Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 98 981
  • 732
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 619
Здравейте,
Аз напоследък доста упорито си пожелавам нова работа, защото някак сърцето вече не ми е в старата....
И усещам, че нещата в старата стават бая тегави. И въпреки, че си пожелавам "най-подходящата за мен работа, която ме удовлетворява от към пари, свободно време и колеги и върша с удоволствие..", това че още не се е появила таз Нова работа, започва да ме плаши...Не за друго, ами хич не ща да оставам без работа...Малко енергия може ли да ми пратите, за да успея да запазя силите си и да знам, че туй се случва, за да се удовлетвори желанието ми....
много ви благодаря

# 331
  • Мнения: 1 568
Знаете ли какво си представях вчера.
Представях си че Бог седи на един стол срещу мен(просто така ми дойде), усмихва ми се и ми казва колко много ме обича,независимо каква съм и какво правя.
Подейства ми страхотно,в един момент дори "го усетих" че е седнал до мен на земята и ми подава ръката си,аз го "хванах" и така седях няколко минути...
Какво ли са си помислили за мен околните Hug
Почувствах се толкова лека,такава топлина и спокойствие ме заливаха,не спрях да се усмихвам и за пръв път от много време насам,заспах усмихната.

# 332
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
zoh, а мислила ли си за естеството на самата работа? Какво ти се иска да работиш? Какво би вършила с удоволствие? Според мен това е най-важната част в желанието за нова работа.  Peace

# 333
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Здравейте,
Аз напоследък доста упорито си пожелавам нова работа, защото някак сърцето вече не ми е в старата....
И усещам, че нещата в старата стават бая тегави. И въпреки, че си пожелавам "най-подходящата за мен работа, която ме удовлетворява от към пари, свободно време и колеги и върша с удоволствие..", това че още не се е появила таз Нова работа, започва да ме плаши...Не за друго, ами хич не ща да оставам без работа...Малко енергия може ли да ми пратите, за да успея да запазя силите си и да знам, че туй се случва, за да се удовлетвори желанието ми....
много ви благодаря
Много ясно си определила самичка в това изказване къде е проблемът с намирането на новата ти работа. Вики по-горе е пуснала цитат от "Искай и ще ти се даде" - оригиналното заглавие е "Искай и ти е дадено" - т.е. в момента, в който си поискала, Бог/Вселената/Висшето ти Аз или както избираш да го наречеш, създава това, което искаш и то вече съществува - но за да се материализира в живота ти, ти трябва да му позволиш да дойде - като не му се съпротивляваш. Думите, които съм подчертала, представляват твоята съпротива това да се случи.

С други думи, при нас идва това, на което се фокусираме - независимо дали го искаме, или не. В твоят случай, макар че мислиш, че искаш нова работа, фокусът е - колко не харесваш старата си работа и как се боиш да не останеш без работа. Съвсем разбираеми мисли и вълнения, но не помагат на това, бъдещата ти работа да "пристигне" при теб, в живота ти.

Опитай се по-често да мечтаеш с отворени очи за това, каква ще е новата ти, желана работа, представяй си се на новото работно място, как би се чувствала, мисли за това, защо искаш нова работа - с една дума, върви напред с глава, обърната напред към новата ти работа и не се съсредоточавай върху това ,което не харесваш в момента около себе си или това, което те плаши в бъдеще...

Пращам ти позитивна енергия, надежда и кураж  Hug Two Hearts

Маргало, чудесно усещане и видение  Hug
eldivine, благодаря - отивам да чета!   bouquet

# 334
  • Мнения: 515
Ето още една техника, която лично аз смятам да пробвам  Hug

Техника за писане на сценарий.

Ето как действа процесът Писане на Сценарий: Представи си, че си писател и че това, което напишеш ще се случи точно така, както си го написал. Работата ти е да опишеш в подробности всичко точно така, както искаш да бъде. Докато се забавляваш с тази игра и не я приемаш много насериозно, спъващите те убеждения е по-малко вероятно да се активират. Като се преструваш, че пишещата ти машина, компютърът или тетрадката ти са вълшебни и че всичко, което пишеш, може да се осъществи, ти постигаш две неща, които са необходими, за да реализираш каквото и да било: фокусираш лещата на желанието си и не създаваш съпротивление. Този процес ще ти помогне да бъдеш по-точен в желанията си, а когато има по-голяма яснота какво точно желаеш, ще почувстваш силата на този конкретен фокус. Колкото по-дълго се съсредоточаваш върху нещо и колкото повече подробности му даваш, толкова по-бързо се движи Енергията. С упражнение ще можеш наистина да почувстваш набирането на скорост на желанието си; ще можеш да почувстваш как Силите на Вселената се съсредоточават. Често ще знаеш дали си на ръба на пробив или на проявление само благодарение на начина, по който се чувстваш. Заради лекия игрив подход при тази игра е по-малко вероятно да се съсредоточиш върху мисли на съмнение или недоверие. Докато си в леко и игриво настроение, ще можеш да поддържаш точен фокус в отсъствието на съпротивление и така ще си постигнал идеалното равновесие за постигането на каквото си пожелаеш. Ако играеш тази игра често и с удоволствие ще започнеш да виждаш смайващи доказателства за силата й. Нещата, които си написал, ще започнат да се проявяват в живота ти, сякаш режисираш театрална постановка. И когато някой, с когото общуваш, каже думи режисирани от теб, ще изпиташ удоволствието да видиш силата на собственото си намерение. Ти си вибрационният писател на сценария на живота си - а всички други във Вселената играят ролята, която ти си им определил. Буквално можеш да напишеш сценария за живота, който желаеш и Вселената ще ти достави хората, местата и събитията точно такива, каквито ти решаваш да бъдат. Защото ти си творец на собственото си преживяване, на собствения си живот. Трябва само да решиш какво да бъде и да му позволиш да се случи.

# 335
  • Мнения: 515
Здравейте,
Аз напоследък доста упорито си пожелавам нова работа, защото някак сърцето вече не ми е в старата....
И усещам, че нещата в старата стават бая тегави. И въпреки, че си пожелавам "най-подходящата за мен работа, която ме удовлетворява от към пари, свободно време и колеги и върша с удоволствие..", това че още не се е появила таз Нова работа, започва да ме плаши...Не за друго, ами хич не ща да оставам без работа...Малко енергия може ли да ми пратите, за да успея да запазя силите си и да знам, че туй се случва, за да се удовлетвори желанието ми....
много ви благодаря

Когато кажеш: “Искам да се случи това нещо, а то още не се е случило.”, ти активираш не само вибрация, която отговаря на онова, което желаеш, а и вибрация, която отговаря на отсъствието му — така че за теб нищо не се променя. А често дори и да не изговориш втората половина от това изречение и кажеш само: “Искам това да се случи” в теб има неизречена вибрация, която продължава да те задържа в състояние на недопускане на онова, което желаеш. Надявам се си ме разбрала. Успех мила и не спирай да мечтаеш   Hug

П.С. съжалявам за 2-та поста един след друг    bouquet

# 336
  • Мнения: 998
♥VIKI♥ ,

много ми хареса техниката със сценария. На мен писането ми допада и мисля да се пробвам, пък да видим, какво ще излезе.
Аз имам силни съпротиви явно и не мога да чуя себе си. От дълго време чакам да ме осени мисълта, какво искам АЗ, какво МИ харесва, какво АЗ смятам за правилно, обаче ми се струва, че не успявам. Защото всичко до което стигна си остава само една мисъл, а не тръгвам към нея, защото има 100 "защото", следователно не е това, което съм търсила. Май стана доста объркано, дано някой ме е разбрал..

# 337
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Маргало , чак аз усетих топлина и спокойствие от думите ти. Много се радвам за това, което си изпитала  Heart Eyes

Nightwish , много ти благодаря  Hug за споделеното инфо!

Момичета, а как най-пълноценно използвате силните си периоди? Нали е само веднъж годишно? Моят наближава и имам чувството, че ще го пропилея в грижи по децата.

И още един въпрос - начини за въздействие на проблемни тинейджъри? Отворена съм за всякакви съвети - книги, техники, инфо из интернет...

Благодаря ви предварително   bouquet

# 338
  • Мнения: 1 568
Маргало , чак аз усетих топлина и спокойствие от думите ти. Много се радвам за това, което си изпитала  Heart Eyes

Nightwish , много ти благодаря  Hug за споделеното инфо!

Момичета, а как най-пълноценно използвате силните си периоди? Нали е само веднъж годишно? Моят наближава и имам чувството, че ще го пропилея в грижи по децата.

И още един въпрос - начини за въздействие на проблемни тинейджъри? Отворена съм за всякакви съвети - книги, техники, инфо из интернет...

Благодаря ви предварително   bouquet

Всъщност просто си го представих ,поисках го да се случи и  "го видях".
Може да ме сметнете за луда ,но ако трябва да избирам м/у любовта на мъж и любовта на Бог,чудото да го позная,да го усещам , избирам второто...
Не съм фанатичка,напротив...невярващо същество с разум съм,който разум ме тормози ежесекундно ,ще рече като всички ходещи по земята,като вас,мислим си че знаем всичко и бихме оборили с тъпият си и погрешен житейски опит всяко нещо прекосило живота ни...

# 339
  • Мнения: 197
Утре ще пусна втория закон, ако смятате , че няма полза и не ви е интересно, спрете ме  Mr. Green
Ъъъ, сигурно сте писали някъде, но... "силен период"? Thinking
Не съм медитирала, нямам време, или по - точно нямам условия ( имам две врещящи нон стоп покрай мен)...

# 340
  • Мнения: 3 674
Добър ден !  Hug

До сега ринахме сняг пред къщата... Вали всеки ден и ако пропуснем , не може ни отринат  Laughing Тези дни си размишлявахме с приятелки относно философстването и живота. Хората като цяло много философстваме върху живота, много информация трупаме, когато  много четем... но колко малко  използваме наученото на практика.  Thinking Казват, че живота най-добре учи! Тоест искам да кажа, че от много книжки глава не боли де,   Mr. Green ама те помагат само като насока или ориентир, но  ако  не приложим прочетеното,  няма как да  усетим истински  живота... Thinking

Хората се страхуваме. От новите неща, от неизвестното... Предпочитаме да си вървим по утъпканата пътчека, така ни е по сигурно някак си...но еднообразието ни уморява. Така живота изглежда скучен и безсмислен.  А как ще ни е интересен живота, ако всеки ден правим едно и също нещо...От работа в къщи, от къщи на работа... Rolling Eyes То е като да готвиш всеки ден само леща и да я ядеш всеки ден само леща... Няма ли да ви писне още на първата седмица...? Rolling Eyes

 Самата ми работа е свързана със срещи на  хора, които споделят и споделят...  Много е интересно да се констатира, че тези , които са в депресия, и  недоволни от живота си  хора, които вършат едни и същи неща всеки ден.  Вече карат на автопилот...А  другия вид хора... са хора, които живеят и се радват за деня.  Намират толкова интересни начини да се радват, че им се възхищавам. Много от тях  споделят , че имат скучна работа примерно, но компенсират с разнообразие извън нея. Запълват свободно си време извън работата с неща, които обичат да правят.

 Последния път срещнах жена, която казва, че има" най-скучната работа на света"...разнася  вестници.   Всяка сутрин в 7.00 тя  доставя ветници пед къщите. Рутинно действие правено с години. Това психически я тормозело много години, докато не решава, че има начин да се преодолее това еднообразие.Не искала всъбност  да си сменя работата, но и не искала да живее вечно така...  Почва да търси начини ...и  намира в интернет курсове за латино  танци и поканва още две свои приятелки да се запишат.. Това се оказало страхотно преживяване!   Едвам чакала да свърши работа, като през целия ден,  докато разнасяла вестниците си представяла, каква нова стъпка ще учат днес...  Прибирала се вкъщи, приготвяла вечеря за цялото семейство, вечеряли  и после отивала с приятелки на танци. В къщи много скоро усетели промяната и. Вече не била досадна  и хлнчеща съпруга, а била пълна с енергия и очаквала всеки ден с радост! Споделяше това със светнали очи... Laughing  Тази жена изглежда на 30 години...а е с 10 години по възрастна!   Ето само един пример, как може да се отървем от скуката на ежедневието.

Аз на "дърти"  години открих радостта от карането на ски...  Sunglasses  Едвам чакам да дойде уикенда и да се качим на ските!  Тука зимата е дълга 6 месеца, от които 5 са обилно снежни.  Mr. Green  Е какво друго бих могла да правя , ако не да се науча да карам ски...   Laughing Така че живейте го живота, не се страхувайте да рискувате...ще бъдете очаровани от новите усещания! Не се подадвайте на еднообразието, търсете да правите неща,  които да ви доставят удоволствие. Всеки от нас има потенциали, които не е използвал.

Ако не философствуваме върху живота- как и какво... а просто  го живеем...ще  попадаме в много различни ситуации и ще имаме различни преживявания, които ще ни обогатяват!  Само тогава душат ни трупа личен опит, от това, което преживява, а не това , което , което сме прочели. Опита от преживяното най-добре ни учи.  Много насериозно го взимаме този живот , ей ... Mr. Green  а той е  само една игра... не е борба!

добавка в последствие...

Алла  Свиринская, от книгата и"Тайните на Енергиите"

"От майка си научих, че може да се усъвършенстваш до безкрайност.Благодарение на нея разбрах, че живота до голяма степен е Творчески Процес: никога не бива да спираш да учиш,трябва постоянно да правиш нови неща. Да контролираш нещата и да имаш постоянно желание да се усъвършенстваш повече. Тогава се чувстваш истински творец!


 
 Трябва да си помагаме с идеи, не бива да се поддаваме на депресията и на мрачните настроения!  Naughty Аз намерих много  начини за себе си, да излизам бързо от мрачни състояния... Wink

Айде стига съм "философствувала" вече, че ще ми дадете червен картон   red

Който няма чувство за хумор, да не ми обръща внимание... Mr. Green Joy


Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 03:01 от ЧервеноВинце

# 341
  • Варна
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Включвам се отново, за да ви кажа, че ви чета с интерес и се възхищавам на знанията и вярата ви. Благодаря ви за този нов прозорец, който отворихте за мен. За съжаление имам много да чета и да наваксвам, докато стана пълноценен спътник във вашите духовни търсения и засега не мога да ви бъда от полза. Но имам желание и се радвам, че макар и късно, отворих ума и душата си за подобна философия (интересното е, че и преди съм попадала на такава тематика, дори моя много близка приятелка ми е разказвала убедително за нейните лични преживявания в тази насока, но аз бях скептично настроена и не проявявах никакъв интерес). Не зная какво точно отключи желанието ми, но ви благодаря, че ви има и че споделяте толкова ценни източници и личен опит.  bouquet

# 342
  • Мнения: 3 674
Десс  Hug А дървото ти го полях мислено  Wink   И ние  си имаме в къщи  "Дърво на Живота". Много си го обичаме!  Heart Eyes

X-X-X- благодаря за сайта!  Hug

Мъргалче...щях да ти отговоря, но вродях, че елдивайн ти е отговорила. Всеки човек преживява медитацията различно. Една с една не си приличат.  Mr. Green

мимина...къде ти е аватара?   Sunglasses А идеята за лятото за форумска  среща  е чудесна!!!  Party
Организацията я оставям на вас с Лени, да издирите всички пловдивчанки в темата и да ги съберете на едно място.  Laughing Много ще се радвам лятото отново да се видим  Hug

zoh...пращаме ти енергийка, но да знаеш, че най важната е твоята нагласа, не нашата... Работата ще се появи, в момента , в който е най-подходящо за теб. Вярата не трябва да се губи, независимо, че ситуацията изглежда безнадежна!  Peace Аз самата бях в подобна ситуация. Бях решила да спирам с музиката. Бях уморена не толкова от самата работа, защото работата си я харесвам, но от вечните пътувания...Реших, че искам нова работа. Получи се така, обаче, че останах без работа 3 месеца, но в процеса на търсенео бях "насочена" да започна курсове, за да мога да получа своята нова работа. След като изкарах курсовете, работата се появи. През цялото това време, аз не просто вярвах, а бях  вътрешно убедена, че ще имам новата работа, при условие, че никога не съм работила тази работа преди...
Важното  е,  външното  и вътрешнато да са в баланс, в смисъл, външното желание за новата работа и вътрешната убеденост и нагласа, че вече я имаш  ще те насочат към реализирането на целта ти.  Laughing  Не  давай на гемиите да потъват  Laughing

Мъргало
...ти нали скочи с бънджи! Какво е усещането, я сподели тук?  Laughing  




Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 18:24 от ЧервеноВинце

# 343
  • Мнения: 1 568
Това беше най-щастливия миг в живота ми!
Като имаш предвид че съм майка и съм раждала,нали всички казват че е То,да ама и има и По,всъщност не мога да ги разделя.
Бягам мацки,че закъснявам.
Прегръщам ви!

# 344
  • Мнения: 3 674
Момичета, понеже всеки споделя интересни линкове и сайтове, ето и нещо от мен  Hug

Всеки ден на мейла си получвам послания от" Вселената" - T.U.T.  Това е един много интересн сайт на Maike Dooley   и всеки може да се оабонира за него и да получва на майла си  такива безплатни послания от The Universe!  Сайта му е изключително интересн....пълен с филмчета и полезни мисли. Откакто съм се  абонирала, винаги, коато  се събудя,  чета изпратените ми псолания... Някои от тях  просто са уникални и много на място.  Бих искала да ги споделя с вас, тези които ми се труват много вдъхновяващи и нтересни...


Ето днешното:  Hug


Ever have that feeling, Miglena, that your life, has not yet begun?

Ever feel like you're here for something more than you've yet identified? And that a billion eyes are upon you, just waiting for the prophecy to unfold?

Hmmmmmm.......

And, have you also ever wanted something so badly... that all your wishing, hoping, and praying kept you from seeing that you had it all along?


Precisely,
    The Univers


Превода...

Имаш  ли понякога чуството, Миглена, че твоя живот все още не е започнал?

И понякога усещането , че си тук , заради нещо повече, отколкото се самоотъждествяваш? И този един милиарди очи насочени върху теб,   само чакащи за пророчеството да се разкрие?

Хмммммм .......

И, искала  ли си  нещо толкова силно... че всички твои желания, надежди и молби  ти пречат да видиш, че ти вече си имала всичко това през цялото време/ от самото начало/ ?


Именно,
ВСЕЛЕНАТА


Ето и сайта му    .....   И още нещо...




Уютна вечер на всички! Hug

Аз отивам да помагам на викинга да готвим, че синчету му ни е на гости този уикенд  Laughing  Пълна къща с гладни... Mr. Green Посел всички дружно ще играем Dart  Flutter


Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 20:09 от ЧервеноВинце

Общи условия

Активация на акаунт