Здравословно хранене за децата - 3

  • 101 778
  • 1 446
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 685
Чиа в България няма.
Има и още как. От Слънце Луна последно купувах: http://www.bioslunceluna.com/shop/chia-semena-bio.html
Nivea аз само зелена елда намирам и много ни е вкусна! От къде си ти?

# 1 321
  • Мнения: 19 297
Извинявам се за заблудата! Аз преди време бях проверявала и не можах да намеря Embarassed

# 1 322
  • Мнения: 685
Soleil* от скоро има чиа, наистина. Дори напоследък оставам приятно изненадана от увеличаващият се асортимент.

# 1 323
  • Мнения: 1 048
Норчи взимаше от Гимел, Пазарджик.

Не знам, ще им звънна да видя как стават нещата...
Ааа не само от Гимел,взимахме и от Аграрния Университет,мисля че са същите за които ти казваш,защото се намираха на Ягодовско шосе...Имаха много хубави неща и на добри цени.Бях постнала адрес,телефон и т.н още миналата есен(или края на лятото даже),но не помня къде точно,май в еко бебе ,а може и другаде.

Извинявам се,че ще върна малко темата назад,но ми се иска да ви питам,тези ,чиито деца са по-любопитни и пощенливи(май Мег беше споделила ,че мартин е такъв) как ги опазвате да не ядат боклуци,ако сте например на гости и има на маса,която детето вижда и стига само.Или пък всички около него ръфат такива неща....Вери,направо блазе ти,че Ясен не гледа по чуждите чинии.Нашия се заглежда и като види хляб или бисквитка или нещо друго тестяно е пръв.Говоря специално за по-малки деца,които много не разбират,когато им казваш ,че нещо е вредно...и в ситуации,когато всички те гледат и слушат как "ограничаваш" детето си.

По темата за подсладителите какво мислите за агавето,тук много го ползват и в сурови и в несурови десерти.
А меда ,когато се слага в печева не е нужно да е суров,нали?

Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 06:35 от nor4y

# 1 324
  • Мнения: 1 849
Зелена елда има в био и диетичните магазини, тя е сурова (както са казали момичетата) и вкуса й е по-различен от кафявата.

Норчи, по принцип меда не е добре да се нагрява над 40 градуса, но ако ще слагаш в сладкиш и да е суров, той ще стане несуров, нали го печеш. Така че няма никакво значение.  Hug

Чиа има и в Зоя.бг, а това открих докато търсех рецепти с чиа: http://organica-dobrostan.blogspot.com/2010/08/superfood-fastfood.html
Не бях ползвала досега  Blush

# 1 325
  • Мнения: 2 641
Благодаря за чиа-та и за елдата. Hug Зелената елда е тази която е по вкусна нали?

Кажете за кълновете от Била плс.

А как я готвите чиа-та?

# 1 326
  • Мнения: 5 713
Чиа слагам в кремове най-вече, в крекери, а последно правих бонбони с нея (има клипче за тях).

Норчи, аз не съм фен на агавето и не ползваме.
А Ясен напоследък гледа какво прави едно негово приятелче момиченце, подражава му. И ако тя яде хляб, той също ще си поиска. Иначе в други ситуации не съм го забелязала да го впечатлява чуждата храна.

# 1 327
  • Мнения: 4 370


Ани, кой е производител на тези бисквити?

Захарни изделия -Варна

# 1 328
  • Мнения: 4
ПОКАНА

За участие в Национална среща
„Чиста, вкусна и социално отговорна храна за българските деца“,

Място: София, Международен Изложбен Център,
бул. „Цариградско шосе“ № 147
Дата: 12.11.2010
Начало: 9.00 – регистрация на участниците
Организатори: Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България и Slow Food International
Контакти за записване: Цонка Димитрова, tsonkadim@abv.bg,
тел.: +359888137745; +359 884330275
Краен срок за записване: 18.10.2010 г.

Уважаеми родители,

Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България съвместно със Slow Food International организират среща „Чиста, вкусна и социално отговорна храна за българските деца“. Срещата е част от проект “Европейските училища за здравословна храна”, финансиран от ЕК – ГД „Земеделие и развитие на селските райони”. На нея ще бъдат представени постигнатите резултати, ще бъде споделен натрупания опит, както и трудностите, които възникват. На вниманието на всички участници ще представим българското издание на образователния пакет „За произхода на вкусовете”.
Бихме искали да поканим всички, които са работили за подобряване на културата на хранене и информираността на децата да споделят своя опит и успехи. Така, с общи усилия ще изградим в България мрежа от училища и детски градини, работещи за въвеждане на практика за доставяне на чиста и здравословна храна директно от фермата в училищния стол и ще допринесем за създаването на едно младо поколение от активни потребители, за които произходът на храната е от водещо значение при техния избор.
Храната на децата е наша грижа и отговорност. Дали те ще растат здрави и с правилно отношение към това което ядат, зависи и от нас . Не е достатъчно само да забраним „нездравословните” храни в училищните лавки, тряба да дадем на децата ни право и възможност за информиран избор.
Slow Food e неправителствена, еко-гастрономическа организация, основана в Италия. Целта й е да предотврати изчезването на местните кулинарни традиции и да събуди интерес у хората към качествената храна, нейния произход и връзката й с общностите, които я произвеждат.
Една от мисиите на Slow Food е да убеди хората, че храната не е просто ежедневна необходимост, а че ние имаме правото на качествена и вкусна храна всеки ден като по този начин се грижим и за нашата планета. Slow Food постига това с проекти, включващи уроци в класната стая, посещения при производители, семинари за възпитаване на вкуса, подобряване на условията в училищните столове.
Част от цялостната концепция за възпитаването на вкуса е проектът „Slow Food в училищния стол: европейска училищна мрежа”, който започва през 2009 г. в 7 страни: Белгия, България, Франция, Ирландия, Италия, Латвия, Великобритания (Северна Ирландия). Крайната цел е всички европейски страни да се присъединят към тази мрежа.
Всяко училище, включено в проекта, ще работи основно за възпитаване на вкуса у децата на базата на разработения от Slow Food образователен пакет „За произхода на вкусовете”. По този начин ще се разширят познанията на децата относно храната, която консумират, какъв е нейният вкус, от къде произхожда и как се произвежда. В училищата ще се положат усилия за подобряване на качеството и устойчивостта на техните столове, управлението на храната, търговете за снабдители, запазването, приготвянето, сервирането, както и управлението на отпадъците от столовете.
Първите две училища от България, включени в проекта са 55 СОУ «Петко Каравелов» в София и ОУ «Георги Бенковски» в  с. Черни Вит, обл. Ловеч.

Организаторите поемат разноските по материалите за срещата, осигуряване на лектори и кафе-пауза.

С уважение:

Цонка Димитрова
/Координатор училищни дейности
Асоциация на конвивиумите на Slow Food в България/

# 1 329
  • Мнения: 19 297

Чиа има и в Зоя.бг, а това открих докато търсех рецепти с чиа: http://organica-dobrostan.blogspot.com/2010/08/superfood-fastfood.html
Не бях ползвала досега  Blush
Чиата не става ли много лигава като се накисне?  Как се яде такова нещо на мюсли Shocked

# 1 330
  • Мнения: 5 713
Ако не се смелят зрънцата, не става толкова лигава. Или поне и трябва повечко време да се желира в сравнение с вече смляната.
Чиата може успешно да се замени в рецепта, където има ленено семе.

# 1 331
  • Мнения: 1 048
Норчи, аз не съм фен на агавето и не ползваме.
Защо не си фен,Вери?Аз пък съм останала с впечатлението от вашият сайт,че много ползвате Crazy

Цитат
А Ясен напоследък гледа какво прави едно негово приятелче момиченце, подражава му. И ако тя яде хляб, той също ще си поиска. Иначе в други ситуации не съм го забелязала да го впечатлява чуждата храна.
Блазе ти,че не се впечатлява от чужда храна,моят мъник  е голям любопитко Simple Smile

# 1 332
  • Мнения: 5 713
Дали сме го като опция, но не ползваме. Предпочитам мед за по-фини неща. Иначе сушени плодове.
А не съм фен, защото не съм чела хубави неща. Истинското агаве, което го извличат е много по-скъпо. А това, което продават, е смесено с глюкоза.

# 1 333
  • Мнения: 19 297
 Аз съм чела, че и заради високия процент фруктоза не е добре. Имаше и някакви други работи, но не помня вече.

# 1 334
  • Мнения: 2 641
Направихме пастет от авокадо днес. Дайте и най лесната и бърза рецепта за торта, може сурова може и не и бисквитки които знаете.

Вече съм на тема "гнездене" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт