Майкъл Джаксън - BLACK OR WHITE- отворена тема

  • 31 423
  • 734
  •   2
Отговори
  • Мнения: 522
            

                                  


            
    Концертите на Майкъл Джексън в Лондон

                  Поп-легендата Майкъл Джексън почина!!!

                  Загубихме Майкъл Джексън, но посланията му към човечеството остават.

                  Почитатели на Майкъл Джаксън

                  Почитатели на Майкъл Джексън 2 - You Are Not Alone

                  Почитатели на Майкъл Джексън 3 - THIS IS IT

                  Почитатели на Майкъл Джексън 4 - SMILE

                   Почитатели на Майкъл Джаксън 5 - REMEMBER THE TIME

                   Почитатели на Майкъл Джаксън 6 - BAD and DANGEROUS

                   Почитатели на Майкъл Джаксън 7 - HEAL THE WORLD

                   Почитатели на Майкъл Джексън 8 - KEEP THE FAITH

                   Почитатели на Майкъл Джексън 9 - The Life Of The Party

                   Почитатели на Майкъл Джексън 10 - ANOTHER PART OF ME

                   Почитатели на Майкъл Джексън 11 - ONE DAY IN YOUR LIFE

                    Почитатели на Майкъл Джексън 12 - HUMAN NATURE

                    Почитатели на Майкъл Джексън 13 - I JUST CAN`T STOP LOVING YOU

                   Почитатели на Майкъл Джексън 14 - THIS IS ... THE FINAL CURTAIN CALL

                   Почитатели на Майкъл Джексън 15 - Man In The Mirror

                   Почитатели на Майкъл Джексън 16 - SAY, SAY, SAY....

                  Почитатели на Майкъл Джексън 17 - BEAT IT

                  Почитатели на Майкъл Джексън 18 - THE LOST CHILDREN

                  Почитатели на Майкъл Джаксън 19 - THE WAY YOU MAKE ME FEEL

                  Почитатели на Майкъл Джаксън 20 - GIVE LOVE ON CHRISTMAS DAY

                  Почитатели на Майкъл Джаксън 21 - HISTORY
                  Почитатели на Майкъл Джаксън 22 - DEAR MICHAEL...
                     It`s all for L.O.V.E.

          
                                      
Във този ден на страшна самота,
ден, в който лятото полека си отива,
ще се помоля тихо за това,
което някога ме правеше щастлива.

Ще се помоля за един човек,
за който днес изплаках си очите -
да бъде пътят му нагоре лек,
защото той отива при звездите.

Ще се помоля кротко и на тях:
Звезди, не му затваряйте вратата,
защото тук при нас, на този свят,
му беше твърде много самотата.

Заслушайте се във вълшебния му глас,
танцувайте със него в Пътя млечен,
защото той звезда е като вас
и като вас е светъл. И далечен.

                                        rasar
         [/tt]

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 18:18 от Gita

# 1
  • Мнения: 522
                                                  
 
  Черен или бял
Изведох момичето си в събота вечер
Всички се питаха с мен ли е тя?
-Да ние сме едно цяло!
Аз вярвам в чудеса,тази вечер стана чудо!
За това,ако си мое момиче,
за мен е без значение дали си черна или бяла!

Отпечатаха посланието ми в съботния брой на "SUN",
Трябва да им докажа,че не съм човек второ качество!
Казах им,че става въпрос за равенство,и истината
и да си прав и да грешиш!
За това,ако си мое момиче,
за мен няма значение дали си черна или бяла!

Не ме гледайте така!

Писна ми от тази дяволия!
Писна ми от тези неща!
Уморен съм от тази работа!
Видях,когато нещата загрубяха!
И не се уплаших от брат ти!
Не се плаша от някакви хартийки!
Не ме е страх от никой!
Кога ще успееш да го разбереш?!

Закрилата на банди,клубове и нации,
носят само мъка в човешките отношения!
Това е гнусна война в глобален мащаб.
Предпочитам да чуя и двете версии!
Виж,не става въпрос за раси,
просто за домове и лица!
От където идва кръвта ти,там е мястото ти!
Виждал съм как блясъка потъмнява!

Не смятам да пропилея живота си
под знака на цвета си!!!
Не ми казвай,че си съгласен с мен,
видях те,ти само хвърляш пепел в очите ми!

За това,ако си мое момиче,
за мен е без значение дали си черна или бяла!
Казвам ти,че ако ще бъдеш мой брат,
за мен няма значение дали си черен или бял!!!

Той е черен!Той е бял!Трудно е за превъзмогване!?
               

Отворена съм към идеи,ще слагам каквото искате.
Който се запише пръв тук ще прави следващата тема Laughing.
Надявам се всички да пишат тук без предрасъдъци и да забравим неприятните неща от миналото Peace.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 21:26 от Gita

# 2
  • Мнения: 5
Аз ще си спазя обещанието да постна последните два превода. Обаче ще се запиша по-късно в темата  Laughing Gita, надявам се, че ще добавиш препратки към всичките стари теми  Peace Освен това,  би било чудесно, ако расар няма против, темата отново да започва с нейното стихотворение.  Peace


Интервю на списание Ebony –декември 1984г.

Майкъл Джексън, който никой не знае.

Енергичния и притегателен лидер на групата "The Jacksons"- която проведе през 1984г. своето турне „Victory”, събирайки най–много количество публика на своите концерти и продавайки най-голямо количество билети в историята на шоу бизнеса – Майкъл Джексън се явява един изключителен човек не принадлежащ към никакви категории. Независимо от това, че той беше непрекъснато пред очите ни и е изключителен изпълнител в течение на  20 години, този 26 годишен певец, автор на песни, танцьор и актьор не се възприема за супер звезда, до момента в който неговият албум „Трилър” не става най-продаваната плоча за всички времена. След това за него се изписа много, но човека зад образа на супер звезда си остава тайна за пресата. В пресата Майкъл Джексън  се представя основно с клюки, слухове, лъжи и понякога с клевети. Това не е този Майкъл Джексън, когото съм наблюдавал и за когото съм правил репортажи от момента, когато той изникна от без известното градче Гари, щат Индиана през 1970г..Този Майкъл Джексън, когото никой не познава – топъл, чувствителен, плах, дълбоко увлечен в загадките на живота, чудесата и тези вълшебства, които завладяват децата. Няколко месеца по-рано, той ми каза, че се е уморил от волните и лъжливи публикации на пресата. Това, което той каза тогава, беше отразено в необичайно и разобличаващо изявление, което беше прочетено на пресконференция от неговия мениджър Франк Дилео.

„ Известно време размишлявах, трябва ли да реагирам публично на тези многобройни лъжи, които се разпространяват за мен. Реших да направя това изявление, продиктувано от несправедливостта на тези обвинения и онези сериозни страдания, които те причиняват на близките ми хора. Много съм щастлив, че получих тази благословия – това публично признание на моите усилия. Това признание носи със себе си отговорност към феновете ми по цял свят. Артистите винаги са длъжни да служат за пример на младежта. Тъжно ми е, че много от тях може да повярват на лъжливите обвинения. За да сложа край на това, а аз действително имам предвид КРАЙ.
Не! Никога не съм приемал хормони, за да бъде моят глас висок!
Не! Никога не съм променял скулите си!
Не! Никога не съм правил пластична операция на очите си!
Да! Един ден в бъдещето смятам да се оженя и да създам семейство! Разни други противоположни твърдения, просто не са истина!
В бъдеще, в случай, че продължат да се пишат нови измишльотини, ще съобщя на моите адвокати за желанието си да започна съдебен процес и да преследвам в съда всеки, виновен със строгостта на закона.
Както се спомена по-рано, аз обичам децата. Всички знаем, че децата са много впечатлителни и за това са много уязвими от такива истории. Уверен съм, че на някои от тях, тази клевета е причинила голяма болка. Заедно с възхищението им, бих искал да съхраня и тяхното уважение.”


Майкъл Доузеф Джаксън, чието второ име се явява името на неговия баща, заслужи уважение по традиционният начин – също, както заслужи титлата „ Най- великият артист в света”.
Неговият албум „Трилър” беше продаден в 35 милионен тираж и продължава да се изкупува. Той получава по 2 долара от 5 доларовата продажна цена на албума, което възлиза на 70 милиона от продажбите по цял свят.
Той организира и оглавява корпорация, която се занимава с деловите му предприятия, включително и Michael Jackson Inc., което се разпорежда с доходите от неговите албуми и видео продукции; „Експерименти в звука”, които се занимават с новите технологии в звука; и Optimum Productions, които произвеждат неговите клипове и видео версии на други изпълнители. Той спечели повече награди от всеки друг в областта на звукозаписа и видеото, получавайки безпрецедентните 8 награди на American Music Awards, рекордните 8 Грами и награда на MTV Video Award.
Роден пети, от шесте талантливи синове на Джоузеф и Катрин Джексън в Гари, Индиана, преди 26 години (29.08.1958г), той мисли позитивно и се явява творческа личност, артист, вдъхновен от дълбоката си загриженост към цялото човечество и неизкоренима любов към професията си. Любовта му към феновете, които го обожават, не може да се сравни с нищо. Любовта помогна на Майкъл да издържи, едно от най-тежките турнета в неговата кариера. Макар и турнето „Victory” на трупата "The Jacksons", както се очакваше, беше длъжно да събере повече от 70 милиона долара, Майкъл не участваше в него от любов към парите. Той каза, че го е направил заради любовта си към семейството, феновете и благотворителната дейност. Предполагаше се, че неговите родители, които организираха това турне заедно с боксовия импресарио Дон Кинг, ще получат по 5 милиона, а всеки от братята по 7,5 милиона. Майкъл заяви, че неговата част от печалбата ще отиде за три полезни дела. Това са: Обединен фонд  колеж за чернокожи, Фондация „Добри времена” за неизлечимо болни деца и фонд TJ Мартел за изследвания в областта за лечение на левкемията и рака. Също така ще даде парите от продажбата на специалният албум "Let's Beat it" за благотворителност. Той прави това, защото както казва именно децата са го вдъхновили да напише хита „Beat it". „Децата са моето велико вдъхновение във всичко, което правя” – казва Майкъл. „Аз обожавам децата и съм луд по тях. Искаше ми се да напиша песен, такава рок песен, каквато сам бих купил...Искаше ми се тя да се харесва на децата, учениците и колежаните.” – каза този внимателен автор на песни, чиито две любими произведения са - "Лешникотрошачката" от Чайковски и "Петър и вълците." Той разказва за песента "Be not always", която написа с помоща на своя брат Марлон. В една нежна сантиментална песен, която е водеща в албума "The Jacksons" “Victory”, Майкъл със сълзи умолява да променим света в който „майки плачат, за децата, които безпомощно умират в ръцете им....”.Той отбелязва, че всичките неговите братя също се отнасят така към децата, „не само аз”. Спомни си, че супер звездата от миналото Джозефин Бейкър, актриса на която той се възхищава, е имала цяла „органицазия на  обединените нации”с осиновени от нея деца. Майкъл, се усмихва широко и казва: „Искам да имам собствени деца, но възнамерявам също така да осиновя, деца от толкова раси от колкото успея. Наистина се каня да направя това. Аз обичам децата. Също, като Емануел Люис, той е настоящо вдъхновение за мен.”
Каквото и да било, нищо не вдъхновява изпълнителя повече от неговите фенове и семейството му. Той ми каза това, скоро след като във вестниците почнаха да циркулират съобщения за това, че се е разглезил след успеха на албума „Трилър” и голямото количество награди, включая и наградата на списание "Ebony" , за постижение на чернокож изпълнител. „Аз можех да подобря много рекорди още с албума "Off the wall", и бях водещ певец дълго време, а сега и албума „Трилър”, който стана най-продавания и все пак не заради това се каня да напусна” – каза Майкъл за слуха, че се кани да напусне  "The Jacksons” след турнето. „Те са мои братя ( Джеки, Джърмейн, Тито, Марлон и Ранди) и аз много обичам всеки един от тях, и смятам, че пресата търси каквото и да е, за да продава вестниците си и за това си измислят някакви неща и ги пишат.
В началото на турнето Майкъл каза: „Направих това, заради удоволствието да бъда на турне и да съм със семейството си, и заради децата, които купуват плочите ни. Аз съм, като наркоман за сцената. Длъжен съм да съм на сцена.” Веднъж по време на интервюто в неговия дом в Калифорния, където той все още живее с родителите си и сестра си Ла Тоя, Майкъл каза: „Бих искал да споменете това: главната причина за моята любов към това, което правя са феновете ми. Обичам феновете. Когато съм на сцената и виждам, как феновете танцуват и крещят ентусиазирани, ние искаме да им дадем тази радост – това е,което обичам повече от всичко. Стоиш на сцената, отдаваш им енергията си, любовта си и те буквално ти я връщат обратно. Това е прекрасно. Това обичам повече от всичко – да съм на сцената и да правя феновете щастливи.”
Интервюто продължава и Майкъл говори за многото неща, които правят,но пресата пропуска в търсене на слухове. Ето и някои от изказванията:

Ebony: Налага ти се да се справяш с много стрес и натиска върху теб от развлекателната индустрия. Хората все търсят нещо от теб, предложения валят от всички страни. Как се справяш със стреса и натиска?
Майкъл: Справям се с това някак...и не се сравнявам с Исус, защото не бих могъл даже да си помисля за себе си по този начин, но сравнявам това с Исус, заради това, което му е дал Господ по някаква причина, и той е проповядвал и хората са отивали при него, и той не се е ядосвал, не ги е отблъсквал, казвайки им: „оставете ме намира, нямам време”.
Ebony: Но ти трябва да се срещаш с фенове, които те притискат и дерат.
Майкъл: Ядосвам се понякога, защото има хора, които идват при теб и се отнасят лошо, казват: „Седни и се разпиши на този лист за моето дете”. Просто те командват. Аз им казвам: „Имате ли химикалка?”- „Ти нямаш ли химикалка? Отиди и вземи”. Наистина ми говорят така...Някои хора ме дразнят. Те смятат, че ти им принадлежиш. И ти казват: „ Слушай, аз съм те направил, това, което си”. Аз им отвръщам – момент. Вие не сте си купили албума ми, само за да ми помогнете. Купили сте го, защото ви е харесал, така си е”.
Ebony: Гледат на теб, като модел за подражание. Веднъж ти се появи в публичната библиотека на Чикаго, за да поддържаш интереса на децата и възрастните към четенето, и за сувенирните  маркери за книги бяха твоите изказвания. Все още ли обичаш да четеш?
Майкъл: Обичам да чета. Бих искал да посъветвам хората да четат повече. Книгите – това е светът. Ако вие не можете да пътешествате, ще го направите мислено с помощта на четенето. Можете да видите каквото искате и да попаднете на всяко място, което искате с помощта на книгите.
Ebony: Случвало ли ти се е да четеш нещо, което се отнася до живота на чернокожите, за тяхната история?
Майкъл: О, да! Аз съм много благодарен на г-н Джон Джонсън за това, което той направи, публикува книга на издателска къща Джонсън. Смятам, че това е много хубаво – показва, че имаме принос към човечеството. Много хора смятат, че нищо не сме направили.
Ebony: Какво ти помага да бъдеш наясно, какво в наши дни правят, мислят и говорят чернокожите? И кои са хората, освен твоето семейство, които влияят на начина ти на мислене?
Майкъл: Харесва ми как Джон Джонсън управлява организацията си. Струват ми се, че всички те са много приятни хора. Навярно имат и спорове, но въпреки всичко са много приятни хора...Те оказват голямо влияние на младите хора. Хората се ръководят от това, което пишат "Jet" и "EBONY". Така те получават информация от тези две списания, младежите също. Аз ги питам: „ Къде прочетохте това?- „Прочетох го в"Jet" . "Jet" и "EBONY" им помагат да бъдад в крак с това, което става. Смятам, че това е забележително...Господи, аз просто се възхищавам на такива хора, като Джонсън и Уолт Дисни. Според мен, те са феноменални.
Ebony: Ти говориш за това, как влияят на твоя живот, книгите и различните хора. В каква степен, пътуванията ти формират отношението ти към живота и възгледите ти?
Майкъл: Смятам, че преди да се сдобиеш със семейство, трябва да се постараеш да пътуваш из света, ако можеш. Това е най-невероятното образование, което аз някога съм получавал. Смятам, че е феноменално. Имам предвид, да видиш културите на различните народи, разни хора, да говориш с хората, просто да гледаш и да се учиш...Когато пътувам съм очарован от това. Когато за първи път бяхме в Швейцария, бях готов да заплача. Това е самата истина.
Ebony: Какво в това пътешествие те трогна така, че предизвика такава емоционална реакция?
Майкъл: Красотата. Това е, о Господи, просто ти се иска да крещиш към небето. Това е невероятна страна и гледката на тяхната гора ме вдъхновява. Снимките е пресъздават красотата на Швейцария. А после бяхме в Холандия и Франция, Господи, те също са невероятни!
Ebony: Очевидно, когато пътуваш си повече от турист – ти си наблюдател.
Майкъл: Много хора просто остават в градовете, когато пътуват. Те трябва да изберат да разгледат страната в която са. Където и да отидеш има все са неща създадени от човека, но е по-добре да видиш красотата създадена от Бог.
Ebony: Кои страни ти направиха най-голямо впечатление, по време на пътуванията ти?
Майкъл: Бих искал да покажа това. Ще кажа следното. Винаги съм считал, че всичко, което касае артистичността, Чернокожите са много талантлива човешка раса. Но, когато попаднах в Африка, се убедих още повече. Там правят невероятни неща. (В западно африканските страни, включително и Сенегал) Ние бяхме на едно такова място, където обикновено, африканците търгуват със своите произведения и всичко подобно. Аз се приближих до една хижа, където един мъж беше издялал удивителни вещи....Той взима къс дърво и такава шпатула, приличаща на голям нож и почваше да дялка, а аз просто стоях в захлас. Той издяла голяма маска, потопи го във вода и ми го подаде, а аз му платих.
Ebony: Изглежда, африканското изкуство ти е направило голямо впечатление, а африканската музика и танци?
Майкъл: Когато слезнахме от самолета в Африка, нас ни посрещна дълга редица от африкански танцьори. Звука от барабаните им изпълваше въздуха с ритъм. За малко не полудях, крещях, говорих – прекрасно! Те имат мелодия, те имат ритъм...Бях толкова щастлив от всичко това. Ето това е, си казах. От тук съм дошъл. Родина...
Ebony: Очевидно е, че музикалните ти корени са те впечатлили. Как ти се струва, откъде африканците черпят музикалното си вдъхновение?
Майкъл: Музиката започва от природата. Музиката – това е природата. Птиците създават музика. Океанът създава музика. Вятърът създава музика. Всички природни звуци – това е музиката. Тук започва това...Разбирате ли, ние просто копираме природата, тези звуци, които чуваме в природата.
Ebony: Пътуванията ти повлияха ли ти върху това, което мислиш за човешките раси?
Майкъл: Това, което ненавиждам най-много от всичко е невежеството. Също, като проблема с предразсъдъците в Америка. Знам, че в други страни е още по-лошо. Бих искал да взема обаче, да речем от Венецуела или Тринидад, истинската любов и безразличие към цвета на кожата и да ги пренеса в Америка.
Ebony: Ти говориш за своите наблюдения много емоционално. Моля те, продължавай.
Майкъл: Имам предразсъдък към невежеството. Имам предразсъдък само срещу това. Всичко това е просто невежество и е насадено на хората, защото това не е генетично. При малките деца в тези страни няма предразсъдъци. Бих искал това да го напишете. Аз изобщо нямам такива предразсъдъци. Смятам, че хората трябва да мислят повече за Бог и Неговите творения...Погледнете на всички тези чудеса в човешкото тяло – различни на цвят органи, цвета на кръвта – всички тези различни цветове, правят различни неща в човешкият организъм. Това е най-невероятната система в света. Тя създава една структура, едно човешко същество. И ако това може да се случва в човешкото тяло, защо и ние хората да не можем да го правим? Ето какво чувствам. Бих искал целия свят да мисли повече за това и да направи нещо. Това (предразсъдъците) е единственото нещо, което мразя. Наистина го мразя.
Ebony: Това, което ти току що каза, прозвуча не само страстно, но и убедително. Как ще предадеш своите чувства на хората, ако не се появяваш пред публика, за да изразиш гледната си точка?
Майкъл: Старая се да пиша тези неща и да ги вмъквам в песните си. Да ги вмъквам в танца. Да ги вмъквам в моето изкуство, за да ги разбере светът. Ако политиците не могат да направят това, искам аз да го направя. Художниците, със своите картини. Поетите, със стиховете си. Длъжни сме да го направим. Мисля, че това е много важно – да спасим мира.
Ebony: Стиви Уондър, явно споделя същите чувства, съдейки по някои негови музикални послания.
Майкъл: За това, аз много обичам най-популярният албум на Стиви Уондър "Songs in the key of life". Той в този албум има песен „Black Man”...Аз виках и подскачах, когато чух тази песен, защото той показва на света, какво е направил черния човек и какво са направили другите раси и той съхранява прекрасното равновесие, споменавайки какво са направили и другите раси. И после споменава, какво е направил черния човек. И вместо да го назовава по друг начин, той го нарича „Black Man”. Ето това много ми харесва. Това е чудесен начин, да казваш истината чрез песен. Ето така много обичам.
Ebony: Изглежда нямаш никакви възражения против посланията в песните, ако тези послания са позитивни. Твоята музика, за разлика от музиката на други изпълнители, остава чиста от към прослава на наркотиците. Но наркотиците са реалност. Какво мислиш за това?
Майкъл: Средата в която се намирам, има достатъчно от това и на мен непрекъснато ми предлагат от него. Хората стигат толкова далеч, че просто ти го пъхат в джоба и си тръгват. Ако това беше нещо добро, те нямаше да го правят така. Нима някой би сложил нещо добро в джоба ми и просто би си отишъл? Не искам да имам никакво отношение към нещо такова. Искам да кажа нещо, което може и да прозвучи банално, но е това в което наистина вярвам – естественият кеф, това е най-хубавия кеф на света....Кому е притрябвало да вземеш нещо, и после да седиш цял ден, след като си го взел (наркотика) и да не знаеш кой си, какво правиш и къде си? Взимайте това, което ще ви вдъхнови да направите велики неща за света.
Ebony: За теб Бог и религията, имат ли отношение към процеса за достигане на естествения кеф?
Майкъл: О, да! Бог, разбира се! Вярвам в Библията и се старая да я следвам. Знам, че съм несъвършен човек...Не правя от себе си ангел, защото не съм ангел, но не съм и дявол. Старая се да бъда по-добър, доколкото мога и да правя това, което смятам за правилно. Просто нищо повече. И вярвам в Бог. -Това не съм го подчертала случайно!
Ebony: молитвите играят ли някаква роля в живота ти?
Майкъл: Моля се всяка вечер. Аз не се моля само вечер, моля се и през деня. Когато видя нещо красиво, всеки път, когато видя нещо красиво, когато летя със самолет и други неща, казвам: О,Господи, това е прекрасно! И винаги произнасям малки молитви в разстояние на целия ден. Обичам красотата.
Ebony: Говорейки за красотата, за публиката те асоциира с много красиви хора, включително и с твоите прекрасни сестри Ла Тоя, Реби и Джанет, но освен с тях и с Даяна Рос, Татум О`Нийл и Брук Шийлдс. Ти имаше някои романтични отношения с последните две. Казват, че между теб и Татум има много общо: родителите и на двама ви много ви пазят, тя е татино момиче, а ти си на мама момчето.
Майкъл: Бих искал, всички, които четат "Jet" и "EBONY", да знаят, че преди всичко ние сме добри приятели. Това е основното. Смятам, че за момчетата ,момичетата са по-добри приятели. И обратното. За момичетата, момчетата са по-добри приятели.
Ebony: Какви са ви отношенията с Брук? Кога се запознахте и развиват ли се отношенията ви?
Майкъл: С нея се запознахме на Academy Awards. Тя ме покани на танц, защото аз не бих я поканил, знаете, че съм твърде срамежлив. И ето тя ми казва: „ Искам да танцувам с теб днес”. Отвърнах и – прекрасно. И заедно отидохме на дансинга и започнахме да танцуваме. Там звучеше тази старомодна музика на Бени Гудман и Томас Дорси, а тя не е много танцувална. И там са още онези плешиви старци, които танцуват бавни танци, на Лорънс Уелк, ние просто не можехме да танцуваме на това и за това се заговорихме и започнахме да се опознаваме един друг. Разменихме си телефоните и започнахме да си звъним и да си говорим, така станахме много добри приятели.
Ebony: Значи ли това, че Брук замени Татум в качеството на специален приятел?
Майкъл: Татум, винаги ми звъни и се надявам да  прочете това интервю, защото съм длъжен да и се извиня, че не винаги мога да отговоря на обажданията и. Но тя все още ми е скъп приятел.
Ebony: И Татум и Брук са прекрасни актриси. Ти много добре игра в "The WIZ". Какво е бъдещето ти в киното?
Майкъл: Много съм увлечен по тези неща, които искам да направя и това, което искам да направя в киното е сред тях. Просто съм нетърпелив. След "The WIZ", получих невероятни предложения, неща, които са още в процес на създаване.
Ebony: Ти веднъж каза, че ще много внимателно ще избираш следваща роля, защото не би искал да играеш едно и също. Каза, че след "The WIZ", някои хора все още те наричат „Плашилото”, заради персонажа, който изигра.
Майкъл: каквато и роля да изиграеш, хората ще я свържат със собствената ти личност. Но това е игра. Ти се въплъщаваш в друг човек. Между другото, не бих искал това да го наричам „игра”, защото не обичам много актьорите и актьорската игра.
Ebony: Моля те, обясни.
Майкъл: Аз не смятам, че актьорската игра, трябва да е игра. Игра е, ако играеш, ако имитираш реалност. А  си длъжен да създаваш реалност. Това трябва да се нарича вяра. Разбирате ли, аз винаги съм бил против това, когато съм мислил за актьорска игра. Не искам да видя актьора. Искам да видя, този в когото вярва. Не искам да видя, как се имитира истина. Искам да видя човека, който вярва в тази истина. Тогава това е истинско. Аз искам да видя човека, който вярва в тази истина...Тогава ще можеш да докоснеш аудиторията.
Ebony: Какво би искал да те попитат, но никой не те пита?
Майкъл: Това е хубав въпрос. Може би за децата или за написването на песни, или за това, за което току що говорих...Света и мислите на хората, няма да станат по-добри, ако някой вмъква неправилни неща в стиховете и говори неправилни неща от сцената и всякакви такива. Това е много важно и мисля, че това може да обърка много хора, защото артиста може много да направи в кариерата си, да промени целия свят с това, което мисли и прави. Хората биха го чули по-добре отколкото президента или друг политик. Трябва да са внимателни. Те могат да променят образът за  живота на хората с това, което правят и мислят. За това е така важно да даряват хората с любов и за това обичам, това, което правя....Когато Марвин Гей е пуснал албума ” What's Going On”, страшно много хора чернокожи и бели, но основно чернокожи са научили нещо. „Събудете се! Какво става? Събудете се!”. Тоест, те, които не гледат новини, не четат вестници и не разбират цялата дълбочина на хуманизма. Какво става? Събудете се!
Ebony: Имаше няколко кампании против така наречените „грозни стихове” в песните на някои музикални групи. Ти имаш ли някакви съображения относно тези групи и стихове?
Майкъл: Понякога те отиват твърде далеч. Нищо не оставят на въображението. Ако аз излезна на сцената гол – никакво въображение. Не бих им позволил да си представят как изглеждам без дрехи. Така че разбирате, някои го правят твърде....Длъжни сме да оставяме на хората нещо за въображението. А някои отиват твърде далеч. Смятам това за много важно – да давате правилен пример, защото вас ви гледат  много деца.

Най-продуктивната година в неговата изпълнителска кариера е към края си, а неговия талант  му помогна да заработи 100 милиона долара, но Майкъл не се задоволява с това  да почива на лаври или на доходите си. Той гледа в бъдещето направляван от две изказвания, които направи сам. „Интересувам се да си проправя собствен път, а не да вървя по отъпканите пътеки и това искам да правя в живота си с всичко с което се занимавам.”- ми каза Майкъл в своето интервю от 13 юли 1979г. Другото изказване той направи играейки ролята на „Плашилото” в "The WIZ", филмът в който той се снима, заедно с добрата си приятелка -Даяна Рос. В сцената, почти в края на филма, Майкъл произнася тези думи от името на персонажа. Плашилото: „Успех, слава, богатство – това са илюзии. Всичко, което е истинско – това е приятелството споделяно от двама души.”
Това са мисли на този Майкъл Джексън, когото никой не познава.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 18:35 от Аbi

# 3
  • Мнения: 5
Списание Ebony, октомври 1994г.
„Къде срещнах Лиса Мари и как и направих предложение”

В първото интервю, което краля на поп, рок и соул музиката даде за Ebony, след потресаващото за Америка изявление за неговия брак с Лиса Мари Пресли, дъщеря на рокендрол звездата Елвис Пресли, Майкъл Джексън разказа за това, къде са се срещнали и как и е направил предложение.

В някои публикации се твърди, че са се запознали само 8 месеца преди Лиса Мари Пресли-Джексън да направи изявление, в което се казва: „ Моето име е Лиса Мари Пресли-Джексън. Моето бракосъчетание с Майкъл се състоя на частна церемония, отвъд пределите на Съединените щати (26 май)” Тя каза, че този брак не е официално обявен, защото: „Ние сме двама души, които живеем под строгия контрол на пресата и се стараем да запазим нашия личен живот....Аз много обичам Майкъл. Посвещавам живота си на това да бъда негова жена. Разбирам го и го подкрепям. И двамата желаем да увеличим нашето семейство и да живеем щастлив и нормален живот заедно. Надяваме се, че приятелите ни и феновете ще ни разберат и ще уважават нашият личен  живот.”
Именно в стремежа им да запазят личния си живот, накара пресата да се заеме с разследване и после се появиха статии, съобщаващи, че младоженците са се познавали, само 8 месеца, преди началото на техния романс, който ги доведе до сватба. Всъщност, Майкъл, който сега е на 36г. и Лиса Мари, която е на 26г., са били деца, когато са се видели за пръв път в Лас Вегас, 20 години по-рано. Той е бил на 16г, а тя на 6г. "The Jackson Five" с Майкъл в качеството си на солист, са се изявявали в Grand Hotel MGM през 1974г. от 9-ти до 23-ти април и от 21-ви август до 3-ти септември. Майкъл, който работи в студио в Ню Йорк, намери време да даде на „Ebony”, ексклузивно интервю. Той си спомня: „ Нейния баща (Елвис) я доведе на нашето шоу, където се изявявахме и деветимата (Майкъл, Джеки, Тито, Джърмейн, Марлон, Ранди, Реби, Ла Тоя, Джанет). Това беше истинско семейно шоу – единственото семейно шоу в Лас Вегас на което се допускаха деца. Елвис доведе дъщеря си Лиса Мари. Тя седеше на първия ред, а заедно с нея имаше и телохранители. После я доведоха зад кулисите, срещнахме се и разговаряхме. Това се случваше много често. Тя идваше отново, и отново, отново. Това беше истинско събитие. След това аз много дълго не я бях виждал. Знаете, като два кораба в ноща – здравей и довиждане.”
Лиса Мари се омъжи за Дани Кю през 1988г и от този брах се родиха две деца (дъщеря и сега е на 5, а сина и на 2). Разногласията, които има двойката, така и не се изгладили и  брака завършва с бърз развод в Доминиканската Република, миналата пролет.
Майкъл каза, че отношенията им с Лиса, достигнали нови нива, три години по-рано, когато той пуска новият си албум "Dangerous". „Започнахме да излизаме някъде заедно. Говорехме по телефона...Забелязах, че станахме по-близки. Бяхме в Лас Вега на семеен празник на семейство Джексън (февруари 1994г). После пътувахме до Атланта, при бившия президент Джим Картър, за да посетим деца, но никой не знаеше, че тя е там, с мен. Най-хубавото в нашите отношения беше, че често бяхме заедно, но никой не позволявахме да разбере за това. Така се виждахме години. Държахме се спокойно и ни беше много хубаво един с друг. Като цяло така започнаха нашите срещи.” Майкъл каза, че в този период са се променили отношенията им – от добри приятели, те станали влюбени.
Като автор на песни, пишещ за всички оттенъци на човешките чувства и емоции, Майкъл има усет към тайната за написването на песен. За него тази тайна е във вдъхновението. Ако се заслушате в текстовете на песните "Remember the time" и "I can't let her get away" от албума му "Dangerous", вие ще разберете, че вдъхновението е била Лиса Мари.
Тя без съмнение му е дала тази подкрепа, от която той имаше нужда през 1993г, когато е подложен на съдебни обвинения. „Аз бях на турне и имах чувството, че съм попаднал в Армагедон – Армагедон на мозъка – спомня си Майкъл. Всичките тези ужасни истории се въртяха около мен. Нищо от това не беше истина. Това беше невероятно. Лиса Мари ми позвъни. Тогава можех да преброя истинските си приятели на пръстите на едната ръка. Тя много, много ме подкрепяше през цялото време. Това ми направи огромно впечатление. Тя ми звънеше и плачеше. Тя изпадаше в ярост и искаше да удуши тези хора. Но най-голямо впечатление на мен ми направи, земетресението в Лос Анжелис (януари 1994г.) – развълнувано разказва Майкъл. Така се получи, че в деня на земетресението, моят телефон работеше. Аз бях в ужас – направо полудял. Мислех си, че е края на света. Тогава телефона звънна и беше тя, веднага след земетресението.”
По- късно в Лондон, където Майкъл се лекува от пристрастността си към болкоуспокояващи лекарства, Лиса Мари, както той казва, му е дала да почувства, че техните отношения са се превърнали в истинска привързаност. „Тя ми звънеше, но не винаги можеше да ме намери. Това много я разстройваше. Аз получавах всичките и послания... Тя беше много обезпокоена.”
И след всичко това, казва Майкъл, за него е дошъл момента да си каже „това е моето момиче” и „това,което ме караш да чувствам” (Майкъл се смее, произнасяйки, тази игра на думи от две от неговите знаменити песни.) „Това просто се случи – казва той за този момент на истина. Ние прекарвахме много време в ранчото „Невърленд”, просто се разхождахме и разговаряхме. Това се случи! Това възникна съвършено естествено. Знаехме за чувствата си един към друг, дори и без да говорим за това. Всичко беше в нашите емоции, чувства и погледа в очите.”
Когато, Майкъл подробно ми разказа за това, как приятелството се е превърнало в романс, аз го попитах: „Кой направи предложението, ти или Лиса Мари?” Той отговори: „Аз го направих.” Изчервявайки се при този спомен, Майкъл каза: „Първо я попитах – аз съм най-плахия човек на света, казах и – ние говорехме по телефона – „Ако те попитам дали ще се омъжиш за мен, би ли го направила?” Тя каза: ”Разбира се” После настана мълчание. После и казах: „Извини ме, но имам нужда от вана” – той се смее лъчезарно. – И когато се върнах не знаех какво да кажа. Но ето така се случи.”
След направеното по телефона приятно предложение, сгодената двойка се вижда в Невърленд, където е започнал този романс. Връхната точка на романса, става бракосъчетанието на 26 май в Доминиканската Република, доказвайки, че любовта побеждава всичко. Краткият меден месец, младоженците прекарват в Будапеща, Унгария, където булката придружава младоженеца на снимачната площадка – той снима реклама за своя нов албум "HIStory". Освен това, те са правили онова, което и двамата обичат – грижили са се за деца. Посещавали са детски болници, където са разговаряли с малките пациенти и им подарили играчки. Това било само началото  на важните неща с които решили да се занимават. Тези важни неща не са били да запишат песен заедно, макар и Лиса да е наследила талант към пеенето от баща си. „Всички тези приказки за това, че с Лиса ще записваме заедно, са само слухове – казва Майкъл. Това, което искаме да правим повече от всичко, е концентрирано към децата. Никога не бях срещал някой, който да е загрижен за децата, колкото мен. Аз се отнасям много емоционално към децата. Лиса Мари е точно същата. Където и да отидем, ние посещаваме детски болници. Мечтата ми е, да заминем заедно в Южна Африка и Индия и да помагаме на деца.”
На въпроса за плановете му да има собствени деца, той отговаря: „Това вече се случва”. След това седмия от деветимата Джаксън, замълчавайки, добавя: „Искам да имам повече деца, отколкото има моят баща.”

Автор: Робърт Джонсън

# 4
  • Мнения: 59
Здравейте,добре че е АБИ първа,ако бях аз, имаше да се чудите тема ли е това или какво. Laughing
Аби,    bouquet
На 03.02. излиза вестника с диска.

# 5
  • Мнения: 522
Аби,ще сложа всичко което си беше в старите теми,но в момента не разполагам с достатъчно време Peace.
Тоя вестник ще го имам Party.

# 6
# 7
  • Мнения: 4
Надявам се в тази тема да има много позитивизъм и интересни неща, като например интервютата преведени от Аби, Калина и всички останали момичета, които се лишават от свободното си време за да превеждат за нас-незнаещите английски.Сърдечно им благодаря!

# 8
  • Мнения: 5
Лично аз съм си приготвила пари за диска от сега. Освен това съм си наточила ноктите, в случай, че се наложи да одера някой, ако се опита да ме пререди! Laughing Сега се надявам, момичетата - бегълки да започнат да се връщат в темата и да дадат личен пример, как трябва да изглежда тя. Без усилия, търпение и компромиси няма как да стане!  Peace

# 9
  • Мнения: 522
Парички готвя аз и за двойния диск,който доколкото разбрах ще има и подаръц с него.Кой знае през февруари или през март ще го имаме тук?

# 10
  • Мнения: 5
Парички готвя аз и за двойния диск,който доколкото разбрах ще има и подаръц с него.Кой знае през февруари или през март ще го имаме тук?

В началото на март, заедно с блу рей формата. На мен ми се иска блу рея да имам, но той ще е към 50 лв,та не е сигурно, че ще го бъде. Но в него ще има много допълнителен материал, който няма да го има и в двойният диск.

# 11
  • Мнения: 522
Аз много не съм наясно тоя блу рей за да го гледаш трябва ли да имаш някакво специално устройство,чете ли се на обикновенно ДВД?

# 12
  • Мнения: 5
Аз много не съм наясно тоя блу рей за да го гледаш трябва ли да имаш някакво специално устройство,чете ли се на обикновенно ДВД?

Мне, трябва да имаш блу рей плеър, но това си е бъдещето все пак.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тук съм.

# 14
  • Мнения: 7



http://www.fanpop.com/spots/prince-michael-jackson/images/9532299/title

На този адрес има доста интересни снимки на живите частички от Майкъл....децата му.Бланкет е невероятно чаровно дете със абсолютно копие на очите и погледа на баща си.....Парис е чаровница ..а Принс...е с облеклото на Питър Пан.Казвам какво съдържа адреса защото има хора които не искат да гледат снимки на децата му....!




Общи условия

Активация на акаунт