Отговори
  • Мнения: 1 325
Навсякъде в листовките на противозачатъчните пише, че трябва да се изчакат един-два свободни цикъла, тъй след спирането им може да се получи хипер- овулация и шансът за зачеването на близнаци се увеличавал доста.
Аз искам близнаци и ще действаме веднага след спирането им, макар , че си е Божа работа!

# 1
  • Мнения: 7 640
Аз такова нещо в листовките не съм срещала Thinking
Вероятността за многоподна бременност е само първия цикъл поради ефекта а премахнатото потискане на яйчниковата ф-ция.

# 2
  • Мнения: 1 325
PolarFox, да може би не в листовките, но съм попадала на много такива статии в нета!
.''Лекуват стерилитет.След 3-6 месечен прием и последващо прекратяване, се наблюдава т.нар "escape effect" .Спонтанно се отключва овулация , а понякога и свръховулация, което води до многоплодна бременност''
С малката забременях така, веднага след спирането, един док изрази съмнение , че е имало близнаци, поради необяснимото кървене първите месеци.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 232
  Незнам дали може наистина да стане, но аз родих близначките след като забременях веднага след спирането на противозачатъчните  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 325
Aila , да са ти живи и здрави дечицата, и много да те радват Hug
Да те попитам, за статистиката, колко време пи противозачатъчни?

# 5
  • Мнения: 28
Аз вземах противозачатъчни някъде една година след това цикълът ми спря и се оказа че са ми много силни и ги спрях.Трябваше да направя пауза една година и да сменя противозачатъчните, но някъде 6-7 месеца след като ги спрях забременях с близначките.Незнам дали обаче това има връзка newsm78 чак сега се замислям като прочетох темата

# 6
  • София
  • Мнения: 12 232
  Не помня колко време съм ги пила преди това, сравнително дълго 1-2 години, но с почивки. Забременях именно при поредната почивка която смятах да си направя от хапчетата. Голяма почивка му направих, защото оттогава или съм бременна или кърмя и цикъл съм имала три пъти от 2005 година считано. Сега вече след повече събрана информация не мисля да ползвам обаче противозачатъчни, въпреки че съм повече от доволна за близначките  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 23
Аз пиех противозачатъчни в продължение на 6 години, след това ги бях спряла от около 1 година, когато забременях. Стана още първия месец щом спряхме да се пазим.

# 8
  • Мнения: 1 325
Много ви благодаря за отговорите момичета!Дай Боже на всяка майка , която си мечтае за двойна радост, такова щастие Hug

# 9
  • Мнения: 21
И аз родих близначки след като забременях веднага след спирането на противозачатъчните ми , но не зная дали те се "виновни" т.к. в рода имаме близнаци на два пъти  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 33
Аз забременях след прием на клостилбегит и то 3 месеца след миомектомия, резекция на яйчниците и разбира се след вторичен стерилитет 10 год. Пих го само 5 дни под лекарски контрол.Никога преди това не бя  приемала медикамента. Обикновенно след приема му се очакват близнаци. Не мисля, че с прием на противозачатъчни може да се забременее с близнаци. Те само биха действали като протектори на една евентуална бременнст, защото съдържат гестагени, а те са такива...

# 11
  • Мнения: 1 325
Plamzyy ,
''След 3-6 месечен прием и последващо прекратяване, се наблюдава т.нар "escape effect" .Спонтанно се отключва овулация , а понякога и свръховулация, което води до многоплодна бременност''
Аз съм съгласна с това твърдение, но когато приемът не е прекалено дълъг и когато се действа веднага, след първата менстурация.

# 12
  • Мнения: 7 640
Аз забременях след прием на клостилбегит и то 3 месеца след миомектомия, резекция на яйчниците и разбира се след вторичен стерилитет 10 год. Пих го само 5 дни под лекарски контрол.Никога преди това не бя  приемала медикамента. Обикновенно след приема му се очакват близнаци. Не мисля, че с прием на противозачатъчни може да се забременее с близнаци. Те само биха действали като протектори на една евентуална бременнст, защото съдържат гестагени, а те са такива...

 Shocked Shocked Shocked

нещо тука омота.
Сама ли ще се коригираш или има нужда да разясняваме

# 13
  • Мнения: 33
PolarFox - прочети цялото изречение и ще откриеш смисъла на казаното ... а тона на написаното от теб не бих коментирала.
mari_rouge - съгласна съм  с теб

# 14
  • Мнения: 7 640
 Grinning
сега- с прием на противозачатъчни по принцип не се забременява, освен с неясни изключения.  Wink

Да, ОК съдържат гестагени, но не съм чула да се изписват на бременни с идея протекция на бременност. Отделно че на забременели на фона на ОК най-често се препоръчва прекъсване на бременността.

относно забележката ти- грубо ли ти звуча?

Общи условия

Активация на акаунт