Раждане вкъщи 6

  • 41 473
  • 732
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 316
Лудрес, другите момичета ще ти отговорят научно обосновано, но аз мога да споделя от опит, че действително не могат да преценят, защото при всеки е различно. Аз отидох в родилното, с не съвсем регулярни контракции между 3-5-7 мин и като казах на акушерката, която ме приемаше, тя ми вика "Ами за какво идваш тогава" С една дума рано е още, но аз бях малко преди това на консултация и знаех, че имам вече достатъчно разкритие, за да ме приемат в болницата. При прегледа се установи 6 см. Действително, ако АГ не ме беше видяла и не беше ми казала да отивам сигурно или аз нямаше още да отида или щяха да ме върнат. Малко объркано го разказах, но надявам се разбираш какво имам предвид.

Проблемът ми е сега какво да правя. Аз също искам да отида в последния момент, но знам, че вторите раждания протичат обикновено доста по-бързо и се притеснявам дали ще успея да преценя ситуацията и съответно да хващам пътя за болницата. Ако имате някаква идея моля да споделите.

# 271
  • София
  • Мнения: 12 232
  В темичката за маймунското раждане сме обсъждали това, че една моя приятелка си проверяваше сама вкъщи разкритието. По-късно мисля че се пусна дори линк за това отнякъде.
  А за бързото раждане със сигурност трябва да се внимава. Аз имах късмета да почна да раждам по празниците и успях да се добера до ТК от Младост. В противен случай може би щяхме да завием към Окръжна, тъй като за час  получих почти пълно разкритие, а в задръстванията ви е ясно какво става. Когато се качи в колата тъкмо почваха контракциите, а после от колата до болницата на почивки се предвижих заради честите контракции...

# 272
  • Мнения: 1 947
   Ами, не е съвсем задължително второто раждане да е по-бързо.  Но и зависи откога го смяташ.
Смятайки от първите усетени контракции, излиза, че съм раждала второто си дете 8 часа (първото -
9 и половина), но акушерката ми не ги отчете като същинското начало и в детския картон на бебето
на графа "раждане" пише: "невероятно бързо домашно раждане". Simple Smile Simple Smile Наистина, час преди да се
роди Борис, контракциите бяха по-редки и слаби - разговарях с баща ми в Скайп и не се издадох,
полягах и подремвах, слушайки тихо музика. Simple Smile После всичко стана светкавично бързо и за 4 напъна
бебето излезе. Simple Smile Не сме проверявали разкритието, а в самия край вече бях подложила ръка на бебчо
и усещах как с всеки напън се отварям и отварям. Simple Smile Пожелавам на всяка майка на всяко бебе да изпита
това неземно удоволствие - да се/роди в любов, спокойствие, тишина и сумрак. Two Hearts

# 273
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Style, Ярка птица - честити ви бебенца!   bouquet Hug

# 274
  • Мнения: 502
Честити бебенца!! Страхотни новини има тук, действате ми толкова ентусиазиращо и успокояващо. Дори ми въздействате на страховете, като чета и някак си се изпаряват без да полагам специални психически усилия....
Още се колебая за домашно раждане, но сякаш не се чувствам готова, а и мисля, че нямам време за подготовка, защото съм в 6-ия. Може ли д ами препоръчате някоя хубава книга за активно раждане, да е като за немедицински лица, поне да съм готова за болницата. Мисля и аз за последния момент ако мога, само да няма задръствания наистина, че болницата е далеч:) Предния път ходих пеша до нея с 6 см. но този път не знам дали ще се получи:)

# 275
  • Мнения: 957
Ярка птица честито и на теб,да ти е живо и здраво бебчето!И какво прекрасно и силно име Борис(напоследък децата се раждат с много силни именаbouquet

# 276
  • Мнения: 129
а и мисля, че нямам време за подготовка, защото съм в 6-ия.

Азалея, какво смяташ, че ти е необходимо да направиш, за да си подготвена, ако имаш всичкото необходимо време? Колко време чувстваш, че би ти било достатъчно?

# 277
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Увита пъпна връв

Ето някои важни моменти, свързани с увитата пъпна връв:

- Докато е в утробата ви , бебето ви не диша.
Затова, да има нещо около врата му е различно от това вие да имате нещо увито около врата ви! Бебето в утробата ви живее чрез различни физиологични процеси.

- Когато майките са здрави... пъпната връв е много здрава, издръжлива и гъвкава.
Вашето бебе има множество защитни механизми. Вътре в пъпната връв има нещо, наречено "Желе на Уортън". Това желе е бяло и много плътно. Ако сте здрава, пъпната във на бебето ви ще има доста от това "желе", което пречи на връвта да се затегне на стегнат възел. Още една причина храненето ви да е от особена важност!

- Увитата пъпна връв рядко е сериозен проблем.
Спомнете си, че дъното на вашата матка (фундусът) е точно зад бебето ви и го тласка напред, докато го раждате.
Какво означава това? Това значи, че плацентата и пъпната връв на бебето го следват в процеса на раждането му. Не става въпрос бебето да си опъва връвта, докато се ражда. Ако бебето има къса, опъната връв, родилният процес ще се бави. Например, контракциите ви ще са по-нарядко, отколкото бихте очаквали, макар че сигурно ще са достатъчно силни, да разтворят шийката. Може да има и забавяния в сърдечния ритъм на бебето, които обикновено не са проблем.

- В повечето случаи няма нужда от развиване на пъпната връв от врата на бебето, докато то се ражда.
Ако има стегната пъпна връв, вашият помощник трябва да придържа главата на бебето близо до тялото ви и по този начин да позволи на телцето му да се извърти навън и да се развие.
Прерязването на пъпната връв, преди тялото на бебето да е излязло, успешно го "задушава", защото му прекъсва притока на кислород. Ако това не може да се избегне, ще ви накарат да напъвате веднага. Вашето бебе може да има трудност да започне да диша, но обикновено акушерките при домашно раждане се справят с това. Помнете - бебетата са доста издръжливи.

Проверката за увита пъпна връв, докато се ражда главата може да е болезнена за вас и напълно излишна. Развиването на бебето след раждането, докато се държи близо до тялото на майката, е доста по-лесно.
  
- Бебетата, които са активни в утробата обикновено имат по-дълга връв. По този начин "разпъването" на връвта улеснява движението на активните бебета.

- Увитата пъпна връв означава, че няма да имате изпадане на връвта, което е спешен случай, изискващ цезарово сечение.


Увита пъпна връв: Изследване


В продължение на 10 години от 1986 до 1996 е набирана информация, която да отговори на някои въпроси, касаещи пъпната връв. Въпросите са били следните:
1) Колко чести са случаите на увита пъпна връв?
2) По-често ли е оперативното раждане в случаите на увита пъпна връв?
3) Причинява ли фетален дистрес увитата пъпна връв? Ако да, увеличава ли заболеваемостта или смъртността при новородените?

Данните за това проучване са събирани от три различни източника:
- Данни за бременността: Събирани са данните от женските консултации и включват възраст, раса, поредност на бременността, тегло преди бременността, качени килограми по време на бременността и предишна лична и гинекологична история.

- Данни за раждането: Това е информация за гестационната седмица, начина на раждане, присъствието на мекониум в околоплодните води, рутинно наблюдение на сърдечния ритъм на плода, наличието на увита пъпна връв, както и други усложнения, възникнали в процеса на раждането.

- Данни за новороденото: Информация за пола, рожденото тегло, точки по скалата на Апгар, сърдечни аномалии и протичане на периода след раждането.

Разгледани са 765 раждания, от които 706 са проучени. Тези 59 са изключени от изследването поради липса на точни записи за тях. Информацията или за майката или за бебето не е била пълна.

При 167 раждания е имало увита пъпна връв - 23.65% - или малко по-малко от четвърт от всички раждания. От тях са отпаднали 16 раждания, при които е имало други усложнения.
Останалите 523 раждания, при които не е имало увита пъпна връв са служили за контролна група.

Някои определения

Увита пъпна връв, която е "хлабава" може лесно да бъде развита, преди раждането на тялото на детето.

Когато се налага да се завърже и пререже преди раждането на тялото, увитата пъпна връв се нарича "стегната".

Феталният дистрес се определя като наличие на брадикардия (забавен сърдечен ритъм) или промяна или късни забавяния в сърдечния ритъм, засечени от електронния фетален сърдечен монитор.

Резултати:

А. 23.7% от всички раждания са протекли при някаква степен на увита пъпна връв
- една намотка е имало при 21.7% от ражданията
- две намотки е имало при 1.7% от ражданията
- три намотки е имало при 0.3% от ражданията

Б. От 167те увити пъпни върви:
- 43 броя - 25.7% са били хлабави
- 38 броя - 22.8% са били стегнати
- в останалите 86 случая не е отбелязано колко стегната е била пъпната връв

В. Най-трудният случай е бил на новородено момченце с трикратно увита пъпна връв и истински възел на нея. Той е показал Апгар от 7 и 9 точки.

Няма статистическа разлика между майките от групата с увита пъпна връв и контролната група. Съответно няма значима разлика между точките Апгар на двете групи, макар че бебетата, родени с увита пъпна връв като цяло имат малко по-нисък Апгар на първата минута.

Заключения

Честотата на увита пъпна връв, открита при това проучване е подобна на откритията на други подобни изследвания. Изглежда, че пъпната връв е увита при 12.6% до 33.3% от ражданията, тоест е доста често явление.

Това изследване на открива увеличение в механично подпомогнатите раждания - форцепс, вакуум или цезарово сечение, което да е предизвикано от увита пъпна връв.

Установено е, че увитата пъпна връв не увеличава смъртността при новородените. Увиването й около врата е рядка причина за смърт след раждането. Неонаталната смъртност е около 1%, независимо дали има увита пъпна връв или не.

Все пак има едно интересно откритие, направено при това изследване: че децата, родени с увита пъпна връв, тежат по-малко от тези от контролната група.

Оттук: http://www.natural-pregnancy-mentor.com/a-nuchal-cord.html

Последна редакция: ср, 17 фев 2010, 12:30 от Lilibon

# 278
  • Мнения: 3 869
Лилибон, чудесна си!!!  Hug Heart Eyes Hug

# 279
  • Мнения: 502
Милуш, не мога да преценя колко би ми отнело. Опитвам се да събера в главата си цялата информация, която чета тук и в подобни форуми, но знам че има и книги, които много от вас са чели, изобщо сериозна подготовка. А в същото време знам, че трябва да не мисля, а да следвам интуицията си, когато настъпи моментът. В този смисъл съм малко объркана...не мога да го обясня добре. Хем искам да ме оставят да родя активно интуитивно и в същото време да знам какво да правя и как да разчитам сигналите на тялото, как да постъпя ако нещо се обърка, за да си помогна сама.

# 280
  • Мнения: 557
Azalea и всичкото време на този свят да имаш, няма да успееш да стигнеш до момента, в който интуицията и съзнанието ти знаят и осъзнават едно и също във всеки един момент.
Интуицията ти представлява Природата и нейните закони. Съзнанието ни още не е стигнало до момента, в който знае и разбира всичко създадено от Природата. Процесите и правилата, които следва.
Именно затова имаме интуицията - тя никога не греши.
Постепенно научаваме все повече и повече за телата ни и процесите, през които преминават и едновременно с това осъзнаваме всъщност колко малка част от цялото знаем.
Така, че, така, както ти чета постовете, според мен по-скоро имаш нужда от време, в което да се научиш да познаваш и да вярваш безусловно на интуицията си, а не ти трябва допълнителна "техническа" информация. Последната може цял живот да четеш и пак да не ти се струва достатъчна. Именно, защото очакваш да получиш отговора "отвън', а не "отвътре"-което е твоята собствена интуиция.

Ако вярваш безусловно на себе си и вътрешното си усещане - тогава, каквото и да е случи - ще направиш правилния избор. По-късно ще прочетеш някъде какво се прави в такава ситуация и всичко ще ти се изясни и ще разбереш, защо интуицията ти те е накарала точно по този начин да реагираш.

За книгата, за която питаш - аз бих препоръчала "Active birth"

# 281
  • Мнения: 502
escorial, благодаря! Да, сякаш се боя, че от много мислене, ще се размие вътрешното ми чувство и няма да усетя истинския пулс на нещата...

# 282
  • Мнения: 129
Азалея, благодаря, че отговори. Беше ми интересно да видя друга гледна точка, защото при мен идеята и решението дойдоха в последния месец. Ескориал го е написала много хубаво. В момента, в който ти трябва, ще имаш знанието, което ти е нужно за взимане на най-доброто решение, независимо в този момент дали то изглежда като най-добро. Процесът на раждане е толкова силен, че е достатъчно просто да му се оставиш.

# 283
  • Мнения: 502
Мерси за куража! Просто трябва да извървя определен път, но пък знам със сигурност, че искам да търся, а разговорите тук помагат със сигурност  bouquet

# 284
  • Мнения: 149
Не пиша тук редовно, но ви чета и се радвам на всяко бебенце Heart Eyes

Честити мъже на Стаил и Ярка птица! Да порастнат силни и смели и нека много, много да ви радват!

Проблемът ми е сега какво да правя. Аз също искам да отида в последния момент, но знам, че вторите раждания протичат обикновено доста по-бързо и се притеснявам дали ще успея да преценя ситуацията и съответно да хващам пътя за болницата. Ако имате някаква идея моля да споделите.
Както многократно са споделяли момичетата трябва да се довериш на интуицията си и няма да сбъркаш  Peace Първото ми раждане беше с продължителност 20ч, броено от първата контракция; уточнявам, че подготвителни контракции тогава не съм усещала; при приема ми в болницата бях достигнала едва 2см след 17ч. контракции. При второто раждане от първата болезнена контракция до тръгването ми за болницата бяха изминали 3ч; бях сигурна, че имам поне 7см разкритие; така и беше приехаме в 8см; е ние стигнахме доста бързо предвид празничното движение....та второто ми раждане наистина протече доста по-бързо, но пък бях доста по-наясно с целия процес Peace Ако се притесняваш дали ще стигнете навреме може да си тръгнеш по-раничко newsm78 пък там примерно да се поразходиш в някоя градинка Whistling
Интересно ми е да разбера примерно отивам в болница, установяват 4см разкритие аз мога ли да си изляза и после пак да ме приемат newsm78 то е ясно, че насила не могат да ме задържат, но после при евентуално по-късно връщане дали биха приели родилка Thinking

Общи условия

Активация на акаунт