Езиков курс в Малта ?!?!

  • 12 373
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 255
Здравейте, моля ако някой е ходил или пращал детето си на езиков курс в Малта да сподели малко подробности !!!  Praynig
Искам да изпратя големия си син сега през пролетната ваканция и нямам много време да се чудя....а колкото и да е голям вече ...определно ми е притеснено, че го пращам сам в чужбина без много да знам къде .... Mr. Green
Моля за малко ориентир..... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 998
Аз също за лятото планирам езикова ваканция, доста се рових и разпитвах, но се отказах от Малта, като вариант за първи езиков курс, защото  преподавания английски не си е "чист" английски и за това се насочих към Великобритания. Инфо имам от моя позната, доволна е, имало си е "какички", българки и са се грижили добре за децата, пътувала е с Интеграл. Гледах снимки, училището изглежда много добре, водили ги по забележителности.

Мен също ме притеснява, че ще е сама и за сега си мисля да пробваме само за една седмица, да видим дали ще й хареса.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 355
Синът ми беше миналата година на езиков курс в Малта, организиран от Алианс. Подробности - на ЛС.

# 3
  • Мнения: 71
Имам лични наблюдения.Бях в Малта за 1 месец преди година и малко. с тази фирма www.welcome-to-malta.com. Хубавото е че те са българи,поемат те от летището и те настаняват.Винаги можеш да разчиташ на тях ако имаш някакъв проблем.В училището голяма част от учителите са англичани.Има хора от най-различни страни.има и басейн в училището- съчетаваш полезното с приятното. В Англия е двойно по-скъпо ако не се лъжа

# 4
  • Мнения: 2 255
Благодаря на всички за коментарите   bouquet
Мислила съм го и варианта за Англия  newsm78 точно заради езика ...но...освен финансовите параметри  Rolling Eyes ме притеснява и кацането/излитането на летището в Лондон  Mr. Green опасявам се, че като за 1ви самостоятелен полет ще го пратя почти в джунгла  Joy и без това човека е доста притеснен как ще се справи сам  #Crazy
А и не на последно място времето в Малта определно е за предпочитане  Wink
Определено за себе си съм решила, таткото го убедих както обикновено  Wink остава момъка да ми отговори кой вариант избира 7 или 11 дни  Rolling Eyes и ще го записвам  Peace
Може ли да ми кажете нещо по-конкретно за свободното време, мисля, че това е едно от нещата, които най го мъчат...какво ще прави като не учи  newsm78

# 5
  • Мнения: 71
там където аз бях в училището имаше басейн.Той може  да направи интензивен курс- 3 уч.часа по 1,5 часа с 1/2 час почивка.после ако живее в училището там ще се запознае с други деца и нали това е целта-да общува. събота или неделя,когато не се учи може да обикаля острова,има разни екскурзии

# 6
  • София
  • Мнения: 320
По малко от две седмици се обезсмисля. Първата седмица е адаптация на детето към средата, опознаване с учители,екскурзии, тестове за ниво. От втората започва по сериозното учене.

Като за пръв път препоръчвам 2 седмици. Ще му хареса на 100% а и не е малък.

# 7
  • Мнения: 2 255
знам, че е добре мин. 2 седмици .... но предложението е за априлската ваканция и офератата е 7/11 дни...а цената е доста по-добра отколкото за лятото  Peace
За мен не е толкова самото учене на езика, тъй като той учи английски от 1ви клас, чете книги отдавна, за филмите не ползва субтитри, а и според интервюта е на доста добро ниво човека ....идеята ми е да попадне в среда, в която да е принуден да се пречупи с говоренето и да се отпусне най-после, за да повярва, че знае и може  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 320
Ще се пречупи и ще види ,че няма страшно да говори Английски дори и граматично не верен.

Ако имате възможност запишете 11 дни , на 7-мия ден съм сигурна ,че няма да му се тръгва за България. На моята дъщеря миналото лято и 3 седмици не и стигнаха , тази година се пазари за 4 седмици,но всичко според заслугите.Тя е на 13 г сега а когато я пуснах за пръв път беше на 10 за 2 седмици.

Ако може, потърсете училище без други българчета или с по малко, защото се надушват и се обезсмисля престоя му там. Хуабво е единствения език ,който да използва там да е английския.

Каквото и да решите, незабравяй да споделиш после впечатления.

# 9
  • Мнения: 71
знам, че е добре мин. 2 седмици .... но предложението е за априлската ваканция и офератата е 7/11 дни...а цената е доста по-добра отколкото за лятото  Peace
За мен не е толкова самото учене на езика, тъй като той учи английски от 1ви клас, чете книги отдавна, за филмите не ползва субтитри, а и според интервюта е на доста добро ниво човека ....идеята ми е да попадне в среда, в която да е принуден да се пречупи с говоренето и да се отпусне най-после, за да повярва, че знае и може  Peace

да замине в понеделник и да се върне в четвъртък през нощта.Това са почти 2 седмици,Събота и неделя не се учи.Пък ако трябва да отсъства ден-два от училище

# 10
  • Мнения: 2 255
за отсъстването изобщо не е проблем  #Crazy
но пътуването е обратно - четвъртък 1ви натам и понеделник 12ти насам ...  Peace

# 11
  • Мнения: 71
за отсъстването изобщо не е проблем  #Crazy
но пътуването е обратно - четвъртък 1ви натам и понеделник 12ти насам ...  Peace


не е хубав този вариант.Имаш 2 уикенда.това ти е само седмица учене

# 12
  • Мнения: 2 255
да знам, може би и затова цената е такава .... но пък както казах аз по-скоро искам да го провокирам, отколкото разчитам да научи нещо кой знае какво  Rolling Eyes за учене смятам, че трябват мин. 3 седмици...но за съжаление на този етап нямам тази финансова възможност да му ги осигуря  Sick

# 13
  • Мнения: 2 134
А за каква сума става въпрос? Защото,по-добре да бъде за 3-4 седмици,да може да почувства средата и да има база за сравнение.Това за 7 дни ми прилича по-скоро на екскурзия,в което също няма нищо лошо.

# 14
  • Мнения: 2 255
392 E = 11 дни пълен пансион, настаняване в семейство / 20 уч.часа

а лятото 2 седмици = 14 дни почват от 650-700 Е нагоре и то в повечето случаи без обяд и стигат до 1100-1200 Е ...което за съжаление ми е малко множко .... Sick ...а и като добавиш тур.такса в сезона ....незнам
и аз бих искала за повече ...ама за момента нямам такава финансова възможност  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт