Избор на училище в Пловдив

  • 23 055
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте,пише ви мама от Пловдив.Голямата ми дъщеря е на 5години и скоро ще ни предстои избор на училище.Притеснява ме факта,че двамата с таткото не сме учили в Пловдив и нямам преки впечатления от училищата в града.Бихте ли могли да ми препоръчате добро училище в района на Кючук Париж.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 7 325
За съжаление не мога да ти препоръчам училище в този квартал защото не живеем там. Доволна съм от училището в което учеше моето дете до преди месец, а и аз завърших там преди години. Директорът е същия който беше и по мое време. Вярно е, имахме малки пререкания миналата година заради търговската дейност, която се развива в училището, но тези проблеми ги има навсякъде. Мисля обаче, че е по важно при какъв педагог ще попадне детето, защото базата може да е страхотна, но учителите да са на принципа - колкото парите толкова и работата. 

# 2
  • Мнения: 8 809
При децата в началния курс най-важно е не училището, а учителката, която ще им даде основата. Затова търсете информация за учител, не за училище.Или по-скоро си набелязвате училищата, които са ви най-близо и започвате да разпитвате за началните учители, които ще поемат първи клас. После не е лошо да се запознаете лично с набелязаната учителка, защото личното впечатление не е за пренебрегване и накрая решавате Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 006
Записвам се и аз да ви следя и да питам за мнения за Арменското училище?

# 4
  • Мнения: 577
Важно е учителят,не толкова у-щето.Моето дете е в Димитър Талев-какво ли не чух за това у-ще и положителни и отрицателни мнения.Доволна съм от избора ни.Първо,защото е близо ,второ попаднахме на страхотен педагог и детето ходи с желание на у-ще.
При децата в началния курс най-важно е не училището, а учителката, която ще им даде основата. Затова търсете информация за учител, не за училище.Или по-скоро си набелязвате училищата, които са ви най-близо и започвате да разпитвате за началните учители, които ще поемат първи клас. После не е лошо да се запознаете лично с набелязаната учителка, защото личното впечатление не е за пренебрегване и накрая решавате Simple Smile
Peace
А,ето....много добре казано.  bouquet

# 5
  • Мнения: 514
По-важното е учителя, а не училището както са писали мамите по-горе. Моето дете учи в Димитър Талев. Много съм доволна от госпожата, а и към училището нямам забележки за сега.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Дано се включат и други майки. Аз се интересувам от училищата в кв. Хр.Смирненски. Големия ми син учи в Драган Манчов и бях доволна от класната им до 4-ти клас, но едно че жената напусна системата, едно че той вече за радот е по-голям - в шести клас. Сега ми предстои малкия да тръгне на училище живот и здраве, може и на есен, може и през 2011-2012, тъй като мисля да го отложа за една година. Проговори късно и не е настигнал още връстниците си в говорно отношение. Но така или иначе проблема предстои. Та ако някой има впечатление от госпожи които водят начален курс в Драган Манчов, Кирил и Методии, и въпреки че ми е далечко - Петлешков и Елин Пелин - моля споделете информацията си, може и на лични.
Желая ви топли и задушевни новогодишни празници с нашите дечица.

# 7
  • Мнения: 17
Бих искала да ви попитам за мнения за начално училище Климент Охридски.

# 8
  • Мнения: 157
Някой има ли наблюдения за "Алеко Константинов", набеденото за елитно до пожарната... ?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 660
Хайде и аз да се запиша тук - на есен дъщеря ми ще е в първи клас, живея на 2 минути от училище "Елин Пелин" в Пловдив.
Доколкото разбрах двете учителки,които ще поемат първи клас са Цветанка Трайкова и Илияна Георгиева.
Ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Някой има ли наблюдения за "Алеко Константинов", набеденото за елитно до пожарната... ?
На всичките ми приятелки децата учат в това училище, моето няма да го запиша там, по простата причина, че не виждам смисъл, освен ако не живеете в близост до училището, ако искате детето ви да учи в по-елитна среда, да учи руски език, да си разменяте подаръци за по 30лв за Коледа, това е вашето училище Peace

Аз живея в Смирненски, детето ми е в ДГ Светла, идваха учителки от Елин Пелин, Драган Манчов, Кирил и Методий и Васил Петлешков, най-много ми харесаха учителките от Петлешков, освен това първокласниците са в отделна сграда, което е много важно за мен, харесах малко повече едната учителка и заедно с още няколко дечица от групата записахме децата при нея, дай боже да сме направили правилен избор Grinning

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Запис.

И на нас ни предстои избор на училище...

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Нямам удобно до нас училище и съм си набелязала общо три  - от есента ще проучвам учителките, които ще поемат първи клас от 2011г. Ще направя избора си спрямо преподавателя и условията за занималня, които се предлагат.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Аз вече съм набелязала - "Славейков". Даже и учителка съм си харесала. Похвалиха ми я няколко различни майки.

# 14
  • Мнения: 400
Да се запиша и тук.
Има още една тема за Пловдивските училища във форума.

Общи условия

Активация на акаунт