Операция на щитовидната жлеза - 2

  • 136 410
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 148
А добър ден!
Да ви изненадам - не вярвайте на епикризи. Миналата седмица бях на преглед с ехограф и се оказа, че си имам по 5-6мм от двата лоба  Shocked
Сега пък и ново 20 - цялата ми шия е в лимфни възли  #Crazy
Луда работа !!!
Има ли някой като мен??  Cry

Не, просто не мога да повярвам! Нали беше тотална и при тебе? В Пловдив, ако не се лъжа?
Стискам палци всичко да е наред!
Ако щете ми вярвайте, иска ми се да живея няколко века по-назад, когато хората не са се тормозели с такива работи. Пък и са се лекували с магия Wink

gelikas,
белегът ти е супер, ще се оправи!

Относно жегите - винаги са ми действали не добре, но въпросът тук е - опасно ли е и защо?
А мнението на доц. Димов - трябва да се пази само белега, около 6 месеца, за да не потъмнее.

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 22:56 от 4ик4ирик

# 406
  • Мнения: 133
 Hug Hug Hug
Привет! Привет! Привет!
Леко перефразирани думите на хематолога бяха "всеки лекар да си гледа специалността"  Laughing
Само ме плашат тези доктори.
Но! беше много възмутен, че нито преди, нито след операцията не са ми казвали да си правя този туморен маркер- тиреоглобулин и сцинтиграфия. Утре правя хормона, а от резултатите ще реши дали да правя сцинтиграфия.
Днес съм много доволна от себе си  Mr. Green

# 407
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
Радвам се, че си доволна от себе и! Hug Защо се налага да правиш тези маркери? Лимфните възли имало ли ги е преди операцията и ако е така къде са гледали докторите?
В предишен пост писа, че tsh ти е било 100???, ако е така как се чустваше?
И друго се чудя newsm78, какъв хормон ще изследваш пак tsh ли?
 Hug Hug Hug

# 408
  • Мнения: 133
Тиреоглобулин (каквото и да е). Защо да го правя? Ъъъ... вече не знам. За по-сигурно, че ми няма нищо?
Tsh ми беше над 100. Честно казано, бях си супер. Според доктора трябваше да съм спокойна като крава. След като уведомих милото за лекарското мнение, той каза "Ако това ти е спокойното, не искам да знам какво следва после..."  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Имах си малко ядове, така че не можах да се насладя на това спокойствие, което трябваше да ме е превзело.  Не се чуствам особено добре с тоя еу тироксин (аз съм феномен  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green). Без него ми е по-добре, но ... няма как!

# 409
  • Мнения: 572
Здравейте момичета,
аз все още не се предавам и започнах поредната билко-терапия.
Имам им вяра и в себе си също. Ще ви държа в течение, ако някой се интересува  Praynig Peace

Разбира се, че ни интересува. И аз още не съм се предала. Казвай какви билки са ти надробили  Simple Smile .

4ик4ирик , аз успях да намеря листа от алое, сега само трябва да се престраша да пия бъркоча  Simple Smile

За жегите- щитовидната жлеза отговаря и за температурната регулация на организма. Като я няма лесно може да се претопли или изстине организма, което нарушава функционирането му.

АзСъмСи не знам дали си феномен или поредната лекарска глупост. Дано всичко се подреди   Hug , дръж се.

# 410
  • Мнения: 0
здравейте скъпи,
вече съм си в къщи, операцията мина! Не ми е изрязана цялата жлеза, но колко точно е останала хирурга не ми каза, на всички мои въпроси отговаряше,че ще го обсъдим на контролния преглед след 1 месец, така че ще чакам . Поне ме успокои че няма злокачествени образувания и силно се надявам да е така.
Осмелих се да погледна разреза и малко съм разочарована - тъмно червена ивица и доста подута. При вас как беше? Знам че сега не е най подходящото време за тези операции, но не можех да отлагам повече.
Благодаря за подкрепата!

# 411
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
vili59, браво и бързо оздравяване! Hug
Белега не го мисли. Той е най малкия проблем!

# 412
  • Мнения: 133
Добро утро !
vili59, ти защо гледаш където не трябва?  Mr. Green  Спокойно, отокът ще спадне и няма как да е друг цвят. С времето ще избледнее.

Аз пък да се похваля - тиреоглобулинът е 0.200. Според тази лаборатория е точно долната граница. Според друга лаборатория е под нормата, но не мисля, че е повод за притеснение. До колкото четох, би било проблем, ако нивата бяха завишени?

# 413
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
АзСъмСи, радвам се за резултата! Peace Кога ще се консултираш със специалист?

# 414
  • Мнения: 0
4ик4ирик Ходих преди седмица при една известна билкарка и тя ми даде готова смес, в съдържанието видях, че съдържа 22 билки и май е излишно да изреждам всички.
Но както всички знаем билките действат по-бавно и евентуален резултат ще има чак след 2-3 месеца, а аз се надявам и по-скоро. Всеки ден ставам с нагласата, че денят е прекрасен, а аз съм силна и се чувствам добре, а ако се хвана че се ядосвам веднага си казвам, че всичко са глупости и здравия разум в здраво тяло е най-важното за нас.   bouquet Hug

# 415
  • Мнения: 148
Мен трябва с камъни да ме убият!
Преди 10 дни си взех билка, която още не съм сварила и започнала да пия  Embarassed, а иначе много искам да се оправя  Praynig. Поне Фройд би ме оправдал като каже, че това забравяне не е случайно...
Да не говорим през какво минах и какво трябва да знам, а аз все забравям  Embarassed
Абе май просто съм си тъпичка  Laughing

# 416
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
Цитат
Мен трябва с камъни да ме убият!
Това май за мен е по- валидно. Всички се оправяте след операцията, само аз съм с оплаквания. По голям кърък не съм видяла. Абе отвсякъде съм за     smile3538

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 18:37 от gelikas

# 417
  • Мнения: 2
Хайде малко да ви поразмърдам.
Кажете ми в колко часа пиете хормона? Четох, че след това трябва да се изчака време и тогава да се закусва или пият други лекерства. Последните няколко дни пия към 6 часа и след това преспивам известно време. Това според вас правилно ли е?
И още. Когато е високо tsh, какво чуствате. Аз имам много гадно чуство на лъжичката и едвам си вдигам ръцете и краката. Това според вас от tsh ли е или имам друг проблем?

# 418
  • Мнения: 0
Привет на всички Simple Smile Grinning
Минаха 8 дни от операцията.Разреза   изглежда добре, не е груб но все още имам оток над него.Постоянно чувствам стягане и отпадналост, дали е нормално. При вас как беше? Hug

# 419
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 139
vili59, нормално е да има отток, още е много рано. Ако имаш стягане в разреза, пак е нормално. За това, че си отпаднала не знам. На тебе нали не е отстранена цялата жлеза? Би трябвало да работи и да компенсира. newsm78 Дано се включат по- компетентните момичета.
rinaldis и мен ме вълнуват тези въпроси. Дано някой отговори.

Общи условия

Активация на акаунт