гъстотата на кексовото .
Такова ли трябва да бъде или нещо съм объркала?
Мерих продуктите с електронна кухненска везна.
Душко ,твоите изглеждат по -хубави от оригиналните !
Трайни ли са, дали ще са хубави и във вторник?

Благодаря   bouquet
Ами да ти кажа аз добавих още около 2 с.л. брашно - малко по-гъсто от кексово стана тестото (страх ме беше да не се разплуят много и да станат на подметки, та за това добавих брашно). Използвах натурален на Своге. Стоя час и половина в хладилника (не указаните в рецептата 2-3 часа). Много се стегна - загребвах с лъжичка и с ръце си омесих топчетата без изобщо да ми се маже по ръцете. Явно тайната е в стягането, че преди хладилника изобщо не си представях как от това ще се направят топчета.
Надявам се до Коледа да няма проблем - аз ги сложих в метална кутия в неотоплена стая.
Успех на теб в правенето  Hug

п.п. Писали сме едновременно  Laughing  Много са симпатични, на мен ми изглеждат нормално Simple Smile

# 658
  • Мнения: 2 724
Душко, интуицията ми подсказваше, че трябва да добавя още малко брашно, но нали всичко мерих с точна везна
Не срещнах трудности с оформянето, все едно правих кюфтенца ,сложих ги в добре загрята фурна, но се разляxа и опряха една в друга .
Явно яйцата са били по- големи  Thinking.
Не са лоши ,но твоите, както казах, са станали по- хубави от оригинала  smile3501!

# 659
  • Русе
  • Мнения: 410
Много красота и празничност  Party!
Аз в момента забърквам шоколадовите трюфели.
Получи се тесто с гъстотата на кексовото .
Такова ли трябва да бъде или нещо съм объркала?
Мерих продуктите с електронна кухненска везна.
Душко ,твоите изглеждат по -хубави от оригиналните !
Трайни ли са, дали ще са хубави и във вторник?

Благодаря   bouquet
Ами да ти кажа аз добавих още около 2 с.л. брашно - малко по-гъсто от кексово стана тестото (страх ме беше да не се разплуят много и да станат на подметки, та за това добавих брашно). Използвах натурален на Своге. Стоя час и половина в хладилника (не указаните в рецептата 2-3 часа). Много се стегна - загребвах с лъжичка и с ръце си омесих топчетата без изобщо да ми се маже по ръцете. Явно тайната е в стягането, че преди хладилника изобщо не си представях как от това ще се направят топчета.
Надявам се до Коледа да няма проблем - аз ги сложих в метална кутия в неотоплена стая.
Успех на теб в правенето  Hug

п.п. Писали сме едновременно  Laughing  Много са симпатични, на мен ми изглеждат нормално Simple Smile

Момичета, а на вас бисквитките трюфел меки ли ви се получиха или твърди. Защото аз миналата година правих, но нямам ел.кантар и сложих брашно така че да мога да направя топчета и след това като ги изпекох бяха твърди като камъчки. Дали съм прекалила с брашното ми е въпроса? Ако вашите са мекички значи това ми е грешката.

Общи условия

Активация на акаунт