Великобритания-тема 29

  • 55 809
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 645
Мнооого Благодаря Hug

# 736
  • Мнения: 398
Хайде и тук честит рожден ден мила Шу.Нека живота ти поднесе от всичко само най-хубавото, много здраве и щастие.

# 737
  • Мнения: 677
Момичета, а какво става ако детцата пристигнат септември в Англия? Надявам се няма да ги оставят една година извън образователната система? Някой знае ли?

Няма значение по кое време на учебната година пристигате. Единственото неудобство е, че може да няма място в най-близкото ви у-ще и евентуално да чакате да се освободи място
в близкото ви такова. Наблюденията ми от у-щата на моите деца са, че едно 5-6 деца напускат, поради преместване по време на учебната година.
Подават се за 3 у-ща, за да могат да ви предложат по-бързо свободно място.
Няма "подготвителен клас", т.е влиза си в клас според годините. Сравнено с Бг вървят с една година напред.
Примерно ако в БГ трябва да е 8ми, тук ще е 9ти.
До 6ти клас е основно у-ще, от 7ми гимназия.
В накои у-ща, към децата, които не знаят английски се "прикрепя" учител, който да им помага.
От големината на у-щето и от политиката му, това може да е във всеки час, отделни уроци и т.н.
Ако детето е в година, в която се провеждат национални тестове и не знае английски е разрешено на тестовете да има преводач,
който не може да е родител Simple Smile, или пък учител от у-щето, който да му помогне да разбере въпросите.

Честито на празнуващите Рожден ден!

# 738
  • Мнения: 39
298 благодаря за изчерпателния отговор  Hug отговорила си ми така, все едно си ми чела мислите  Mr. Green Мерси още веднъж!
Честит рожден ден на Шу! Здраве и много любов и пожелавам! Весел празник   bouquet

# 739
  • Мнения: 677
298 благодаря за изчерпателния отговор  Hug отговорила си ми така, все едно си ми чела мислите  Mr. Green Мерси още веднъж!
Честит рожден ден на Шу! Здраве и много любов и пожелавам! Весел празник   bouquet


Радвам се, че съм помогнала Simple Smile!
Да добавя и че, ако детето е учило добре в БГ, ще има предомството да е леко напреднало с изучаването в у-ще.
Едно "будно" дете, дори и в 3ти клас би се справило успешно с изучаваното в 9ти, с малки изключения Simple Smile!
За мен лично обучението тук върви бавно, т.е не харесвам това постоянно предъвкване.
Може би, защото съм продукт на старото образование в Бг, когато учехме нещо, усвоявахме го, а после идваше нещо ново.
На мен ми се вижда много скучно например, да учиш таблицата във 2ра година, и да я дъвчеш до 6та, когато вече са ти връчили калкулатор,
който да използваш по математика!

# 740
  • Мнения: 11
Честит Рожден Ден на Шу и Tsvetak. Бъдете много здрави, радостни и обичани!

# 741
  • София
  • Мнения: 6 798
298, много ти благодаря за изчерпателния отговор!

# 742
  • Мнения: 651
Ana Mu, съветвам те преди да подадеш апликейшъна с избраните от тебе 3 училища, първо да огледаш OFSTED report-a за училищата в района в който живеете или дори извън него, да отидеш да ги видиш на място, да провериш къде има места, и тогава да решаваш.

http://www.ofsted.gov.uk/oxcare_providers/list
Всеки разбира се взима решение за себе си, но според мене понякога си струва да направиш компромис с миля-две но да намериш добро училище за децата. Стига да има места де! Simple Smile Предполагам в Лондон нещата стоят по-особено, но и тук когато дойдохме през Септември повечето добри училища бяха пълни, а кварталното което и беше с добри отзиви, и ми е зад ъгъла буквално-никакви шансове колкото и да ходих да се правя на шут-централно казаха се решава всичко, тоест в общината. Вече си бях направила проучванията от ofsted report-ите, но решаващо се оказа личното впечатление и избрахме училище в което като по чудо имаше места благодарение на това че имат някакъв клас "смеска" между рисепшън и първи клас и в който сина ми се посади чудесно! Вярно не ми е съвсем в ериата, след училище детето няма възможност да контактува с децата от класа си, защото живеем на 2 мили оттам, но училището е чудесно! Само на филми съм виждала как директора стои навън поне 3 сутрини в седмицата, казва добро утро на всички пристигащи и всеки родител има възможността да контактува по въпроси които го вълнуват или най-малкото да си уговори среща. Още си стоим в листа на чакащите за кварталното, но не знам дали бих го местила вече дори да се освободи място.

Честити Рожден Ден на Tzvetak и Шу! Много слънце, топлина и смях да има в живота ви!   bouquet

# 743
  • Лондон
  • Мнения: 449
Благодаря на всички за хубавите пожелания!

Моето дете е с шарка, кара я много тежко и отложихме празниците за другата седмица!

Честит Рожден ден на Шу! Много здраве и късмет ти желая!

Желая ви още хубави пролетни дни като последните няколко...

# 744
  • Мнения: 39
яхнала метлата благодаря за съветите! За сега сме се ориентирали към Romford и Chingford, като места за живеене! Очертава се целия юли месец живот и здраве ще бъдем в Лондон. Тогава ще търсим къща и в зависимост от това къде ще се установим ще гледам OFSTED report-a на училищата а, и за градина трябва да помислим (че, има и едно дребно същество, за което също трябва да се погрижим Mr. Green )! Аз се притеднявам за каката, но май не е тя детето, което трябва да мисля, щото от 2-ри клас ходи на Английски език - извън класно, и по- бързо ще се адаптира (да се надяваме!), въпреки, че е пубер  Mr. Green А малката нито на градина е ходила тук, нито се е отделяла за минута от мене! Ще видим как ще тръгнат нещата  newsm78
tzvetak честит рожден ден! Да си жива и здрава, ти и цялото ти семейство  Hug Бързо възстановяване на детенце.

# 745
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Хаиде на новата тема

Ето тук....

Великобритания тема 30 - Пролетно - Лятна

Общи условия

Активация на акаунт