За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 000
  • 735
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 876
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 26

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 876
Продължение от предходната част на темата.

Въпроси, които очакват отговори:

знаете ли от какво се приготвя чипс от скариди - преди малко ядохме в един китайски ресторант и щерката много ги хареса, но не знам от какво са направени. приличаха на пържен снакс?

Имам бърз въпрос.Почвам да правя тиквеника на Селма,но забравих да купя лимон.Ще стане ли без заливка или ако може с нещо да заменя.Или да пратя някое от децата до магазина Joy


Едно въпросче - много ми се приядоха сърца и воденички- така както ги правят по заведенията-запържени на тиган в соев сос.Трябва ли преди това да ги варя или нещо друго  newsm78 ? Иначе от тука съм си записала няколко рецепти за воденички, но понеже в момента нямам други продукти (сметана, гъби и т.н.), та затова нещо по-простичко Wink

# 2
  • Мнения: 5 001
Айде...хАДЖИ....Благодаря за новата темичка  Hug

знаете ли от какво се приготвя чипс от скариди - преди малко ядохме в един китайски ресторант и щерката много ги хареса, но не знам от какво са направени. приличаха на пържен снакс?
Ако са хрупкави и плоски на вид и златисти на цвят...
Продават се в китайските магазини(в които има и хранителни придукти).В сух вид ги продават в едни пликчета(прозрачни едни такива кръгчета,колкото като си събереш палеца с показалеца).
Слагат се в сгорещено олио и те се надуват и стават този чипс за който аз си мисля,че сте яли.....Отцеждат се върху кухненска хартия за да обере излишната мазнина.

# 3
  • Мнения: 122
мерси за темичката  Hug


момичета искам да ми помогнете Grinningтърся една рецепта за сладкиш-отгоре имаше нещо като желе,май с компот от кайсии,а отдолу блат,ама как се казваше незнам newsm78а така ми се е приял Mr. Green


виж това което правя аз цък - дали е нещо такова. но тук съм я правила с два блата. По рецепта е с един.

# 4
  • Мнения: 7 418
Имам бърз въпрос.Почвам да правя тиквеника на Селма,но забравих да купя лимон.Ще стане ли без заливка или ако може с нещо да заменя.Или да пратя някое от децата до магазина Joy
   По-добре е да сложиш лимон,разбира се. Simple Smile
    Можеш да го замениш с готов лимонов сок,но няма да е съвсем същото. Rolling Eyes

# 5
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Едно въпросче - много ми се приядоха сърца и воденички- така както ги правят по заведенията-запържени на тиган в соев сос.Трябва ли преди това да ги варя или нещо друго  newsm78 ? Иначе от тука съм си записала няколко рецепти за воденички, но понеже в момента нямам други продукти (сметана, гъби и т.н.), та затова нещо по-простичко Wink


Аз ги сварявам . Изкисвам предварително сърцата, а след това  варя и отпенвам. Задушавам ги със зеленчуци, вкл. и гъби  Simple Smile
С гъби и сметана не съм ги пробвала.

 

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Идеално лошата - задължително се варят, защото особено сърчицата трудно ще ги направиш в тиган. Ще станат на жилави топчета  Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
Здравейте момичета, имам бързо въпросче.

По магазините срещам единствено есенциите на д-р Йоткер, а търся ментова такава. И въобще плодови аромати. Моля, кажете от къде да си ги набавя. В София съм! Simple Smile

Хиляди предварителни благодарности!   bouquet  bouquet  bouquet

И извинете, ако това е дискутирано другаде, не намерих!

# 8
  • До морето
  • Мнения: 7 071
благодаря ви за отговорите   bouquet, аз вече започнах да ги варя воденичките, ама така като гледам май утре ще ги ядем, много бавно става беееееее

# 9
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Нямаш ли тенджера под налягане за воденичките? Стават като мозък в нея.

# 10
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78

# 11
  • Мнения: 7 418
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg13961283#msg13961283

# 12
  • Мнения: 22 867
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78

Виж тези шоколадови сладки с фастъчено масло дали ще ти харесат.

# 13
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
ще ви следя

# 14
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78

Виж тези шоколадови сладки с фастъчено масло дали ще ти харесат.
Страхотни са...точно заради тях купих фастъченото масло.

Общи условия

Активация на акаунт