Почивка на Малдивите

  • 169 931
  • 808
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
Здравейте, с мъжа ми искаме да си направим подарък за годишнина от сватбата ни - почивка на Малдивите. Laughing Става въпрос за края на април. Проблемът е , че не съм убедена, че това е най-подходящото време от годината за тази дестинация. Flutter Също така ще се радвам да получа отзиви за цените на Spa процедури и diving. В офертите, който получаваме никъде не са упоменати Thinking, а това е важна част от почивката.

# 1
  • Мнения: 1 417
Зависи на кой от о-вите ще бъдете и в кой хотел, цените са различни За актуално инфо се обърни към scorpios, тя тъкмо се е завърнала Wink. Ние бяхме на Baa Athol - Coco Palm Resort преди ~2год. , цена за дайвинг 12$ за всяко излизане с лодка +~45 $ за гмуркане, масаж ~80$ за 50 мин - не помня точно какъв е бил Wink Пикник на необитаем о-в 80-90$ на човек, бира 5$, фреш 6,50$, пица 15-18$, спагети 20$, вино 20-80$ за бутилка, сандвичи 14-17$ Колкото по-класен е хотела, толкова по-високи са цените Wink Април е вече края на сезона там, а и на почти всички екзотични дестинации

# 2
  • Мнения: 2 175
Въобще не помня цени, само на коктейлите. и алкохола като цяло Wink  Embarassed
При нас бяха по 10-12 евра за мохито и кайпириня..и имам спомен, че най-голямото парично перо беше за алкохола там.. ooooh!

Колкото за периода - май тогава почваше дъждовния сезон.. newsm78

# 3
  • Мнения: 371
Ние сме харесали Olhuveli. Офертите от агенции са различни, а цените варират в огромни диапазони (1800 Е до 2800 Е на човек) в зависимост дали сме в къщичка във водата или на брега. Интерсно ми е с по-колко пари на човек ще ни трябват за там, при положение , че сме на ALL INClUSIVE , който не включва алкохол. И ако може пътувалите да кажат с кой агенции са пътували?

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Мога да ти дам инфо което имаме ние тук.На 4овек за 7 дневна по4ивка излиза около 1900 до 2500 евро.(Това е в сезона когато няма толкова туристи)
В тези пари се вклю4ва самолет,придружаване от летището до хотела и от хотела до летището.
ВИНАГИ е ALL INClUSIVE .Никакьв алкохол ли не ви е вклю4ен?Обикновенно се вклю4ва националният алкохол в ALL INClUSIVE .
Пове4ето хотели са "кьщи4ки" над водата,и аз определено ти ги препорь4вам.Вси4ки клиенти се врьщат о4аровани Wink от тях.

За алкохола зная,4е "вьншният" излиза около 10/12 евро .

# 5
  • Мнения: 2 175
Малдивите са мюсюлманска държава - там алкохолът по принцип е забранен, за това не го включват. Не можеш и да внесеш в държавата.. Thinking

Ние си "поркахме" изцяло от това, което беше в мини-бара, изключая коктейлите край басейна и някое други вино вечер.. Накрая по мои спомени платихме около 1000 долара допълнително за сметката на къщичката - мини-бар, 1-2 рум сервиза, лед в промишлени количества и коктейлите..

# 6
  • Мнения: 934
За цените във вашия хотел най-добре е да помолиш да ти изпратят мейл с менюто на ресторантите и цените на activities.
Иначе цените при нас бяха както mi6i ги е написала.
Екскурзии - 20-30 долара, пикник - 60, нощен риболов - 35, наем на катамаран 20-30 долара на човек.
Дайвинга - около 80 долара с лодката и екипировката.
Върху всички услуги се начисляваше 10% сървиз без дайвинга.

# 7
  • Мнения: 371
Много благодаря за отговорите. Наистина ще ги помоля за менюто на ресторанта и цените на останалите услуги.

magarence биха ли стигнали 2000-2500 $ джобни за двама души ? Все се притеснявам да не отидем и да трябва да се ограничаваме. Едва ли има банкомати  Mr. Green

И да ви питам какво мислите за пътуване през април? Моят съпруг иска да отидем за 25-ти април , когато е годишнина от сватбата ни, а на мен все ми се иска да отидем по-рано от гледна точка на това да не ни хванат дъждовете..... много се притеснявам, защото все пак не са малко парите Shocked

# 8
  • Мнения: 1 417
Цени на пакети може да погледнеш в сайтовете на немските туроператори
http://neckermann.nl/algemeen/ListerPage.aspx?fh_eds=ß& … on>{0610}&

http://lastminute.weg.de/booking/weg_tt/index.php?CREF2=&KID … sult=1&s_ort=
По отношение на дъждовния период - е много относително, обикновенно превалява някакъв дъждец и си е доволно топло, или през нощта вали на сутринта пак е Ок. За мен къщичките над водата не са добър вариант, вълните цяла нощ се блъскат и имаш чувството че навън става потоп Confused, но всеки си има предпочитания.

# 9
  • Мнения: 371
mi6i вие с българска агенция ли пътувахте ? Дали може да се пътува с чужда агенция? Виждам, че цените са по-ниски

# 10
  • Мнения: 2 175

magarence биха ли стигнали 2000-2500 $ джобни за двама души ? Все се притеснявам да не отидем и да трябва да се ограничаваме. Едва ли има банкомати  Mr. Green


При условие, че ще сте на АИ - би трябвало да ви стигнат..
Приемат и кредитни карти все пак..Wink
Но аз не бих отишла там през април - безсмислено е, има по това време вече доста по-близки топли местенца от Малдивите, а и ще е рисково времето..

# 11
  • Мнения: 371
magarence точно това се опитвам и аз да убедя мъжа ми. Мисля да заминем към 15-20 март, ако изобщо тръгнем.Април и на мен ми се вижда рисковано. Все си мисля, че тогава все още е ок времето Thinking

Друго, което ме притеснява е дългия полет. Никога не съм летяла толкова дълго. Да не всеме да ми се отрази зле на почивчицата ? Вие как понесохте пътя?

# 12
  • Мнения: 2 175
Полетът до Малдивите ми се стори песен в сравнение с последният ми близо 20 часов полет до Патагония..Wink

Зависи как летите все пак - ние бяхме през Дубай и така го разбихме да две.
Освен това в последно време съм се научила да пия приспивателни по време на дългите полети и определено се преживява доста по-леко.
Часовата разлика май беше 3 часа, така че на 2-рия ден вече си влязъл в час.. Sunglasses

# 13
  • Мнения: 5 103
Като цяло на Малдивите е скъпо и се води за една от скъпите дестинации.
Аз съм от малкото хора пишещи във форум, които не са очаровани от там.
Конкретни цени не си спомням.

# 14
  • Мнения: 2 175
Като цяло на Малдивите е скъпо и се води за една от скъпите дестинации.

Изненадващо мога да заявя, че Бразилия се оказа едно доста по-скъпа дестинация - и при това въобще не в луксозни условия..

Общи условия

Активация на акаунт