АКНЕ И РОАКУТАН

  • 157 171
  • 760
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Искам да помоля всчики, които приемат Роакутан да се включат и да пишат за своето лечение, за да придобием представа дали наситина лекува. Аз го вземам вече 2ри месец и чак от преди 1 седмица мога да кажа, че уж има някакво подобрение, досега беше точно обратното. Страничните ми ефекти са напукани устни. Правих изследвания - показателите са ми в норма, слава Богу.

# 1
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Хайде и тук да се запиша.
Моето лечение с Роакутан приключи доста отдавна,но с каквото мога Ще помагам.
Поне за мен това е най/доброто средство за борба с акнето  Peace

# 2
  • Мнения: 420
Роакутан  какво е?   newsm78

# 3
  • Мнения: 2 531
Какво представлява Roaccutane?

Roaccutane съдържа лекарствената съставка isotretinoin.

Овални, непрозрачни капсули в бледо червено-виолетово и бяло с надпис "ROA 20", съдържащи 20 mg isotretinoin.

Isotretinoin принадлежи към групата лекарства, известни като ретиноиди, които обикновено се използват за лечение на кожни проблеми.

Капсулите съдържат неактивните съставки: жълт пчелен восък, рафинирано соево масло, хидрогенирано соево масло, частично хидрогенирано соево масло. Обвивката на капсулите съдържа: желатин, глицерол, карион 83 (сорбитол, манитол, хидрогенирани нишестени хидролизати) и оцветителите: титаниев диоксид Е171 и кантаксантин пигмент Е161 (желатин, фъстъчено масло, кантаксантин, аскорбинов палмитат, алфа-токоферол и силиций).

Капсулите са в блистерни опаковки по 30 и 100 броя.

 

 това открих аз, заинтригува ме,дали може да се взема без лекарско предписание??? Станичните ефекти са доста страшни- какво се появи при вас?По колко табл. взимате??? estrella-bg имаше ли траен ефект??? Аз след 3 бременности и кърмения/през което време имах безупречна кожа/ отново съм с ужасно акне, май саво това ще ме оправи

Последна редакция: нд, 17 яну 2010, 19:33 от veni-b

# 4
  • Мнения: 1 645
Какво представлява Roaccutane?

Roaccutane съдържа лекарствената съставка isotretinoin.

Овални, непрозрачни капсули в бледо червено-виолетово и бяло с надпис "ROA 20", съдържащи 20 mg isotretinoin.

Isotretinoin принадлежи към групата лекарства, известни като ретиноиди, които обикновено се използват за лечение на кожни проблеми.

Капсулите съдържат неактивните съставки: жълт пчелен восък, рафинирано соево масло, хидрогенирано соево масло, частично хидрогенирано соево масло. Обвивката на капсулите съдържа: желатин, глицерол, карион 83 (сорбитол, манитол, хидрогенирани нишестени хидролизати) и оцветителите: титаниев диоксид Е171 и кантаксантин пигмент Е161 (желатин, фъстъчено масло, кантаксантин, аскорбинов палмитат, алфа-токоферол и силиций).

Капсулите са в блистерни опаковки по 30 и 100 броя.

 

 това открих аз, заинтригува ме,дали може да се взема без лекарско предписание??? Станичните ефекти са доста страшни- какво се появи при вас?По колко табл. взимате???

Не мисля,че форумът е място за обсъждане и разпространение на информация за лекарства които се преписват изрично по лекарско предписание,взимат се под строго лекарско наблюдение и са с доказани лоши странични действия.
Не дай си боже някой да тръгне да го пие без лекарско предписание и наблюдение.
Не виждам нищо лошо в това пиещите го да си обменят информация но подстрекаването на други да го пият и трети които  искат просто така да си го самопредпишат е налудничево и против правилата на форума.
Какво ме интересува мен?! Ами да кажем,че познавам някой който си е изпатил от това...и по нататъка няма да влизам в подробности,просто ще информирам модераторите ако не си вземете бележка Peace

# 5
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189

 това открих аз, заинтригува ме,дали може да се взема без лекарско предписание??? Станичните ефекти са доста страшни- какво се появи при вас?По колко табл. взимате??? estrella-bg имаше ли траен ефект??? Аз след 3 бременности и кърмения/през което време имах безупречна кожа/ отново съм с ужасно акне, май саво това ще ме оправи

Както Мими 23 вече е писала това са доста силни лекарства и НЕ СЕ ПИЯТ БЕЗ ЛЕКАРСКО НАБЛюДЕНИЕ .
Не знам в Бг как е но в Испания(там провеждах аз лечението) не може да ги вземеш без рецепта,която даже минава през комисия.
Консултирай се с дерматолог,той Ще прецени дали лечението е подходящо за теб  Peace
Аз приключих лечението преди година и половина и от тогава нямам нито една пъпка. При мен имаше много добър ефект,надявам се да е така и за напред.

Темата е да споделят тези,който вече са на лечение ,а не да се подстрекава само лечението  Peace

# 6
  • Мнения: 83
Интернет пространството, както и всички останали средства за виртуално общуване разпространяват какво ли не, тази тема е за тези, които са на лечение или искат да питат нещо за това лекарство. Моля, да се съсредоточим върху това, а не да 'спамим' темата.
при мен страничните ефекти са напукани устни, които се повлияват само от вазелин, с примес на пчелен мед. Изследванията ми след 1вия месец са напално нормални, чувствами напрежение в очите, но си взех Тиърс Натурале, пак по лекарско предписание. Сега към февруари ще се обаждам на моя дерматолог за преглед.
КОжата ми е чувствително по-суха, слагам си крем - худратиращ, инак не ползвам друга козметика - за акнетична кожа, тъй като лекарят ми каза, че кожата става много чувствителна и не трябва допълнително третиране.
Моята доза е 40 мг на ден - 2 капусли.
Ето цялото описание
http://www.framar.bg/%D1%80%D0%BE%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B0% … -pid30000680.html

# 7
  • Мнения: 2 531

Какво ме интересува мен?! Ами да кажем,че познавам някой който си е изпатил от това...и по нататъка няма да влизам в подробности,просто ще информирам модераторите ако не си вземете бележка Peace

Понеже ме цитираш, незнам към мен ли е коментара за модератора и за какво да си взимам бележка  newsm78

Ако споделиш подробности за някой изпатил си мисля че всички ще са ти благодарни   bouquet

П.п. като му видях цената май изобщо няма да се консултирам с лекар за такова лечение  Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 2 044



П.п. като му видях цената май изобщо няма да се консултирам с лекар за такова лечение  Rolling Eyes
Да, курса на лечение излиза скъпичко,ама пред алтернативата да ходиш пъпчасал цената няма значение Rolling EyesСпоред мен това е най-доброто лекарство за неповлияващо се от други средства акне PeaceВ нашия случай беше предписано от добър дерматолог и в процеса на лечението се правеха сто вида изследваниямими23 по-спокойно със заплахите Mr. GreenИнформирай който си искаш PeaceНикой никого не кара да си купува лекарства без лекарско предписание, все пак всеки си има глава на раменете и сам си преценява PeaceА и на повечето лекарства като им прочетеш листовката и ти настръхва косата от странични ефекти и последствия ooooh!

# 9
  • Мнения: 83
Охххх, тука май не стана ясно, че никой никого не кара да пие Роакутан. Аз дори бях една от НЕпривърженичките на това лечение, не заради цената, а заради страничните ефекти, но след лекарска консултация, хиляди други лечения и мои си лични мотиви, съм решила да го вземам. КОй лично няма да го взема не ме интересува, не затова съм пуснала темата, а за да разберем всички приемащи го как вървят нещата и за някой , ако иска да пита нещо, а не кой какво си помислил за темата или кой да информира модератор за нещо си. МОдераторите са си на мястото както винаги и имат поглед върху нещата. МОля пишете по темата, не зарди друго, а защото след като съм я пуснала, ме вълнува.

# 10
  • Мнения: 133
Завинаги ли премахва проблема с акнето това лекарство?
Или ефекта трае само няколко месеца- година?

# 11
  • Мнения: 83
Незнам, от случаите, които ми разказа лекарят - има напълно излекувани до момента, хора, на които им се е наложило да повторят курса /мен от това ме е страх най-много/ и така.

# 12
  • Мнения: 1 645




П.п. като му видях цената май изобщо няма да се консултирам с лекар за такова лечение  Rolling Eyes
Да, курса на лечение излиза скъпичко,ама пред алтернативата да ходиш пъпчасал цената няма значение Rolling EyesСпоред мен това е най-доброто лекарство за неповлияващо се от други средства акне PeaceВ нашия случай беше предписано от добър дерматолог и в процеса на лечението се правеха сто вида изследваниямими23 по-спокойно със заплахите Mr. GreenИнформирай който си искаш PeaceНикой никого не кара да си купува лекарства без лекарско предписание, все пак всеки си има глава на раменете и сам си преценява PeaceА и на повечето лекарства като им прочетеш листовката и ти настръхва косата от странични ефекти и последствия ooooh!

Изобщо не ме вълнува дали някой пие Роакютен или не...просто надникнах в темата и ме стресна въпроса: може ли да се взема без лекарско предписание?!Сама казваш,че процеса на лечение е сложен със сто вида изследвания и т.н.....на някои изобщо не го предписват дори-асматици,хора със лошо зрение,болни бъбреци...още преди да ти го предпишат е нужно пълно медецинско изследване.Ако беше безобидно лечение щяха да го изписват на всички Peace И не заплашвам никого,просто предупреждавам...с абсолютно и единствено добри намерения.
Повече подробности-пълно в Гугъл,няма нужда дадавам примери Peace

# 13
  • Мнения: 83
Темата е за вълнуващите ги. И да, ако си 'луд' можеш да го вземаш без лекарско предписание /това май важи за всяко различно от аналгин леакрство/, аз си го купувам свободно, без рецепта от аптеките. Изследванията не са 100, а и да бяха, са за добро, да се следи състоянието ти. Взема се кръв от вената всеки месец и се изследват няколко показателя, други изследвания няма.

# 14
  • Мнения: 1 645
Темата е за вълнуващите ги. И да, ако си 'луд' можеш да го вземаш без лекарско предписание /това май важи за всяко различно от аналгин леакрство/, аз си го купувам свободно, без рецепта от аптеките. Изследванията не са 100, а и да бяха, са за добро, да се следи състоянието ти. Взема се кръв от вената всеки месец и се изследват няколко показателя, други изследвания няма.

Всъщност с този си пост,не опроверга моето мнение ами го затвърди и подкрепи...даже с примери Peace

Общи условия

Активация на акаунт