Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 98 970
  • 732
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 265
Благодаря ви момичета,чудесни сте HugМного ми помотнахте на 14.02 разбрах, че ще има новолуние и ще го чакам с нетърпение за да си направя картата на мойте желания Grinning
Прегръщам ви силно и нека всичките ни желания се сбъднат Praynig Hug Hug Hug

# 286
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
И твоите!
Впечатлена съм от подписът ти! Толкова е мил, че не може да му устои!

# 287
  • Мнения: 265
Благодаря ти мила HugТова е най голямото ми желание за което се боря от 5години и винаги когато е на път да се осъществи все нещо се проваля.Последно преди 3 месеца,когато забременях и се оказа извънматочна бременност при която ми премахнаха единствената проходима тръба Cry
Но се опитвам ,макар да ми е много трудно да мисля позитивно и се надявам някога да стана и аз майка и да си имаме прекрасно бебче PraynigВярвам силно в това и знам ,че един ден ще го имам Simple Smile
Благодаря на всички ви и нека всяко наше желание да се сбъдне и да бъдем щастливи  Grinning
Обичам ви и ви прегръщам за тази чудесна тема Hug Hug Hug

# 288
# 289
  • Варна
  • Мнения: 63
Аз харесвам Лиз Бурбо. Чела съм и имам три от нейните книги.
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=34632
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=23564
http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=21221
Метафизичните причини за болестите, които посочва се припокриват с тези при другите автори - Синелников, Свияш, Луиз Хей и др.
Дори в увода отделя няколко страници на ГНМ и Хамер.
Говори за егото, прошката, подсъзнанието и все неща, които ни вълнуват и тук.
Интересни са упражненията за справяне с неразположенията и болестите, по-скоро за себе си да разбереш, кое точно ги предизвиква при теб. Например да си отговориш, какво ти пречи да правиш твоята болест, какъв ти пречи да бъдеш, как точно се чувстваш в моменти на неразположение и т.н. Отговорите ми помогнаха/ поне на мен/ да конкретизирам какво точно ме притеснява в различни ситуации.
И както при други техники и упражнения се изисква работа. Simple Smile
 Hug

# 290
  • Universe
  • Мнения: 1 556
КАРТА НА СЪКРОВИЩАТА/ЖЕЛАНИЯТА може да се прави  на всяко Новолуние,  НО КАРТАТА ИМА НАЙ-МОЩНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ПРИ НАПРАВАТА Й НА НОВОЛУНИЕ В ОВЕН - 14 април 2010 г.


Руски интерактивен сайт за изработка на карта на съкровищата/желанията  



Космически закони на благополучието  - Закон 5. «Картата на съкровищата» помага да се материализират желанията



Карта на щастието/на желанията /  - "The secret" ("Тайната")
 - http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5855

Този метод бил известен още в древността. Казват, че такива карти на щастието или карти на желанията имали ВСИЧКИ велики и успели хора. Вземете няколко списания и ножици. На средата на лист хартия залепете вашата снимка и започнете да изрязвате от списанията това, което бихте искали да имате. Ако няма материален израз на вашето желание, изрязвайте заглавията, които да характеризират живота ви. Обезателно ще ви хареса този колаж. След това го закачете така, че да го виждате всеки ден. От гледна точка на психологията същността на метода е в това, че отначало вие ясно разбирате вашите желания, осъзнавате ги, а ежедневното наблюдение в материалния свят ви настройва за тяхното изпълнение. Според авторите на филма, това са "напомняйки", за да може редовно да изпращате нужните импулси. Обезателно условие е при съзерцаването на вашата карта да изпитвате чувство на щастие или поне на радост и да възкликвате: "Да!". Джо Вителе - учен от филма, обещава, че в живота ви ще се изпълни не по-малко от 80 % от желаното.

Видео про карту сокровищ по фэн-шуй - 15 минут  /на руски език/  



Сага ще споделя нещо за направата на "Картата на желанията"
Значи , картата се прави на новолуние и листа на който ще се прави  се разделя на 9 равни части

1.Север-кариера
2.Северо-изток - мъдрост и знания
3.Изток - семейство
4.Юго-изток  - пари/богатство
5. Юг - това е  квадрат на славата/репутация
6. Юго-запад - брак /любов
7. Запад - деца/творчество
8. Северо-запад - пътешествия/приятели/ помощници
9. Център -  собствена снимка/здраве

В средата слагате своя снимка , а останалите участаци се  запълват със сн. или рисунки със сответстващата функция. Т.е. в квадрат 4 - примерно залепвате сн.на пари , скъпоценности и т.н . Всеки квадрат може  да се оцвети в личните цветове на квадрата  по фън-шуй,  така ще бъде по-ярко и запомнящо се  Hug



4.Юго-изток                    5. Юг                        6.Юго-запад                


3.Изток                               9. ЦЕНТЪР                7. Запад            



2.Северо-изток                  1. Север                   8.Северо-запад

-------------------------------------------------------------------------------

пари/богатство          репутация/слава                  брак/любов

семейство                   здраве/снимка                      деца/творчество

знания                        кариера                                приятели/пътешествия

---------------------------------------------------------------------------------




Картата на съкровищата -  схема на ба-гуа със секторите и  цветовете - на български

Ба-гуа е правилен осмоъгълник и всичките осем зони са подредени около центъра, който образува деветата зона. Всяка зона съответства на определена област от живота: благополучие, слава и репутация, взаимоотношения, семейство, здраве, деца и нови идеи, умения и знания, кариера, полезни хора.



Ето ти опростен вариант.Вземи си материали като за колаж - снимки, картинки, списания, моливи, ножижа лепило. Сглоби си картинка на нещо, което желаеш с лепене и рисуване. МОже да си направиш в - една голяшка да си закачиш и една малка да си е с теб.

После знаеш предполагам - визуализации, мечти и чувства, редовно и с убеденост и вяра.



Веднъж колежката спомена, че мъж и се отнася много скептично и с неразбиране. Тогава той ни разказа една вълнуваща история, която се надявам да помогне на всички, които срещат неразбиране от близките си.
Имало едно време в Америка един човек, който много искал да притежава определен модел кола. С неговите доходи и ипотека това било неосъществимо, но той не се примирил. Изрязал от каталог снимка на желаната кола и я залепил на огледалото в банята. Така всяка сутрин като се бръснел гледал снимката и мечтаел. Всичките им приятели му се подигравали, но най-много се разстройвал от подмятанията на жена си. Независимо от всичко, той всяка сутрин съзерцавал снимката на мечтаната кола. И чудото станало! Успял да си купи колата, прибрал се щастлив в къщи и свалил снимката от огледалото. Щастието му станало пълно, когато на следващата сутрин отишъл да се бръсне и видял на огледалото залепена снимка на луксозно кожено палто. Така че, когато не можете да спечелите и убедите с думи, направете го с резултати. От тогава, на когото разкажа тази история по някакъв повод, споделя, че настръхва или му минават тръпки по гръбнака. Дано ви е полезна.



Къде да поставим картата и може ли да я местим; да я виждат други хора?

Sandia, картата може да се мести, но по принцип трябва да е през повечето време пред очите ти. За мен например това означава да е в офиса. Което няма да стане. Така, че е у дома пред мен на бюрото ми. Може да се прибира, за да я криеш от хора, които според теб не са доброжелатели.

...Сандия, слагаш нещо, което ще ти извика в съзнанието картината на желанота. Таблото има за цел да те кара по-често да се сещаш за това, което искаш и да визуализираш картината по-често. Аз така го разбирам. А самото табло има значение, като енергетика и послание.
А какво правят с таблото тези, което често пътуват? Снимат си го и си го слагат на лаптопа ли? newsm78

Успех на всички!



И точно това казва за любимия човек- да не слагаме неизвестни хора, когато желаем да привличем любов в живота си. По добре да бъде написано с думи. Но не се сещам дали като утвърждение трябва да са думите. Някой може ли да ми каже?

Шакти Гауейн пише дословно следното - "Ако търсите нова връзка, изберете снимки или думи, които да описват качествата, които желаете да притежава въпросното лице и отношенията ви с него. Покажете себе си заедно с идеалния за вас човек". Т.е. можем да напишем "Искам да срещна такъв и такъв човек"  Peace
Момичета, препрочитам отново "Творческа визуализация" на Гауейн! Уникална книжка е! Препоръчвам ви я много!  Hug
Шакти препоръчва да се прави карта за една-единствена цел или област от нашия живот, за да сме сигурни, че ще включим всички елементи без излишно усложняване на нещата. Това давало възможност на съзнанието да си представи по-ясно целта, отколкото ако включим всичките си цели в една карта - както май повечето от нас ще направим   newsm78

За картата си мисля, че няма нужда да я гледат други хора, защото евентуалният им скептицизъм или недоверие би могъл да осуети изпълнението на желанията.

Между другото, darena, нищо не пречи да си носим таблото със себе си. Аз така мисля да направя. Затова ще се опитам да се вместя в лист A4... дано да успея   Simple Smile

Аз си я снимах и си я сложих като тапет на телефона  Wink, някой беше дал такъв съвет по-напред в темата   Grinning



....Дали има някакво значение, ако картата е сгъната през деня и я отварям отвреме навреме?

Аз като се замисилх и над твоя въпрос и над моя смятам, че нито денят, нито това дали я отваряш от време на време и я сгъваш не е важно.
Важното е да приемаш и утвърждаваш в себе си нещата, които желаеш. Едва ли някой съди кога и как мечтаеш или утвърждаваш, правилата са си само наши, само спомагателните средства може би са сходни. Аз лично не разчитам на картата, а на това което тя ме кара да мечтая и творя
Heart Eyes




Кога ще се изпълни желанието ?!

Всичко зависи от нашата карма. С "точност": желанията се сбъдват  минимум   седмица,максимум до 3 години   . Както се казва в една пословица  -"..това което ни е  обещано три години ще го  чакаме."Известни са и случаи , когато  желаното се реализира в същия ден . Но най-често става така , че човек  вече е забравил за желанието си  , и внезапен тел.звън донася радостната вест . Важното е да помним че трябва да чакаме без да се пришпорваме . Да не напрягаме нещата и себе си , да не "призоваваме" желанието силно .
Отбелязали сме си цел , записали сме сия  или сме я  залепили с картинка  -трябва да вървим към нея , да приемаме  помощ  от невидимите помощници, нашите Ангели-Хранители  ,да не забравяме да благодарим  - и така ще  излезнем на съвсем ново равнище в живота . Нашите желания ще се сбъдват . Това е така , трябва да повярваме , и ще бъдем възнаградени със страхотни резултати    Grinning


п.п.преведено от тук http://www.liveinternet.ru/community/fang_shui/post29908073



Желая на всички ви много радост и сбъднати желания от картата на желанията, която всеки носи сгъната в сърцето си!  Hug

Последна редакция: чт, 11 фев 2010, 14:10 от lenny_pld

# 291
  • Мнения: 265
Лени,много ми помагаш с тази информация.Благодаря ти от сърце Hug

# 292
  • Мнения: 998
Ще взема и аз да си направя такава карта Laughing

megisp  Hug

# 293
  • Universe
  • Мнения: 1 556
    Програмата  "ФИТОНИКА", която създават Мерилин Даймънд и д-р Бъртън Шнел, е програма за живот, основана на холистичните принципи за единство на тялото, ума и душата.
Програмата съдържа:


ФОРМУЛА НА ВИСОКОЕНЕРГИЙНОТО ХРАНЕНЕ

ПСИХОТОНИКА /ОПТИМИСТИЧНОТО МИСЛЕНЕ/

БОДИТОНИКА

# 294
  • Мнения: 1 568
Картата и аз ще си я направя Peace

# 295
  • Мнения: 2 111
Момичета, моля ви да ми пожелаете успех за едно много тривиално нещо - утре, за първи път от много време насам, ще си изведа кучето на разходка. Знам,че ще ви се строи смешно, но поради една поредица от нападения от безстопанствени кучета, не бях го извеждала от близо година. Любимият го извеждаше, но реших, че утре е денят, в който ще го направя и това ще е.

# 296
  • Мнения: 30
 HugЗдравейте момичета,
пускам ви сайта от където можете да изтеглите книгата "Я исполняю желания" от Наталия Правдина. Там са поместени и другите нейни книги, но за жалост са на руски. В такива случай на помощ ми идва преводача от гугъла.
На Български са преведени само три от нейните книги - "ИЗЛЪЧВАМ ЛЮБОВ И СИЛА!
Вълшебни уроци по щастие за Новата жена", "БОГАТСТВОТО Е В РЪЦЕТЕ МИ!
Талисман на изобилието за Новата жена" и "ОБИЧАМ СЕБЕ СИ!
Триумфът на Новата жена"
 

http://www.koob.ru/pravdina/ispolnenie_zhelaniy


   КОСМИЧЕСКИЕ ЗАКОНЫ БЛАГОПОЛУЧИЯ
Закон 5. «Карта сокровищ» помогает материализовать желания

# 297
  • Мнения: 197
Момичета, искам да предложа услугите си за превод от руски, ако ви се налага  Peace
Снощи си прочетох един стар дневник от 2003 година ( била съм бременна с първата си дъщеря), доста дълго време си водя дневници, още от 90 - те  Embarassed Ако ми позволите, ще постна тук няколко откъса:
"Прочетох молитвата на Франциск Асизки и включеното към него есе на Уейн Дайър . Толкова ми хареса, че я написах на лист и я закачих на статива на А. Погледа ми все се спира на нея. Необяснимо е какво щастие може да ти даде изпълнението на всяко едно от нещата, за които моли светецът".
"Ето че достигнах до едно! А именно , че цялата тази история с бременността и напълняването е просто още един дар от живота, който ми помага да разбера много неща, например какво е да си наистина дебела, а не да си въобразяваш и страдаш заради нещо, което го няма, както досега. Този урок ми е полезен и от гледна точка на любовта. А. ме обича както преди, не се срамува да върви с мен, да ме целува пред очите на всички и е ужасно загрижен за мен и бебето. Вселената е така богата и щедра, готова във всеки момент да ти даде не само най - необходимото, но и онова, за което мечтаеш и за което копнееш с цялото си сърце, че е направо невероятно, че една молитва е достатъчна, за да отключиш съкровищницата й.За да ти дойдат гости, да усетиш уханието на пролетта или вятъра, за да не оставаш сам и затворен вкъщи е достатъчно само да отвориш вратите и прозорците на дома си. Същото е и когато отвориш вратата и прозорците на душата си за доброто, за звука, цвета, за любовта.... Ако се вслушваш и вглеждаш внимателно ще чуеш и видиш много важни и интересни неща, които ще направят живота ти смислен... Чудя се защо съм била толкова сляпа досега? Може би е вярно , че за да потеглиш на пътешествие във вътрешния си мир трябва преди всичко да имаш спокойствие и време във външния... Но вярно е също и обратното, пътуването "навътре" дарява със спокойствие и ведрост "отвън".Понякога се страхувам, че всичко ще се срути. Светът бива и жесток. А дали заслужено?Знам само едно, човек трябва да черпи енергия от хубавото в живота си, за да я раздава на другите. Трябва да бъдем силни, да се уповаваме на Бога и да търсим смисъла и предназначението си на Земята без да огорчаваме и нараняваме другите.Сигурна съм, че нищо не е случайно в моя живот, нито в ничий друг...Все още обаче има нещо неясно в " науката за щастието", която Сара Бан Бреднах, Джеймс Редфийлд , Карнеги и т.н. проповядват ( защото те всъщност говорят за едно и също нещо само че по различен начин). Например въпросите за болестите, въпросът за самоубийството, убийството и насилието въобще, алкохолизма , проституцията и т.н. Не вярвам всички тези хора да са избрали съдбата си, или...? Както пише Редфийлд :"Достатъчно е да зададеш нужните въпроси и отговорите сами ще дойдат при теб". Реалният живот , обаче, е изпитание, което подлага на съмнение всяка теория. Трудно е да бъдеш щастлив, но си струва да се опита, нали?"
Благодаря на изчелите до края  Embarassed Mr. Green

# 298
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Много ми е кофти - днес си купих три китайски монети и като ги връзвах с червената панделка едната се счупи. Това някъкъв знак ли е? Или да си купя нова.
Знак за  некачествена изработка  Crazy
и на мен са ми се чупели монети които съм подарявала на близки мен хора  Embarassed
Купи нови монетки и всичко ще е оК  Hug



Хубав ден от мен  Hug

# 299
  • Мнения: 2 111
Момичета, влизам само да кажа, че разходката мина чудесно. Разходихме се сами, на непознато място (от нападенията съм го извеждала само около блока, както казах, на "истинска" разходка не съм). През цялото време си повтарях, че всичко ще е нард и то беше - въпреки, че имаше доста бездомни кучета, нито едно не ни наближи! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт