Ваксини и Ваксинационни Програми

  • 135 682
  • 1 217
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 8 585
Да, има други ваксини срещу менингит:

*Акт-Хиб-след 15 месечна възраст се слага само 1 доза.
*Превенар-от 12 до 24 месец възраст се слагат 2 дози през 8 седмици минимум.
*Ваксина срещу менингококов менингит-Ако изберете Neis-Vac-C след навършена годинка е нужна една доза. Противо-менингококовите ваксини се лицензират отделно за всяка страна. Тук посочената ваксина е лицензирана с една доза за след 12 месечна възраст.

За варицелата въпросът все още за мен е сложен. Ваксината е добра и без странични ефекти. Преболедуването дава по-траен имунитет. Но има и усложнения (сравнително редки).

# 901
  • София
  • Мнения: 9 880
Здравейте!
Имам един въпрос за ваксините ДТК,по точно за реваксинациите.Дъщеря ми е на 1,9г и според лекарката е време за първа реваксинация/не знам дали се изразявам правилно-всъщност три ваксини са и бити като бебе,сега четвърта/.Искам да попитам вярно ли е,че не е препоръчително в горещо време да се бие тази ваксина,защото има вероятност детето да вдигне много висока температура?И още нещо-има ли значение колко време е минало от последната ваксина на детето,не последната ДТК,а последната ваксина по принцип.Благодаря!

# 902
  • Мнения: 750
Валенцето, не поставяйте ваксината в жегите, щом все- пак си взела решение за поставянето й. Вероятността детето да се изнерви и да я понесе по- тежко е по- голяма. / Аз, като един лаик го казвам, ама нали съм изпатила. Компетентните потемата ще се изкажат. /

# 903
  • Мнения: 8 585
Здравейте!
Имам един въпрос за ваксините ДТК,по точно за реваксинациите.Дъщеря ми е на 1,9г и според лекарката е време за първа реваксинация/не знам дали се изразявам правилно-всъщност три ваксини са и бити като бебе,сега четвърта/.Искам да попитам вярно ли е,че не е препоръчително в горещо време да се бие тази ваксина,защото има вероятност детето да вдигне много висока температура?И още нещо-има ли значение колко време е минало от последната ваксина на детето,не последната ДТК,а последната ваксина по принцип.Благодаря!
Няма връзка между климатичните условия и ваксинациите. Просто ваксината ДТК "родно производство" по принци е с по-чести странични ефекти.
Всички съвременни ДТаК са с безклетъчна коклюшна съставка, а не с цяла, както Българското ДТК. Могат да се поставят заедно с останалите широко разпространени детски ваксини, но за минимализиране на страничните ефекти е добре да ги разделите на около 7-10 дена.

# 904
  • Мнения: 45
С АБКМ сме и нямаме поставена нито една ваксина освен БЦЖ-то и 2приема на ХепБ в родилното и на 1месец. Сега сме на 1,4месеца. Бяхме решили да слагаме 3-я прием ХепБ но ни хвана вирус с повръщане и диария 1седмица. Вече сме здрави от 3дена, та сега се чудя кога да слагам (след колко време) ваксината за хепБ? Ще слагаме Инфанрикс и Имовакс предполагам след септември след консултация с алерголог и дерматилог може и с гастроентеролог. Та мисълта ми е и двете васкини като са инжекциоони могат ли на веднъж да се бият в двете крачета или на отделни дни? Все още сме с обриви(не са изчезвали от 40-я ден) и пием зиртек от 2дни за да се подготвим за ваксината.

# 905
  • Мнения: 8 585
Ако детето се е възстановило, можете да поставите хеп Б ваксината.
Добре е да поставите Инфанрикс и Имовакс разделени на 7-10 дена разстояние една от друга. Няма да имате никакъв проблем с двете ваксини. Няма никакъв проблем и двете ваксини да се поставят на една визита, но е нехуманно (от гледна точка на болката и възможността за локални реакции) да се слагат две инжекции заедно.

Наличието на АБКМ и АД НЕ СА причина за промяна на имунизационната схема или отлагане на ваксини. Защото между тях и ваксините няма нищо общо. Най-желано е в този аспект да ползвате качествени ваксини! и безклетъчна коклюшна ваксина, специално. Тоест-не ДТК от "Касата".
Никой и никъде не дава антихистамини "за подготовка" преди ваксиниране. Това просто "не работи" и детето приема лекарства без нужда.

# 906
  • Мнения: 45
Благодаря за бързия отговор. Все пак ще изчакам и тази седмица да мине и другата, ако сме здрави да я бием. И на мен ми беше странно как 2ваксини ще се слагат на веднъж, то детето няма и да даде да го набоцкат пак. За антихистамина всички лекари (алерголог, дерматолог и гастроентеролог) изредихме ги всичките препоръчват пиенето на антихистамини. Пролетта алерголога ни разреши биенето на ваксисините само препоръча да са ацелурални, но пък дерматолога каза, че сме луди ако го набоцкаме на този етап. Ако можех не бих го боцкала, но ме е страх ако хванем тетанус или нещо подобно, недай си боже Praynig.
Благодаря отново!

# 907
  • Мнения: 8 585
"За антихистамина всички лекари (алерголог, дерматолог и гастроентеролог) изредихме ги всичките препоръчват пиенето на антихистамини."
->За съжаление непрофесионално мнение... не се прави така. Не издържа никаква критика и не почива на аргументи (ако така звучи по-меко, простете).

"Пролетта алерголога ни разреши биенето на ваксисините..."
->?? А зимата или есента?

# 908
  • Мнения: 45
Есента и зимата бяхме с доста обострен АД, даже спрях и захранването. По едно време се появи и хриптене. Бих дала да се набоцка детето, ако дерматита е позатихнал, а не обострен и не третиран с кортикостероид за да изчезне за ваксината. Това с ваксините си е чиста истерия, психясала съм на тази тема ooooh!.

# 909
  • Мнения: 8 585
Есента и зимата бяхме с доста обострен АД, даже спрях и захранването. По едно време се появи и хриптене. Бих дала да се набоцка детето, ако дерматита е позатихнал, а не обострен и не третиран с кортикостероид за да изчезне за ваксината. Това с ваксините си е чиста истерия, психясала съм на тази тема ooooh!.

Има такова нещо Simple Smile
Не сте виновни Вие, обаче.
АД не е противопоказание за ваксинация, стига да изберете добри ваксини. Много интензивното мазане с КС или инхалаторните КС могат леко да повлияят на ефекта от ваксинацията, но не се смятат за чисто противопоказание.
Иначе, ако детето е болно, не правим ваксинации-това е разбираемо.

# 910
  • Мнения: 45
Иначе, ако детето е болно, не правим ваксинации-това е разбираемо.

А как ще разберат детето дали е болно, ако не го прегледат. Така последния път нашата педиатърка каза да бием ваксината (хеп Б) тя била лека и се понасяла добре от децата, без да ни прегледа а ние бяхме със зачервено гърло. Направо ми идеше да я  #2gunfire. И как 2месеца си ходим с пъпките и със слузта в акито и си пием Нана, а тя вика имате чувствителна кожа и било нормално бебетата да имат слуз в акито #Cussing out. Та от педиатър до педиатър има голяма разлика. Това не е профисия, а е призвание. Благодаря за отделеното време Hug

# 911
  • Мнения: 8 585
Пратих Ви лично съобщение...

# 912
  • София
  • Мнения: 9 880
Аз искам пак да попитам нещо.Досега живеехме в София и ваксините и на двете ми деца са поставяни в ръчичките-никога в гърба.От две седмици сме в Плевен и дне ни биха ДТК.Лекарката искаше да я бият в гърба,но аз помолих в ръчичката .Къде е по-добре да се бие и защо?

# 913
  • Мнения: 8 585
Не се поставят ваксини "в гръбчето"-това са треторазрядни тактики с непредсказуем резултат.
Моля да бъдете настоятелни!

# 914
  • София
  • Мнения: 9 880
Благодаря,Бърди.Днес и лекарката и сестрата ме убеждаваха,че поставянето в ръката е много по-болезнено.От софийския си лекар обаче знам,че никъде по света няма практика да се бие ваксина в гърба.Аз настоях и ни я удариха в ръчичката. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт