За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 014
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 867
Много благодаря... HugВерно изглеждат лесни

Лесни са и стават едни хубави топченца. Аз правих еклерова торта с тях, чудесно се получи.

И аз ползвам тази рецепта - благодарение на вас.   bouquet Много сполучливи.
labrex , би ли споделила рецептата за  еклеровата торта  Embarassed

Момичета, правих еклеровата торта на Янечек с тези еклерчета, получи се нещо много вкусно. В темата я има на снимка, като се видим с приятелите, с които я хапнахме, все ме питат няма ли пак да я направя.

# 61
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, съвсем скоро някой беше дал рецепта за салата със зеле и моркови и с някакъв специален сос, сервира се в някое от известните заведения за бързо хранене, не помня кое точно беше.Не помня дали в тази тема се обсъждаше въпросната салата, но пък може да се сетите Hug.

# 62
  • Мнения: 22 867
Момичета, съвсем скоро някой беше дал рецепта за салата със зеле и моркови и с някакъв специален сос, сервира се в някое от известните заведения за бързо хранене, не помня кое точно беше.Не помня дали в тази тема се обсъждаше въпросната салата, но пък може да се сетите Hug.

Аелис, предполагам, питаш за колслоу-то. И аз си я записах.

# 63
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
labrex , точно тази е, благодаря ти  bouquet!

# 64
  • Мнения: 1 777
Аелис ,ето още един по-лесен вариант на колслоу . Simple Smile

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg59834.html#msg59834

# 65
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Pety , благодаря ти, веднага си го копирам Hug!

# 66
  • Мнения: 803
Момичета, много ви благодаря за отговорите относно питането ми за телешкото месо.
Страхотни сте!  bouquet И май често ще ви досаждам. Mr. Green
Понеже нямам тенджера под налягане, нито пък намерих малки лукчета, взех идята на Мастерчето с гъбите, лука, сметаната и виното.
Смятам, че се получи, но да видим как ще ме оценят домашните любимци. Embarassed

# 67
  • Мнения: 1 999
Кажете ми повече за уреда за сушене на плодове и зеленчуци-струва ли си, какви са нещата на вкус, евентуално цени и от къде може да се купи  bouquet

# 68
  • Мнения: 1 777
Кажете ми повече за уреда за сушене на плодове и зеленчуци-струва ли си, какви са нещата на вкус, евентуално цени и от къде може да се купи  bouquet
Деси според мен няма смисъл от такъв уред  по-добре да се ядат пресни плодове и зеленчуци  отколкото сушени. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 7 958
Кажете ми повече за уреда за сушене на плодове и зеленчуци-струва ли си, какви са нещата на вкус, евентуално цени и от къде може да се купи  bouquet
Деси според мен няма смисъл от такъв уред  по-добре да се ядат пресни плодове и зеленчуци  отколкото сушени. Simple Smile

Може би тези които отглеждат плодове в дворовете си това е един от вариантите да ги запазят за зимата.

# 70
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Кажете ми повече за уреда за сушене на плодове и зеленчуци-струва ли си, какви са нещата на вкус, евентуално цени и от къде може да се купи  bouquet

Деси, аз си купих, защото дъщеря ми имат в двора няколко ябълкови дръвчета и няколко със сини сливи. И ябълките и сливите станаха много вкусни. Аз понякога като огладнея вечер си хапвам по няколко парченца сушени ябълки и така не се изкушавам да си хапна други неща по никое време, а сините сливи съм ги правила как ли не. Например с ядка орех в средата и отгоре с шоколад, също като ги накисна са прекрасно допълнение към кекса или козунака. Все пак не през цялата година има пресни сини сливи по магазините. А ние миналата година направихме и сладко и изсушихме и раздадохме и пак накрая се чудихме последните какво да ги правим. Все пак ти си прецени за себе си, дали си струва да купиш сушилнята или не. Доколкото съм информирана тук от форума такива има в Метро, иначе не знам къде другаде можеш да ги намериш.

Дядо Хаджия , ти днес си винаги една крачка пред мен, та все трябва да редактирам  Joy.
Ние правихме и компот и какво ли не, но са много и затова купих и сушилнята.

# 71
  • на Земята
  • Мнения: 291
Здравейте,направих смес за картофени кюфтета и реших да ги изпека,да не ги пържа.Нямах скаричка на фурната да я сложа посредата,сложих тавата най-отдолу и тъй като отгоре не се запекоха,за разлика от долу,се наложи да ги обръщам и те се пръснаха,така се получава и при пърженето.Освен,че трябва да са студени и оваляни в белтък,каква друга тънкост има?

# 72
  • Мнения: 5 001
Здравейте,направих смес за картофени кюфтета и реших да ги изпека,да не ги пържа.Нямах скаричка на фурната да я сложа посредата,сложих тавата най-отдолу и тъй като отгоре не се запекоха,за разлика от долу,се наложи да ги обръщам и те се пръснаха,така се получава и при пърженето.Освен,че трябва да са студени и оваляни в белтък,каква друга тънкост има?
Ами...Аз ги пържа винаги....
Значи,като овкуся смачканите картофи с лук,чубрица,черен пипер,сол,яйце,сирене....Оформям кюфтетата,потапям ги в брашно,после в рабито яйце и пържа в силно сгорещена мазнина(олио).Никога не са се разпадали.А това че завършвам панировката с яйце ги прави значително по-малко мазни.
След като са готови ги отцеждам върху кухненска хартия,за да поеме излишната мазнина...

# 73
  • Мнения: 22 867
Здравейте,направих смес за картофени кюфтета и реших да ги изпека,да не ги пържа.Нямах скаричка на фурната да я сложа посредата,сложих тавата най-отдолу и тъй като отгоре не се запекоха,за разлика от долу,се наложи да ги обръщам и те се пръснаха,така се получава и при пърженето.Освен,че трябва да са студени и оваляни в белтък,каква друга тънкост има?

kikitooo, Пети има сполучлива рецепта за картофени кюфтета на фурна, твоите много по-различни ли са от нейните? Пробвай ги някой път, хубави стават.

# 74
  • софия
  • Мнения: 379
момичета, има ли такова нещо тесто за пица без мая - не мога да работя с нея и това е!

Общи условия

Активация на акаунт