За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 005
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Не мога да намеря рецептата на Лебрекс за експресните кифлички Praynig
Моля за помощ    bouquet

Delicate и аз не знам къде е, но съм си я копирала. Ето заповядай копирам я и за теб тук.

Под моите бележки, да се разбира - Бележките на Labrex.

ЕКСПРЕСНИТЕ КИФЛИЧКИ ОТ СУПЕР ТЕСТО

4 яйца
200 гр мазнина (маргарина, мас)
3 ч.ч. пресно мляко
1 ч.ч. захар
100 гр жива мая (3 с.л. суха)
щипка сол
1,5 кг брашно приблизително

Маята се разтваря в топлото мляко и веднага от продуктите се замесва тесто.Разделя се на две части, всяка се разточва на кора с дебелина  0,5 см, реже се на триъгълници и се оформят кифлички. Оставят се около 30 мин, покрити, след това се мажат с яйце и се пекат на 180 С до червена коричка. По желание може да се сложи пълнеж в кифличките.

P.S. Дозата е голяма, сами решавайте колко да правите  - цяла, половинка или четвърт.
Тестото може да се остави в хладилник, втасва си и там, може да му се добави и малко повече захар от указаната.

Моите бележки: Направих половин доза, излязоха три тави – две големи и една по-малка. Сложих ¾ ч.ч. захар и едно цяло кубче жива мая. Кифличките направих с пълнеж от сладко и конфитюр. Пекох на умерена фурна при 150-160 град за моята фурна. Хареса ми тестото, не лепи, лесно и приятно за работа, вкусно е, много меко и пухкаво вече опечено. Използвах ч.ч. с вместимост 240 мл. Рецептата е руска, ето източника. На мен определено ми хареса, специалистките  могат да кажат какво мислят.  

Kифличките оформях от триъгълници, розичките по всички начини, които знам - от няколко кръгчета, от оная заготовка, като морков, на тая страница показах начина и като тези розички - сладки, като правих и по едно листенце, на което сложих всяка розичка и така пекох. Розичките са ефектни, но най-добре станаха по-дребните, при по-големите, в средата остана малко недопечено, не сурово, но леко глетаво, пък листчетата се попрепекоха. Така че не се хвърляйте на ефектите, класическите кифлички бяха най-хубави и на вид и добре изпечени.

# 46
  • Мнения: 1 798
Venetta ,много благодаря Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 7 934
Дядо Хаджия, малко късно видях и редактирах, но за соения гранулат и късчетата, ги купувам от метро, Би следвало и в БГ да ги има там, защото Метро е верига и трябва да имат навсякъде едни и същи продукти. Иначе една съседка си хапна и много и´беше вкусно и даже не разбра, че не е истинско месо.

Оооо за соевите продукти да не почваме, че там има да разказваааам. Щом моята месарка в къщи още не е разбрала, че го яде значи си върши работата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Много ми стана интересно това което е пуснала Venetta за Сай-тан. Дали може да се намери в България? Как мислите?
 

# 49
  • София
  • Мнения: 7 934
Много ми стана интересно това което е пуснала Venetta за Сай-тан. Дали може да се намери в България? Как мислите?
 


Намира се. Там от нейния линк ще видиш.

# 50
  • Мнения: 668
Здравейте, моля някой да ми предложи изпитана рецепта за винен кебап.  Опитах с търсачката, но нещо не ми се получи. newsm78

# 51
  • Мнения: 1 313
Здравейте, моля някой да ми предложи изпитана рецепта за винен кебап.  Опитах с търсачката, но нещо не ми се получи. newsm78

Заповядай, колко е изпитана не знам, не съм я готвила! Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте, моля някой да ми предложи изпитана рецепта за винен кебап.  Опитах с търсачката, но нещо не ми се получи. newsm78


Задушаваш лук, моркови и 2-3 скилидки чесън, нарязани на ситно в олио. Добавяш предварително задушеното месо на хапки. Слагаш червен пипер, сол, черен пипер и доматите или доматеното пюре. Доливаш вода и оставяш да къкри на тих огън. След десетина минути пускаш дафинов лист и слагаш 1 чаша червено вино. Накрая сгъстяваш соса с малко брашно, размито в студена вода.
Гарнитура - картофено пюре или бял ориз.

# 53
  • Мнения: 668
Благодаря ви.   bouquet

# 54
  • Мнения: 339
Търся лесна рецепта за Еклери  chef

# 55
# 56
  • Мнения: 339
Много благодаря... HugВерно изглеждат лесни

# 57
  • Мнения: 22 867
Много благодаря... HugВерно изглеждат лесни

Лесни са и стават едни хубави топченца. Аз правих еклерова торта с тях, чудесно се получи.

# 58
  • Мнения: 339
Как еклерова торта.Вместо да ги правиш на еклер4ета, си пе4еш блат от тестото ли?

# 59
  • Мнения: 122
Много благодаря... HugВерно изглеждат лесни

Лесни са и стават едни хубави топченца. Аз правих еклерова торта с тях, чудесно се получи.

И аз ползвам тази рецепта - благодарение на вас.   bouquet Много сполучливи.
labrex , би ли споделила рецептата за  еклеровата торта  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт