Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 033
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 22 867
Лабрекс,радвам се,че те подскокоросах Party,...

Ах, ти, подкокоросница с подкокоросница, че и се радва на всичкото отгоре! Grinning А талията ми знаеш ли как се радва? Айде, от мен да мине, давам ти да си топнеш лещичка. Hug
Вкъщи почти насила ги накарах да я ядат, а майка ми и досега не я обича, голяма жена.....Аз пък си я обичам, че и бързо се готви.  Peace

# 586
  • Мнения: X

Ах, ти, подкокоросница с подкокоросница,
Ти ми изнамери рецептата hahahaWink Heart Eyes Heart Eyes  bouquet

# 587
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хлебче-пица - поръчка от голямото синче:



# 588
  • Мнения: 202
Да честитя първа пролет на всички.
Много,много ароматни и красиви питчици.
Нордина ще пробвам и твоите питчици...обичам типовите
Елди хубав венец се е получил
Пина разкошни кифлички
Пуре браво,че се престраши за питките с грис прекрасни са...и Лабхех с неината питка браво...майсторска...и тя с грис ...
Дядо Хаджи обожавам домашния хляб
Мариета хлебчето ти е трепач/и с биричка.../
От мен една питка от типово брашно.

Браво за старанието и майсторството ви  newsm51


# 589
  • Мнения: 622
Аз да кажа за питката за бебе. Днес бях на погача и питката беше сладка. На погачата на моето бебе беше солена.  newsm78
И като Дидник искам да се примъкна и да изляза незабелязано, защото за разлика от нейните вкусотии, аз се провалих с питката за баща ми. Едно мислих, друго стана като плетка... Вярно, че беше вкусна и се изяде, ама не е в това въпроса.  Mr. Green

Та, примъъъък...





# 590
  • Мнения: 1 283
  
Тъй като само се обаждам като черна станция в тая тема, а нищо не показвам, да взема сега да покажа, зер имам какво  Laughing
Пак страхотни неща сте показали, да ви се начуди човек, това всичкото изяждате ли го или раздавате.?
А ти pina изобщо не се измъквай без рецептата и оформянето на тези великолепни кифлички, изглеждат неприлично вкусни  Peace
Любопитко, питката ти е страхотна, какво не ти харесва   bouquet
megans - питката изцяло ли ти е от типово брашно и ако да, напиши рецептата   bouquet
mari_eta -хлебчето пица изглежда много вкуснооо   bouquet
Лабрекс - пак изкушение с грис, по рецептата за кифличките ли е ?  bouquet
ЧИСТ ЕЛЕКСИР - с тия гевречета да знаеш се закръгля талията и увеличаваме окръжността!  bouquet Поне на мен така ми действат  Flutter

# 591
  • Мнения: 622
Пепика, по друг начин мислих плетката, обаче се оказа, че тавата ми е малко голяма за това, което бях намислила. Исках парчетата да се застъпват едно с друго, но като видях, че няма да се получи, взех да ги разреждам, да ги места и фасона отиде на кино.  Joy

# 592
  • Мнения: 22 867
Лабрекс - пак изкушение с грис, по рецептата за кифличките ли е ?  bouquet
ЧИСТ ЕЛЕКСИР - с тия гевречета да знаеш се намалява талията и увеличаваме окръжността!  bouquet Поне на мен така ми действат  Flutter

Пепика, в голяма размисъл ме хвърли newsm78 newsm78 newsm78, как аджеба, си намаляваш талията с гевреците? Че и моята има нужда от намаляване. Embarassed Joy
Или имаш предвид, че намалява, т.е изчезва и имаме налице вече не талия, а окръжност? Май това ще да е......... Embarassed
А хлебчетата са по рецептата на кифличките и тоя път с прясно мляко. Повечето пъти с вода съм ги правила.

lubopitko, и аз кусури не виждам на снимката, точно обратно, много вкусно изглежда. Heart Eyes  bouquet
megans, много хубаво е бухнала питката ти!  bouquet
mari_eta , много е вкусно това хлебче, и аз съм го правила и имам доста вкусни спомени от него!  Heart Eyes  bouquet

# 593
  • Мнения: 1 283
Лабри Embarassed Embarassed поправих се, ами като акъла ми е все в кифличките и отделно, че съм пъргавица и бързам, все едно няма да го прочетете..... Hugама и ти не ми отстъпваш като гледам  Wink

# 594
  • Мнения: 22 867
Лабри Embarassed Embarassed поправих се, ами като акъла ми е все в кифличките и отделно, че съм пъргавица и бързам, все едно няма да го прочетете..... Hugама и ти не ми отстъпваш като гледам  Wink

То това, дето сме големи пъргавици май е зодиакален (д)ефект! Joy

# 595
  • Мнения: 202
Момичета благодаря ви за вниманието.Уча се от всички вас newsm51.Вашите прелести,идеи и умения ме завладяха.До преди 6 месеца не смеех и да си помисля,че ще правя питки,тутманик и козунаци.Много сте мили,внимателни и винаги готови да помогнете.
Пепика...извини ме но не зная на кого е тази рецепта...просто по наличните продукти пробвам.И понеже си правя само за мен хляб в машината от типово брашно имам в повече и за това днес реших да пробвам.
0,5ч.чаша прясно мляко
0,5ч.чаша вода
1ч.л.суха мая/аз сложих 1/2 кубче прясна/
3 суп.л.олио
1ч.л.захар
0,5ч.л.сол
1бр.яйце
2,5ч.чаши брашно/може и повече/
1бр.желтък с малко олио за намазване
това е за машина...аз месих на ръка с типово брашно като само добавих една шепичка бяло,че не ми се отваряше нов пакет.
Оставих да втаса около 1 час.Още гореща я мажа с кр.масло и завивам с кърпа.
Питката е от 2/3 от тестото/1/3 отделно направих 2 бр.като багети но те се хапнаха още топли и не можах да ги снимам.
Ползвам типово брашно на София мел-пъмнокафява опаковка.

# 596
  • София
  • Мнения: 641
Хлебче-пица - поръчка от голямото синче:



Може ли рецептата, не съм я виждала? Благодаря! Praynig  bouquet

# 597
  • Мнения: 11 747
Пепика, ето кифличките
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg14586495#msg14586495

Оформянето е стандартно, известно на всички - разточвам на кръг и режа на 8 парчета и навивам. В случая, от това количество тесто точих на 2 кръга и стават 16 кифлички- мифлички  Simple Smile  Хрупкави и меки - едновременно  Wink

# 598
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хлебче-пица - поръчка от голямото синче:



Може ли рецептата, не съм я виждала? Благодаря! Praynig  bouquet

Заповядай - Хлебче-пица

Последна редакция: пн, 22 мар 2010, 20:12 от mari_eta

# 599
  • Мнения: X
Меганс и Люби,много хубави питки! Hug
Меганс,за престрашаването и аз като теб,допреди 4 месеца никога не бях подхващала тесто и мислех,че е най-трудното нещо в кулинарията- да направя и изпека питка.А сега търпение нямам да завъртя нещо,да видя как ще се получи.И разбира се,благодарение на опита и рецептите от всички вас! newsm51
Пепика,знам мила,на мен обаче преди талията ще ми се увеличи една друга окръжност,малко по-надолу Joy.И за да няма тежки последствия меся и правя сладкиш само по веднъж в почивните дни,през седмицата- Naughty Grinning.Ако много ми се доправи нещо,после го нося на работа,там да трупат кг. Mr. Green
mari_eta,хлебчето е разкошно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт