Бременни чужбински мами - 22 тема

  • 23 556
  • 735
  •   1
Отговори
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бременни чужбински мами

2010 година




Януари:

Ivеntse - Франция, 1ва бременност => на 23.01.2010 роди бебе Моника   party006

Каролина - Канада, 2ра бременност => на 24.01.2010 роди бебе Габриела  party006

Verinka - Франция, 1ва бременност => на 27.01.2010 роди бебе Димитър  party006


Февруари:

Victorita - Англия, 1ва бременност, 03.02.2010

DODOT - Испания, 2ра бременност, 14.02.2010



Март:


Tink - Германия/Англия, 1ва бременност,  stork-girl 08.03.2010

Iva* - Германия,  2ра бременност, 17.03.2010

Renata2002 - САЩ,  stork-girl stork-girl март, 2010

Vasilia - САЩ, 1ва бременност

Marinela_flo - Испания, 3-та бременност,  stork-girl 22.03.2010

Maggy77  - Холандия, 2ра бременност,  stork-boy 28.03.2010



Април:


Old Sport - България/Гърция/Англия, 1ва бременност  stork-girl 02.04.2010

Regina - Швейцария, 1ва бременност, 21.04.2010

*Iman* - България/ОАЕ, 2ра бременност, 22.04.2010

bubona - Испания, 1ва бременност,  stork-boy 29.04.2010



Май:


ultra_hunichka - САЩ, 1ва бременност  stork-girl 07.05.2010

Mentha - Израел, 1ва бременност,  stork-boy 07.05.2010

gergamagt - Великобритания, stork-girl 09.05.2010

Бюти - Швейцария, 2ра бременност,  stork-boy 13.05.2010

sunshine_83 - САЩ,  1ва бременност,  stork-girl 21.05.2010



Юни:


NancyB - Германия, 1ва бременност, 09.06.2010

chouchou - Франция, 1ва бременност



Юли:


bobi40 - Франция, 1ва бременност,  stork-girl 05.07.2010

Бяла лястовица - Германия, 2ра бременност  stork-boy 12.07.2010

Juturna - САЩ, 1ва бременност, 13.07.2010

Journey - САЩ, 2-ра бременност,  stork-boy 15.07.2010

elisalou - Испания, 1ва бременност, 19.07.2010

Clairette -  САЩ, 1ва бременност, 19.07.2010

Sorceress - Англия, 1ва бременност, 30.07.2010



Август:

Rally_Y - Испания, 2ра бременност, 08.08.2010

chelseasw6 -  Англия, 1ва бременност, 10.08.2010

basis  - Гърция - 2ра бременност

madame - Франция,  2ра бременност, 20.08.2010

mickey_82- САЩ, 1ва бременност, 21.08.2010


Септември:

Ivelina_Sh - САЩ, 1ва бременност, 22.09.2010




Полезни линкове
pacifierПренатална диагностика
pacifierРеферентни граници на кръв и урина
pacifierПолезни връзки на списание "9 месеца"
pacifierФормула за теглото на плода
pacifierСъбиране и съхраняване на стволови клетки
pacifierВашето дете в реално време
pacifier3D ехограф
pacifierДА или НЕ... или какво трябва да съблюдавате преди и по време на бременност



easterМомиче или момче, открийте го сами! Гаранция 50 на 50!:


Popcorn Филми:
tvКлипчета на Discovery



Стари теми:
Бременни чужбински мами - 21
Бременни чужбински мами - 20
Бременни чужбински мами - 19
Бременни чужбински мами - 18
Бременни чужбински мами - 17
Бременни чужбински мами - 16
Бременни чужбински мами - 15
Бременни чужбински мами - 14
Бременни чужбински мами - 13
Бременни чужбински мами - 12
Бременни чужбински мами - 11
Бременни чужбински мами - 10
Бременни чужбински мами - 9
Бременни чужбински мами - 8
Бременни чужбински мами - 7
Бременни чужбински мами - 6
Бременни чужбински мами - 5
Бременни чужбински мами - 4
Бременни чужбински мами -3

Последна редакция: вт, 23 фев 2010, 11:40 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 143
Записвам се в новата тема!  Peace

# 2
  • Мнения: 143
Между другото чак сега видях книгата на д-р Спок на първа страница, обаче мен този линк не ми се отваря:

http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0

Някой може ли да го отвори? Преди ползвах този сайт читанка и ми се иска и сега да мога. Дано не са го спрели.

# 3
  • Мнения: 714
 И аз да се запиша в новата тема  bouquet-да я изпълним само с хубави емоции и преживявания! newsm76
  Mentha,благодаря за съветите.За съжаление с плодовете и салатите нищо не се получава,сега опитвам с кисели млека.За йогата съм в процес на проучване,но наистина ми е рано.Ще опитам да събера възможно най-много инфо. Peace
 sunshine_83   линка и аз не мога да го отворя! newsm78

# 4
  • Мнения: 3 241
Мента, благодаря за темата   bouquet
И аз ще се запиша за да ви следя, че все пак си станахме близки последните седмици и ще се радвам да тръпна в емоции покрай вас Simple Smile

sunshinе и на мен този линк не ми се отваря, бях я намерила книгата някъде другаде в нета.

За кърменето на обществени места - мисля, че тук няма голям проблем. Ясно е, че не бих тръгнала да се събличам много, но за момента така или иначе навън е студено, ще докладвам нататък Wink
Аз определено вече имам кърма, щом сутрин дори си капе сама от гърдата, на която не кърмя, много е странно.

Но, новото при нас е, че имаме колики. Горкото "животинче" вечер е много нещастно. То са едни напъни, едни сгъвания и пръцкания Sad Тази сутрин купих някакъв гел и сиропче да и давам. Да се надяваме, че ще има ефект.

elisalou, не е ли още рано за правилно разположение на близнаците?

# 5
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Ивенце, много се радвам за твоите успехи с кърменето, да знаеш  Hug
И на мен са ми много жална гледка бебетата с колики...  Sad Дано намериш лек! Гушкане и масажи не действат ли?

Съншайн, ще проверя как съм я отваряла преди няколко дни, сигурно линкът се е запазил в хисторите на браузера, и ще ти пиша!

Ели, ако ми хрумне нещо, ще пиша  Peace
Мъжът ми има леля диетолог и една иглотерапевтка, те винаги ми помагат за такива неща и, дано не забравя, при възможност ще ги питам... Аз знам, че запекът, освен неудобства, по време на бременността носи и други неприятности, които е по-добре да се избягват  Sad

Маги, содата дава непосредствен ефект, но става на солна киселина в корема ти, не си заслужава, според мен  no

# 6
  • Мнения: 407
Айде, и аз да не се мина да се метна в новата тема  Mr. Green
Мента, то както ми натиска стомаха и да искам не мога да ям по много. Гледам да ходя и да стоя изправена, но не помага. Забелязах, че като спя на дясната страна става ужасно, но на лявата облекчава. Никога не съм имала подобно нещо и изкуквам вече. Почти непрекъснато ми гори огън. Ще опитам с плодовете  Peace.
Чудех се дали е окай да пробвам бабешкия метод с малко сода във вода?
sunshine_83 , на мен също не ми се отваря. Подозирам интернет провайдъра си в ограничаване на подобни сайтове за сваляне, защото при нас не вдяват едно 80 %.
gerganagt , аз не казвам, че е откачено да си нахраниш детето  Peace, напълно си е в реда на нещата! Просто си разсъждавах на глас, че ще се чувствам малко неловко на обществено място, дето всеки може да ми зяпа гърдите (то пък големите гърди, но аз съм консервативен човек и за мен това е прекалено лично). Blush
elisalou , е, и аз от тогава съм се тръшнала с тия болежки, но киселините бяха поносими, докато сега стават все повече нечовешки и стомашните мускули, диафрагмата и тя така ме болят, че все едно ще експлоадират от пренапрягане...бе те пак ме бъзикат да не са близнаци изненада, но аз се надявам да няма подобни шеги и да си останем с името,чието значение е twin близнак  hahaha как пък уцелих такова съвпадение  newsm78 ...а ти добре, че всичко е наред с бебоците! Надявам се скоро да успееш поне малко да отпочинеш, защото си представям какво е двама да подритват вътре и да си делят мястото.

# 7
  • Мнения: 628
Да се цопна и аз, ето копие от стария ми пост за съншайн:

Цитат на: sunshine_83 в Петък, 05 Февруари 2010, 11:18
Боби, а за ананаса не разбрах добре ли е да се яде или не?

ако добре съм разбрала - само при започването на раждането - плода и най-вече сърцевината - иначе не. А може и да съм изкукала вече...

Много благодаря и аз на Мента за темичката Wink

# 8
  • Мнения: 143
Ей надявах се да може да се яде ананас. Мен напоследък толкова ми се е прияло. Даже си бях купила един, но за мой късмет се развали бързо (явно беше на много топло) и не успях да го изям. Предполагам в малки количества не вреди да се хапва. Боби, има ли някакво обяснение защо да не се яде ананас и с какво сърцевината е по-различна? Ако не помниш няма проблем. С толкова много инфо за бременни човек се обърква какво къде е чел. Просто ми стана интересно.

За йогата знам, че не е добре да се прави през първите три месеца на бремеността. Защо е така немога да кажа със сигурност. Аз започнах тези дни пак да се занимавам с йога. Има невероятен ефект върху тялото. Разпускат се стегнати мускули, дишането се подобрява, но аз правя йога за бременни де. Стандартните пози са модифицирани както и всичко е по леко. Но и преди да забременея правих йога доста време, така че може би и това има значение.

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 15:29 от sunshine_83

# 9
  • Мнения: 714
Ивенце,поздравления за кърменето и се надявам скоро да отминат коликите на принцесата! Two HeartsЗа разположението е рано,за сега чета материали по темата,за да съм подготвена!Маги,и аз съм на мнение че содата не е решение по време на бременност.Ако намериш опитай с това http://static.authvademecum.es/documentos/image/fotos/medicamento/149_2.jpg
Мента,благодаря ти за темата и за това че се ангажираш с проблема ми! Peace
Боби,не си изкукала!Не съм срещала по-позитивен човек от теб! Hug
sunshine_83 ,,аз също много обичам ананас и ям често.В хранителния режим,които се опитвам да спазвам дори е включен като препоръчителен плод заедно с кивито,круша,пъпеш и др.Странно?!... newsm78

# 10
Здравейте,

Пьрво искам да благодаря за темичката и на всички ,които се отзоваха и споделиха мнението си  за името ,което да избера за детето ми.До сега не се бях включвала,но редовно преглеждам  вашият форум.Надявам се раждането  ми да мине добре и да се роди едно здраво бебче с едно хубаво и подходящо име.Стискайте ми палци.Леко раждане желая на бьдещите мами.До скоро  bouquet

# 11
  • Мнения: 107
Мента, мерси за новата темичка!   bouquet
За ананаса не е добре, защото предизвиква контракции. Но говорим за ананас в по-големи количества. Нищо не може да ти стане от една купичка. Аз съм яла от както забременях.

sunshine_83, по отношение на йогата се питаш защо след 1-вия триместър -  зависи какво те посъветва лекаря или акушерката ти. При проблемна бременност се препоръчва да се въздържат бременните в първия триместър, тъй като има по-голям риск за спонтанен аборт. При някои бременности пък е забранено всякаква физическа активност (ако има проблеми с плацентата). Много е индивидуално.

Аз не спрях йогата като разбрах, че съм бременна и даже правих някои налудничави неща, но в 12 седмица минах обучение за пренатал инструктор и доста се наплаших и малко се кротнах. В студиото, в което работя, няма йога за бременни и трябва да ходя на други места. Понякога си го позволявам, но честно да ти кажа никак не ми се плаща за това при положение, че и сама мога да си практикувам и го правя вкъщи доста. Правилото при йогата е, че трябва да слушаш тялото си и лимитациите си. Но в ранната си бременност аз нямах никакви симптоми(освен умора) и чак към 14 седмица тялото ми започна да ми подсказва какво да правя или да не правя. По-нататък пък да не говорим, сега не мога и да си помисля да се сгъна на 5  Joy

Прегръдки на всички ви  Simple Smile

Последна редакция: пт, 05 фев 2010, 19:47 от ultra_hunichka

# 12
  • Мнения: 3 988
Записвам се и аз, пък вие пръскайте на воля заразяващ бременен прах.  Hug

# 13
  • Мнения: 143
Това за ананаса има логика ако е в малки количества да не пречи. Май ще си ям какво да правя като тялото си иска.

ultra_hunichka, интересни неща казваш за йогата. Аз бях чула/чела (вече не помня източника) че до 3-ти месец не е препоръчително за всички бременни. Независимо дали има проблеми или не. Ако има проблеми - ок, но просто не мога да намеря логично обяснение защо ако няма проблеми да не се прави. Ето и ти си пример за това че си правила. Иначе аз също правя йога в нас. Просто вярвам най-много на тялото си. Преди ходих доста по курсове докато в един момент не усетих, че най-полезни и ползотворни за мен поне са самостоятелните занимания с йога. Може би тогава ми е най-лесно да се вглъбя както и да тялото ми да ме води. Имам и диск йога за бременни, та понякога с диска ако имам желание, понякога сама. Най-важно е човек как се чувства, а и да няма пренапрягане. Ти какъв тип йога практикуваш?

# 14
  • Мнения: 2 185
Да се вмъкна и аз да не ви изпусна  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт