От нас зависи!

  • 14 564
  • 177
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Съвсем скоро в парламента призоваха за промяна в Семейния кодекс.Идеята е да се помогне на над 270 000 бездетни двойки в България.Целта е да се приеме чрез закон понятието "сурогатна майка".Как е в Европа? В Русия,Финландия,Гърция,Ирландия,Холандия,Дания,дори в далечна Австралия друга жена законово може да износи плода на бездетно семейство.Още в Древния Рим се споменава за подобни случаи.Дори още по-назад-спомнете си в Библията за Аврам и Сара...В САЩ проблемът е уреден още през...1985г.Само в България Семейния кодекс е непреклонен-"Произходът на майката се определя от раждането."/чл.31,ал.1/.В края на март здравната комисия в парламента ще обсъжда идеята.Нека подкрепим в страданието им 270 000 семейни двойки /според официалната статистика.../Да премахнем чрез нормативната ни уредба стремежът на цели родове да събират пари...И след това да ги дават на съвсем непознати от "интернет-обява",която по-късно да започне да ги изнудва...Ще успеем ли да извикаме толкова силно,че този път да бъдем чути? От нас зависи!

# 1
  • Мнения: 2 259
 newsm10 Браво татко!
Дано има повече мъже като теб!
Не видях до момента по медии или където и да е освен доктор- мъж да е застанал друг!
Би ли станал  "отпред " и да  споделиш пред всички мнението си  или имаш някакви скруполи?
Просто ми е интересно един мъж как мисли.
Моят  съпруг лично не би Confused!

# 2
  • Мнения: 93
Със съпругата ми се познаваме от около...30-тина месеца.Имаме две прекрасни синчета...Когато обсъждахме създаването на второто не си давахме сметка за това как ще ни гледат по улиците.Тя бременна с второ,а първото-едва на годинка.Чувствахме се като прокажени...Това ли е нашата държава?!?Но както и да е...Зная,че най-голямото щастие на земята е да имаш дете.И съчувствам искрено на онези 270 000 двойки,които не успяват.Прочетох страшни неща,около износването на дете от друга жена.Не знаех,че често около петия-шестия месец от бременността започва подло изнудване на горките хорица...Не знаех,че цели родове събират пари,за да ги дадат на една напълно непозната,само за да помогнат на по-младите си изстрадали роднини...А всичко това може да се избегне.Просто трябва закон.Жалкото е,че дори тук темата не получи очаквания отзвук...Песимист съм... Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 6 302
Искам да подкрепя идеята. Какво трябва да се направи? Петиция? Събиране на подписи? Един татко, давай конкретни предложения. Желая успех!  Peace

# 4
  • Мнения: 93
Съвсем скоро в парламента призоваха за промяна в Семейния кодекс.Идеята е да се помогне на над 270 000 бездетни двойки в България.Целта е да се приеме чрез закон понятието "сурогатна майка".Как е в Европа? В Русия,Финландия,Гърция,Ирландия,Холандия,Дания,дори в далечна Австралия друга жена законово може да износи плода на бездетно семейство.Още в Древния Рим се споменава за подобни случаи.Дори още по-назад-спомнете си в Библията за Аврам и Сара...В САЩ проблемът е уреден още през...1985г.Само в България Семейния кодекс е непреклонен-"Произходът на майката се определя от раждането."/чл.31,ал.1/.В края на март здравната комисия в парламента ще обсъжда идеята.Нека подкрепим в страданието им 270 000 семейни двойки /според официалната статистика.../Да премахнем чрез нормативната ни уредба стремежът на цели родове да събират пари...И след това да ги дават на съвсем непознати от "интернет-обява",която по-късно да започне да ги изнудва...Ще успеем ли да извикаме толкова силно,че този път да бъдем чути? От нас зависи!
 

Линк на петицията: http://bgpetition.com/DETE/index.html

# 5
  • Мнения: 613
Подписах петицията току що!И евала на такива хора,които не гледат само собствените си проблеми! Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 367
И аз подписах петицията, дано да има кой да чуе !

# 7
  • София
  • Мнения: 6 363
искам да направя една сериозна корекция, за да не се спекулира - от написаното в постинга на "един татко" може да си направи някой извода, че 270 000 двойки у нас се нуждаят от сурогатна матка.

това, разбира се, изобщо не е така! 270 000 са двойките с репродуктивни проблеми у нас, съгласно изследване на фонда за народонаселение към ООН от преди няколко години.

нуждаещите се от сурогатна матка по медицински причини са изключително малко на брой жени. това не означава, че проблемът не е важен и че не трябва да бъде уреден по някакъв начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 197
Един татко, и аз подписах петицията.

Jam, докато не се проведе представително допитване не можеш да твърдиш само на база твои субективни заключения, че малко на брой жени се нуждаят от сурогатна майка по медицински причини. Към настоящия момент не знаем, а само правим допускания. Което не отменя необходимостта от закон, който да регулира и сурогатното майчинство.


Що се отнася до 270 000 двойки, което вероятно е близо до истината, това си е цяла армия, с която трябва да се съобразява всяко правителство.

# 9
  • Мнения: 339
Подписахме и аз и мъжа ми Peace

# 10
  • Мнения: 93
Ще бъда благодарен на всеки,който разпространи петицията из каквито сайтове намери.Сещам се и за фондация "Искам бебе".Ако някой може да съдейства те да продължат нататък ще бъде супер.Защото ми се струва,че самички няма да успеем.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
И аз подписах  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 55
и аз подписах

# 14
  • Мнения: 2 123
Призовавам към малко повече мисъл, когато подписвате петиции. Не може да се хвърляте на всичко, без да се замислите дори.
Един татко, как така случайно се хопна тук  и реши да агитираш за подписи.

Информацията, която предоставяш тук е напълно невярна. Твърдя го като юрист, който е проучвал сериозно законодателството и европейската практика в тази област. Твърдя, че имам добра представа от действащите нормативни актове в тази област, както и част от съдебната практика, вкл. ЕСПЧ.

Моля, да спрете публично да лъжете хората.

Сурогацията е изрично забранена след сериозен обществен дебат  в страни като Австрия, Норвегия, Швеция, Франция, някои щати на САЩ, Италия, Швейцария и Германия. За нарушения на забраната, някои от изброените законодатества предвиждат отговорност както за сурогатните майки, така и за генетичните родители . Санкциите са различни и варират само от глоби стигащи то 45 хиляди евро, до 3 години лишаване от свобода.

Белгия, Ирландия, Финландия, сурогатното майчинство не е регламентирано от закона

В Австралия, Великобритани, Дания, Израел, Испания, Канада, Дании, някои щати на САЩ,  Холандия е разрешено само доброволното (незаплатеното) СМ. като аргучента да бъде приета подобна мярка е почти невъзможното осиновяване в тези страни, защото  изоставени деца просто НЯМА

В Израел, СМ се допуска единствено след одобрение на специална комисия, съставена от лекари, психолози, юристи и др Сурогатната майка може да откаже да се рездели с детето до последния момент.

Генерално СМ не среща особено одобрение сред лекарската гилдияв Япония – японската асоциация по акушерство и гинекология по принцип не одобрява способ за зачеване и износване, но тъй като закона не го регламентира, някои клиники го допускат.

СМ е напълно допустимо  в ЮАР, Русия, Грузия, Украйна, Белорусия, Казахстан и някои щати на САЩ - това не ви ли говори достатъчно

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 12:53 от Fussii

Общи условия

Активация на акаунт